• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Promarněná příležitost s nepříliš oslňujícím vtipem (ale aspoň inteligenci neurážejícím), kde jedna z mála věcí, která divákovi v hlavě utkví, jsou občas šťavnaté emzákovy hlody a paruka Simona Pegga. Cameo Sigourney Weaver v závěru potěšilo.(27.7.2011)

Z poměrně zmatečného koktejlu plného průměrných geekoidních hlášek, vtipných odkazů na všemožné scifárny, a sem tam nemístných narážek na otázku křesťanství, se nakonec vyklubala příjemná jednohubka. Výsledný dojem nejvíce zachraňuje povedený konec. Paul je sice fajn, ambice se ale nepodařilo naplnit úplně tak, jak asi měli tvůrci v plánu.(21.9.2011)

Z rozhovoru s nejmenovanou "Čaues Šardonko, viděl jsem Paula, docela sranda, jako Simon hrál v lepším, ale pořád lepší než třeba loupat bramabory." "Čau Pájo, neláká mě to, ani Paul, ani brambory." "To je ale škoda, uviděla by si například mimozemskou prdel." "Tvou prdel už jsem viděla, jdu loupat bramabory, měj se."(18.8.2011)

Zastydle pubertální E.T. pro zastydlé pubertální geeky. Jo, líbilo se mi to.(10.6.2011)

Nebylo to špatný, ale co se týká dvojičky Pegg - Frost, tak vážně nic moc, tu a tam se jim sice povede nějakej povedenej fór, ale hlavní problém je v Paulovi, kterej prostě není téměř vůbec vtipnej a jelikož se 75% filmu odehrává s nim, tak sráží i Pegga s Frostem. Čekal jsem víc.(1.10.2011)

• - Čerpací stanice, kde se Clive (Nick Frost) a Graeme (Simon Pegg) setkají s policistou, byla použita i v hororu Zombie Apocalypse (2011). (Katie016)

• - V úvodnej časti filmu Graeme a Clive rekonštruujú scénu z epizódy "Arena" seriálu Star Trek (od r. 1966), ktorá je považovaná za najhoršiu akčnú scénu v dejinách. Môžete ju zhliadnuť tu. (Macejko)

• - V podtitulu Cliveovy (Nick Frost) knihy "Paul" stojí "Sometimes It's Nice to Feel a Little Alien!" (Sony1994)