Tulák z širých plání

• Česko Tulák z horských plání (více)

Neznají jeho jméno ani tvář, ale navždy si zapamatují den, kdy přijel do města... Tajuplný cizinec (C. Eastwood) se znenadání objeví v zapadlém městečku a je místními najat, aby je chránil před nájezdy pistolníků. Lidé však netuší, že tulák skrývá překvapivější tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát, a když vezme spravedlnost do svých rukou, začnou se dít nečekané věci! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Yokolobuna odpad!

Kdybych byl Clint Eastwood, přesně takový film bych si natočil. Střihl bych si hlavní roli. Ve filmu bych ze srandy postřílel pár lidí, zprznil dívky, které by po mě samozřejmě začali toužit. A u všeho bych se tvářil hustokrutě. Jo a určitě bych tam bránil celé vyzbrojené město proti 3 ožralům. Jen bych to neudělal tolik nudné a rozhodně bych si to nechal v šuplíku a nikomu to NECPAL! ()

masiko

Neni to tak drsne, ani zaverecna pointa neni nic, co by clovek necekal od pulky filmu. Proste trochu jiny, rozhodne nadprumerny western. ()

bolan

Ještě jsem neviděl film s Eastwoodem, kde by ten chlap nebyl největší drsňák. Jinak pro mě průměrnej western, nenadchne, neurazí. ()

Pawlisman

Nezklame ani neokouzlí.Klasika. Trošku bláznivé. Žádný dobrák, všichni jsou bastardi. Tak to má být. Žádná bílá a černá. I mezidoba mezi zápletkou a vyvrcholením v městečku vyplněna zajímavě. 8/10 ()

waits

Velmi zvláštní western, který (jestli jsem ho dobře pochopil, samozřejmě:)) klame tělem a neváhal bych ho označít za crossover, a to přesto, že filmová popiska suše konstatuje, že jde o western bez přívlastků. Pro mě mysteriozita (bez podobenství) s kamerou, nebojící se brutálních akcií a na konci až lehce horrových náhledů, s osobitou estetikou (sytě červené městěčko) a hlavně s hlavní postabou, kterou jakoby do příběhu vkopnul Sam Peckinpah. Na to, že jde o druhou Eatwoodu režii, je Clint překvapivě zručný, používá delší pin-up záběry, atmosféra provinilého městečka, plného zbabělců je sugestivní, přestřelky ostré a nemilosrdné. Jen ten malej šerif kdyby nebyl, tak by mi nechyběl.. ()

reich

Clint Eastwood v roli neznámého muže, pistolníka, který přijíždí do města Lago a to za jediným účelem, pomstít se. Eastwoodovi nejsou role neznámých pistolníků vůbec cizí a nutno říct, že mu sedí tato role velice dobře. Po čase jí zase opráší a v roli cizince, který se jede pomstít, si střihne ve filmu Bledý jezdec. Film je doprovázen komorní hudbou od Dee Bartona a dokonale podtrhuje atmosféru a lokace filmu, kterou Easwood zvolil, kde postavil celé město byla znamenitě vybrána. 80% ()

Jeremiah

Clint Eastwood, jako "tulák z širých plání" vstupuje do městečka a jde vyčistit "Augiášův chlív". Dobrý vstup do režisérských vod a ode mě slušné, i když slabší 4. ()

Flagg

Clint Eastwood přijíždí do města jako záhadný cizinec. Jako snad ve všech westernech kouří doutník, na všechny okolo vrčí a občas procedí mezi zuby nějakou hlášku. Tady navíc chvíli po příjezdu odpráskne tři nejlepší pistolníky ve městě a ojede první ženskou, kterou potká. Prostě dobrák od kosti :) Dál děj popisovat nebudu (stejně už je tu popsaný hodněkrát), spíš se zaměřím na Clinta - jako herec naprosto suverénní, ale režie trošku pokulhává. Film má místy trošku slabší tempo, takže je chvílemi mírně nevyvážený. Vynahradí to ale pointa, která je opravdu zajímavá (a trošku mrazivá). Celkově spokojenost a za mně nějakých 70%. ()

sadlokan

Je to vlastně pořádná volovina.Jak ho nikdo nepoznal?Ale Clint je neskutečně přísnej!Takže jedna za hudbu,jedna za přísnost,jedna za červený město a jedna za Welcome to hell!Anebo radši dvě. ()

agassi68

Priemerný western, ktorý by bez Eastwooda pozeralo o polovicu menej ľudí. Záporný hrdina nemá kvality Eli Wallacha a hudba je tiež len polovičná. Hold, latka trilógiou The Good, the Bad and the Ugly bola nasadená príliš vysoko.. ()

RakeW

Velmi chytrý film, jehož síla rozhodně nespočívá jen v nějaké shyamalanovské twistpointě, jak se někteří komentující snaží naznačit. Poslední dialog nic nového neodhaluje, pouze pochybujícímu divákovi s konečnou platností stvrzuje fakta, která mu jsou během celého příběhu víceméně neskrytě předkládána, často prostřednictvím velmi jednoduché, přesto chytré symboliky. Problémem Eastwoodova druhého režisérského počinu je pak především divácké očekávání obyčejného westernu nevybočujícího z tehdejších poměrů (sám jsem se k filmu dostal dost náhodou, "Hele western s Clintem, na to se podívám."). A i když High Plains Drifter ohlodává některá žánrová klišé až na dřeň, svým celkovým pojetím se tradici (špageťáckých) westernových filmů velmi vymyká na úkor tradice mysteriozního/hororového westernu známého především z komiksů (Weird West Tales...) a šestákových románů. Nicméně lze samozřejmě polemizovat o tom, zda je v pořádku, že pro úplné pochopení filmu, musí někteří méně bystřejší diváci (mezi které se v tomto případě beze studu počítám) k potvrzení svých poněkud nejasných tušení pročítat obsáhlé analýzy. ()

BeranSon

Western, který mě vůbec nechytl tak jak měl. Zručně odvedená práce z křesla režie, to ano, ale já jsem se většinu času vůbec nesoustředil, prostě by bodlo více se do filmu zažrat. - 4/10 - ()

GOREGASM

Bez servítek a s příjemnou nadsázkou natočený western, s jedním velkým netykavkou před kamerou i za ní. Eastwood vystřihl dalšího málomluvného antihrdinu, kterého hraje defacto stejně jako vždycky, čili cedí suché hlášky skrze užužlané cigáro a mezitím nezištně balancuje na hranic dobra a zla, a přestože se nakonec se o jeho postavě prakticky nic nedozvíme, tak se na to dobře dívá a on to sakra dobře hraje :-). 95% ()

Majkak

Záhy je zřejmé, proč asi přijel, jen skoro až dokonce není jasné, proč mu to provedli. Navíc Eastwood si hraje s mystickými prvky a zbytečně nevysvětluje, tak i bez vysvětlení, jak se z toho tehdy lidskými silami vyhrabal lze žít. Eastwood si tak trochu chtěl na tajnosnubného a postupně rozkrývá, že v tom městečku byli svým způsobem parchanti všichni, alespoň tedy mlčeli tehdy, když mlčet neměli. Všichni drželi hubu a teď se klepou o život. Eastwood si právě tento moment vychutnává v celém filmu, a to docela drsným způsobem. Oproti klasickým westernům o něco více psychologizujících prvků. I když není extrémně akční, nenudí. ()

PEZ

Iba druhy film, ktory Clint Eastwood reziroval (nahodou je to presne 40 rokov dozadu!). Teraz ich ma na konte (ako reziser) uz viac ako 30. Tento velmi obstojny western, s dobrou hudbou a moralnymi posolstvami, navyse aj produkoval. Clint ani na chvilu nevyboci z role antihrdinu. Skoda len, ze to tempo je trosku pomale a pribeh je tak jednoduchy. Je to presne na pomedzi medzi troma a styrmi hviezdami. U mna 7/10. Nevylucujem vsak v buducnosti dalsie pozretie. Kto ma chut ist do detailov, velmi dobra analyza sa da najst tu. ()

kersten

Vzhľadom že som žena, nemal by sa mi tento film páčiť....príde chlap do dákej dediny, vystrieľa pár chlapov, čo mu prídu do cesty, znásilní prvú ženskú ktorú stretne, prevráti celé mesto na ruby, vzrušujúce; nie????? .....(no kto by ho nemiloval). ()

alonsanfan

Tak trochu netypický western. Clint přijede do městečka a totálně zpřevrací život poklidných obyvatel naruby. Jako nejdrsnější mačo okamžitě zastřelí několik místních grálzů, osouloží místní krasavici a stane se vykupitelem, mesiášem i šerifem. Závěrečné přivítání uprchlých trestanců v rudém pekle je poněkud rozpačité, ale efektivní. Nejvíce jsem ocenil Clintonovo přemlouvání obyvatel městečka, aby mu byli po vůli. Výraz přemlouvání je skutečně velmi nadnesen realitě v Clintonově filmovém podání. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční