Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

KingRandy

No to byla píčovina, jasný, mělo mě už při názvu napadnout, že to bude horor typu Zabijácký pavouci nebo Obrovská příšera, který s oblibou do lidí cpe primakůl a jí podobný, ale tak nějak jsem doufal, že by to mohl trochu oživit ten prvek komedie. No a ono ne. Nazi zombie? Ale notak. Jedna hvězda za jedinou povedenou scénu a to když si borec ufikl "nakaženou" ruku, aby ho vzápětí kousnul jinej Hauptsturmführer do vajec. ()

Abbysek

Plagiát filmu, spomenutého aj v tomto filme ( evil dead ). Nápad bol celkom slušný, nacistická armáda premenená v zombie, v horách. Čo bolo chybou, že tento film spadol do komedie/hororu, čo viac-menej nejde do hromady. Atmosféra zo začiatku bola OK, napätá, ku koncu som sa smial, čo mi na poriadny zombie film nesedí. (Viď Zombie na skútri - zrazí ho konár ). Ale zase na druhej strane film, ktorý sa na dlhé večere dá pozrieť. 40% ()

Pythonator

Nádherný romantický splatter plný vyhřezlých střev. První půlka filmu je bohužel hrozná nuda působící jako amatérské home video několika blbečků chlastajících na chatě. Pak nastaně smršť gore efektů a divák jako já se začne konečně bavit. Bohužel Norové nejsou Peter Jackson a tak si budeme na další Braindead ještě počkat. Mrtvý sníh mohl být skvělý film a místy se tak tváří. To by tam ale muselo být více vtipných okamžiků jako visení ze skály za tenké střevo nebo sex při sraní v kadibudce. Většinu stopáže filmu jsou ty nudnější okamžiky, takže je to dost nevyvážené. V podstatě několik gore scén obalených zbytečnou vatou. Film by z toho udělal až někdo jako Peter Jackson. ()

Hrobař

K dokonalosti chybělo pár záběrů na dámské poprsí ideálně vůbec nezapadající do předchozího děje. Bravo, skvělá zábava, podařené gore-efekty a pomrkávání na hororové fandy. ()

Kletus

1* za super náckovskej look zombíků. Druhou málem ubrala ta slepice, která nejdřiv hlásala:"Musíme se rozdělit!", pak přežila utržení skály, ale ve finále to zachraňuje další z protagonistů, který jí v zápalu hry zatne cepín nebo co už nevim kam. ()

kojot.name

Film nezklamal ani nepřekvapil, byl přesně tím, co jsem od něj očekával ;-) Na výplach hlavy po náročném dni to není vůbec špatné a snímek ostatně ani žádné jiné ambice nemá. Pokud je s tím divák srozuměn, patrně nebude zklamán. ()

NSN

Plno krve, plno zničenejch útrob a plno zombienacistů, který prahnou po mamonu. A to celý na sněhu, zvesela a vtipně. ()

uprchlice

"Mrtvý sníh" je bláznivá horrorová zombie komedie! :-D (ne já si nedělám srandu to byste museli vidět ;-) ) Zombie naprosto kouzelní (ha ha já vím), ale mě se náhodou líbily! Vážně! Jinak scény nepůsobily strašlivě. Líbila se mi krev, která vytékala zombíkům z pusy a později i obětem ;-) Byla krvavě rudá! :-D No každopádně scény byly nejlepší. Nevím, ale asi je to tím, že režisér má na svým kontě parodii "Kill Buljo" :-D Úplně nejlepší byla chvíle, kdy zombík kousnul oběť (muže ;-) ) do ruky. Ten si ji komicky uřízl motorovkou (byla to blbost už by doopravdy dávno vykrvácel jenže on byl v "poho" ) Pak přišel můj záchvat smíchu a ten zombík ho kousnul znovu jenže... Přímo mezi nohy! :-D Výraz toho chudáka, kdy nevěděl, co dělat, byl až smutný! :-D Jak jinak? Prostě a jednoduše jsem se hodně bavila! :-D Myslím si, že to byl ten nejvtipnější zombie horror (ten režisér opravdu ví, co lidi baví ;-) ) Konec byl taky povedený (neprozradím, ale naznačuje, že bude pokračování ;-) ) ()

006.Trevelyan

Už když jak jsem uviděl u jedné z postav tričko Braindead, tak sem tušil, že přijde něco podle mého gusta. Na Petera Jacksona by bylo třeba přidat ještě pár zástupů zombie a podstatně víc vnitřností, ale i tak jsem nad míru spokojený. Kdo ví, třeba se se od Tommyho Wirkoly taky dočkáme za pár let podobného počinu jaký je Pán prstenů :-) ()

Severus007

Rozhodně to šlo udělat napínavější a vtipnější. O hodně vtipnější. Jedna hvězdička za to, že to nebyla úplná blbost, a za tu poslední písničku. ()

teseth

Tři hvězdy jen z nostalgie, protože mi to připomnělo živý mrtvý a vesmírný kanibaly. Jinak to je ale nuda. ()

Richie4422

Veľmi pomalý priebeh a pár vtipov prvých 40 minút nestačí na to, aby človeka udržali v nálade a chuti dopozerať film. Našťastie sa ukážu zombíci a naberie to trochu grády. Bohužiaľ žiadaný masaker trvá len posledných 30 minút. Vo finále to vo mne zachovalo celkom pozitívny dojem . V oblasti tohto žánru 3 hviezdy. ()

Shay

Nečekejte, že se budete bát a budete napjatí jako kšandy. 4 hvězdičky jsem dala proto, že se fakt zasmějete. :D :) Určitě se někdy znovu podívám. Ale nečekejte od toho moc, naopak, pohodovka na večer. :) ()

Nobunaga

Mám rád skandinávské a severské filmy a tohle mě jen utvrdilo v tom, že to tam prostě umí. Přiznaná variace na Evil dead a Braindead mě nijak neurážela, i když samozřejmě bůhvíjaké veledílo to není. Slušné nadprůměrné *** ()

jizvoun

Co k tomu říct, banda nadrženejch adolescentů vyrazí na hory a probudí německý zombie nacisty, kteří tu za války sloužili. Místama to byla docela sranda, ale většinou jenom stará ohraná písnička. ()

Archvile

Nápad to bol dobrý, ale prevedenie amatérske. Naviac v popise sa píše okrem iného že to komédia čo som tam nenašiel. Dám šancu ešte dvojke. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic