V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

Junglista

Geniální herecký obsazení, ale v podstatě dvě části. Ta první mi byla sympatičtější od začátku, srandičky a špičkování šlo hlavním protagonistům skvěle. Ale ta druhá polovina to dost zazdila, ten skok od komedie k dramatu byl moc rychlej a prostě se mi to tam nehodilo. Hlavně proto, že bylo stejně jasný jak to dopadne a proto sem neměl ani potřebu pociťovat nějaký napětí. ()

Paity

Sešla se parta kmetů, aby si udělali výlet do vesmíru. Ovšem je nutné podotknout, že ta parta je složena ze skvělých herců, takže nehrozí, že by nešlo o skvělou podívanou. I když je to hodně přitažené za vlasy, funguje to a vy tomu rádi lecos odpustíte. ()

Dohaja

Dobré, vtipné no stále je cítiť americký nádych... Ale napriek tomu celkom dobrý scenár a zaujímavá téma. ()

VonoXX

Pro mě asi nejlepší film od Eastwooda. Což značí, že opravdu nejsem milovník jeho filmů. Vtipné, jednoduché, ale aspoň nemám na konci filmu pocit hněvu, že jsem se na tu nudu vůbec koukal jako u všech jeho dalších filmů. Bravo Clinte !!! [70%] ()

DannyBoy80

Herecké hvězdy pod taktovkou jedno z nich. U Clinta je vidět, že to je jeho začátek na poli režije. Nevyvážený film, kdy první půlhodiny je lehce komediální a ono to funguje. Druhá půlka je příliš vážná a už to není ono a klesá to do průměru. Škoda. Nicméně my už dnes víme, že Clint umí parádně. ()

Strandmon

Clint Eastwood a Tommy Lee Jones jsou typicky prima dvojka. Hlavně Clint si to v tomto filmu dává docela na pána........Snímek ovšem poměrně dost nudí a je na mě až příliš dlouhý. Závěr: Příliš roztáhlé. ()

Macik

Popravdě jsem od tohohle snímku nic moc nečekal, byl to pro mě jen další název na filmovém plakátě. Ale když jsem ho shlédl přišlo mi to jako docela dobrej náměť a i několik opravdu vtipných scén. Obsazení je parádní,jde vidět že si to herci opravdu užívaj. Je to pro mě už několíkátej film pod režisérkým vedením velkého Clinta který jsem měl možnost vidět,ale abych řekl pravdu pořád tomu nějak nemůžu přijít na chuť. Přijde mi že C.C. vyzdvihuje svoji postavu vždy nad ostatní a snaží si pořád na něco hrát (míním tu jeho postavu), když to není moralista tak je to třeba neohroženej policajt nad kterýho nikdo nemá..... ()

Yardie

Nevím proč, ale vždycky jsem si myslel, že tenhle film je komedie a nebo parodie. Asi podle toho názvu a staré gardy v obsazení. Nicméně jsem byl vyveden z omylu, když jsem si přečetl, o čem film je. A na to, jak má film silné obsazení, se mi to zdálo velice slabé. První polovina filmu byla naprosto o ničem, taková nijaká, bez atmosféry a nápadu. Tedy až na pár vtípků hlavních hrdinů. Moc mě to nebavilo. Ale druhá polovina ve vesmíru byla o něco lepší, dokonce došlo na jedno překvapení a bylo to alespoň malinko napínavé a konečně se něco dělo. Celkově ale jen průměr a pro mě zklamání. Čekal jsem mnohem více! Howgh! ()

H4ku11

Žiadne veľdielo, ale ani sklamanie. Čakal som veľmi málo a nakoniec som bol príjemne prekvapený. Starcom to v celku šlo, aj keď mi americký mesiášsky komplex moc nevonia. ()

Greg25

S nadhledem, nadsázkou a úžasnými hereckými představiteli, kteří se ani na okamžik netváří, že tenhle film myslí vážně, což mu přidává další body navíc. "Ty si se snad zbláznil. Přestal jsem běhat, když byl Nixon prezidentem." 65% ()

Gagner

Dokud se staříci nedostali k Ikoně, dával jsem tomuto filmu vysoké hodnocení, ale poté se z toho stalo klišovité drama. Přesto mě film fakt bavil až do konce, už jen tím, že se sešly takové hvězdy z dob minulých. Na jednu stranu to mohla být ještě lepší komedie, na druhou stranu se jaksi zapomnělo na emoce. Místo, pro mne trapné, zápletky s namířenými raketami bych dal prostor pocitům a existencionálním myšlenkám staříků, kteří se po čtyřiceti letech dočkali a jeli si na výlet do vesmíru opravit satelit, ale to už by ten film byl o něčem jiném. :))) Za tu zábavu a užívání si hereckých legend dávám hvězdu navíc. ()

Pedro Morales

Velice příjemný film, ideální na víkendové odpoledne. První zhruba dvě třetiny filmu, soustředící se na na přípravy kovbojů, jsou místy opravdu vtipné, příjemně nenucené a klidně bych tomu dal čtyři hvězdy. Pouze trochu zamrzí, že téměr vše se točí kolem Clinta Eastwooda a Tommy Lee Jonese, zatímco druzí dva členové týmu, Donald Sutherland a James Garner, jsou hodně upozadění a jsou spíš jakýsi komparz. Závěrečná třetina, odehrávající se ve vesmíru, ovšem ztratí všechen humor a nadhled, který byl na tomto filmu právě tak úžasný a zbytek filmu už je takový nemastný, neslaný. S bídou za dvě hvězdy, v průměru za tři. ()