Puol

Znepokojivá polodokumentárna forma má poněkud navrch oproti štandardnému obsahu. Milla Jovovich pôsobí vcelku vierohodne. ()

sadlokan

Až taková"Lovecraft"záležitost.NĚCO si dělá co chce.Jovovich hraje,to sem čuměl.A čas k odnosu občanů do"někam"-3:33 je bezvadnej.Mimouši asi nenašli hodinky s časem 6:66...To by jim koráb,či co,letěl"down". ()

Mahoney.

Možno som trápna, ale naozaj som sa v kine bála. Či už je to pravda, to že sa to naozaj na Aljaške udialo alebo nie. Prisahám že som si musela dať v kine na hlavu prázdny obal od pop cornu. :D ()

Olík

Dobrá, jsem ochoten připustit, že některé body Osunsanmiho mysteriozárny se nechaly inspirovat skutečnými událostmi, ale čeho je moc, toho je příliš a čeho je příliš, toho je moc. Ufouni, hypnosy, únosy, levitace, psychologická sezení, traumata, starodávné civilizace, archivní nahrávky, Lochnesky, poltergeisti, Eskymáci, Šmoulové, Voldemorti a the truth není out there, ale můžete si jednoduše vygooglovat. Nevím jak ostatní, ale mne režisérovo vydávání záběrů se „skutečnou“ doktorku Tylerovou za autentické, uráželo a jeho umělá snaha šokovat spíše odrazovala. Méně je někdy více a z toho co jsem viděl mi je jasné, že Čtvrtý druh nabízí více než méně, přičemž trochu toho méně by bylo v jeho případě více (Uf…on, to jsem se do toho zamotal). ()

fr3ak

Neskutečně promarněná šance. Jako fanoušek X-Files a "únosových" témat jsem se na ten film neskutečně těšil, ale během sledování se mi otvírala kudla v kapse. Nejhorší na tom je že to mohl být fakt výborný film. Osunsanmi zvládá navodit atmosféru naprosto v pohodě a v některých chvílích se opravdu dostavuje ono potřebné mrazení v zádech. Jenže pak přijde záběr, který nám ukazuje "skutečný" předobraz události, kterou už jsme jednou viděli, nebo se rovnou rozdělí a sledujeme je zároveň. A já se ptám doprdele proč?! Přišlo mi to jako by si autoři předtím než dostali Millu na plac řekli že natočí levný "found footage" ala Paranormal Activity a pak najednou někomu došlo že když tam nebude nějaká ehm hezká baba (nevím jak moc tohle Milla splňuje, ale budiž), tak to lidi nepřitáhne a vytvořili "half found footage" (novej žánr :D). I přes tyto nedostatky to pár kvalitních míst má a pokud si příšte režisér ujasní co chce natáčet, tak věřím že je se na co těšit, proto za tři. ()

Wargoo

Ak by to tvorcovia vzali do správnych rúk, vysrali by sa na Millu, a nechali hrať len "reálne obete", bolo by to zaujímavejšie, a ja by som bol ušetrený nutnosti rozhodnúť sa, či je lepšia herečka Milla, alebo jej "živá" predloha. Už dlho mi postavy neboli také ľahostajné, ako v tomto filme, nakoľko som sa nevedel vžiť do tej-ktorej postavy, pretože ju ihneď nahradila iná, ktorá v podstate hrala tú predtým. Celá ta myšlienka "true story" je tak absolútne kontraproduktívna, pretože akonáhle sa mi začína páčiť predstavenie pri hypnóze, réžia to zmení na "hraný" dokument, a to mi strašne vadilo... Navyše, Milla je celkom pekná žena, ale ako herečka je vhodná maximálne tak do Zombie filmu, inak vôbec... Musím priznať, že téma UFO mi je veľmi blízka, ale tu ma vďaka neschopnosti tvorcom totálne obišla ! 2** - za UFO tému, a ... ani už neviem. 39,661 % ()

franya69

Hm, tak bohužel mě tenhle styl prudí takovým způsobem, že jsem na to ještě nevydržel koukat nikdy déle než 15 minut, snad to někdy v nějakém správném rozpoložení zkouknu a budu moct ohodnotit ... ()

BOURQUE

Slušne pripravený a celkom šikovne nastrihané zábery. A ako to niekoľkokrát zaznie vo filme: je len a len na vás, že čo si z toho uveríte. Pripojenie krátkych telefónnych hovorov ako pozadie pre titulky bol dobrý nápad. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Evander

Atmosféru film má, to se mu nedá upřít a je to docela psycho. Na druhou stranu ale nemohu říci, že by se mi nějak obzvláště líbil a navíc mi docela vadí, že si hraje na dokument. Milla Jovovich je v roli Dr. Tyler prkenná, až z toho oči bolí, což též nelze přičíst k dobru. Celkově mám z filmu zvláštní pocit a ke zhlédnutí bych ho spíše nedoporučil. 58% ()

posh.exe

Po dlouhé předlouhé době od Blair Witch konečně zas řádná mystifikace. Sice to na vás hrajou rádoby autentickejma záběrama, který fakt vypadaj autenticky, ale.. Mno.. Film byl mrda. Ten nápad byl fakt brilantní. Docela by se tomu dalo i věřit. Myslí, že kupa lidí bude chodit ještě několik let přesvědčená, že se to fakt stalo a stále děje. Nemám ráda Millu Jovovich, pač vypadá a hraje jak ponocná, ale.. Uuu. Děsivé. ()

Blaogranas

Tak trochu se spíše jedná o dokumentární zpracování záhadných událostí jednoho městečka. Musím uznat, že ty skutečně archivované sekvence jsou opravdu hrůzu vzbuzující. Hodnotím 5* proto, protože se "Čtvrtému druhu" podařilo udržet hladinu mého napětí na maximu od úvodních minut až do úplného závěru. Na konec ještě film velice NEdoporučuju těm, kteří v něco podobného věří, protože v lepším případě se po*erou a v horším dostanou infarkt. ()

Melly.pro

zvlastni film, snad nejsnaz uveritelnej z tehlech vsech "skutecnejch" filmu... je trochu zvlastni, proc se nikdy v inkriminujici moment nic nenahraje, ale i to by se dalo eventuelne fyzikalne vysvetlit... celkove to docela uslo .. ()

darkreider

Od Blair Witch cez Paranormal activity sme sa dopracovali až sem. A mne sa páči tento nový pokus o zničenie ideálov. Neviem koľko faktov je pravda(ak vôbec nejaké viz IMDB) a koľko si prekrútili, aby to sedelo, ale nenudil som sa. Atmosféra tu bola a je jasné, že údajný punc skutočnej udalosti tomu dáva väčšie grády. Malé sústo pre cynikov, veľké OCH pre slabšie povahy. Inak skvelá Mila a Will Patton. ()

Harts

Takhle nejak ma vypadat spravny mysteriozni thriller, ktery ve vas vyvola otazky, zda to takhle nejak muze nebo nemuze byt, i kdyz to bylo natocene ucelove, proc by to to tak nemohlo byt, bezvadna psychologie postav, i kdyz okoli trochu nezucastnene a jako by ani ti co unos zazili prekladatel, druhy psycholog nechteli si pripustit pravdu. ()

bif

Opravdu znepokojující snímek, který Vás určitě donutí se zamyslet na tím co je v něm zobrazeno, je ta paní jenom šílená ženská, která hraje dobře jako ta paní před 30 lety v městečku Amityville(nebo jak se to píše :)) ), nebo vážně mluví pravdu, ale potom vás to zase nutí přemýšlet nad tím jestli by mohl být tenhle snímek vážně vzpuštěn na světlo světa...no...slovy hlavních hrdinů "rozhodnutí je na Vás". ()

Skleni

Ihneď ako som si pozrel District 9 som vedel, že sa to uchytí. I napriek tomu, že je to vyhradené pre špecifickú skupinu filmov. To očividne tvorcom tohoto filmu neprekážalo a vytvorili film-dokument na podobnej báze. Ale to je ako keď pečiete štrúdľu z lístkového cesta. Vyzerá to síce ako štrúdľa, chutí ako štrúdľa, ale nieje to štrúdľa. A to isté platí aj pri tomto filme. Vloženie fiktívneho-reálneho-fiktívneho deja do stupídne-nereálneho filmu je strašné. Trocha to zachraňujú herecké výkony a pár momentov, ináč je film nudný a navyše obkukaný a tupý. Svetlá, mimozemšťania a tony hovadín ako z 70-tych rokov. Prepáčte ak sa budem opakovať, ale toto je fakt hovadina. 58% dávam iba preto, lebo dokumentárny štýl treba ešte rozvíjať a učiť sa na ňom. A samozrejme za scénu kde prvý pacient má už všetkého dosť a vystriela rodinu. To bola paráda!!!!!!:) ()

gp_one

Tvůrci horrorů se neustále snaží přicházet s něčím novým, čím by navodili konečně ten správný horrorový zážitek, pořádný pocit strachu, tísně a autentičnosti. Jenže čím víc se snaží, tím víc u mne naráží. Možná, že v Američke, která prahne po realityshow jakéhokoliv druhu by uspěl i autenticky natočený rozhovor s Ferdou Mravencem, já však tento pokus řadím do šuplíčku s nápisem "Až po lobotomii". Copak mne už nikdy žádný horor/mystery film nedokáže zarazit do křesla tak jako Věc nebo Vetřelec? ()

n3uro

Perfektní atmosféra která vás navnadí od začátku a pustí až na konci. Po pravdě, možná že zůstane i dlouho po té. Tak zapůsobil film na mě hlavně proto že věci okolo UFO mě vždycky zajímali a možná proto že tohle je kvalitní snímek. Většina lidí to nezkousne, nedivím se tomu vůbec - většina lidi je totiž zvyklá na svůj stereotypní život, ve kterém je něco jak UFO je naprosto nemyslitelné. Pro mě je na druhou stránku neuvěřitelné, jak někteří lidé umí být zabednění a nedokážou myslet v širší perspektivě. ()

ZsuZska

Myslim že by bylo mnohem zajímavější to natočit jako film, nevázající se na to ,že je podle skutečných událostí.. Na tom filmu mi nepřišlo naprosto nic uvěřitelnýho...naopak,uráželo mě to, že si tvůrci myslí, že já ,divák, bych si byť jen na minutu mohla myslet, že se to skutečně stalo, nebo že ty "reálné" nahrávky jsou reálné... ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje