• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Žádný z mimozemšťanů, se kterým jsem ve svém civilním životě komunikoval, nebyl tak uvolněný jako Paul. Přesto si myslím, že pokud pubertálního E. T. doprovází dvojice Pegg - Frost, tak to měla být o hodně větší sranda. Jenže já jsem bavil pouze průměrně, což vylepšovaly narážky na filmovou klasiku, ale celý dojem výrazně zhoršil závěr utahaný tak, že jsem při něm málem uchřadl nudou.(27.2.2012)

Uz len prvy pohlad na dvoch blaznivych chlapikov, ktory sa prvykrat v zivote ocitli vo vysnivanej Kalifornii ma hned rozosmial. A to nielen vdaka traileru, ktory ma na tuto komediu navnadil ist do kina, ale aj Simon Pegg, ktory je podla mna skvely komik a ktoreho som spoznal uz v hororovej komedii SUMRAK MRTVYCH (2004) a neskor aj v ciernej komedii s anglickym humorom JEDNOTKA PRILIS RYCHLEHO NASADENIA (2007). Neskor prisiel na rad mimozemstan Paul a ten este celu situaciu priostril tym jeho neuveritelnym ludskym, ale humornym spravanim. Potesila ma aj kratka pritomnost Sigourney Weaver - ona si asi s tymi mimozemstanmi "votrelcami" neda pokoj :-) Skratka nenarocna sci-fi komedia, od ktorej netreba nic velke cakat, ale mne sa pacila. Mimochodom je tu spomenutych vela sci-fi filmov a serialov a dokonca aj Cameronov TITANIC (1997). Na tom som sa nasmial, ako nazval Paul Simona Pegga menom Jack vo chvili, ked Simon Pegg maloval mimozemstana leziaceho na gauci :-) Jack bolo DiCapriove meno v Titanicu. ________ Simon Pegg - (Graeme Willy) +++ Nick Frost - (Clive Gollings) +++ Seth Rogen - (Paulov hlas) +++ Kristen Wiig - (Ruth Buggs) +++ Sigourney Weaver - (Big Guy) +++ Jason Bateman - (Agent Zoil) +++ Bill Hader - (Haggard) +++ Blythe Danner - (Tara Walton) +++ Jeremy Owen - (Sword Vendor) +++ Jeffrey Tambor - (Adam Shadowchild) +++ Produkcia: Eric Fellner +++(3.5.2011)

Pro mě coby fanouška tvorby Simona Pegga a Nicka Frosta je Paul trochu zklamáním. Několikrát jsem se zasmála a řada narážek na svět geeků je zdařilá. Ale rozhodně bych nečekala tolik hluchých míst, sprostých slov a trapných vtipů, které vyšumí do prázdna.(28.6.2011)

Buď byly všechny ty žánrové vtípky hrozně primitivní, nebo jsem nevzdělená, takže jsem si těch neprimitivních nevšimla. Ale uteklo to.(7.6.2011)

Primitivní, ale účinné blízké setkání čtvrtého druhu aneb dva britští geekové dobrovolně uneseni mimozemskou entitou, která se rozhodně nechová dle doporučených postupů mistra etikety Ladislava Špačka a všemožně bagatelizuje přínos toho tam nahoře, co nás má všechny rád.. Splněný sen sci-fi fandů a ufologů, kterým doposud neodstranili anální sondou smysl pro humor a v něm mile namíchána britská suchost deFrostujícího Pegga s americkým kurvováním, bigotností a národní obsesí zelenými mužíčky na létajících strojích. K tomu nenásilná emoční rovina a kvantum odkazů hlavně pro ty, co naposledy souložili se zakrslým medvídkem z planety Endor - Paul mi sednul náramně a brzy si dám toho sympatického dlaždiče z jiné galaxie zase. A pokud ne, tak přísahám, že zatáhnu za Spielbergova E.T.-ho ten plánovaný meziplanetární hovor..(20.6.2011)