Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

mosnak

U komedii tohoto typu je důležité "nepřesrat" to s tím humorem,což se zde bohužel stalo. Vtipné kecy jo,ale té trapné komediální scény... Dalším záporem jsou herci,kteří mě ničím nezaujali. Plusem jsou náckové,kteří vypadjí opravdu dobře. Ale to je asi vše! 38% ()

Blazin

Fakt prdel :-). Nejlepší je scéna jak dva ze studentů (jeden v ruce motorovku a druhej palici) kosí jednoho zombika za druhým a do toho hraje ta krásná norská lidová hudba :D. Nejlepší hláška: "Sejmeme toho hajzla a padáme odtud" a ze země vyleje dalších asi 50 zombiků :D. Jinak krve a vnitřností spousty a spousty. Jinak další naprosto divnej film Tommyho Wirkoly. Toho chlapa žeru :-) ()

Jimmy15

Už podle názvu jsem žádný zázrak nečekal. Film se tváří jako horor a komedie. Film začíná jako většina hororů tím, že parta mladých lidí si někam vyjela. Sakra to ty nápady jsou vyčerpané? Kolik takových hororů takhle začíná. Namátkou třeba Dům voskových figurín, Texaský masakr, Hostel a mohl bych tam vypisovat dalších 100 filmů s podobným začátkem. Dobře když vezmeme v potaz klasický hororový začátek, tak je zde další nápad, který mě osobně moc nenadchl z hororového hlediska, ale spíše ze strany komediální a to, že partu mladých lidí postupně vyhlazuje armáda polomrtvých nacistických „zombie“, která postupně jednoho po druhém dostává. Kdo se na film podívá, tak bude mít průměrné pocity, a kdo se filmu vyhne, ani neprohloupí. ()

Ollie235

Byť je to místy docela sranda, první věc, co mě po zhlédnutí tohoto filmu napadá je, že to byla strašná kravina. A i když se to dá od zombie-nazi-komedie čekat, představoval jsem si to jinak. Crazy komedií, která naplno využívá potenciál a dobrý nápad je tento film až v poslední dvacetiminutovce. Do té doby je to nudná slátanina plná klišé a amatérského herectví. Závěrečné řešeto s nácky se docela dá, ale pořád jsem měl pocit, že to šlo udělat lépe. Škoda. ()

MiaMahoney

Kdo by si kdy pomyslel, že i céčková, stokrát omletá vyvražďovací sračka s partou lidí na horské chatě může něčím zaujmout. Pokud přežijete první půlku, kdy největším napínákem je sledování vašeho váhavého prstu, klesajícího k tlačítku ffwd, odměnou vám bude originální a bláznivě vtipné masakrování zombí nácků. Tak blbé, až tomu musím ty tři napálit. ()

zdenur

Veškeré chybky na kráse nahrazuje skvělá komediální část společně s drsnými scénami a pěkným prostředím. Na takový humáč jako třeba vyhřezlá střeva si sice moc nepotrpím, ale tady jsem byl při závěru na vrcholu blaha. ()

dude1

Zo začiatku to vyzeralo ako nejaký typický americký novodobý horor - partičku mladých ľudí odrezaných od sveta bude postupne zabíjať banda zombíkov. A o to tam vlastne aj išlo, ale nie americkým spôsobom. Celú druhú polovicu filmu,keď sa to už rozbehlo som sa presmial. Ozaj podarené. ()

Illy

Pocta filmům Braindead a Evil Dead, filmaři se měli ovšem držet víve komediální roviny. Poslední třetina filmů je nadupaná, škoda že tak nepůsobí film jako celek. ()

Luukec

Tady musím dát 5*.. na rozdíl od ostatních béčkových nízkorozpočtových hororů na tento se dá dívat a člověka chvílama i pobaví, je to dobře natočeno a dokonce i konec je celkem překvapivý.. V podstatě tomu filmu nemám co vytknout a takový béčkový horor už tu dlouho nebyl.. ()

majo_svk

Je to naozaj iný horor v tom, že sa budete skôr smiať ako báť. Zobíci stvárnení super, zvyšok bieda. Debilné dialógy, komické scény, slabá atmosféra a efekty, prosto komédia. Na taký Úsvit mŕtvych sa to nehrabe ani omylom. Avšak ako komédia s prvkami hororu pozerateľné. ()

cinci

Nutno brát s nadsázkou a mít hodně velkou toleranci krve a vnitřností :-D Ale jinak slušná prdel....4* ()

krvavamera

Překvapivě svěží zombie snímek, který vnáší do sledování krvavé řeže dosti humoru a střev. Hrdinové se chovají sympaticky extra-racionálně (většinou), vždyť jde o pragmatické studenty medicíny, kteří si dokáží v nouzi poslepu zašít svoji vlastní krvácející krční tepnu... To, že na ně útočí banda nacistických zobmie berou dosti s klidem, vždyť už viděli tolik filmů... Ďábelské zlo, Braindead.... A nácci jsou k zulíbání. Jo, tenhle snímek byl fakt zábava, logické gapsy přece nebudeme počítat, alespoň se nejelo podle nudné horrové šablony, ale naopak se sázelo na svěží vítr. Takhle byste se zobmiky nejspíš nakládali taky vy, filmový diváci. ()

waits

Potěšující jsou už základní parametry snímku - originální nápad (nezaměnovat s dějovou linkou, která naopak není originální vůbec), norská krajina (náhorní plošina vedle fjordu na západním pobřeží, Norové ale můžou točit v nádhené přírodě v postatě kamkoliv postaví kameru), skupina tvořená hezkými Norkami a trochu křupanskými a nesympatickými studenty medicíny (ten vtipálek!). Od pomalého, vážného horroru snímek postupně přechází k žertovně cynické závěrečné části a k stejně pojaté pointě. Škoda některých zbytečných nelogičností (volání z mobilního telefonu je nenapadlo dřív?), dobře zvolený je naopak metalový soundtrack. Bavil jsem se. Kdo je milovníkem žánru, určitě si může jednu hvězdu přidat. ()

davena27

Tak trochu gore srandy ze severu.Drůbky lítají vzduchem,náckové se probouzejí ze zimního spánku a plení hřebeny hor.Jo bavil jsem se královsky. ()

RomeroIsGod

No konečně někdo zpracoval nazi zombies. Neříkám, že to nemohlo být ještě lepší, potenciálu je plno, ale já jsem stejně nadšenej. Mrtváci jsou povedený, uniformy taky, na střívka dojde (to je základ) a nadhled z toho přímo stříká (náběh na nazis se srpem a kladivem apod.) Jasnejch pět za snahu, téma a zpracování. ()

Ronaldo79

Do nástupu zombíků podprůměrná občas průměrná atmosféra zombie flicků, ale relevantní je její účast. Jak se dostanou SS zombies do hry nelze se ubránit smíchu, i když nikdo netvrdí, že se budete za břicho popadat, ona někdy i přehnaná snaha o vtipnost, která hraničí s trapností dokáže rozesmát. Dost se povedla nepředvídatelnost posloupnosti úmrtí, opravdu odtipovat, kdo z těch (ne)sympatických seveřanů přežije je kumšt. 6/10* ()

Silviaxx

Krásne prostredie, niekoľko vydarených scén, aj keď s efektami to už bolo horšie. Na taký "chill" večer, pri ktorom sa neuvažuje nad hĺbkou filmu je to ideálne :) Tento film nič nepokazil ()

Lilloos

Škoda, že se film drží někde mezi trhlou komedií a nechutným hororem, a ani jedno se pořádně neprojeví, takže člověk neví, co si o tom vlastně myslet. Hvězdička za námět, který není špatný, ačkoliv vyvražďovačky fakt nemusím. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic