Andre.w

Hodně zajímavej příspěvek k tématu "Věc". Dle mého důstojný prequel s atmosférou, kterou jaksi zapomněl budovat a esa odhalil hned na začátku. Aby ne, když je třeba vykosit poměrně velkou skupinu lidí, což je dost časově náročný. Plus vidím v e sci-fi prvcích a využití xenotechnologie - vhledu do původu "Věci". Film taky tupě nekopíruje předlohu, ale přináší například nový způsob zjištění zda je někdo originál či klon původní bytosti. V celým filmu sem si taky jen jedinkrát tipnul správně, kdo je právě infikován a smrt jednoho z hl. hrdinů nenabízí jasné vysvětlení spíše pochybnosti. Pochybnosti přináší i konec, který na vše neodpoví. Doporučuju dvojí shlédnutí. ()

Obenny

The Thing je příjemným překvapením, opravdu jsem se pobavil jak pěkně se může udělat preqel k originálnímu filmu Věc . Za vyzdvihnutí stojí určitě perfektní práce s kamerou a jednoznačně vytvořená atmosféra polární výpravy z neuvěřitelného nálezu, který se zdá být mimozemského původu. No a pak už dochází ke klasickému masakru a postupnému provazování událostí tak aby vše pěkně zapadalo s událostí z originálního filmu Věc. ()

Slaviator odpad!

To mi zase jednou flusli do ksichtu, nachcali do bot a rozmazali stolici po zádech. Norové (samozřejmě idioti a vidláci) přijedou do Ameriky, aby naverbovali jakousi paleontoložku, kterou k ničemu nepotřebují. To je samozřejmě jedno, protože máme za 1. ženu, za 2. ženu do 30 let, za 3. Američanku, za 4. záminku proč přivést další amíky a za 5. záminku jak dostat do norského tábora na Antarktidě černocha, který ve vhodnou dobu položí život za vlast a kolegy. V následujícím ději slečna na potkání stírá Nory, dycky má pravdu a koho je třeba, toho vyřídí plamenometem. Slečna přežije až do konce, ale protože už se nehodí k navázání děje z The Thing, tak někde vzadu v kadiboudě přežije ještě Lars (náhodou jedinej z celýho tábora kterej nemluví plynně anglicky), pes a přiletí vrtulník - finito, navázali jsme a zprznili památku jednoho kultovního filmu. ()

Venceslao90

U mě vynikající. Skvělá tísnivá atmosféra a nepříjemné pocity od začátku do konce. Děj mě vtáhnul od prvních minut a nepustil, a to zrovna nejsem fanoušek žánru Sci-Fi. Nutno však podotknout, že originál jsem neviděl, tak nemám s čím porovnávat. Ale bavil jsem se výborně. ()

aannemer

Čekal jsem to mnohem horší, především jsem se domníval, že to bude klasická vykrádačka nepřekonatelné Carpenterovky. ()

brasek

Solídny snímok, ktorý miestami hrá u mňa "prvé husle". Nesedel mi image votrelca, ale oceňujem snahu dať divákovi pravú tvár príšery z vesmíru. Mám slabosť na Vec z 1982 a na tento snímok som sa veľmi tešil, bohužiaľ nespôsobil mi až také nadšenie ako som očakával. ()

Enormita

Toto, ale nie je remake, toto je dejový predchodca k prvému filmu. Ale podstatne horší. Prečo sa tvorcovia neriadili heslom "menej je viac"? Prečo museli toho votrelčieho netvora ukazovať v plnej "paráde" už od polovice filmu. Ach jaj :( ()

HennessyVSOP

No tak teď vážně nevím. Atmosférou slabší, na druhou stranu trikama to navazuje na Carpentera, což se mi celkem líbilo. Dějových odkazů je tam spousty, závěr sic trochu pokulhává, ale budiž. Žánrově film nespadá do psycho hororu, ale stala se z něj akční vyvražďovačka což už je na škodu opravdu hodně. A žena v hlavní roli je zásah mimo, protože to ani náhodou není Ripleyová. I tak jsem se slušně bavil, takže za mě za tři. ()

Silblade

Popravdě jsem od tohoto filmu čekal naprostý propadák a radši jsem se nepřipravoval na nějaké supr oslnivé podívání. Jsem už dost skeptický ohledně nově točených remaků. Tenhle remake (no vlastně prequel, ale víme, že ty remakový ambice tam jsou) mě příjemně překvapil. Zpočátku jsem čekal, že to bude film točený jak přes kopírák, čili stejné postavy, stejné osudy, stejné scény atd. Asi první věc, která mě vyvedla z omylu, byla třeba scéna s vrtulníkem, smrt černošského herce (opravdu jsem čekal, že on a Carter přežijí, jako v původní Věci :)), prohlížení plomb a celkem překvapivý konec - to mě přesvědčilo, že je to možná podobné, ale ne stejné, což se mi líbí. A líbí se mi i návaznost na původní Věc (1982), chvilkama jsem věřil, že v úplně poslední scéně si tam nějakou cameo roličku ztvární Kurt Russel, což myslím by byla naprostá bomba. ()

Erienne

Ničím neprekvapujúci film. Veľa postáv nevýrazných, takže aj zbytočných. Jediný úžitok z nich mal mimozemský tvor. Hlavná predstaviteľka mi prišla taká nemastná-neslaná, unudená. Vec bola celkom zaujímavé monštrum, s chuťou si na nich zgustla. Ale to bolo asi tak všetko. ()

halberdier

Původní Věc miluji a považuji ji za jeden z nejlepších sci-fi horrorů. Již předem bylo jasné, že ji prequel nemá šanci překonat. Bohužel se ji ani nepřiblížil. Přesto se na poli tohoto žánru jedná o mírný nadprůměr a film mě bavil, přestože byl děj v podstatě stejný jako u původního filmu. Co mě celkem zaráželo, je to, že triky a masky byly v původní Věci mnohem působivější. ()

Tony.Frisco

Predošlú verziu som nevidel takže neviem to porovnať v tomto smere ale scenár sa mi veľmi páčil spolu s hereckým obsadením. Koniec bol slušne až nečakane zakončený . Bohužiaľ ma tento film moc neohúril pretože , mi to pripadalo obkukané z iných sci-fi (to ale samozrejme neznamená ,že je pretože určite je to originál vďaka staršej verzii ) ()

marrrrian

Postavám som fandil a občas ozaj nečakal, čo príde a odkiaľ to vyskočí. Skratové jednanie postáv dodalo šťavu a priestory polárnej stanice pôsobili znova klaustrofobicky. Animátori, alebo ako sa im vlastne hovorí, si na Veci očividne zgustli a využili všetky digitálne fígle, ktoré od prvej Veci doba poskytla (v rámci rozpočtu)... No a ak to mám zhrnúť, tak je to dôstojné rozšírenie príbehu. ()

BattlePope

První polovina byla celkem dobrá, ale ta druhá vůbec a ani ten konec nenavazoval na film Věc (1982). Po zhlédnutí tohoto filmu vyžaduji, jako dárek na Vánoce, NUTNĚ ELIMINOVAT ERICA HEISSERERA - scénáristu. ()

TesterX

Ačkoliv se jedná o prequel Carpenterova horroru, dějová kostra je pouze horší kopií originálu. Nešťastně zpracovaný remake selhává v děsivé amosféře a strachu z neznáma, na čemž stavěl původní film. Zde je nejzajímavější část díla narychlo odbyta, abychom se mohli "kochat" zpracováním hlavní příšerky, která je nám v plné polní ukázána již po pár minutách filmu. Pokud odhlédnu od existence originálu, není to taková tragédie. Snímek rychle odsýpá (což je i na škodu), tudíž vám nedá šanci se nudit, nebo se pozastavovat nad logikou některých úvah členů posádky. Nejlepší částí filmu se stává až ta úplně závěrečná, která naláká právě na původní snímek. A jen ten mohu doporučit, nikoliv tohoto slabého bratříčka. ()

JeffScylla

O paranoidní fanatické feministce která postupně zlikviduje všechny chlapy široko daleko kazí jen závěr který do toho jaksi nezapadá, :) ale jinak na to že se u hororů nudím a moc mne neberou to docela ušlo. Takový vcelku slušně provedený Béčko, který by si myslím mohlo při troše snaze mít i na trochu víc. Nechtěl bych nic moc jen třeba trochu víc napětí a přemýšlení kdo má zrovna "černýho Petra" v těle, atd. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu