Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Wolvie

Přesně to, co jsem čekal, jsem i dostal. Zombie nácci kosení jeden za druhým v ulítlém komediálním hororu. I can ask no more than that! ()

helloween93

Horor, který mě uchvátil až ve druhé polovině, protože není nic lepčího než kosit zombie skopčáky po tuctech, abyste nakonec zjistili, že to bylo stejně k ničemu. Ano možná je to semtam vykrádačka Evil Dead, ale svoje vlastní nápady to rozhodně mělo taky. Ten německý oficír mi trochu připomínal Matta Cordella ze série Maniac Cop. ()

Brunky

Ďalší z pre mňa nepochopiteľných filmov. 3/4 filmu sa film hraje na horor (teda aspoň to som pochopil), za tú časť by som dával hneď odpad, ale potom nasleduje zmena, za doprovodu úžasného Nórskeho soundtracku sa film mení na šialenú komédiu na ktorej som sa naozaj z chuti pobavil. Bohužiaľ to ale nestačilo vyvážiť môj celkový dojem z filmu. Film som pozeral hlavne pre to aby som si mohol pozrieť 2ku ktorá je že vraj oveľa lepšia aj tailer vyzeral super. Nuž teším sa. ()

Shredo

Asi by som to nazval jedným z tuctových béčkových filmov, nebyť trička jedného aktéra s odkazom na legendárny Braindead, ktorý prednaznačil, akým smerom by sa chcel film uberať a komu by sa chcel priblížiť. Žáner komédia/horor nie je moc ohraná a pritom stále tak vtipná. Preto prihodená hviezda, s partiou pripitých ľudí celkom dobrý program na neskorý večer. ()

merigieren

ona je to spíš komedie, děcka vyjedou na opuštěnou chatu a postupně vymírají. Hned na začátku logika pokulhává, když po půldení jídzdě najde chlapíka který u nich večer pil pivo. Příběh se zlatem taky nic moc. Tak zůstává jen to tahání střev a nezapomenutelná scénka se zombíkem co se zakousne do rozkroku. ()

GOREGASM

Død snø, Dead Snow, nebo chcete-li Mrtvý Sníh mi konečně umožnil pochopil proč Paramount svěřil neznámému Tommymu Wirkolovi Jeníčka a Mařenku. Obligátní úvod představí na různý způsob nadržené studenty medicíny, kteří si jedou vyrazit na osiřelou chatičku do hor. Seznámení ale rozhodně neprudí, jak to někdy bývá, i díky tomu, že herci vypadají jako reálná parta, která si přijela užít šťavnatý víkend. To se jim nakonec díky krvelačnému režisérovi, který jasně dává najevo, koho uctívá, podaří a musím říct, že podobně rozvernou gore komedii jsem už dlouho neviděl. Velmi dobrou volbou je samotné prostředí, krev na sněhu totiž vždycky dobře vypadá a i probudivší se jednotka nácků nepostrádá to, čemu v hororovém žánru říkáme vytříbený apetit. Vtipná řezničina, která jak jsem si právě všiml, má údajně ještě lepší pokračování. 90% ()

Rathalos

Fuuuha,norsky krvak jak hrom odlachceny humorom,skvele som sa bavil,taktiez aj u dvojky,masky boli perfektne a splnilo to moje hororove chute...:-) ()

HH

Co dělat, prostě mám pro podobné filmy slabost. Vím, že to není ani moc originální, ani překvapivé, ale místy je to hodně vtipné. ()

Folky

Plný "béčkový" potenciál je naplno využit až v poslední půl hodině, ale baví dobře. Nejvíc zamrzí zbytek (tzn. vše předtím), který je zbytečně natahovaný. ()

MickeyStuma

Studenti medicíny vyjedou do hor lyžovat a ocitnou se před hrozbou vskutku nevídanou. Ze zasněžených zákoutí na ně bezmyšlenkovitě zaútočí nacističtí zombie. Ano, zombie v uniformách německých nacistických vojáků. A bezmyšlenkovitě na to kouká i divák a říká si: “ Co to sakra zase je?” Zhola nic. Jen norský snímek dělající si legraci z teenagerovských slasherů. Nakonec, už na začátku příběhu se jedna z postav zmiňuje o těchto hororech, ve kterých vždy skupinka mladých dojede někam, kde není mobilní signál a kde se následně začnou dít věci. Věci vskutku smrtelné. Hororový znalec striktně pozná motivy použité ze snímků ´Pátek 13.´, ´Brindead - Živí mrtví´, a nebo ´Evil Death´. Tvůrci tak v podstatě  tyto filmy citují a doufají, že to diváka pobaví. Jenomže bez znalostí oněch zmíněných filmů to bohužel prostě nefunguje jak by mělo, což je škoda. Nápad je to totiž dobrý. Gore scény jsou samozřejmostí, ale nejedná se o nějaké novodobé CGI efekty. Prostě stará dobrá vizuální práce, což je sice znát, ale na takový film je to víc než vhodné. Jedná se tedy o zombie film neberouc se v žádném případě vážně, s příjemnými postavami, unikátními zombie. Atmosférou se však kupodivu drží zlatého středu, takže může u diváků dojít ke sporu, jestli měl být koncept realizován více do komedie či více do děsivého slasheru. Ale o to asi tvůrcům šlo. ()

domirovec odpad!

Cože?.. Proč?.. Jak?.. Z jakýho důvodu sakra!.. Vím, že to co tady teď napíšu bude značně neobjektivní a retardované, ale proboha co jsem to viděl?! Pro mne osobně byl Mrtvý sníh jenom další nepovedený zombie slasher, ale hlavně velké zklamání. Na film jsem se totiž ani dívat nechtěl ovšem nápad, obsadit do role monster nacisticko-fašistické zombie, kteří vylezli ze země, jen aby získali zpátky, pokladničku s nějakými hádám docela hodně cennými zlatými artefakty mne alespoň trošku donutil k tomu abych tomuto počinu dal jednu malou šanci. Každopádně toť vše co naši nácci chtějí. Kvůli tomu tedy vyvraždí skupinku mladých idiotů, kteří zde jenom chcou jezdit na svých bobech, zapřáhnutých na skůtru. No co no.. každopádně všichni umřou, nacisté, kteří i přesto, že jsou už více než asi 50 let 20 metrů pod zemí, získají svou pokladičku plnou nějakýho toho bohatství.. a to jest vše! Za mě ztráta mýho zatracenýho času s blbými postavami a z hrobu vytaženým nacistickým vůdcem a jeho sebranky. ()

darkreider

Evil Dead bez Raimiho a Campbella. Tento štýl treba vedieť, Wirkola musí ešte trénovať. Krvou sa nešetrí a guľomet na skútri pohladí na srdci, ale chce to pridať muníciu a nie hneď zahodiť každý tromf. Sranda a horor sa varí ťažko a tu je vidieť nepomer ingrediencií a slabé miešanie. ()

Pořez

Takový žánrový "kočkopes". Jednou tak a pak zase jinak... Pokud bych si měl vybrat, raději kouknu na Shawn of the dead. Chvílema mě aspoň bavila hudba. ()

illy.cz

Vypadá to jako zábavná a krvavá taškařice, nad kterou musí fanoušci Jacksona a jeho Braindead skákat radostí do výšky. Ja jsem fanda ranné Jacksony tvorby a Braindead, těch mam nakoukáno skutečně hodně. Bohužel jsem se ale u této napodobeniny zrovna nějak dobře nebavil, sám ani nevím, v čem to bylo. Možná mě odradil naprosto nudný a tuctový začátek, kdy se všechno až příliš pomalu rozjíždí. Ke konci to začíná nabírat na obrátkách a jak už bývá u podobně ražených filmů zvykem, finále je řádně krvavé a nechutné. Nicméně, zde se krvavé finále nevyrovná ani té nejumírněnější scéně z Braindead nebo z Evil Dead, legendární sekačkové finále je na hony vzdáleno zdejší kombinaci skútru, kulometu a několika zbraní z chladné oceli. Když už nic, tak musím pochválit design zombíků a hezké scenérie. ()

Manhattan

Tenhle Norský guláš lze podávat kdykoliv když chcete vypustit a nechcete nějaký horor u kterého se budete děsit celou dobu.Jde vidět že autor se inspiruje starou školou což je dobře ale podle mého ůsudku to snímku jen uškodilo, protože odkazovat se na snímky z minulých let je hloupost pokud chcete vnést do tohoto žánru něco nového tak se nesmíte ohlížet na to co fungovalo minule a myslet si že to zabere i teď.Ikdyž uniformy sluší zombíkum sebevíc nic to nemění na tom že tento filmek nevybočuje ze starých sice dobře zajetých kolejí ale nic nového nepřináší, nanejvýš pár paradoxů které vám budou být do očí přes půl filmů a to bohužel nejde odpustit i u takového žánru. ()

Dimo

Vraždění náckových zombie ve všech možných, hlavně absurdních podobách, klasické lekačky, hektolitry krve a kilometry střev - to vše s divným příběhem a občas probleskujícím černým humorem. Úžasné skoky na sněžném skůtru podpořené říznou hudbou společně s hláškou "Měli jsme jet na Sunny Beach" patří k tomu nejlepšímu z filmu. Jinak jsem si to moc neužil. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic