• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

PRVNÍ KONTAKT PŘEDSTAVUJE VELKOU ZODPOVĚDNOST..... /// Setkání s mimozemšťanem – chápu, že je to pro vás dost divný – může vypadat všelijak. Byl to jejich osud? HLAVNĚ, ABY TEN KRYPL NEZAVOLAL DOMŮ! Je v pohodě, je přátelskej a jmenuje se Paul, (to, že se mimozemšťani nejmenujou Paul neřešte), je kapku vodrzlej a ,,muži v černým“ jim jsou v patách. Odlehčená krávovinka, která (zřejmě) nevyvolá záchvaty smíchu, ale parodujícího humoru si užijete dosytosti. DEJ MI TOHO MIMOZEMŠŤANA! NAJDI SI SVÝHO! Škoda, hlášek mohlo bejt proklatě víc! Nevím co kdo čekal. Asi to není ta největší zábava posledních let :-)), ale ujetý je to dostatečně (což dokazuje závěr). Má to svý vady, ale moje IQ mi dovolilo se bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Orcové jsou hovada i v přítomnosti. 2.) Jsem mimoň co neví co je NERD. 3.) Nevím kdo ovlivnil světovou kulturu na (minimálně) 60 let dopředu. 4.) Chtěl bych někdy navštívit nejznámější UFO místa v Americe. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(10.6.2011)

Fanboyovsky nahustená, pritom však funkčne vystavaná pohodovka, ktorá okrem nečakane vtipnej vulgarity ponúka aj ešte nečakanejšiu emocionálnu vrstvu. Slušné akčné scény a ešte slušnejšie triky. Navyše Paul s dokonale pasujúcim Rogenovým hlasom je filmový sympaťák roku.(9.6.2011)

Žádný z mimozemšťanů, se kterým jsem ve svém civilním životě komunikoval, nebyl tak uvolněný jako Paul. Přesto si myslím, že pokud pubertálního E. T. doprovází dvojice Pegg - Frost, tak to měla být o hodně větší sranda. Jenže já jsem bavil pouze průměrně, což vylepšovaly narážky na filmovou klasiku, ale celý dojem výrazně zhoršil závěr utahaný tak, že jsem při něm málem uchřadl nudou.(27.2.2012)

• Amarcord_1

40% - Dvě hvězdy za herecké obsazení, které jediné mě motivovalo k dokoukání tohototo filmu. Jinak jsem byl zklamán a místy i otráven. Ve scénáři se totiž mísí nešťastná kombinace infantilností a vulgarit. Jinými slovy: Děj, dialogy, archetypy postav a způsob vyprávění jsou totiž jak vystřižené z tzv. rodinných komendíí a filmů pro děti. A tak vysoká míra samoúčelných sprosťáren mi k takovému filmu sedí asi jako pivo s přesnídávkou. Člověk identifikuje ingredience, pochopí snahu autorů, ale po prvních pár soustech si pomyslí své jak o autorech, tak o konzumentech takové patlaniny. Jeden z filmů, při kterém si připadáte jako Vulkánec a jeho vysoká hodnocení pak považujete za fascinující paradox lidské evoluce.(6.5.2012)

• TeeAge

| Scenár: Simon Pegg, Nick Frost | Hudba: David Arnold | Produkcia: Nira Park, Tim Bevan, Eric Fellner / Universal Pictures | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 97,984,015 $ || V mojich očiach dosť rozporuplná, samoúčelne sproste sa chovajúca psudokomédia s otravným pochcávajúcim sa vajcohlavom a dvomi životnými stroskotancami. Ajkeď som všežravý, toto mi jednoducho nechýba. Vydržal som to skoro do konca. Možno v budúcom živote mi to sadne viac. 25% | HD, EN DTS |(18.1.2011)