Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

diwoshka

Jako děj je celkem divnej, ale některý ty hlášky fakt stoji za to :D "No, každý Jedi má jinou techniku. Aby si pročistil mysl, Mel Landau si představoval všechny své problémy sbalené do kufru. Steve Cuttle zase recitoval žalmy z Bible, což bylo..." "A co vy?" "Mně, mně pomáhal chlast..." ()

kenny79

Co toto jako bylo ?? Tohle rozhodně není film, na který bych se podíval znovu. Nudu střídala ještě větší nuda. komedie ?? kdepak, jediné čemu jsem se zasmál, byl snad jen úder Din mak. :D . ()

gotham

Mě teda tenhle film přišel stejně děsnej jako je jeho název. Herecké obsazení fantastické, ale to je tak asi všechno. Jestli to měla být komedie, tak jsem jí asi nepochopil, viděl jsem spoustu trapných nebo nicneříkajících scén, spoustu nesouvislostí, prostě nuda, nuda a zase nuda. 10% ()

raider.minoo

Oni zírají na kozy, a já jsem ještě chvíli po zkončení zírala s otevřenou pusou na vypnutou televizi. Nevěděla jsem a stále nevím, co si o tom mám myslet. Začalo to docela slibně a docela se to dalo, dokud na obrazovce byli jenom McGregor a Clooney. Sem tam zaznělo i pár dobrých vtípků, ale zajímavý nápad se pak začal hroutit a vyznělo to nějak do ztracena. Asi by to chtělo se na to kouknout podruhé a s LSD k tomu, ale mám pocit, že se k tomu filmu již víckrát neodvážím přistoupit. ()

Kazisvet III.

Já nevím jak Vy... ale, sic za kolena jsem se nechytal, já se bavil velmi dobře... Zvláštně ujeté, úsměvné. Hned úvodní scéna s kanclem mě přesvědčila, že ten film bude za něco stát :) Váhal jsem nad 3,5/5-4/5. Nakonec jsem dal 4/5. ()

SaiHuri

Ano!! Cimrmani po americku :) Je to jeden z filmů, na který mohu zírat stejně tak často, jako na pěkný kozy!! :) ()

swinevenca

Já jsem to asi totálně nepochopil, možná mě ten film uspal a při tom spaní mi utek jeho smysl, ale nezmůžu se na víc, než na hvězdu za pár vtipnejch scén, který u mě postrádaly jakoukoli souvislost. ()

Romadoor

No rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale potom jsem si vzpomněl na Angelu Lansbury a bylo jasno. Sice jsem měl hlavně v druhé půli filmu pocit, že by se to mělo nějak víc rozjet, ale na druhou stranu proč vlastně? A že byly prostředky na natočení filmu zneužity na nákup prostitutek a drog? To je úplný nesmysl!! To s těmi prostitutkami...... ()

djbarrel

Celkem zajímavá a vtipná komedie s poměrně zajímavým rozuzlením, ale že bych se smál od ucha k uchu to ne. Spíš jsem občas žasl nad naprosto nečekanými a šílenými scénami s otevřenou pusou a občas se pousmál. Musím vyzdvihnout herecké výkony, zvlášť George Clooney byl opravdu výborný, bohužel celkové pojetí filmu jeho snažení trochu zabíjí a ve finále se jedná spíš o nudnější komedii, pokud na film nahlížím jen jako na komedii. Jinak se mi film líbil, hlavně i pro poměrně neotřelé téma. 65 % ()

DanielaE

Na tomto filmu lze asi nejvíce vyzdvihnout casting: nejen kvalitou, ale kdo by mohl lépe zahrát nově vyvoleného Jediho než Obi-Wan Kenobi a kdo vysmahnutného hipísáka než Jeff Lebowski. Při prvním shlédnutí mi to přišlo jako neuvěřitelně geniálně vymyšlená satira s perličkou (pro nás matky mající děti v posl. cca 10-ti letech) mučení pomocí té příšerné bestie zvané Barney, kterou jsem již mnohokráte chtěla obvinit z pedofilie. Poté jsem se dozvěděla, že právě toto je z knihy, dle které byl film velice volně natočen, použito. Už vím, za jakým účelem byl Barney natočen... Zpět k filmu: není to klasická řachanda a lze to vidět vícekrát, pokaždé si je možné všimnout vtípku či detailu, který při předchozím shlédnutí mohl být opomenut. Bonus navíc: v dnešní politicky korektní době příjemně politicky nekorektní a rozvratné dílko. ()

PamelaJJK

Asi jsem nebyl na správné vlně, ale mě to fakt nedostalo. Ultramegapodprůměr, nuda, nuda, nuda a trapas.... Za půl hodiny jsem se možná jednou pousmál (na komedii dost málo) a pak to vypnul....Ta jedna hvězdička je za pana Clooneyho. ()

DaliborekD

Bizarní road movie o armádou vycvičeném rytíři Jedy, zmítaného výčitkami za zabití kozy, a jeho náhodou nalezeném padavanovi, kterého nechala manželka kvůli chlapovi s kovovou rukou, kteří se vydají do poválečného Iráku hledat něco... Je to určitě originální, hlavně u flashbacků do výcviku Jediů v Americe po skončení Vietnamské války, je to hodně WTF, ale to hlavní, humor se dostavuje jen zřídka a ne vždy úplně srozumitelný. Grant Heslov možná věděl, co chce natočit, ale už úplně nevěděl jak. Herci zhusta přehrávají a asi i dost improvizují, ale není to na škodu, ono je to to hlavní, co film zachraňuje. Technicky je všechno v pořádku, jenom to komediální a satirické cítění režisérovi značně chybí. ()

martinvloren odpad!

To začíná krásný večer, kdy máte se ženou připravenou večeři a při pohledu na dlouhý seznam filmů si říkáte "co si pustíme?" Načež žena mužně zahlásí "nebuď srab, poď do toho!" Jako každý ješitný chlap "jsem do toho šel" nevěda, že se film pohybuje v modrých číslech. Od 5. minuty filmu až do konce si periodicky opakujete "tohle ne, tohle nemůže být pravda. Určitě teď už přijde ta hlavní zápletka. To je chyba dubingu, takový hovadiny přeci nemůžou říkat. to musí mít nějaký větší smysl, do toho by přece ty filmový hvězdy nešli. Jé...titulky." Ujetý od začátku až do konce a nemohu uvěřit tomu, že znám i poslední titulky. Vrchol filmu? "Jaká je nejpoužívanější fráze Francouzů? - "Vzdávám se." I já se vzdávám. Odpad. 0 z * * * * * ()