V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

Rakosnicek77

Tady šlo hlavně o zábavu a užít si herecký koncert hlavních představitelů :-) protože jinak byl film, na úrovni opravdového sci-fi, při snaze přesvědčit diváka, že o podobné výpravě by NASA byť jenom diskutovala :-) Pokud se přes tohle absurdno ale divák přenese, tak se pobaví u celkem průměrného, ale pohodového filmu. ()

Damiel

66 % - Nejdřív to vypadá na totální crazy komedii, která se ale ve druhé půlce rozplizne do vážných tónů. Trochu škoda, Clinte. ()

Aiax

Průměrná záležitost, pro mě osobně ale čtyřhvězdičková za mé velmi oblíbené téma - nevědeckofantastické dobývání kosmu ála Apollo 13 nebo The Good Stuff. ()

Skip

Tahle vesmírná mise gerontů mě dokázala docela pobavit, ale že by to byl nějak zvláš kvalitní film, to se říct nedá. ()

marleyy

50% Jsou filmy ,na které se v životě nedodívám. To je jeden z příkladů. Jakousi souhrou náhod jsem na ten film narazil, kdyby byl opravdu dobrý dodíval bych se, leč opak je pravdou. Nechal mě chladným a já stoprocentě vím, že už nikdy víc z něj neuvidím, protože nechci ztrácet čas. ()

kinderman

Málo doceněná komedie je variací na Eastwoodovo oblíbené téma-návrat z hlubin zapomnění, zjednání spravedlnosti a naplnění smyslu života. Zároveň si pohrává s myšlenkou stárnutí (lidí i jejich vynálezů). Závěrečný záběr, v němž kamera za doprovodu Sinatrova zpěvu (Fly Me To The Moon) najíždí na Zemi odrážející se v průzoru helmy Tommyho Lee Jonese, považuju za jedno z nejlepších a nejdojemnějších filmových zakončení. ()

lekr

Zprvu to vypadalo že by to čtveřice dědoušů mohla mladejm astronautům pěkně natíř, lae příběh se pak vyklubal pouze v podívanou pro skalní Clintovy fanoušky, kteří prahli po tom Clinta zase vydět někde jinde. No joo, ale až do poloviny filmu se zdálo že o nic nejde, ptž když se ten satelit pokazí, tak se zas tak moc nestane. Ale pak přišel zvrat, což filmu aspoń u mě přilepšilo. Ale zas je poznat že vnitřekrakety je natáčen ve studiu a je ubohej a zas vesmír je tak dokonalej až sem měl dojem že hraju videohru. A ten konec, já teda nejsem žádnej matematik ,takže nemohu říct jestli je možná aby Jones doletěl na měsíc, ale fakt se mi to jevilo jako děsná blbost. navíc mi to přišlo jako taková kopie Armageddonu!! ()

Martin741

Podla mna sa VychodnyLes ako reziser narodil hlavne pre dramy a la Million Dollar Baby, hoci aj VychodnehoLesa vylety do romantiky zvyknu niekedy dobre skoncit (Madisonské Mosty). Ale jedno jedine, co mu fakt nejde, su komedie. Asi to bude tym, ze je velka konkurencia a dostatok lepsich komikov, namatkovo spomeniem Rowana Atkinsona alebo hoci aj Sandlera so svojimi pripecenymi sandlerovkami. Toto vsak ma s komediou malo spolocne -zanrovo je to dobrodruzny film az scifi drama s namakanym hereckym osadenstvom, konkretne vyborny Toby Stephens /bondovka Dnes Neumirej, tuna hral tusim mladeho VychodnyLesa s nejakym make-upom, aby ho viac pripominal/ a genialna Marcia G. Harden /Meet Joe Black, neskor aj Mlha 2007/. Okrem nej som videl aj slusneho Donalda Sutherlanda, Jamesa Garnera a Rade Serbedziju. A ked si pomyslim, ze roku 2000 svet vyplodil tu dementalnu picozu zvanu Billy Elliot, musim dat sakra vysoke hodnotenie : 77 % ()

Wiikii

Jak tohle okomentovat ?! Musím uznat, že jsem čekal něco jiného, zajímavějšího, ale tohle bylo spíše průměrné. Do půlky filmu kde byla ta příprava, to byla taková klasika režiséra Eastwooda, ale to v tom vesmíru bylo strašné klišé, které mělo hrát na city, což se u mě moc nepovedlo,, bohužel .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

honajz2

Bylo by fajn, kdyby si Eastwood tehdy před natáčením řekl, CO vlastně chce natočit. Celý ten film spíš začne jako parodie na podobné vesmírné hrdinské filmy, ale v poslední třetině totálně zvážní a je úplně stejná jako všechny ostatní vesmírné hrdinské filmy, včetně snad úplně všech klišé. A fakt nechápu, co se Eastwoodovi stalo, že to ladění filmu v závěru obrátil o 180° a ačkoli většinu klišé bral s nadsázkou, v závěru ta novější klišé bere naopak strašně vážně a tím ta nadsázka z těch prvních úplně opadá. Jako jo, taky to mohlo být o tom, jak si čtyři starci konečně splní sen, dostanou se do vesmíru a k tomu všemu za účelem záchranné mise. A taky to mohlo být celé jenom komedie, ale tím pádem je ta poslední třetina tak strašně skrytě cynická, že to je sotva poznat. A babo raď, jak to teda bylo myšlené. Navíc až na herecké výkony (a herce obecně, je tu solidní sestava), pár skvělých a vtipných scén a vizuál vesmíru je to prostě jenom utahaná nuda bez přesahu. Místy mi těch 130 minut utíkalo neskutečně pomalu, ale může za to i to, že je to natočené strašně průměrně, rutinně, bez čehokoli zajímavého a silného - přičemž vše silné zde vynahrazují klišé a la SPOILER rakovina jednoho z kosmonautů KONEC SPOILERU, ale kvůli tomu podání na tom silného skutečně není nic. Příště si snad od Eastwooda vyberu něco povedenějšího. Lepší 2* ()

Jino

Herecky povedené představení. Ústřední čtveřice je velmi sympatická, což u mě v konečném zúčtování hraje obrovskou roli a nakonec předčí i ten ošklivý patos plný klišé kolem jednoho vesmírného startu přestárlé posádky. Vesmírní kovbojové si poměrně úspěšně dlouho drží atmosféru pohodového snímku, podpořenou vtípky a narážky na důchodový věk hlavních hrdinů či jejich konfrontaci s mladými astronauty. Zlom však přichází v době, kdy se posádka vydává do vesmíru - během slabé hodinky se tak stane strašně moc událostí, s nimiž si Eastwood nedokázal poradit nejlépe a když už jsem si myslel, že mě ušetřil nějakých větších emoce vyvolávajících scén, tak přijde naprosto zbytečný a hloupý poslední záběr. 65% zejména za první polovinu. ()

O´Neill

Pohodová oddechovačka se skvělým hereckým obsazením, a výbornou režii. Komediální prvky neuškodí, a ve filmu ani není příliš velká Amerikománie, za což jsem vděčný. Za mě čtyři. ()

Nach

Tohle není ani tak o drahém příběhu, jako o herectví. Clint Eastwood a Tommy Lee Jones se zde skvěle doplňují a někdy těžko poznat, kdo komu sekunduje. Smějete se s nimi, prožíváte útrapy. Ano, tato vesmírná odysea není tou velkou Odyseou, jakou jsme z vesmíru zvyklí. Přesto ale potěší u srdce a některými hláškami či scénami vám zůstane v mysli. 75% ()

Lopic

Tento film je moje srdcová záležitost, vzhledem k hodnocení tady na csfd možná i trošinku guilty pleasure. Sledování 4 dědků při přípravách na cestu do Vesmíru mě pobavila. V hlavních rolích byla dokonale vybrána a tvořila parádní partu. ()

pakobylka

Patos je někdy nezbytný ... stejně jako daň, kterou je nutné zaplatit za splněný sen. Frajerská mise čtyř veteránů se rozjíždí jen pozvolna, ale ve druhé polovině nabere docela slušné tempo - aby vzdala poctu všem opravdovým chlapům s věčně mladou duší kovbojů. ()

Martrix

Proč tvůrci poslali starouše do vesmíru a jak je dostali zpátky, nebylo důležité. Stejně jako ta CCCP zápletka se satelitem. To byly pouze mechanismy, jak dát dohromady partu skvělých herců a Eastwoodovi dost peněz na to, aby udělal technicky velmi zdařilý film s poselstvím, že zdaleka ne všichni důchodci, patří do starého železa. A já jim to i s tou trochou sentimentu věřil. Tentokrát byl ten americký scénáristický smrádek (ASS) v koncentraci, která mi vůbec nevadila. Škoda jen, že pasáže, které mely být napínavé a akční, mě paradoxně nudili mnohem víc, než slovní přestřelky první poloviny filmu, která se odehrává na zemi. Navíc byly postavy Garnera a Sutherlanda trestuhodně nepropracované...charakteristika sukničkář a kněz...to je dost mizérie...ti chlapi by zahráli jen levým ušním boltcem víc...kdyby jim to scénář umožnil. ()