• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Mimozemská roadmovie, která je geniálně hloupá, plná klení a překvapivě si utahující z křesťanství. A nebýt hlavních postav, které táhnou film, tak to bude jen mizerný film o tom, jak se mimozemšťan chce dostat domů. V podstatě si to hraje na to, že geekové jsou lidé se srdcem, i když na venek vypadají šíleně. To co je film Fanboys pro fanoušky Star Wars. To je film Paul pro fanoušky relationship with aliens.(5.6.2011)

PRVNÍ KONTAKT PŘEDSTAVUJE VELKOU ZODPOVĚDNOST..... /// Setkání s mimozemšťanem – chápu, že je to pro vás dost divný – může vypadat všelijak. Byl to jejich osud? HLAVNĚ, ABY TEN KRYPL NEZAVOLAL DOMŮ! Je v pohodě, je přátelskej a jmenuje se Paul, (to, že se mimozemšťani nejmenujou Paul neřešte), je kapku vodrzlej a ,,muži v černým“ jim jsou v patách. Odlehčená krávovinka, která (zřejmě) nevyvolá záchvaty smíchu, ale parodujícího humoru si užijete dosytosti. DEJ MI TOHO MIMOZEMŠŤANA! NAJDI SI SVÝHO! Škoda, hlášek mohlo bejt proklatě víc! Nevím co kdo čekal. Asi to není ta největší zábava posledních let :-)), ale ujetý je to dostatečně (což dokazuje závěr). Má to svý vady, ale moje IQ mi dovolilo se bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Orcové jsou hovada i v přítomnosti. 2.) Jsem mimoň co neví co je NERD. 3.) Nevím kdo ovlivnil světovou kulturu na (minimálně) 60 let dopředu. 4.) Chtěl bych někdy navštívit nejznámější UFO místa v Americe. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(10.6.2011)

Z vylodění dvojice Pegg/Frost na druhé straně Atlantiku jsem měl trošku obavy, ale ukázaly se jako naprosto liché. Oba zmínění dostali bych řekl pokud se týče gagů menší prostor než v minulých filmech. Ale do svého středu dostali docela zajímavého parťáka Paula. Hlas a frázování Setha Rogena je totiž podstatným komediálním elementem. Stejně jako se mi líbila trojice pronásledovatelů (pardon vlastně byli 4, ale líbili se mě více agenti než naštvaný tatík). Jsem rád že si Mottola vystřelil z americké pobožnosti, která hraničí opravdu s fanatismem. Jak jsem napsal na úvod, měl jsem obavy jak na mě film bude působit, ale byl jsem dost příjemně překvapen. Cameo roku Steven Spielberg (voice) :)(11.8.2011)

No co si budem povidat, ona to v podstate zadna desne vtipna komedie neni. Dvojka nerdu na ceste za nejznamejsima ufo mistama se spoustou fanouskovskejch odkazu, takze je nutny mit neco nakoukano. Dej tak vypada jak road-movie, a svizne utika. Sem tam se povede nejakej vtipnej dialog a dvojka Pegg - Frost jsou proste super sympataci. Sedla mi tentokrat i Wiig a Hader konecne dostal trochu vetsi roli. Ale tohle vsechno by bylo nic bez sprostyho, koule ukazujiciho a vecne fuckujiciho mimozemstana, kterej je trikove dobre zvladnutej a ma skvelej hlas Rogena. Ten je tady totiz ten nejvetsi sympatak, kterej tahne celej film a ja se od zacatku do konce slusne bavil.(5.6.2011)

Primitivní, ale účinné blízké setkání čtvrtého druhu aneb dva britští geekové dobrovolně uneseni mimozemskou entitou, která se rozhodně nechová dle doporučených postupů mistra etikety Ladislava Špačka a všemožně bagatelizuje přínos toho tam nahoře, co nás má všechny rád.. Splněný sen sci-fi fandů a ufologů, kterým doposud neodstranili anální sondou smysl pro humor a v něm mile namíchána britská suchost deFrostujícího Pegga s americkým kurvováním, bigotností a národní obsesí zelenými mužíčky na létajících strojích. K tomu nenásilná emoční rovina a kvantum odkazů hlavně pro ty, co naposledy souložili se zakrslým medvídkem z planety Endor - Paul mi sednul náramně a brzy si dám toho sympatického dlaždiče z jiné galaxie zase. A pokud ne, tak přísahám, že zatáhnu za Spielbergova E.T.-ho ten plánovaný meziplanetární hovor..(20.6.2011)

• - CGI animace pohybu mimozemšťana Paula jsou nasnímány podle předlohy Gluma z filmové série Pán prstenů technikou zvanou motion-capture. (Linkyc)

• - Joe Lo Truglio (O'Reilly) zaskakoval během natáčení za Setha Rogena, který v té době pracoval na Zeleném sršni. Rogen pouze nasnímal některé pohyby v pre-produkci a v post-produkci Paula namluvil. (Brousitch)

• - John Carroll Lynch, který ztvárnil otce Ruth, je jen o deset let starší než představitelka jeho dcery Kristin Wiig. (Caelos)