Lenka_J

Mám ráda kvalitní životopisné filmy a to hlavně proto, že ukazují všem lidem, čeho všeho jsou schopní lidé, kteří to mají v životě daleko těžší. Musí se vyrovnat s věcmi, které nám přijdou naprosto normální, které ani nevnímáme. A taky je pro mě osobně neuvěřitelné, jakou představivost Temple Grandin má, jak každý předmět vnímá jinak. A Claire Danes se této role obdivuhodné ženy zhostila na výbornou. ()

Michelle75

Já věřila, že v té Claire Danes TO JE. Tu poslední hvězdu dávám za ni, protože podala téměř nadlidský výkon, od mimiky až po hlasový i celkově vizuální projev. Citlivý film, kdy máme šanci nahlédnout do mysli autistky a můžeme tak snadněji pochopit svět, který je pro nás tak vzdálený. Někdy jsem nešťastná z dnešní doby a z toho jak se všechno rychle mění, ale věřím, že lidé s podobným osudem již tak/často/ nemusejí bojovat s posměchem okolí. ()

Autenticita

Film měl našlápnuto na víc, protože v sobě nese hezké poselství a obsahuje nejméně 2 dobré postřehy o působení na chování savců, tedy nejen dobytka, ale i lidí, obecně. Bohužel však film pracuje s divákem jako s primitivem, kterému je třeba všechno stokrát vysvětlit a dvěstěkrát názorně ukázat. Celé to nakonec shodí patetický závěr s účastí hlavní hrdinky na konferenci, který má na svědomí sešup z původně zamýšlených 4 hvězdiček na 3. Já fakt nevím, proč musí každý druhý druhý americký film končit veřejnými projevy. ()

Ilhan

Jak píše larelay, film se vám bude líbit podle toho, jak moc se dokážete ztotožnit s hlavní postavou a to se u mě prostě nedá popřít. Nebudu se tady rozepisovat proč, prostě mám rád tyhle postavy a filmy o nich, protože s nimi dokážu neskutečně souznít a vcítit se. Přidám-li k tomu moji lásku ke zvířatům, která tady hraje také velkou roli, nemohu jinak, než Temple jako filmu i Temple jako člověku dát plné hodnocení. Zlatý Glóbus a Emmy pro Claire naprosto zasloužené. Škoda, že se nemohla dočkat nominace na Oscara. ()

Abiosis

*AUTI* Dievčina Temple Grandin akoby Raymondovi Babbittovi z oka vypadla, len je trochu ukričanejšia, šialenejšia a úspešnejšia. Film z produkcie HBO o autistickej, avšak úspešnej žene, je výborný. Je to film, ktorý zaujme minimálne svojou témou, pretože autizmus nie je pre väčšinu z nás niečo, s čím sa denne stretávame. Navyše je natočený veľmi ľahko, je svižný a bez pomalých pasáží, nesústreďuje sa depresívnym spôsobom neustále len na samotné postihnutie a všetky problémy, ktorým hrdinka musí čeliť, ale najmä na jej optimistický prístup k životu, ktorý jej pomáha ísť za svojim cieľom. To, čo nakoniec dokáže a fakt, že dokáže fungovať v spoločnosti normálnych ľudí je dych berúci, pretože mnohým zdravým členom populácie sa to často nemusí podariť. Verdikt v 1 vete: O Rain Manovej mladšej sestre. 28.12.2010 ()

Randyz

Po knížce "Podivný případ se psem" další ze skvělých příležitostí pochopit myšlení lidí s autismem... V tomto případě dokonce podle skutečného příběhu. ()

Oyer

Zahrát autismus dobře nemusí být zas tak těžká práce. Zahrát toto postižení excelentně je již náročnější a zahrát jej tak jako Danesová, to už umí asi jen ona. Osobně si myslím, že tímto filmem a svým podáním trumfla i legendarního Dustina Hoffmana co by Rain mena !!! ()

Movie Gourmet

Biografické drama o Temple Grandinové ve kterém podává Claire Danes svůj životní herecký výkon (doposud), kterým mile překvapila a potěšila. Snímek nechává s použitím vizuálních efektů jedinečným způsobem nahlédnout do života autistické hlavní hrdinky, jejíž herecké ztvárnění může být směle a bez nadsázky srovnáno s hereckým výkonem Dustina Hoffmana ve filmu Rainman. Zasloužených 5* ()

zahadum

Autistka ktorá svoj život zasvätila chovu a humanizácii podmienok chovu hovädzieho dobytka..v stručnosti takto som si pozrel info o filme ktorým som si chcel pozrieť v sobotný podvečer....nič nevýrazné a zívajúc som zapol domáce kino....prvá facka bola v úvodnom logu...spoločnosť HBO má na svojom konte vždy len zaručenú kvalitu...spozornel som....a....už to šlo....nedá sa to čo veľmi povedať...námet filmu znie ináč ako je krásne natočená forma !!! môžete mi veriť...ak by som to mal opísať jednoducho tak poviem ,že je to taký mix Rain mana a svojím spôsobom aj Forresta Gumpa....ten Forrest Gump je v tom možno viacej cítiť ako Rain Man...film má prirýchly scenár a dosť skáče v obrazoch ale výsledok je famózny....jej videnie sveta v obrazoch je geniálnou formou ako ukázať jednotlivé aspekty scény ktorá by ináč vyznela trápne...nie však v podaní predstáv Temple.....neviem čím to je ale film túto tému ktorá si priam pýta lacné klišé a nátlak na city obchádza neuveriteľne obratne..ani raz som nemal pocit,že je to umelé alebo účelové....všetko to nejak tak samo prirodzene ubieha..Temple si ide svojou cestou ktorá je na prvý pohľad zložitá a nevšedná lenže dopredu ju ženie chuť objavovať nové dvere....a to nie je metafora....tie dvere sú v podstate alfa a omega tejto perly ktorá ma v túto sobotu donútila poriadne sa zamyslieť....ústami Temples ...príroda je krutá ale my nemusíme... a Claire Danes už nie je len tá ..čo hrala Júliu......je to pani herečka ktorá bravúrne stvárnila krásnu rolu v krásnom a inšpiratívnom filme aký tu od čias minimálne Forresta Gumpa nebol !!! moje súkromne prekvapenie roka ! ()

Richie24

Jednoznačný důkaz toho, jak zabedněná dokážeme být společnost. Retardování po jedné stránce nás „normální“ mohou leckdy mnohonásobně převyšovat ve stránkách jiných. Claire Danes exceluje. 4 ****. ()

Everyone

Výborný námět (odlišné chápání reality - autismus, genialita), zpracování (vizuální představení mysli autisty na pozadí příběhu), ale zejména herecký výkon Claire Danes !!!! I Dustin Hoffman musel uznale zatleskat. ()

djfun

Kdyby šlo dát 6 hvězd, neváhám! Tolik bezobsažných sraček co jde na filmové plátno a takhle silný příběh jen jako TV film? Velká škoda! I když je fakt, že nevim, kdo z týhle popcornový civilizace by na takovej biják přišel do kina... Autisté mají problém s vyjádřením emocí, takže je docela paradoxní, jak neuvěřitelně je tento snímek emotivní! A pokud vám ještě i dnes říká něco slovo empatie, zaručuju vám, že Temple vás pustí do nejhlubších zákoutí její a možná i vaší duše. ()

piranha

"Dobytek chováme, protože ho jíme, jinak bysme ho nechovali v takovém množství. Dává nám maso, a tak bysme se k němu měli chovat s úctou." Ano ano ano! Chtěla bych víc takových myšlenek ve filmech, na internetu, ve veřejném prostoru, v životě, všude. Třeba si z toho aspoň někdo něco vezme. Ve filmu bylo hezky vidět, jak některé tehdejší názory na autismus jsou dnes už překonané. A taky že i když děláte s dobytkem celý život, stejně můžete o dobytku vědět velký kulový, když jste totální zabedněnec se spoustou předsudků. ()

Loooki

Další z filmov od HBO, kde jednoznačne dostanem čo potrebujem. Skvelý životopis, výnimočnej ženy, zahraný ešte lepšie herečkou, za účasti kvalitných hercov s príjemnoou melódiou, ktorú si stále hmkám. ()

Olík

Díky produkci HBO se čas od času můžeme seznámit s výjimečnou osobností, o jejíž existenci jsem doposud nemněli ani tucha. Temple Gradinová je obdivuhodná žena, která navzdory a nebo možná díky své chorobě dokázala vystudovat vysokou školu a zaměřila veškeré své úsilí na boj s humánnějším zacházením ze zvířaty k čemuž jí jako autistce pomáhá fakt, že jak ona tvrdí „Vidí to, co vidí krávy a to, co jiní lidé nevidí“. Film nestojí pouze na biografickém vyprávění, ale i na geniálním hereckém výkonu Claire Danes, díky kterému můžeme jenom litovat jejího současného natáčecího lenošení. Blíže se s Temple Gradinovou, kterou jsme osobně mohli vidět například na předávání Golden Globe Awards 2011, můžete seznámit např. zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Temple_Grandin ()

agassi68

Pre laikov ale i pre odborníkov takmer neuveriteľný príbeh ženy postihnutej autizmom. Na rozdiel od Rain Mana nebol zasiahnutý intelekt a tak môžeme sledovať geniálny mozog a ustráchané srdce v snahe začleniť sa do tvrdej spoločnosti amerických chovateľov dobytka. Hlavná rola znesie porovnanie s Dustinom Hoffmanom, ktorý za ňu dostal oskara.. PS: V triede mám podobného chlapca, no na nešťastie ešte aj nepočuje. Jeho koníčkom sú lietadlá. Keby sa mohol dostať na takú školu ako Temple, ktovie.. ()

Wargoo

Veľmi kvalitne napísaný scenár, ktorému na dokonalosti pridáva skvelá Claire Danes. Priam úžasné sledovať, ako exceluje v úlohe autistky Tepmle, keď pár dní predtým som videl Stardust, kde bola očarujúca. Skvelý talent. Skvelý film. 5***** a 81,204 % ()