Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

pekas odpad!

Tohle bylo obrslabý. Nepřipadalo mi to jako komedie, ale jako totální nevkus a to si myslím, že skousnu leccos. No, tak mám možnost si jednou zaodpadovat. ()

Cikinko

Zvládol som pozrieť celý tento satirický kúsok až do konca , a s údivom som sa nenudil a miestami smial , aj ked tento film sa doslova MUSI brat s nadhladom , pretože je strašne zle spracovaný a jednotlivé herecké výkony a dialog je katastrofou. Hlavný hrdina sa mi páčil a chytľavá hudba (aj ked dookola hrala jedna melodia) bola spestrením. Zavrhujem celkovú predvídateľnosť a zjednodušenie celej spoločnosti. ()

Ferenzo

No strašný. Já se na to tak těšil, kvůli Wichovi a ono prd. Ani vtipný, ani vážný. Totální propadák. Za hudbu 10%. ()

Karda

Pane Vorel , už to nehulte prosím Vás ... Míval jste lepší kousky .Ale jinak v týhle hrůze je pro mně nejlepším a nejuvěřitelnějším hercem Josef Carda. Rád bych ho viděl i v jiném filmu a vážné roli. ()

N3O odpad!

Kolikrát se člověk ani nestačí divit, do jakejch odporností se nasypou peníze. Slizskej Matonoha... Ne! Prostě ne! ()

plo koon

Zas tak špatné to rozhodně není. Vorlovi se trochu rozpadá koncepce. Zčásti jde hraní nehraní jako z Kouře - především Radomil Uhlíř vypadá jako by prostě opakoval, co mu pověděli a neví moc o co jde. Jiní zase hrají stylizované charaktery. A hlavní Tomáš Matonoha není žádnou stylizací a je to prostě fajn chlapík. Tak to moc nejde dohromady a bohužel část vtipů založených na "amatérismu" nefunguje, jak by měla. ()

kubilov

O kvalitě snímku nemá ani cenu se bavit, Vorel to prostě od začátku až do konce bral jako brak, kterým chtěl jen (ne)násilnou formou poukázat na některé tuzemské praktiky, což mu asi i vyšlo. Své klasické neřesti vytlačil do ještě horších rozměrů, kamera je hercům strčená hluboko do ksichtu, herecké výkony ještě tragičtější, než kdy dřív a humor tentokrát naprosto antivtipný, tedy udělal vše proto, aby si proti sobě poštval všechny kritiky. Kdo ví, jestli mu o to vážně šlo, nebo ne... Přes vtipné momenty (sídlo v Tančícím domě, synek hraje HRU na APPLU, režisérovo cameo jako šéfa počasí...) je to strašlivá sračka, která si tu 1* zaslouží aspoň za to, že to všichni vzali s humorem. ()

Pitryx

Radši to mělo zůstat jako komedie. Přesto je to dobré k pobavení, ale i jako ukázka, jak to skutečně chodí. ()

Haggy

Tak tady si vyloženě nejsem jistý tím, co chtěl touto nudnou blbostí pan Vorel říci. Tohle bylo těch nejdelších 90 minut v mém životě. Celou dobu jsem přemýšlel, zda je to opravdu myšleno vážně, nebo se jen film snaží si z něčeho (kdo ví čeho?) dělat legraci. Pokud to má být teda legrace, tak je smutné, že ji tolik lidí, včetně mě, nepochopilo. Párkrát jsem se sice trošičku pousmál, ale spíš nad nevalnou kvalitou vtipů, než nad vtipy samotnými, pokud se tomu vůbec dá říkat vtipy. Ve finále na mě i ten Matonoha působil dojmem, že tam vlastně ani nechce být. Tohle už nikdy více, jednou stačilo ()

FosaCZ odpad!

Varovně vyhlížející plakát nezklamal. Tomáš Vorel ulovil tuny sponzorů, kteří umožnili vznik jeho komedie plné pokleslého humoru a ještě pokleslejších hereckých výkonů. Pokud za drzou komedii považuje příběh bez hlavy a paty, kde postavy nešetří nejpeprnějšími vulgarismy, měl by co nejdříve odejít do předčasného filmařského důchodu a s sebou vzít i svého synáčka a bandu vtipálků ze Sklepa. http://chromy.blog.idnes.cz/c/103968/Jak-ulovit-miliardare-a-ztratit-soudnost.html ()

Toumyk

při pohledu na obsazení nějak do stropu neskáču a při pohledu na pana režiséra také ne. Vorel zpracuje film vždy jen napůl a i kdyby byl námět sebelepší tak pod jeho taktovkou to nikdy ovoce nepřinese. Film jsem zatím neviděl, ale ani to neplánuji, protože tuším, že by to byla pouhá ztráta času. ()

Idealista odpad!

BOMBA!!! FILM??? Herci v nad životní formě(dávají do svých kreací tolik energie, že málem dostávají infarkt).Humor je tak inteligentní že ho těžko, mi hlupáci pochopíme! Vorel je rejža který má "koule".Nebojí se říkat pravdu(Jan Hus je určitě jeho vzor).PS: miliardáři pozor,ženy už vědí jak na vás!!!!!!!!!!!!!!! ()

Pilířek odpad!

Tomáš Vorel nám tentokrát naservíroval dílo, které je sice opět protkané svérázným humorem (díky) a opět nezapomíná na originálně interpretovanou sociální kritiku (díky), ale dílo postrádající špetku filmařiny. Výsledkem je film, který mě, jakožto obdivovatele sklepáckého humoru, vyloženě bolí. ()

p.i.t.b.u.l

1* dávám za pokus vůbec něco natočit. A za pár celkem přijatelně vtipných scén.Film jsem viděl až nedávno, a kdybych ho neviděl vůbec nic by se nestalo a možná bych byl i radši. U filmu jsem se fakt nudil. Tomáše Matonohu mám v celku rád a vím, že se podílel na scénaři, hudbě apod. ale tohle mu fakt nevyšlo. Trapný pokus o natočení zábavného filmu. A nepřesvědčivé ztvárnění postav. Nedoporučuji ! ()

Daves97

Otřesné, naprosto otřesné výkony herců a scénář, který jen pluje po hladině. Přesto jsem se bavil...občas i velmi dobře bavil... ()

Saljack odpad!

Snad nejhorší film, co jsem viděl. Naprosto hrozná režije Vorla, otřesný zvuk a kamera, scénář a dialogy na nic. Divím se, že je tam tolik známých tváří a ani jedna nezaří pouzí zhasíná. ()