Ironhead

A mne se to jako skalnimu fanouskovi puvodni Veci dost libilo. Cekal jsem (bal sem se :_) daleko vetsi kokotinu a zaverecne "titulky" mne uplne nadchly. Ode mne to ma poctivejch 3 a 1/2 ()

Dr.Abe

Víc se mi líbila loutka v klasice, ale toto má super návaznost. Povedený děj a celková atmosféra. Přišlo mi to skoro dotažený až do konce, do dokonalosti. Ale chyběla tomu reálně pohybující se alien/stvůra. Pc efekt moc nemusim, víc se mi líbí skutečná animace loutky. ()

kishi_SO

celkom vydareny prequel. Vlastne v podstate nemam ani co vytknut. A to pri dvojkach neni zvykom. Snazi sa to spojit s povodnym The thing, co sa mu vlastne aj dari takze nakoniec iba jedna pripomienka. Vlastne uvaha. Ako je mozne, ze efekty v 80. rokoch su posobivejsie ako tie z roku 2011?? ()

gpx odpad!

Viděl jsem hada chcát, koně blít, žábu mlátit pěstí do stolu, ale takhle monstrózní feministickou onanii jsem ještě neviděl. Naprosto nechápu proč se dneska ještě někdo snaží vytvářet "napínavé" scény, kde je obětí 165cm paní, která váží 30kg i s postelí a s manželem. Tohle klišé už cca 20 let nefunguje, když víte, že mainstream od roku 1956 nevyprodukoval jedinej film, kde by taková scéna dopadla "špatně". Nejvíc mě asi rozesmálo jak hlavní hrdinka spadla do motoru a divák si jako měl myslet že se jí něco stalo. Čekal jsem, že nás v tom rejža nechá aspoň minutu. Ale jaké bylo moje překvapení, když za 5 vteřin byla holčina zase v záběru a k tomu jako rybička. To i v Texas Rangerovi jednou zavřeli Chucka Norise do věžení a byl tam asi 2 minuty!!! Takhle bych moh pokračovat ještě hodně dlouho, tak toho radši nechám. Jakkoli víc se vyjadřovat k tomuhle filmu je ztráta času. ()

kaukola78

Tak jsme se dočkali nového reameku,za který se režisér nemusí stydět narozdíl o jiných filmů které vznikly a bohužel už neměli.Příběh se drží věrně originální předlohy u které se v klidu divák bez obav vydrží dívat do konce.Triky doznali techniku dnešní doby,což nevypadá vůbec špatně.V podstatě mě na filmu nic vyloženě nevadilo,ale originál je originál. ()

MiniRecenze

Věc :Počátek(the Thing 2011) se příběhově odehrává před stejnojmenným snímkem (1982).Film je dobrý .Vše k sobě pěkně "sedí" a film Vás zaujme natolik,že si pustíte i Carpenterovo dílo.Jedinou ze slabin tohoto sci-fi hororu jsou trochu efekty,poněvadž při některých sekvencí jde vidět práce v pc.I přes tyhle "chybičky" nedělá tenhle nový díl ostudu svému předchůdci.Atmosféra by se dala "krájet " a počasí ve filmu Vás "přimrazí" ke gauči. ()

moriero

Lehce proti proudu. Každý tady vychvaluje originál do nebes, mně přišel lehce nadprůměrný - ale nijak zvlášť. Naproti tomu tento prequel, který se drží věrně schématu originálu a dokonalými závěrečnými titulky na něj plynule navazuje, mě dokonale uspokojil. A vůbec mi nevadila "Mary Elizabeth Ripley". Po NEZVRATNÉM OSUDU 3 jsem jí uvěřil i tuto horrorovou lahůdku. Lekačky na mě působily a filmu nemohu nic vytknout. ()

Dacsus

Iste, nema to taky dopad na divaka ako povodny The Thing vo svojej dobe, avsak tato skutocnost vyplyva z niekolkych zrejmych faktorov. V kazdom pripade, ak dnes niekto natoci sci-fi horror viacmenej v oldschool style, a v pripade prequelu sa snazi zmysluplne dat odpovede na predtym nezodpovedane, zasluzi si ocenenie - preto 5 hviezd. ()

wick

Carpenterova Věc předčila originál, tento prequel ale na Johna nemá, úplně špatný film to nebyl, ale ztratila se atmosféra a napětí. ()

Edgerton

Rozhodně to nebylo špatný a kdyby neexistoval skvělej originál, tak si i řeknu, že je to fakt super. Atmosféra tu taky fungovala, herci byli vybraní dobře (M. E. Winstead sem se obával, ale nevadila mi a Joel Edgerton se může směle srovnávat s Kurtem Russellem). Určitě to nedělá původní Věci ostudu. ()

bonovox

Veľmi kvalitne natočený prequel ku kultovej Veci. Veľmi dobré gore efekty a hlavne to celkové klišé z každej scény funguje perfektne. Odporúčam ()

mysterinka

Film je velice dobře zpracovaný ale následující díl je mnohem lepší a to i přesto že rok natáčení byl starší, ale oba filmy jsou si velmi podobné takže ***** ()

RomanBond007

10.6.2014 - Nedávno pred 5. hodinou večer som dopozeral tento film. Mal som také tušenie, že to bude o ničom film, ale mýlil som sa, a to poriadne. Hoci prvých pár minút zadrhával a myslel som si, že ide iba o remake z 1951 (prinajhoršom z 1982). Veľmi má prekvapil nielen nadpriemerný scénar, skvelá hudba a sympatický herci, ale aj to ako na konci skvele a priamo naväzuje na film z osemdesiateho druhého (alebo 1951 - neviem to isto lebo som ho nevidel). Dávam 85% a odporúčam aby si tento film pozreli všetci fanúšikovia hororov!!! ()

Sentinel

No, co říct.. Dvě hvězdy si film nezaslouží, tři jsou až moc, ale nakonec teda za snahu.. Jinak je to spíš remake než prequel, a to bohužel dost toporný. Postavy jsou mdlé, napětí nefunguje, ale tak jako pocta Carpenterovu dílu budiž. ()

Horác

Nechci to úplně shodit, ale fakt je, že mě film bavil jen do doby, než začalo masakrování. Čili fáze jedna: dobrý, přitažlivý prostředí, atmosféra. Fáze dvě: to nebylo ani strašidelný, to bylo jen hnusný a ještě tak nějak nedůvěryhodně. ()

Velislav

Prekvapujúco atmosferický prequel s kopou zábavných splývajúcich nórskych hercov, z ktorých asi najzaujímavejší bol charakter Larsa, ako jediný po anglicky nehovoriaci. Lars, ktorý mal psa, áno, toho psa... Dopadlo to lepšie, ako keby stvorili remake, takto nám vysvetlili, čo sa na nórskej výskumnej stanici v skutočnosti stalo. Príšery z The Thing prakticky neznámeho režiséra van Heijningena sa trochu podobajú Votrelcom, tiež príbeh je takmer totožný s príbehom Carpenterovho kultu z roku 1982, kde Kurta Russella vystriedala paleontologička Mary Liza Winstead. Napriek tomu nadpriemer. 7/10 ()

Scaevola

V zásadě se jedná o druhé opakování toho samého, jen z mého subjektivního hlediska s lepším tempem, pokročilejšími efekty a se zbytečnou (a nevysvětlenou) hvězdnou lodí v závěru. U snímků tohoto typu je ostatně obecně lepší, když si tvůrci zvolí jednu z možností: buď vykreslování fikčního světa, tj. vysvětlování původu a motivací nestvůry, zanedbají a soustředí se na hrůzu samotnou, nebo detailně popíší a vysvětlí vše možné s tím, že děs nebude krvavý a lekavý, ale naopak pomalý a plíživý. Kombinace obého však bohužel příliš nefunguje. ()

Kontryhelka odpad!

Co to bylo? Hnusná parodie na výborný a kultovní snímek z roku 1982. Nic než odpad. Fuj. Tohle nezachránily ani ty jejich vyhlášený trikový efekty. Drzost,takhle zprasit tak výbornou Věc. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu