Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

dr.fish

Již delší dobu sleduju pozvolný, ale vytrvalý úpadek Čsfd, toto je však vrchol. Je dost možné, že jsem naprostý idiot a nic jsem nepochopil, ale proč odpad? Vorlovy sondy do života hmyzu mne vždycky bavily a musím říci, že jsem sledoval s nepochopením neúspěch Skřítka i skvělého Gymplu. Na Milionáře jsem se podíval díky jednolitému hodnocení odpad! , které jste tomu všichni vážení dali. Nestačil jsem se divit, u tohoto filmu jsem se perfektně bavil. Kdyby podobný film natočili bratři Coenové nebo Jim Abrahams, mohli by se všichni v chválení přetrhnout. Vorel ale neletí. Chceme všichni zpátky dobrý český film, ale máme na to ho vůbec pochopit? Vorel vždycky dokáže perfektně reflektovat stavy společnosti, přitáhnout řádně za vlasy a přidat řádnou dávku "sklepácké" hysterie. Tady nám nakládá měrou vrchovatou. Naprosto mne dostalo zobrazení televizní rosničky, nezávislého novináře, skvělý portrét cikáněte, nakonec i moc médií, která každého z nás manipulují. A móda židovství, která prožrala Prahu skrz naskrz před pár lety tomu docela dobře dodává. Film je nedůvěryhodný, přehnaný, šílený, ujetý, je to odpad- přesně tak jak ho Vorel chtěl mít a já mu za něj tleskám. Dal mu spoustu práce, stačí sledovat scénu za scénou, jsou plné nápadů. Přestaňte plivat oheň a otevřete oči, milí uživatelé, a podívejte se, čemu všemu už jste v životě dali nejméně o tři hvezdičky víc.... ()

Hans. odpad!

Tady je škoda plýtvat slovy, byl jsem zvědavej jestli je to opravdu tak špatný. Neherectví bije do očí. Vřele nedoporučuju!! ()

KajusaK

Ester Janečková v hlavních rolích, katastrofa.Nekoukatelný film, který nudí odzačátku do konce. Doporučuji na nespavost. ()

SeanLSD

A ja som si najprv myslel, že to bude o zlatokopkách! Potom mi napadlo, že Vorlova dilema stvárnená v postave jeho alterega z KAMENNÉHO MOSTU (či voliť cestu umenia alebo komercie) je konečne zodpovedaná - riešením je ULOVIT MILIARDÁŘE! ()

touchmud odpad!

Neskutečně hloupé, trapné a nechutné. Že zrovna Vorel natočí jeden z nejhorších filmů posledních let bych nečekal. Stále jsem si říkal, že ta kritika přehání, že to přeci tak špatné být nemůže. Bohužel může. ()

baruss

Popravde povedané, bol som pár dní bez internetu, kvôli poruche počítača a do kina som išiel viac-menej naslepo. Vôbec som netušil, že tento film má byť komédia.. Lebo ak hej tak som zasmial presne nula krát. Neviem aká je politická situácia v susednej českej republike, ale tento film je rozhodne obrazom politickej situácie na Slovensku. Veľká škoda trápnych postáv, napr. investigatívního novináře, a strašne slabého spracovania, chcelo by to niečo hlbšie aby sa človek vžil a bol nútený pridať na jednu či druhu stranu. Ako komédia fakt hnusné ale ako námet pre veľkolepý triler to ujde. ()

Jizni Tlapa

Uboze zoufalá snaha pobavit diváka laciným scénářem a naprosto šokujícím hereckým projevem. I přes veškeré sympatie k hlavním aktérům (rozuměj hercům), tenhle lov prostě nevyšel...jediná záchrana před "odpadní" skartací zůstává v hudebním doprovodu, kde září DJ Wich. ()

honza7 odpad!

Chci vidět člověka co se takové kravině může smát! Hnus! To se snad raději podívám na Botostroj! ()

Cocacolix odpad!

Neuvěřitelná trapnost. Jako studentský film by se to dalo přežít, ale tohle bylo za velký prachy, který se v podstatě vyhodili oknem. K čemu je supermoderní kamera, když jí kameraman nedokáže využít? A to je jen příklad. Herci jsou toporní a působí dojmem jakoby je někdo sebral z ulice a postavil před kameru. Nebudu ani uvádět další příklady (rádobyvtipné titulky, přehnaná hudba, špatný studiový zvuk...) . Dovoluji si tvrdit, že je to vše vinou režie. To co Vorlovi vyšlo v gymplu se zde snažil víc vygradovat, a pohořel. Konečný výsledek je opravdu ubohý... ()

Endyis

Tomáši Vorle!! Vítejte zpět... Ufff to jsem si oddychl. Hlavně už se prosím nevracejte k problematice teenagerů.. 85% ()

MiCM

Tu je fakt krásně vidět, jak se dá něco dokonale posrat. Mádl, Carda, Mátonoha perfektní, občas šikovně střižená hudba, místama ale takový kanál, že by člověk někoho kuchnul aby se uklidnil... Hovadina neskutečná no..to jsem dlouho neviděl.. Paradoxně je ale vidět ta snaha a možná tomu nechybí zas až tak moc, aby to bylo slušné.. Ta hranice mezi tím aby se to povedlo a nepovedlo je asi hodně tenká.. ()

oveckaoa

Od Vorla jsem viděl jen Gympl a ten se my moc líbil když jsem viděl trailer na tento jeho nový film tak mě to lákalo. V kině jsem na tom nebyl ale viděl to už pak jen stažené. Nepřišlo mě to nějak hrozně špatné jak tady všeci píšou. Štvalo mě to mluvení přímo do kamery to je tam už otravné ale zbytek byl v pohodě ale film s nadsázkou ukazuje systém v čr uděláte něco cikánovi a už Vás všeci obviňují z rasismu což je svatá pravda a nikoho nezajímá pravda. Potěší i zavárečná pointa s tím cikánem (já vždy říkal že z cikánú nikdy nevzejde nic dobrého :-) Osobně nemusím ty debilní české rapery ale tady je hudba docela v poho. Spíš než komedii bych to viděl na parodii na drama. Osobně české filmy moc nesleduji jelikož mě příjdou sračkovní ale tohle je výjimka bohužel téma je takové že né každého to zaujme ale zase lepší než poslouchat nějaké feministické pindy od nějakých pičí jako v Románu Pro Ženy. ()

lennyd

Ve chvíli, kdy podnikatel Patrik Grossman (Tomáš Matonoha) oznámí záměr koupit Komercionální banku, je na něj ivenstigativním novinářem (Radomil Uhlíř) natočena vykonstruovaná reportáž. Grossman se tak ocitá ve velké mediální hře, které může zabránit snad jen koupí televize TV ONE, která na něj onu mediální masáž spustila.... Při sledování filmu jsem měl chvilkama dojem, že se koukám na normální zprávy - to opravdu nikomu nepřišlo, že film vcelku věrně zobrazuje stav naší (české) společnosti dvacet let po sametové revoluci? Propojení velkého byznysu, politiky a médií - kdy jsou lidé ochotni uvěřit jakékoliv zprávě, jen proto, že byla v televizi nebo v novinách? Kde se stačí domluvit s pár politiky, a hned je na stole nový zákon (a stojí to jen pár milionů?). Ano - po filmové stránce nelze nic než kritizovat - herecké výkony (snad kromě Matonohy) mi přišly děsivé (Šteindler s Cardou vedou), Ester Janečkové tato role vůbec nesedla (holka, drž se Pošty), a o Mádlovi snad ani radši psát nebudu. Na odpad! to ale rozhodně není.. ()

Mrakoplas23

Ano, je jasné jak to asi Vorel myslel - karikatura poměrů v politice v ČR - ale řekněme si to upřímně, moc se mu to nepovedlo. ()

Nihlathak

Nejen, že to prostě takhle v ČR funguje, ještě navíc je UM plný absurdního, někdy, pravda, trochu nekorektního a lehce fekálního humoru, je to cynická a vorlovsky přehnaná parodická jízda, a to od začátku do konce. "Vy tu máte sex!" ...parádní parodie. ()