poster

Zločin (TV seriál)

 • Česko

  Vražda

 • Dánsko

  Forbrydelsen

 • Norsko

  Forbrytelsen

 • Švédsko

  Brottet

 • Velká Británie

  Killing, The

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Dánsko / Norsko / Švédsko, 2007, 40x55 min

Hudba:

Frans Bak

Hrají:

Sofie Gråbøl, Morten Suurballe, Lars Mikkelsen, Bjarne Henriksen, Ann Eleonora Jørgensen, Marie Askehave, Søren Malling, Nicolaj Kopernikus, Laura Drasbæk, Julie R. Ølgaard, Laura Christensen, Cyron Bjørn Melville, Petrine Agger, Helene Egelund, Troels Lyby, Kim Bodnia, Claus Bue, Vibeke Hastrup, Anders Nyborg, Jakob Cedergren, Lars Simonsen, Maibritt Saerens, Klaus Tange, Charlotte Fich, David Dencik, Henning Valin, Kasper Leisner, Ole Ernst, Jens Jørn Spottag, Mette Munk Plum, Morten Hauch-Fausbøll, Solbjørg Højfeldt, Ole Dupont, Claus Riis Østergaard, Rasmus Hammerich, Zeev Sevik Perl, Pernille Albæk Andersen, Vibeke Ankjær, Nastja Arcel, Stine Holm Joensen, Benjamin Boe Rasmussen, Carl Martin Norén, Ole Boisen, Kim Sønderholm, Sarah-Sofie Boussnina, Robert Reinhold, Farshad Kholghi, Tina Gylling Mortensen, Anders Hove, Henrik Larsen, Michael Moritzen, Rita Angela, Michael Sand, Johan Gry, Benedikte Hansen, Søren Spanning, Casper Steffensen, Lisbeth Wulff, Mette Kolding, Astrid Reinhardt, Louise Herbert, Klaus Messerschmidt Hjuler, Morten Lützhøft, Peder Holm Johansen, Troels Munk, Jesper Lohmann, Janek Lesniak
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  Pripomínalo to dlhodobé tešenie sa na stretnutie so zaujímavým človekom, ktorý mi má čo povedať, no po vytúženom stretnutí s ním ostane v ústach taká divná pachuť, z ktorej sa postupne spamätávam spomínaním na mňamkové chvíle, počas ktorých som si predstavoval rôzne zaujímavé varianty a možnosti, no realita sa ukázala byť omnoho fádnejšou.(23.5.2013)

 • bloodcountes
  ****

  Ačkoli mě to nijak neuchvátilo, tak mě to ani nepustilo a koukala jsem po 20 dní v kuse. To je asi ta severská magie, kterou fakt můžu. Politická linka mě zajímala mnohem víc než kriminální a objevila jsem Larse Mikkelsena. Je fascinující. Vraha jsem uhodla, ale přišlo mi to příliš banální, tak jsem ho zase zavrhla. Taky mi to přišlo jako hodně neuvěřitelný, fakt jsem to neskousla. Tohle by psychicky zvládl jenom opravdu hodně hodně nadprůměrný či naopak hodně zrůdný člověk:))) Zatímco Larsenova jsem byla ihned, tak k Majerovi jsem si nacházela cestu postupně (bavilo mě pozorovat se, jak postupně měknu:))) a tak mě ten konec...no víteco. Jinak to bylo moc dlouhý, Sofie byla hodně fajn a hodně jsem ji chápala... všelijaký lapsy a nelogičnosti už neberu tak drasticky - z jiných severských filmů už vím, že Dánové jsou prostě o dost jiní než my a taky se jinak chovaj, jinak reagujou a jinak komunikujou. Možná to bylo všechno dáno tím a není to jen nějakou neobratností scénáře. Druhou řadu už nejspíš sledovat nebudu, není tam ani Hartman ani Majer a myslím, že 20 hodin vyšetřování vražd mi na dlouho bude stačit:))(1.12.2013)

 • Wormboy
  *****

  Famozna severska kriminalka, ktora v 20 castiach prvej serie predklada mozaiku policajneho vysetrovania vrazdy studentky na pozadi prebiehajucej predvolebnej kampane v danskej Kodani a zarovej dopad jednak straty dcery a jednak samotneho vysetrovania na rodinu pozostalych. Fantasticky koncept, skvele spracovanie, kde od zaciatku az do konca nie je iste v podstate nic (uzivatel Marigold trefne poukazuje, ze okolo 17 casti nie je vylucene, ze sa zacne zatykat aj medzi filmarmi samotnymi:)). Mne to vsak nevadi. Serial ma napriek nadstandardnej dlzke vynikajuce tempo...ano, je tu par veci, na ktorych by sa dalo popracovat, ale nejde o nic (ani Lundovej sialene svetre), co by mi zaverecny dojem mohlo skazit. 1.seria 4,5/5* 2.seria je vyrazne kratsia, Lundova je este divnejsia, ale cele to bezproblemovo funguje a preto zostavam na rovnakom hodnoteni :4,5/5*(20.2.2014)

 • DwayneJohson
  *****

  Úvodem bych chtěl poznamenat, že můj komentář možná nebude zase až tak zcela objektivní, nicméně to mi vůbec nebrání k tomu, abych dal plný počet a zařadil tenhle seriál do mojí topky. Jistě, je zde možná celkem hodně podezřelých, pro někoho až příliš, možná by nevadilo seriál o pár dílů zkrátit, ale tohle jsou pro mě všechno naprosto nepodstatné a zanedbatelné detaily. Vůbec, osobně se mně neustále nacházení nových možných pachatelů líbilo, přišlo mě takové lidské, s tím, že i v policii jsou lidé, kteří dělají chyby, jako v každém jiném zaměstnání. Dále už žádné nedostatky nevidím. Ať už to byl naprosto bezchybný dabing, skvěle udělaný konec a nebo třeba výběr herců. Jak Sofie, v roli policejní komisařky, tak Lars v roli komunálního politika a nebo namátkou Bjarne v roli truchlícího otce, tihle všichni herci byli velmi dobří a to jsem vybral jenom zlomek. Do Zločinu jsem se opravdu zakousl na začátku a abych byl upřímný, nepustil jsem ho zcela ani na konci a už se nemůžu dočkat, až začnu s druhou a pak se třetí sérií.(29.6.2014)

 • Chrysopras
  *****

  Opět musim konstatovat, že Skandinávci opravdu umí! Po delší době zas koukám na nějakej seriál, kde se nemůžu dočkat dalšího dílu :-). Výživná krimi-politická zápletka, velesympatická vyšetřovatelka, novej kolega, velkej prostor pro pozůstalé a zajímavá atmosféra. Vlastně ( evidentně ne náhodou ) naposledy mě takhle bavil Wallender, ikdyž ten koncept je trochu jinej. Jsem rád, že tohle vidim dřív než americkou kopii ( která je tu příznačně lépe hodnocena ). Po třech dílech dávám ****, ale jestli to udrží "drajv" a konec nebude úplně pitomej, bude to na max. .... Tak konec úplně pitomej nebyl ( ikdyž jsem čekal víc ) a protože cca 3, 4 díly před tim poslednim byly doost dobrý, zvedám skutečně na slabších *****.(21.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace