Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Zoidlord

Všimli jste si, že tlusťoch měl tričko Braindead? Inspirace je teda jasná...a vtípek s motorovkou mi byl taky silně povědomej;) ()

parabellum

Od tohoto snímku jsem nic nečekal a zato jsem byl příjemně překvapen. Velmi povedená zombii komedie, která se nechala inspirovat takovými kulty jako je Evil Dead a Braindead. Za mě dávám 70% !!! ()

bif

Šedý průměr. Oslava tradičních hororů (hlavně Evil Dead), ovšem ne úplně vydařená (ale ani ne špatná). ()

Laca1313

Mně osobně se Mrtvý sníh líbil. Jasně, je tam silně cítim ovlivnění (v některých chvílích až přímo kopírování) Evil Deadem, ale z mého hlediska to filmu vůbec neškodí. Brutální scény jsou hodně dobrý a i krve je tam dost. A na druhou stranu je tam dost vtipných scén, myslím opravdu vtipných scén,ne scén, který se snaží být vtipné,ale ve skutečnosti jsou úplně trapný (což jsem zažil u několika novějších horrorů), u nichž jsem se docela dost nasmál (víc,než mnoha scén z Evil Dead II). A navíc se mi líbí i prostředí, kde se film odehrává. Přece jenom zasněžená norská příroda je pro mě vítanou změnou oproti americkým horrorům,který se odehrávají v amerických lesích (nebo spíše v rumunských lesích :D ) či městech, případně jeskyních. ()

Castielo odpad!

Tak trapně kýčovitej film jsem snad neviděl. Typycký Béčko, který je navíc opravdu špatně pojatý. Sory, ale za tohle jedině odpad. ()

Alice02

Dobrá sranda, na kterou se dívali kluci na základce ve třídě.. nebýt jich, tak bych o tenhle praštěnej kousek ani nezakopla :D ()

Blondy.

Když se na to díváte pravěpodobně z pohledu jako autor, pravděpodobně v tom najdete genialitu. Já nazor uplně nesdílím, nicměně jsem se bavil celou dobu je to pohodova oddychovka s celkem dobým nápadem. Scénář tedy opět třosku chudší ale zase co se dá od horror/comedy čekat. Asi jsem měl dobrej den a opravdu jsem si to užil. German zombies rulezzz. ()

AngelG

Ano, zpočátku se hovoří o skupince mrtvých německých vojáků.. později se však ukáže, že pravděpodobně v Norsku matika moc nefrčí a tak se ze "skupinky" stává - co metr to němec pod sněhem.. ale i když člověk opomene tento fakt, tak na tomto snímku se nenachází moc pozitiv k záchraně.. herci jsou téměř všichni špatní, děj předvídatelný a ne zrovna ohromující, snaha o černý humor taky zrovna nevychází a hlavně je zde strašně patrná kopírka Braindead a Evil Dead, obvzlášť když má jeden z herců ve filmu tričko Braindead a taky se tam zmiňují o Evil Dead.. ;) samozřejmě proti inspiracím nic nemám, ale zde je to opravdu až příliš patrné (obvzlášť v závěrečné vyvražďovací scéně nacistů, která je naprostým mixem obou zmiňovaných filmů, ale naprosto).. ale tak koukat se na to dá no.. :) ()

Rratinadress

Geniální mashup hnijících nácků, sexu na kadibudce v mínus padesáti, krve rozstřikující se po sněhu, dramaticky se houpající nudle z nosu, rozloupnutý hlavy, blbejch hlášek ("O amputacích jsme se už něco učili.") a bungee jumpingu na vymotanejch střevech. Vážně se to tak zcela brát nedá, což mi bohudík došlo hned zkraje, a tak jsem se u toho prostě královsky bavila. ()

Ondr@932

Dobrá hororová zábava s odpornými zombíci a slušným masakrem :-D Prostě celkem pohodový film. 60% PS: Těším se na dvojku :-) ()

katmandzoo

prvá polovica filmu veľmi dobrá, druhá časť už bola skôr komédiou, no i napriek tomu musím uznať, že sa tam objavili poriadne vtipné pasáže..v celkovom hodnotení však film niečím neohúril, takže priemer.. ()

ortoncz

Pane bože. hodinu se tam nic neděje. Bohužel to nejlepší se začne dít až příliš pozdě, ale aspoň něco. 40% ()

palmrus

Nejdřív jsem viděl druhý díl, který byl hodně dobrý, a ve světle toho hodnotím ten první, což pak vychází na 3*. I když teda lepší 3*, docela originální zombíí film, ale jak říkám 2 byla jednoznačně lepčí. ()

Razzor_82

"Nenechte se pokousat! Nazi zombies chtějí zpět své zlato. První půlka je to nudna s partičkou nesympatických herců. Poté se to rozjede v solidně zábavný gore masakr. Wirkola taky dost okatě vykrádá jiné filmy. Bavila mě občas originální kamera, zimní atmosféra a fajn masky.  6/10 ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic