Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

MartinezZ

25.12.2010 ~ U některých filmů vážně nechápu, proč vůbec vznikají. Tohle mělo být asi syrové drama. Syrové to zůstalo, na drama si to jen hrálo. Zapomenout se na to dá během pár minut. ~ Na nějakém anglickém předměstí žije rodina, co má otce živitele v nemocnici, stojí je to hromadu peněz a tak musí prodat dům. Synátor vydělává jako elektrikář a když takhle jednou elektrikaří v domě nějakého zbohatlíka, všimne si rozhovoru, při kterém vzduchem létají peníze a předává se papírek s instrukcemi. záhy však zbohatlík umírá, chlapec bere papírek a jme se jednat dle instrukcí. Po nějaké době se dostává do tajného místa, kde se odehrává něco, co kdyby věděl, nikdy by ten cár papíru do rukou nebral. Hraje se tu totiž ruská ruleta a to za velké peníze. Chlapi si tu namíří zbraní na palice, zatočí bubínkem a nechají obsah lebkovny prýštit vzduchem vstříc omítkám. Nervy drásající chvíle před střelbou a úleva přeživších se ale odehrává jenom na plátně/monitoru. Mě to nechávalo klidným a se slovy "máš cos chtěl, vole" jsem začal po polovině děj posouvat, jinak bych umřel nudou asi taky. Odehrává se ještě několik přestřelek, kdy vždycky někdo padne na zem, pak finální duel našeho klučiny a bratra jednoho ze sázejících. Klučina vyhrává a odnáší si hromadu peněz. Ale v patách je mu bratr zabitého. Klučina to tuší, nechá poslat peníze poštou a sám usedá s prázdnou taškou do vlaku. Přistupuje Jason Statham (bratr mrtvoly), kluka zastřelí, bere nevědouc prázdnou tašku a odchází. Film skončil. Hurá. ~ Tohle by se hodilo jako nějaká epizoda Krajních mezí. Jiný smysl jsem nenašel a znovu ho hledat nehodlám. Remake 5 let starého gruzínského originálu prostě není ničím (pro mě) zajímavý. A originál si taky shánět nehodlám. ()

ArsenalEagle

Tolik známých jmen prostě vzbudí zájem. A ve skutečnosti to není špatný film, zajímavý, takový ten, který stačí vidět jen jednou. Napětí funguje, nebo abych byl přesný, film je napínavý, ale přitom hodně předvídatelný a bohužel to moc nezachraňuje absence akce, drobné mezery v příběhu také bonusové body nepřináší. Přetvořená ruská ruleta pro nejúchylnější milionáře. Dalo by se to trošku připodobnit k Rallye smrti (hlavně díky Stathamovi), tam to ale drží slušná akce. Jako psychologický thriller obstojné. ()

kobejn

13 je brilantní film a na to, že jde o stejný film, respektive remake, je o to víc masakróznější. Čím méně o tom filmu dopředu víte, tím lépe pak pro vás. Já to viděl poprvé před lety, myslím, že sem první viděl ten původní, ale z obou sem byl paff. Včera sem si to dal po letech znovu a efekt se opakoval, mástrpís. ()

gogos

Jason Statham tentokráte v roli záporáka. Jeho potenciál značně nevyužitý. Avšak Mickey Rourke a Sam Riley válejí. Vynikající drama, které konečně nekončí jen s koncem hry, ale má i solidní dojezd. Ruskou ruletu jsem neviděl, avšak 13 je výborně napsaný, pěkně sehraný a sestříhaný jen s minimálními nedostatky, jako třeba hudba. 4* si určitě zaslouží! ()

Herr_Flick

Zajímavý nápad s ruskou ruletou to je, to ano. I začátek má tu správnou atmosféru, ta ale pak postupně upadá. Velká škoda, že se více prostoru nedostalo Beltramimu. Hudba dělá hodně a tady hodně chybí. Ovšem nejhorší věcí na snímku je jeho zbytečnost. Toto už natočil před pěti lety a teď to samé podruhé? Nechápu. ()

Thomassi

Nápadem zajímavý příběh, udržující napětí až do konce. I když je to remake ne příliš starého původního film, který jsem neviděl, dá se o něm s klidným svědomím říct, že je koukatelný. Popravdě, nečetl jsem žádné recenze, a vlastně ani o čem by to mělo být. Podíval jsem se na to kvůli Jasonu Stathamovi. Ten, ač je na coveru uprostřed, hraje zde pouze menší roličku, avšak v konečném výsledku je to rolička zásadní. Líbil se mi nápad ruské rulety tak, jak je ukázána tady, dobře je vyzobrazen strach a napjatá atmosféra by se dala krájet, proto lepší tři hvězdy. ()

FilmFan24

Původní film Géty Babluaniho "13 Tzameti" s českým všeříkajícím názvem "Ruská ruleta" z roku 2005 byl natočený černobílou kamerou ve stylu noir filmů. Nevím co režiséra vedlo natočit si znovu svůj film. Oproti originálu je pro mě minusem atmosféra, která použitím barvy není taková ponurá. Holt dvakrát vstoupit do téže řeky nejde... ()

Dexter1

Nerozumiem prečo sa kvalitní európski režiséri znova podpisujú pod svoj skvelý nápad upravený pre americké publikum. Pôvodný neskutočne napínavý film sa dostal do amerických vôd, síce z s perfektným obsadením, ale nič nové nepriniesol a skôr to bolo horšie ako originál. Každopádne menej ako 3* neviem dať, lebo Babluaniho nápad s hrou sa mi neskutočne páči. ()

Eldrick

Rutinní průměr o ruský ruletě, na který bych se ani nepodíval, kdyby tam nehrálo ve vedlejších rolí tolik známých ksichtů. ()

Petroff

Nudnej film, kde všechno co se stane, jsou náhody... Děj je takovej nabubřele rádoby hustej, ale přitom je to povrchní, až to bolí. Mladýho blbečka jsem vůbec nepochopil, a Stathamovu postavu zrovna tak... Půl filmu zabere zvedání zbraní a točení bubínkem, ale napětí jaksi nikde. Veskrze všichni jsou tu jen do počtu a od začátku víme, že máme "fandit" mladýmu troubovi a zajímat se, co asi Statham... Nejzajímavější postavou je tak Mickey Rourke, jehož osud nám ale tvůrci fikaně utajili - díky. ()

OG_Swifty

Původní gruzínský snímek jsem neviděl, ale pokud si člověk odmyslí toho Rourka ala hispánce a Curtise s pár černochama, tak by člověk klidně mohl hádat, že se jedná o gruzínský herce (včetně trapnýho Stathama v klobouku). Jinak tenhle film nebyl kritiky příliš dobře přijat, ale mě se to docela líbilo. Zpočátku mě Riley sral, ale naštěstí po prvním kole zdrsněl a pak už měl ten výraz Ládi Krejčího před zápasem... Policajti byli úplný debilové (kromě toho bělovlasýho, ten vypadal hustě) a na konci mi přišlo líto, že Statham tý malý holce ukrad jehně.. ()

berusche

Jestli máte rádi realistické snímky, které jsou chladnokrevné, gradující a v závěru excelující, tohle je ten správný. Je mi jedno, čehože či číže je to remake, kdo už se tím zabýval, bohatě mi postačí tenhle, abych si připomněla, co se mi skutečně líbí. Je mi fuck, jak dlouho se nám ty postavy rozvíjí a jak dlouho trvá, než zjistíte, o co jde, ten moment překvapení je dechberoucí. Jako byste stejně, spolu s hrdinou, neměli na vybranou. (Taky je mi teda jedno, ehmmm, že v jednom záběru nám hlavní hrdina zajde za světla a vyjde za tmy, což byl asi šotek.) Pro mě je to jeden z nejlepších, které jsem viděla a upřímně mě šokoval víc než celej slavnej odpornej Srpski film, protože tohle totiž ani nepozbývá logiky, celou dobu dokonce věříte, že je to skutečně možné, a ani tam té brutality není přehršel. Závěr byl naprosto bezkonkurenční a to po vás vlastně ani nechtěl, abyste ho oplakali. Nemohu jinak. A Statham je teda charismatický vůdce kluk jeden, až by mi i slina ukápla! ()

maverick10

Bez pribehu, bez emoci chladne avsak upocene pusobi tento remake, ktery i pres hvezdne obsazeni, nedokaze nabidnout nic jineho nez kruh lidi na hlavu si miricich zbrani a zirajic na zarovku spidermana. Film nema dynamiku, nema zadny naboj (krom tech ktere proletavaly hlavama ucinkujicich). Tento snimek se zaradi opet mezi dalsi zbytecne remaky a poletech az si lide budou vypravet o ruske rulete, jako prvni je napadne Kaiser a Labus. Nic vic. ()

M.i.k.e

původní Ruskou ruletu jsem neviděl,takže nemám možnost srovnání,nicméně 13 disponuje slušnou atmosférou,napětím a hlavně velmi dobrým hereckým obsazením.I přesto všechno se ale nemůžu zbavit dojmu,že je 13 místy poněkud sterilní a odosobněná a to je velká škoda...60% ()

Gee.Rocks

Proč má smysl film vidět? 1. Rourke, Rourke, Rourke!, 2. Statham! 3. Skarsgård 4. Riley (:D) Největší roli samozřejmě hrají Statham s Rourkem, protože bez nich by mne film ani nezaujal. Docela mi to kazí to gangsterské vyjadřování 50 Centa. Bohužel to v sobě nedokázal potlačit a mluví jako revolver. Bang - Bang -Pif -Pif.... ()

HappySmile

Film zpracovává celkem zajímavé a hlavně kontroverzní téma. Původní film jsem neviděla, takže to, jestli se remake povedl, nemůžu komentovat. Ale samozřejmě točit vlastní remaky je opravdu blbost, to asi uzná každý. Navíc jsem si původně myslela, že je to remake úplně jiného filmu, který má podobnou tématiku 13: Hra smrti. Tenhle film těžil hlavně na své kontroverzní tématice, ale jinak na něm nic zajímavého nebylo. ()

Hennes

Tak tohle zrovna kolo štěstí není. Kolo na způsob ruské rulety, kde se hrou o velké prachy, oddělává jeden maník za druhým. Originál neznám a tohle zpracování není špatné, samozřejmě snímku pomohlo nečekaně dobré herecké obsazení. 60% ()

Figu

Jak už to tak i někteří z nás mají, číslo 13 je pro ně opakem tragédie, smutku a neštěstí. Jsem mezi nima a to především skrz den zrození legendy Figuska! Klučík i tady měl celkem šťastnou volbu při výběru čísla na nátělníku... Ovšem jak triko s číslem sundal, pak....... No, pusťte si to a uvidíte, jak že to vlastně vše dopadlo. Za mě určitě jde o supr nápad, kterej je příjemně dlouhej a hlavně pro jeho neustálí napětí, ani na chvíli nenudí. O obsazení netřeba nic říkat, pač je luxusní! Za mě především palec nahoru za koho jinýho než Majkího Rourka! 65% ()

honajz2

Jak jsem se obával, je to úplně stejné jako originál, včetně všech kladů, záporů, postav a vedení příběhu. Dal bych tomu úplně stejné hodnocení, jenže existence remaku nemá moc velké opodstatnění a proto mu dám hodnocení o hvězdičku nižší. Navíc skutečně trpí těmi úplně stejnými nedostatky a jediná změna je v slavnějším hereckém obsazení, míň artovém pojetí a v atmosféře, která je sice víc divácky vřelá, ale pořád stejně mdlá a napínavá jen v stěžejních scénách hry. Zbytek toho co bych k tomu napsal je tady. Lepší 2* ()