V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

Phex

Pochází tato hláška, kterou jsem si popuštěl před zkouškou, z tohodle filmu: "...nikdo tě nemá rád, posereš to - usměj se čuráku." ??? jestli jo tak to možná má na tři... ()

sirrgulo

Při účasti na školním zájezdě nám řidič zapl tento film. Musím přiznat, že jsem značnou část prospal, ale zbytek se mi docela líbil a staří mrzouti s tvářemi hereckých stálic nezklamali. Při první příležitosti se jistě podívám na snímek celý a kdo ví třeba i zvednu hodnocení. ()

route60

No jasně nebezpečný starý sovětský satelit řítící se k zemi se kterým si neví nikdo rady ani Rusové natož mladí Američtí astronomové, tak tam vyšleme důchodce a ti nám vytrhnou trn z paty nebo rovnou z prdele, ano to je možná námět vhodný do filmů kategorie Z ale ne na filmy Clinta Eastwooda. 20% za Tommy lee Jonese. ()

Bilky

Aj keď mam všetkých v úcte a keď sólujú tak su zväčša vynikajúci aj v týchto časoch, ale v tejto "akčnej" snímke to bola NUDA. Slabučký scénar mohol v prvej polovici pridať viac srandy a doberačiek a v závere sa zas mohol zbaviť hromady nelogickostí, technických nezmyslov a opotrebovaných klišé. Našťastie ostatne CLINTove réžijne práce sú na vyššej úrovni, hlavne tie menej pompézne a intímnejšie výpovede ako akčné stávky na istotu a tržby. ()

Nonna

Dojemná nesourodá blbina, ale perfektně natočená a obsazená. Staří pánové si zahráli s bravurou a dílem sebeironie a když to člověk vezme jako akční pohádku, je to velice příjemné pokoukání. ()

calculus

Komedie nebo parodie? Nejvíc mě dostal Donald Sutherland s širokým úsměvem a v zrcadlových brýlích, celý ve skafandru při startu raketoplánu:-) Žhavé výstřely už pak ani nemuseli točit! Bavil jsem se. ()

maestrotatum

Neveril som ale je to pravda. Spomedzi Eastwoodovej filmografie vytŕča tento úlet o čosi viac než som čakal. Tým chcem povedať, že aj napriek mojim obľubám voči Clintovi ako režisérovi je Space Cowboys slabší kus. Kedže dve štvrtiny posádky tvoria prostorekí T.L. Jones a drsný Clint nebolo by odveci dať tam trocha viac pre nich príznačného drzého humoru. Na druhej strane to samotné vesmírne dobrodružstvo bolo pútavé a veľmi pekne natočené, čo sa týka aj možností spomedzi efektov roku 2000. Inak nie je moc čo vytknúť, priemerný film s lepšími chvíľkami ale očakávania to nezbúralo. Vo svojej dobe to ludí bavilo a ja som sa nenudil ani teraz [69%] ()

Renswo

Space Cowboys : mám veľmi rad filmy z vesmíru ale toto bol taký slabý odvar a sklamanie. Prvá polovica filmu je dosť slabá - klišé , predvídateľne , nudné .... a potom druha polovica , ktorá nie je o nič lepšia , ale naopak ešte horšia. Láska medzi T.L.Jonesom a mladým dotieravým dievčaťom je maximálne komická , ako dedko a vnučka ( už mu mohli dať vekovo primeranú herečku) . Scény z vesmíru sú veľmi nereálne a zle sa na to pozerá. Človek očakáva niejake vzrušenie alebo napätie ale bohužiaľ za 130min. na to nedôjde. Je to len trochu zábavné a trochu viac hlúpe. ()

E.T.Martin

Trochu mne překvapují zdejší ohlasy žehrající na průměrnost tohoto snímku. Já osobně jsem dostal pořádnou porci poťouchlých ironických vtípků, které vyústily v uhozené vesmírné dobrodružství. Herci jsou všichni perfektní, poklidnější tempo mi nevadilo. Bavil jsem se celou dobu a ještě do docela zahřálo u srdce. Jedna z nejlepších komedií, které jsem v poslední době viděl. ()

vofo

Na tomhle filmu je vidět, jak si to hlavní protagonisté opravdu užívali. Pro mě velice příjemnej film s partou herců, kteří baví nejen sebe, ale i diváky. ()

brasek

Na tento film som sa tešil a nakoniec som bol sklamaný... Neviem, čím to bude, ale Eastwood ma nedokázal osloviť... Je to viac nuda ako dobrudružstvo. Neviem, čo chcel Eastwood povedať týmto snímkom... ()

FiFoo

Mám slabost pro Easwooda a tohle je prostě milej film. Jinýmu bych to asi neodpustil, ale občas udělat vyjímku není smrtelný hřích. ()