• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Pohodová zábava s nejsympatičtějším mimozemšťanem tohoto roku. Paula, se skvěle padnoucím hlasem Setha Rogena, vyborně doplňuje stará známá dvojce Simon Pegg a Nick Frost. Film je prošpikovaný narážkami na všechno (cameo Spielbergova hlasu nemělo chybu) od Star Wars až po Spidermana. Výborná, v unrated verzi i těžce profuckovaná, atmosféra se táhne celým filmem a když to v závěru dopadne přesně tak jak čekáte, povzdechnete si dojetím, tyhle filmy mají prostě srdce. - Paul? - Jo. To je přezdívka, uchytila se. Moje loď spadla na... psa. To je jedno.(9.6.2011)

Ale jo, dalo se na to koukat. Jsem rád, že mladé ženě vyléčil očičko :-)(28.9.2011)

Žánrová pocta kultu sci-fi filmů a obecně kultu sci-fi a fenoménu geeků, v níž se nevyváženě kloubí zastydle pubertální humor (,,Cítím, jak ti stojí pták.") s humorem celkem inteligentním (střet britské a americké kultury či kritika dogmatismu fundamentálního křesťanství kupříkladu), škoda, že toho prvého je tu pohříchu moc a trochu nahrazuje to druhé. Zábava je to ale příjemná a fanouška žánru (zvláště toho mladšího) rozhodně neurazí...(11.6.2011)

Zastydle pubertální E.T. pro zastydlé pubertální geeky. Jo, líbilo se mi to.(10.6.2011)

Promarněná příležitost s nepříliš oslňujícím vtipem (ale aspoň inteligenci neurážejícím), kde jedna z mála věcí, která divákovi v hlavě utkví, jsou občas šťavnaté emzákovy hlody a paruka Simona Pegga. Cameo Sigourney Weaver v závěru potěšilo.(27.7.2011)