Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

SeBig

Filmeček, kterej mi protejkal mezi prsty pěkně dlouho, až jsem si ho nakonec pustil a nakonec japonec. Spousta hvězd, ale hlavní role nákej ubulenej Jaryn. Příběh suchá sovážovina. Kvalita zpracování ok. ()

Chrustyn

Téma ruské rulety, jako sázkového sportu, je poměrně poutavé a jsou zde zajímavé i napínavé části, stejně, jako plejáda známých herců, ale po celou dobu se nestane nic, čím by se film vymanil ze škatulky, průměrného thriller na jedno podívání. ()

mat.ilda

Převládají rozporuplné pocity - předně se o ně zasloužil sám Sam Riley, který má po celou první třetinu výraz strávníka ve školní jídelně před konzumací koprovky, špenátu, červené řepy, fazolek na smetaně... (každý nechť si vybere dle vlastního odporu), dále "důležité" (ne)herectví Jasona Stathama, znásobené směšným tralaláčkem, Mickey Rourke, plnící úlohu slizouna se jménem, jehož postava je pro žánrový status zřejmě neodmyslitelná a v neposlední řadě kolísavá úroveň snímku, kdy nezáživný rozjezd končí úvodem do hry, aby se po jejím odmávnutí pokusil o návrat v mírně tragikomickém dojezdu... Opačné dojmy prezentuje nejluxusnější část snímku, kdy už sjíždění bohatých supů na akci, o které se na veřejných plakátových plochách nedočtete, smrdí hřbitovem a u diváka způsobuje nedokrvenost končetin z očekávání věcí příštích. A že se tam děly věci! Riley díky nim konečně našel uplatnění pro svůj výraz a Michael Shannon pro svůj talent - jeho ďábelský moderátor a hlavní rozhodčí ve hře o život a sázky byl největší hvězdou mého večera... A nakonec poučení pro pořadatele podobně laděných soutěží - pozor na elektrikáře, jsou totiž na napětí zvyklí :-) ()

lillien

Tenhle nadčasově drsnej thriller je vážně jednoduchej jak facka. Ruská ruleta je hra, kterou musí pochopit i denně ožralej Mickey roura, takže to samozřejmě zahrál výborně. Statham s divnou hučkou na hlavě vypadá jako synovec Kmotra, no dokonalej padouch, tomu to sedělo taktéž parádně. A že je třináctka nešťastný číslo, to víme všichni, ačkoli to celej film vypadá nadějně. K plné spokojenosti mi asi scházely nepatrně větší sympatie k hlavní postavě, nějak to tam bohužel nezajiskřilo. ()

HellFire

Těžký průměr. Příběh o klasickém joudovi, který dostane šanci získat nehorázné peníze v riskantní hře - ruské ruletě. Poněkud ubohé je, že se jedná o remake filmu, který natočil před 5 lety stejný režisér. Závěrečných 20 minut je zbytečných. ()

eraserhead666

Hódně zajímavý nápad. Trochu škoda, že nevyhnutelnost některých konců občas kazí dojem, ale... Bylo to fakt nervní a napínavé a rád jsem po dlouhé čase zase viděl seriálového Willa Scarletta. ()

SOLOM.

Nějak extra mě to tedy nenadchlo a to jsem tento film (remake) viděl dříve než originál (oba filmy si jsou natolik podobné, že je budu hodnotit úplně stejně – moc nechápu, proč měl režisér potřebu natočit remake vlastního filmu. Moc silných momentů jak tu někteří tvrdí, jsem tu nenašel – pár atmosférických (emočních) sice jo, ale moc velký dojem to na mě neudělalo. Navíc si myslím, že tu byla spousta nudných pasáží. Důležité postavy tudy byly o něco lépe načrtnuté než v originále (tím nechci říct, že by byly nezajímavé, ale tady se trochu více věnovali jiným hráčům, viz linka Mickey Rourke a 50 Cent). A na to, že se tu objevila celá řada známých ksichtů, to úroveň filmu taky moc nepozvedlo, v originále byli někteří herci přesvědčivější než tady. Spíš to vidím na obyčejný průměr, který mi brzy vyšumí z podvědomí stejně jako pára nad hrncem. Žádný zázrak nenastal a Statham tu hrál jen druhé housle… ()

Sofia

Část se samotnou hrou výtečná, zbytek se zdál být jen tak do počtu, aby se režisér dohrabal k normální filmové stopáži. Původní film jsem neviděla, ale Gélova posedlost vlastní tvorbou je opravdu zajímavá. Musí být i velmi přesvědčivý, protože dostat do takového filmu tolik známých tváří (i do vedlejších rolí) by se asi jen tak někomu nepodařilo. Rovněž by mě zajímalo, jestli se takhle někdo na světě opravdu "baví". Víc se o tom bez spoilerů nedá napsat. ()

claudel

Zvláštní to počin přeplněný vycházejícími, zkrachovalými či průměrnými herci. Scénář je téměř ad absurdum, byť v dnešní době je fakt možné cokoliv. ()

ARI50

Nápad v pohodě ale jak si mě tahle vyřazovací metoda nudila nic moc teda pro mě, a to měla hodně slušné herecké obsazení ale prostě někdy se film nelíbi a nebaví no. ()

luka4615

Solidní režie a překvapivě špičkové herecké obsazení, které ale bohužel táhne ke dnu vágní námět a rozpačitá první polovina. ()

Morholt

Jasně - průběh i konec měli už na začátku jasně dané kontury, ale přesto byly scény ze soubojů napínavé a já u nich ani nedutal. Výborné bylo i obsazení a především Sam Riley mě překvapil. A právě obsazení je to, co mě vede k názoru, že dívat se na originál je v tomto případě zbytečné. 80% ()

Lacike

Jeden originalny napad okolo ktoreho sa tvorcom podarilo vystavat neskutocne nudny a predvidatelny film. Najviac ma nastvalo diletantske premrhanie potencialu tak pestreho hviezdneho ansamblu. ()

Terva

Úvodní sekvence s pistolema jen naznačí, ale zatím neprozradí, oč tu půjde. Po několika minutách, kde se moc nemluví, jen cestuje, začne divákovi pomalu docházet, co se bude dít. CITÁT - Narodil jsem se jen jednou a zemřu jenom jednou......... Celý ten závod byl docela vzrušující a to jsem koukal jen na televizi a nestál jsem v " ringu ". Dramatický příběh o tom, jak získat velké peníze, ale také jak přijít o to hlavní - život. Vincent je toho důkazem. Konec mě velmi překvapil - symbolické světlo v tunelu. Scénář - Gela Babluani a Greg Pruss. CITÁT - Dívejte se na žárovku.....až se rozsvítí.......... ()

Marsik

Původní verze byla lepší a to i přes to, že zde byla spousta známých herců. Této verzi v podstatě není co vytknout, prostě věrná kopie. Akorát mi přišla méně napínavá. Není taky prostor něco zkazit - jednoduchý děj, jednoduchá akce i zápletka. 66% sluší nejvíc. ()

PauloZ

Drsný svět hazardu. Do takovéhle ruletky bych se opravdu v životě nechtěl dostat. Napětí se první hodinu, hlavně při samotné hře, dá opravdu krájet. Proč to ale po té velice dusné a nekompromisní hodince nemohlo skončit, nebo se vyvíjet trošku rafinovaněji? Pro mě je závěr se Stathamem trošku laciný. Nevadí mi, jak to dopadlo, ale mohlo to být prostě líp prodané, zapůsobylo to na mě trošku vynuceně. Role vesměs všech známých tváří jsou tu opravdu jako lákadlo. Počínaje Rourkem a konče 50tníkem, to byly spíš camea. Herecky zaručeně nejlepší Majkl "Zod" Šanon! 3,5*. ()

maddy

Film bez akéhokoľvek napätia, atmosféry alebo súcitu s postavami. Je tu síce niekoľko zvučných mien v radách hercov, ale celé dianie okolo je neuveriteľne sterilné a predvídateľné. Ako tak zaujímavá je posledná 20 minútovka, keď sledujeme udalosti víťaza "ruskej rulety", tá už však nedokáže zachrániť film z priemerných vôd. Škoda, pretože film sa zaoberá silnou témou, z ktorej by sa dala vyťažiť výborná hra nervov! 2* ()

SaNcHeZ_cz

Očividná snaha o styl napěchovaná starpower hereckého ansámblu nedává dohromady dobrý film. Ve výsledku jen celkem slušně atmosferická podívaná která ale během 93 minut celkem prošumí . ()