theFtip

Náhodou mě se to líbilo. A to celkově, film na mě nepůsobil lacině tak jako většina hororů s různými zmutovanými lidmi. Triky pěkně plynulé, udělané hezky (pokud se to tak dá říct:D). Pozitivně beru i změnu Kurta Russella na Mary Elizabeth Winstead. Pro hlavní ženské role v hororech mám slabost :)). ()

pafka

Zacatek se spadlou rolbou do trhliny to paradne zacina. Ovsem totalni kopii puvodniho filmu to vsak pokracuje a taky konci. Tohle bylo zbytecny tocit. Nic moc novyho, ale pozornost to jakz takz udrzelo. ()

elanista1

Ani z toho nie som velmi znepokojeny, dobre viem ze vselijake prequely, remaky za vela nestoja a pozerame ich len z povinnosti a z ucty k originalom. Vec: Počiatok je formalne velmi blizko k originalu, dodrzuje zakladne pravidla a zasady, ktore nacrtol Carpenter, ale bohuzial neprichadza takmer s nicim novym. To znamena, ze kazdu napinavu, aj menej napinavu scenu je jednoducho predvidat a film sa neda na 100% uzit, ked ste videli Vec. Od zaciatku je ocividne kto prezije, kedy reziser blafuje, kedy na nas chysta "atmosfericku" lakacku /normalne som si pri pozerani pripadal ako vestec/. Nie je to zly film, len je uplne zbytocny a tretiu hviezdu nedam kvoli velmi malej davke originality. Zaverecne titulky su super a potesili urcite kazdeho fanusika ()

Sticks

No nakoniec štyri, keďže je tam veľa priestoru a nezodpovedaných otázok, čo mám rád. Mohol by som ale kritizovať, kritické efekty a promenádovanie v horiacom baráku, ktorý ani poriadne nevyhorí. Dej je tiež budovaný priemerne spolu s dialógmi. Nadovšetko, to však svoje čaro má. Veľmi neobstojné štyri. ()

Kennedy_R

Důstojný nástupce původního carpenterovského snímku. Nedosahuje takové atmosféry a hrůzy, ale dobře doplňuje děj a příběh, který v minulém podání chyběl. ()

TinoArts

Strašne, ale strašne veľa klasického hororového klišé, oproti prvej Veci chýba taká tá dobrá záhadnosť, no na druhú stranu je tu viac akcie. Ak by som to hodnotil ako sci-fi vyvražďovačku, nezávislú na "prvom" diely, tak by som hodnotil asi lepšie, takto z toho ale vznikol film, ktorý sa žánrovo snaží byť rovnaký, ale nie je. Atmosféru to stále má, ale už to nie je ono. A teraz to nepíšem v zmysle "na tú dobu to bolo super,...", vôbec nie, pôvodná vec má podľa mňa hrozivejšiu atmosféru aj dnes - v tej dobe sa ešte horory točili atmosfericky, nie hlasnou hudbou a ľakačkami. Aj tak si ale myslím, že sa tragédia vôbec nekoná, oproti iným kultom, ktoré sa dočkali nástupcov dopadla Vec viac než dobre. Také lepšie tri hviezdy. 65% ()

baclajean

29 rokov po filme spravia jeho prequel. Skvelý nápad, navyše, toto sa mi páčilo ešte o hviezdičku viac, než hitovka s Kurtom Russellom. Aj keď diváci csfd to zatiaľ vidia opačne, toto ma chytilo viac. ()

vodkasesemte

Rok 2021 a já se dozvím, že natočili pokračování mojí oblíbený pohádky, respektive prequel. Přidal jsem vtipný video ve vláknu o besnotě. Pak, že si to stáhnu celý, protože naposledy mi to pujčoval kámoš na DVDčku, a co nevidím! Ten vtip na začátku jsem nepochopil. To je asi nějaká komedie. Doktorka Shit. Připomíná mi Cubbie Smulder. Asi ji taky naklonovali. I have worked on several cold weather dicks? Docela prcavá. V Antarktidě se pod nima propadnul led? Theres a storm moving in. A nasty one. And the last place where you want to be is cooped up with a dozen Norwegian guys. Fakt prcavá. Udělal bych se jí na obličej. Neměli by bejt spíš na severu? Objeví mimozemskou lod a jsou tam čtyři? So takhle zavolat národní gardu, uvědomit norskýho prezidenta, krále, nebo kdo jim tam vládne. Todle je prequel? Jak to muže bejt prequel, když maj současný vybavení? Nebo se mi to jen zdá? To není dobrej nápad do toho vrtat. Ah, navrtali vzorek alienní tkáně Makitou. Všechno za nejpřísnějších bezpečnostních opatření. Babiš s Vojtěchem by se z vás posral. Aspon si vemte roušky, ne! Neslav den před večerem. To je nenapadlo, že když to kostku ledu navrtaj, že se ten netvor kontaminuje kyslíkem? Tak to bylo rychlý. Be careful we dont know what condition its in. Já bych řekl, že v docela dobrý, když udělal díru do stropu! Ale nic není ztraceno. Seveřani vytáhnou sekyrky a udělaj z něj čtyři malý do školky. Tvl, nasedl bych do helikoptéry a letěl co nejdál odsud! Zase napadl psy? Je na ně nákej vysazenej. Asi ho otravovalo to štěkání. Bude docela inteligentní. Mužeš mi říct, jak tendle rosomák mohl řítit kosmickou lod? Tak ty rukavice bych si natáhl dvoje. His face is encased in some type of amniotic sac. To zní dobře. Hele, to je brácha warriora. They are imitating him. Replicating him. Co je todle, nějaký broky? Ne, počkej, to znamená, že to vypadlo z nějakýho mutanta! Hezky! Čokl to koupil při honu. Fillings from someones teeth. Puddle of blood. It can clone cells, but not inorganic material. Proč ji nikdo neposlochá, doktorku? Chybí tam Russell Crow. We cant let them go. Pobavily. Jasně, schovejte jim klíče! TVL! RUN! Bych se posral. To je jak z Dead Space. Jsem dohrál asi pětkrát. Každej díl. Na impossible. Kde vzali plamenomet? Koukám, že benzínu mají dost. Jak vyběhla nahá do padesátistupnovýho mrazu. Its like a virus. So what do we do with any virus? Quarantine. We isolate it and then we kill it. We ahve to rely on science. Exposing our uncontaminated blood to the cells of the creature might create a reaction of some kind. No není to ten s plamenometem. A náhodou s sebou vzal i bednu granátu. Jako by to čekal! Nazdar hoši. Přišli jste akorát vhod. Seš vočkovanej? Tak pochybuju, že alien se těch testu bude učastnit. Neměli by je zavřít odděleně? There might be another way. Dyt je to uplně jednoduchý, ne? Asi jako v jedničce, kterou si už nepamatuju. Vystavte vzorek krve ohni a která se bude bránit, je podezřelá. Jo plomby, hned zkraje. Předbíhal jsem. Idioti na to jdou od lesa. To je pýčovina, proč by se bál otevřít hubu? Open your mouth! Anyone else with porcelain fillings or clean teeth? Samej vegan! Si stoupne doprostřed, jo? Dva jsou jeden, jeden je nic. The Americans are real enemy? Cože? Buzeranti zasraný, jak po sobě lezou! Replyová na scéně. No je to k popukání. Spal toho negra, na co čekáš? To je doktorka jak řemen. Je tam všechny zachranuje. Teda zapaluje. What happened to Lars? We didnt kill kim. Zrovna nad tím přemejšlím. Mohli to slyšet a přiběhnout pozdě. Zbraně ležely na místě. Ale jak přežili ten pád? To by pak znamenalo, že tam je ještě jeden mutant. Proč se ted sám nerozdvojí, když na ni nemuže dosáhnout? Granát to taky nezabije. Prvního replikanta nepropekli pořádně a bunky byly pořád živý. To je vlastně to nejhorší, co by mohla udělat. Akorát s nimi mohla zničit lod jako v Critters. So what we do now? No já bych věděl. You know I knew you werent human when you showed up back at base. A nebylo by snažší ji zabít předtím, než zničila lod? Your earring. Má naušnici ve druhým uchu, tak ho spálí. Teplouš! Dostala je všechny! Aha, takhle začínala dvojka z osmdesátýho druhýho. Měl G33ku, už si vzpomínám. Sem si řikal, jak se k nim dostal. Nicméně tady je Lars ještě naživu. Co mi uniká? Ji dostali? Lars přežil? Co řikal ten Rusák? () (méně) (více)

J.Mayen

Rozhodně slabší než předchůdce, to je bez diskuze, ale v zásadě vůbec ne špatný. Mně to bavilo a až na pár nelogických kiksů, které jsou již popsaný v jiných komentářích za mě překvapivě velmi povedený, příště ještě zapracovat na efektech, který nebudou do očí bijící. ()

veverysiak

To podstatné, čo z Carpenterovej Veci urobilo kult a síce temné klaustrofobické napätie s jeho gradáciou, tak to tu citeľne absentuje, v rámci rodovej rovnosti, ktorá za tie roky dospela na hranicu znesiteľnosti, máme v úlohe hlavného záchrancu celkom pohľadnú vedkyňu, ktorá síce bojuje o dušu, ale má to márne, lebo aj tak všetci vedia, že to nakoniec nezvládne, a toto je asi druhý úder pod pás možnej úspešnosti tohoto filmu, ktorý je síce od začiatku nad slnko jasný, ale chlapi sa s ním nedokázali uspokojivo vysporiadať - z tej snahy o zabránenie rozšíreniu zla do našej civilizácie presvitá slabo zamaskovaná odovzdanosť a zmierenie s nevyhnutným temným osudom, takže 60%. ()

wesker

Z nostalgie a za snahu dávám 2 hvězdy jinak celkem podprůměrné scifi které lidem kteří neviděli původní "Věc" nic neřekne.Celkem mě dostal ten závěr během titulků na který přímo navazuje ta pravá a jedinečná Věc. ()

Legie

Original mi prisel v mnoha ohledech "logictejsi". Triky jsou zde lepe udelane, ale pribeh postrada verohodnost. ()

Ondrew

Raz darmo... "The Thing" natocil majster Carpenter a dla mojho skromneho subjektivneho nazoru to tak i malo ostat. Lez, tak to uz zvacsa s remakmi byva. Kazdopadne, ked sa uz Heijningen do toho predsa len oprel, prinajmensom si mal sakra rozmysliet, ako bude novodoba "Vec" (tym myslim samotneho tvora-netvora) vyzerat. To, co posobilo maximalne uveritelne v originale, sa pod taktovkou digitalnych trikov meni v cosi... eeer... "umele"? Uz len tento fakt na mna posobil dosti odpudzujuco. Ked k tomu pripocitam pomerne slusne nelogickosti v scenari (ako sa, hernajs, "Vec" stale menila na niekoho ineho, aj ked uz bola hned po prvej replikacii mrtva?), tak zacinam pomaly, ale isto skripat zubami. Dalsia zalezitost sa tyka polohy samotnej zakladne. Fajn -- sceny v interieroch su celkom slusne klaustrofobicke a sem-tam podla toho hustne aj atmosfera. Avsak, kde je ten nezabudnutelny pocit totalnej osamelosti v dalekej, studenej Antarktide? To vsetko sme v Carpenterovej verzii nasli. Dodnes ma mrazi pri spomienke na sceny, kedy sa jednotlivi clenovia expedicie v snehovych burkach horko-tazko orientovali vdaka rozmiestnenym lanam. Tu si so zimou a snehom nikto prilis hlavu nelame. Ustna prehliadka staby sposob identifikacie "Veci"? Preboha... Plamenomet staby bezny prostriedok na grilovacku toho, onoho alebo tamtoho? Smankote... Ked tak nad tym uvazujem, preco vlastne novodobej "Veci" davam 3 hviezdy? Hm... Asi preto, lebo napriek vsetkemu dokazala udrzat moju pozornost az do konca a minimalne jednu z hviezdiciek ziskala -- paradoxne -- vdaka scenam, ktore sa objavuju v zaverecnych titulkoch. Takze, celkovo vzate, novodobu "Vec" hodnotim na kapanek trpkejsich 55%. ()

kong77

Dle mého vkusu zdařilé a bavil sem se u tohoto snímku... přiznávám se čekal jsem,že to bude o dost horší po těch 29letech ()

Wladimir78

Jakožto nekritický fanoušek Carpenterovi Věci z 1982 (což je remake staré Věci z roku 50+) byla má očekávání vysoká, stejně jako obavy. A naštěstí se obavy nenaplnily. Nová Věc je sice taky mírně poplatná současnýmu hollywoodskýmu trendu - méně času na seznámení se s charektery, tvorbu atmosféry, zato víc akce - ale pořád je to poctivej fungující sci-fi horor, kterej Carpenterovi určitě nedělá ostudu. Nová Věc funguje jako preaquel původního filmu, což je super nápad, užijete si díky tomu spoustu "no jo!!" momentů, a závěr s ikonickým Morriconeho hudebním motivem vyvolá husinu na zádech. Design emzáka je navíc hodně povedenej, a CGI je taky ok, odkazujíce se na původní film. Přemýšlel jsem, jestli dát lepší tři, nebo slabší 4, a přiklonil se ke čtyřem - uvidím po dalších shlédnutích, jestli to fungovat znovu a znovu aspoň z půlky jako starej film. Dobře, to nebude, neb ten je giniální :) - ale jestli to aspoň odolá masivnímu útoku rychloposuvu :) ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu