Khalesi

Ach keby tak skutočne existovali a našli by našu planétu, tí by rozhodne mrkali na drát. Jediné v čo dúfam ja, že budú buďto tak radikálni, že náš degenerovaný druh vyhubia rýchlo a bezbolestne, alebo tak úžasní, že nás konečne navedú správnym smerom ( pretože to chce skutočne nadľudské úsilie).Každopádne tento snímok je pre neveľmi reálne mysliacich a naivných jednincov určite trhák, netreba v tom hľadať logiku a kašlať na detaily. Skutočná pani doktorka podala excelentný herecký výkon, klobúk dolu. ()

PROROK14

Veľmi zaujímavé. Na túto tému by som mohol viesť strašne dlhé diskusie. Ja si myslím len jedno a to, že nikto a nikdy nemôže na 100% tvrdiť, že niečo také nie je pravda. ()

maseer2

dobře, zřejmě je tenhle film skoro celý smyšlený a je to všechno jenom nafouknutá bublina typu Blair Witch, ale mně se to hrozně líbilo.. ()

BoPo

Tvorcovia to skúsili na spôsob: To čo sledujete, sa naozaj stalo. Sú tam zábery "skutočných" udalostí, ktoré slúžia ako doplnok príbehu. Bohužiaľ práve tento doplnok predstavuje to najlepšie, čo Vám film ponúkne. Zbytok času je vlastne len spojovacím článkom medzi týmito "zábleskmi reality ". Pokus o niečo iné sa cení, ale len nápad nestačí. ()

ProjectAlice

Nezaoberám sa tým, či sa to deje na Aljaške naozaj alebo nie. Ako Sci-fi horor to už lepšie byť nemohlo. Pribudlo mi pár šedivých vlasov a film spôsoboval zimomriavky na celom tele. Skvelé kamerové scény a záznamy. Nedokážem si však vysvetliť niektoré scény v skutočných video záznamoch ako napríklad niečo obrovské, čo priletelo nad dom Tylerových alebo vznášajúce sa telá ľudí pod hypnózou. Naozaj zaujímavý film. Som veľmi rád, že doktorku hrala práve Milla Jovovich. Milla vždy pridá filmu na kvalite. Mne dal film presne to, čo som od neho čakal. Takže spokojnosť. ()

st.ranger

Už monolog Milly Jovovich trochu překvapil. Původně jsem čekal jen strohé Based on true story, ale proslov o věrohodnosti hned v počátku? No dobrá. Z počátku jsem si myslel, že od smrti traumatizovaná doktorka potlačuje realitu ve vlastní prospěch a ještě ke všemu je za smrt odpovědná. K některým scénám je pro získání větší věrohodnosti i přidělen záběr původní nahrávky, která má jen autentičnost potvrdit. Proč ne? Celkově na mě udělal film dobrý dojem, zvláště snahou o serióznost. Bohužel se jedná kompletně o fikci. ()

bouncer

Pseudodokumentární horor? Poslední dobou mor v tomto žánru... Čtvrtý druh patří k takovému průměru, dokáže zaujmout, ale žádný klenot to není. ()

Terva

" Jsem herečka Mila Jovovich a ve filmu Čtvrtý druh hraju dr. Abigail Tylerovou. Film zachycuje dramatické události od 1. do 9. října 2000 v severoaljašském městě Nome - http://en.wikipedia.org/wiki/Nome,_Alaska Pro větší názornost použil režisér Olatunde Osunsanmi autentické záběry........." I když se u tohoto snímku nejedná o komiks, jsou zde použity kamerové záběry, používané převážně u komiksů. Jedná se o rozdělení obrazu na dvě, tři nebo čtyři části, kdy se v každé děje něco jiného, nebo je děj snímán z jiného úhlu, v tomto snímku dokonce i z jiného času. Dobře vybraná hudba Atliho Örvarssona všechny události dramaticky dokresluje. Škoda jen, že záběry ze sezení a hypnós nejsou tak věrohodné, jak by asi tvůrci chtěli. Mimozemšťané používající Sumerské nářečí zaniklé před tisíci lety se vrací na místo činu, zkontrolovat své vý-tvory. Já osobně věřím, že Sumerská civilizace, která nečekaně zmizela, zažila " SETKÁNÍ PÁTÉHO DRUHU ", což znamená : Dobrovolné opuštění rodné Planety na cizí kosmické lodi. Podle příběhů Étnapišty, Gilgameše nebo několika lidí z Bible svaté ( Metuzalen, Noe, atd ), to není tak neuvěřitelný jev. Velice mrazivá atmosféra a napětí nás provází tímto povedeným polodokumentem. ....Záleží jen na vás, čemu věříte...... ()

Ouwen

Jedná se o opravdu strašidelný film, který se však hodí na půlnoční - ničím nerušený zážitek. Mne film sice tolik nevystrašil, jak jsem to původně očekával, ale je to z důvodu, že jsem na to koukal cca v 7 hodin ráno, ovšem asi u 5ti scén jsem se sebou nehorázně cukl, až mi bušilo srdce. Co tedy chci na filmu, jako první pochválit je atmosféra, mlhové a deštivé počasí, člověku jde mráz po zádech, navíc herci mají charizma a hrají dost dobře. Film působí taky realisticky, tedy až do chvíle, než unesou dceru té psycholožce. Zaujme to lidi, kteří věří na UFO a duchy a další rádoby "sračky", já k nim patřím a proto jsem se u filmu docela bál. Jinak mně už moc nenapadá, co víc chválit, protože v podstatě film obsahově není nějak pestrobarevný, bohatý, mnozí se můžou setkat s nudou. Dál ta kamera, trošku se třese, ale v pohodě, je to přehledný. Škoda, že nebyl poskytnutý pohled na návštěvníky odjinud, sice už by to možná bylo přehnaný, ale bral bych to. Dál i těch lekacích scén mohlo být klidně víc. No, co však nejvíc zarazí, tak sice je uváděno, že film je podle skutečnosti, ještě, než naběhnou titulky to tak vypadá, i ty "autentické?!" záběry k tomu nasvědčují, ovšem v zajímavostech se dozvíte opak. ALE! Je tu jedno velké ALE. To však neznamená, že těmto "sračkám" začnu věřit, spíš si jdu skočit na internet a projedu si tohle důkladně. No, jinak film nesedne všem, může nudit, ale je to v pohodě psycho, i když jsem zažil horší, resp. strašidelnější filmy, takže zklamán malinko jsem, to však nevadí, dávám poctivých 7/10!) ()

moviesfan

Pro mě je tento film zajímavou podívanou. Nebudu tady ze sebe dělat chytráka a říkat co a jak je skutečný, co vymyšlený apod. Na mě to zapůsobilo. Možná si se mnou režisér pohrál, ale když nebudu myslet na to, co je a co není ve filmu skutečné, tak musím vyjádřit jen pozitivní hodnocení, protože jsem byl mnohokrát napjatý jak špagát. ()

Chermy

Některé momenty jsou krásně děsivé, zvlášť když se na to koukáte ve 2 ráno a venku ještě hezky sviští meluzína:-). Ale těžko si oblíbíte film, který vlastně nemá žádnou strukturu a staví pouze na šokování a přesvědčování, že vše co vidíte je skutečně skutečné:-). Scientologové budou asi chrochtat blahem. Cynik jako já, ocení maximálně pár poutavě natočených scén(a ta sumerština byla taky super:-) ) , jinak tohle divadýlko nelze brát jako film. ()

tibenskym

Nech si vraví kto chce čo chce, tento film nemohol byť spracovaný lepšie. Rozdelenie "realita-film" je spravené geniálne! Prostredie, hudba, samotná atmosféra... Už len fakt, že filmov s takýmto pojatím danej tematiky sa točí minimum vyzdvihuje tento film o stupienok vyššie. U mňa vysokých 90% ()

corpsy

Vydarený filmový experiment, ale zároveň zákerný podraz na diváka ( hlavne na bežných konzumentov ). Tých to môže riadne zamotať a poriadne vystrašiť - priznám sa aj mňa pár scén pošteklilo, aj keď som vedel, že...Občas mi to pripomenulo filmové experimenty z doby nemej éry, keď režiséri hľadali pri natáčaní filmov rôzne INÉ spôsoby rozprávania. Tak to zhrniem, pre laikov možno najhrôzostrašnejší zážitok života ( poznám jeden prípad ), pre znalcov skvelý kus atypickej filmárčiny. ()

villon17

Tomuhle prostě nevěřím a neuvěřím, ať se snažili, jak chtěli. A když tomu nevěřím a většinu času jen kroutím hlavou, nedá se to naplno užít. ()

Ajinka126

Samo o sobě to není špatné ani hodno takové hodnocení, jaké jsem mu uštědřila. Jenže když už se do něčeho takové filmaři pustili a šli do toho s tím, že tam dají i pravé záběry a našroubují ho na hraný film, tak by si to zasloužilo i poctivé zakončení. Takhle to skončilo a neskončilo. Buď si měli závěr vymyslet sami, anebo to měli zakončit důstojně, jako otázku do větru, ale s takovou nemohu jinak. ()

liquido26

No, od začátku jsem měl podezření, že ty true záběry jsou jedna velká habaďůra a tady se mi to samozřejmě potvrdilo. Nicméně film jako takový mě bavil a ty rádoby pravdivé dokumentární záběry tomu přidávaly na atmosféře. ()

PauloZ

Neni důležité jestli jsem tomu uvěřil nebo ne, ale jelikož režisér filmu je v autentických scénách, tak to asi pravda nebude ( ale klidně bych věřil:)). Důležité je, jak je to zpracováno a podáno divákovi. A to je velice důsledně s velkým umem. Dál to řešit nebudu, jinak bych skončil na psychiatrii a doufám, že mě to nikdy nepotká. Každopádně je to nehorázné psycho a zárověň děsivé, mrazivé a velice zajímavé. Scéna s levitací nad postelí je fakt výborná! ()

kleopetra

Myslím si, že film by byl mnohem lepší, kdyby si odpustili to, že je to "podle skutečných událostí" a vynechali ty "původní nahrávky". Klidně to mohli udělat, že to zrovna natáčí a nechat tam to třesoucí se video. Bylo by to mnohem více strašidelné... Takle to vyznívá všelijak... ()

F.man

V podstatě jen další nudný "atmosferický" rádoby horor, který alespoň trochu zachraňuje prostředí Aljašky a Mila Jovovich. Je fakt, že pseudo dokumentární styl tomuhle žánru svědčí, ale musí se s ním umět pracovat. Ve Čtvrtém druhu to v podstatě nemá žádný filmový význam (ano, u někoho to může rezonovat po skončení) a divák je stejně odkázan na linku s Jovivich. Nutno podotknout, že ta hraje skvěle. Možná jsem vůči tomuhle źánru nějak vyhraněn, ale i ty dvě hvězdy jsou se zavřením očí... P.S. Inspirací pro výběr herečky v dokumentární části musel sloužit obraz Výkřik od Edvarda Muncha. Jeji obličej byl tím nějvětším hororem v tomto snímku =) In the end, what you believe is yours to decide. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje