wokurk

Ačkoli jsem u toho nezažil stejnou atmosféru jako u "jedničky", tvůrci zachovali dějovou linii, respektive příběh, který nastínila Věc s Kurtem Russellem. A to oceňuji! ()

Dr.robotnik

Myslím si že, pre fanúšikov skvelá vec. Nie je to tak atmosférické, ale zato perfektne dopĺňa dej, ktorí sme si len mohli predstavovať, z toho čo, sme videli v pôvodnom Carpenterovom filme. Úcta ku originálu sa nedá odoprieť. Tam kde film stráca na atmosfére a postupnom budovaní strachu a neistoty, aspoň sčasti dobieha na , svižnejšom tempe a celkovo impozantnejšom vizuálnom prevedení, za čo vďačí hlavne, vyššiemu rozpočtu a technicky vyspelejšej dobe. ()

Mr.Keli

Ne, takhle by to nešlo. Skoro všechno je špatně. Postavy nevýrazné do posledního detailu. Parta vědců, kteří neumí ani racionálně myslet při vypjaté situaci? A o vyvraždění posádky během 20 vteřin nemluvně. Pohlazení na duši skrývají závěrečné titulky a originální hudba. Viděno 2D, 40%. ()

Diskomuz

Před shlédnutím tohoto rádoby remaku jsem nečekal nic extra...Na ději by asi těžko někdo něco vymýšlel, aby zachovali důvěryvhodonost prvního filmu :) Co jsem čekal jsem taky dostal. Hezky měnící se potvůrky z vesmíru, napadající vše, co se hýbe :D Místo Kurta Russella tady běhá "sexystická" slečna, která moc atmosféře nepřidává...:D Celkově hodně věcí mi připadalo ve filmu hodně silně nelogické. Například ta věc s náušnicí....Kdo by sakra nosil na Antarktidě v takové kose náušnice? (Možná je měl z plastu...pravda ....XD) ... Ale abych nehanil, tak musím říct, že mě to bavilo. Věřím, že je těžké se snažit "nahradit" tak dokonalý film jako je původní verze :) ()

Aywes

Moderní provedení Věci.Sice zmizela atmosféra a napětí, ale přidali se hezčí triky a víc akce.Je škoda, že některé scény nebyly dotažené, aby mohl vzniknout i atmosférický horor.Hudba z původního filmu je využita pouze na začátku a na konci.Asi to měl být jen takový ten podkres, abychom si byli jistí, že se díváme na Věc.Není ty vyloženě urážlivý prequel je jen moderní.Není nač se zlobit mohlo to být o hodně horší.Kupříkladu remake by mě dozajista nasral více.Nakonec z toho vznikla docela příjemná podívaná i s pár humus scénami, které byly opravdu povedené!Tečku na konci hodilo navázání na Carpenterův díl.Sice nic moc, ale můžeme být rádi a alespoň se pousmát.Zajímavé je však zakončení.Happyend nebyl takže sem se rozhodl nakonec dát ty 3*.Sice nebyl ani pesimistický a beznadějný konec (viva Kurt Russel!), ale stačí to.S radostí tedy oznamuji, že prequel posrán nebyl. ()

Ivana_M

Moc jsem nepochopila tu finta s plombami; pokud věc kopíruje živé organismy dokonale, zkopírovala by ho snad i s dírou v zubu. Navíc výmluva na procelánové plomby... Porcelán je snad také anorganický, ne? Jinak celkem dobré, závěr na můj vkus zbytečně natažený. ()

Martanecek007

Nečekala jsem od toho nic extra, ale nakonec musím uznat, že jsem byla mile překvapena... Když se rozhodli zjistit, kdo mezi nimi je věc pomocí krevních testů, řekla jsem si: To si snad dělaj srandu, že to budou dělat stejně jako v originál Věci?!! - Nakonec mě potěšili... Napětí se mě ke konci filmu docela drželo. Pěkná navázanost na Věc z roku 1982 jak dějově, tak i hudbou. Jediné, co tomu vytknu jako velký nedostatek (alespoň pro mě) je grafické zpracování Věci. I lajk, který se o počítačovou grafiku ve filmu nezajímá, si moc dobře všimne, že to není na nejvyšší úrovni. Věc (1982) má daleko lepší proměny Věci. Shrnu to: stará Věc s Kurtem Russellem v hlavní roli je prostě lepší, o tom není pochyb, ale tento snímek stojí za to vidět, a to hlavně v případě, že máte za sebou shlédnutí oné první staré Věci. Dodává to tomuto filmu jinou atmosféru... Proto odemně má tento snímek 4 hvězdičky. ()

Darkslider

Původní Věci jsem dal 4 hvězdy částečně z povinnosti, ale hlavně úcty, jak kvalitní podívanou nám tvůrci dokázali naservírovat v době natočení, kdy moc na efekty vsázet nešlo. Přestože nejsem fanda Sci-Fi hororů, tak měla "jednička" výborně stavěnou atmosféru, ale tady ji tak nějak postrádám. Tudíž chybí jediná pořádná přednost Věci a rating srážim na polovic. ()

StrikerJC

Jelikož jsem neviděl původní The Thing nemůžu porovnávat. Technický zpracování myslím paráda akorát se prostě většina věcí dala předvídat hodně dopředu což byla opět škoda, jako tomu je i u jiných novodobých filmů. Atmosféra se mi ale zdála stejně slušná a jelikož jsem strašpytel tak po 3/4 filmu jít ven věšet prádlo se mi vážně nechtělo :D Holt mi teď zbývá se ještě mrknout na "pokračování" a jsem na to moc zvědavej. ()

CrazymanM

Velmi slušný horor,který za původním filmem malinko zaostává,ale naštěstí ne moc,takže velká spokojenost.Sice na můj vkus trošku více využívají počítačovou techniku a snaží se nás ohromit speciálními efekty,ale co,když je mají k dispozici,ať si hrají.Atmosféra byla skvělá,herci taky dobří,kvituji také,že se snažili udržet spojitost s předlohou a propojili závěrem oba filmy,jinak by mě pěkně nasrali!!!Ale vážně,skvělá podívaná! ()

jack_scott

Reklama na kvalitní prequel :-) Poměrně nevídané, že prequel je tolik fajn, byť má své mouchy a méně logické věci (hlavně loď mimozemšťanů a scény s ní spojené - to měli úplně vypustit... zbytečně to srazilo hodnocení). Taky ty američani na norské základně...a že křehká vědkyně se ukáže nakonec velmi drsně :-D Naopak se mi líbí provázanost s kultovním originálem a způsob, jakým navazují filmy na sebe - to se povedlo na pět hvězdiček. Atmosféra a vše jinak řemeslně dotažené...Nakonec dám **** a 80%, protože je to prostě pořád stará dobrá Věc! ()

natalanka

Ále jó. Podařená věcička :-). Docela dobrý nápad a taky dílo je dobře koukatelné. Film nenudí, je dobře udělaný. Takže směle do toho :-) ()

Mockingjay

Film, ktorý keby nevidím, tak sa mi určite nič nestane. Strašne pomalé oproti pôvodnej verzii a ešte k tomu tá zvláštne stvárnená vec...! Jediná "vec", ktorú som si z tohoto filmu odniesla bola ťažká hlava z toľkej nudy. Inak nemyslím si, že postavy sú nejak extra nesympatické, ako poniektorí tvrdia (niektorí aj nie, samozrejme). Podľa mňa práve naopak. Ďalšieho Kurta R., no povedzme si, by neviem kde vyhrabali, tak tam rovno šupli ženu na post hlavného ťahúňa. Beriem to pozitívne a dievčaťu pripisujem bod .Jedno vzhliadnutie a stačí. ()

brtko

Podľa mňa podpriemerný snímok ktorý pôvodnému filmu nesiaha ani po členky. Slabá atmosféra a až prehnane veľká snaha o akciu. ()

Safa Daniel

Na tomto snímku se mi velmi zalíbil zajímavý a originální nápad ztvárnění "příšery z vesmíru". Dobře otevřený konec, který určitě ještě režisér velmi rozvede. Jsou také, ale věci které bych vystihl jako negativní. Pro mě to bylo chvílema až moc nepřehledné a byli tam nepromyšlené části, takové které nejdou přežít bez následků nebo spíše vůbec přežít. Např: Skoro při konci filmu, spadne hl. herečka Mary Elizabeth Winstead asi atak 10m dolů z rampy a zvedne se jak kdyby se nic nestalo. ()

Psychotic17

Tuctový horor, slušně řemeslně zvládnutý, ale nic víc. Bohužel neobsahuje nic zapamatovatelného, nic, co by ho odlišilo od stovek jiných. Co mě také trochu popudilo (malý spoiler), byl fakt, že se film drží typického hollywoodského "Amerika to zachrání"¨- všichni ne-Američané padají jak na běžícím pásu, chovají se nelogicky a jak zvířata, zatímco Amíci ví všechno a jsou tak strašně stateční... no jo, co se dá dělat. 50% ()

lobo87

Určite zaujímavý počin, ktorý však nedosahuje kvality svojho predchodcu, pretože skopírovať atmosféru Veci z roku 1982 sa jednoducho nedá... 65% ()

waltosin

Víš jak jsem poznala že jsi byl předtím člověk. Měl jsi na uchu náušnici! áááááááááááááááááááááááááááááááá :D 55% ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu