Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

sahe

Takové milé, až svěží... Docela v tom vidím i dnešní svět, kde se chce někdo za každou cenu dostat do vyšších vrstev... nebo mi bude někdo oponovat? ()

shantim

Vynikající snímek, na kterém mi vadil jen ten sladký happyend. I když se dá předem tušit, že pro mužského hlavního hrdinu možná o žádný happyend nakonec možná ani nepůjde. Vždyť kdo může být šťastný s naprosto naivní, nestálou, sociálně zakomplexovanou a neskutečně náladovou ženou? Takže největší iluze tohoto filmu je vlastně skrytá právě v poslední scéně. 88% hvězdiček ()

tere.z

No já teda nevím... Audrey u mě neustále osciluje mezi dvěma polohami - otravně afektovanou My Fair Lady (já vím, já vím, je to kacířské tvrzení a mrzí mě to) a dokonale roztomilou princeznou na Prázdninách v Římě. Jinak hudba nádherná a je taky jedním z důvodů, proč neuděluju hodnocení ještě nižší. Druhým důvodem je několik moc krásných scén - třeba úvodní Tiffanyho výloha, Holly s kytarou v okně, kleptomanská epizodka, desetidolarová epizodka a několik dalších. Ale jinak se pořád nemůžu zbavit jistého zklamání... ()

sochy.zirafka

Slintal jsem u prvních tónů Moon River, slintal jsem nad Audrey Hepburn, poprskal jsem si obrazovku smíchem. Přesto nezařadím Breakfast at Tiffany's mezi kulinářské pořady. Pro vysvětlení - nemám rád pořady o vaření. Komedie ne ani tak romantická, jako spíše naivní, plná úrážlivých stereotypů (toho Japonce mysleli vážně?!), ale také krásy a roztomilého humoru. A to se cení. ()

hroubek

Už hodně dlouho si říkám, že si seženu předlohu, ale nějak se k tomu nemohu dostat.Takže se prozatím musím spokojit s filmem, který je v mých očích velmi povedený.A je to hlavně zásluha skvělé Audrey Hebpburn, která zde nepředvádí svůj nejlepší výkon, ale je v každém okamžiku kouzelná a roztomilá a to se ani nezmiňuji, že jí to nehorázně moc sluší.Pokaždé, když jsem jí viděl se mi rozzářila tvář.Samozřejmě nesmím zapomenout na George Pepparda, který ji byl důstojným partnerem.Nádherný romantický film, ze kterého by si dnešní romantické filmy měli vzít příklad.A málem bych zapomněl Audrey je v těch černých šatech nádherná. ()

JohnSmith

Filmy Blakea Edwardse jsem nikdy moc nemusel. Podobně je tomu i v tomto případě. Nebýt naprosto skvělého výkonu Audrey Hepburn, která hraje opravdu skvostnou kravku a zlatokopku, byl bych v hodnocení přísnější. Hlavní problém je asi v tom, že mezi hlavními hrdiny není žádná chemie a George Peppard je celý film naprosto nevýrazný a takový nemastný neslaný. ()

lucascus

Příběh jednoho zrzavého kocoura beze jména, a stejně tak bezejmenné půvabné dívky v podání nezapomenutelné Audrey. Veškerý úspěch tohoto filmu stojí na hereckém talentu slečny Hepburn. Žádná jiná herečka by této roli nedokázala dát tolik šarmu, glancu, naivity, marnivosti, tvrdohlavosti, půvabu, jemnosti a zároveň klackovistosti. Celou dobu máte pocit, že Audrey je roztomilý a marnivý diblík, který by sice zasloužil pořádně na holou, jenže ten její provinilý úsměv vás to prostě nedonutí udělat. Takže opakuji, kvality tohoto filmu se rovnají výkonu Audrey Hepburn, zbytek postav (snad s výjimkou kocoura) jsou pouhým křovím a komparzem. ()

Narya89

Zhlédnutí tohoto snímku jsem odkládala strašně dlouho. Myslím, že byl na mém Chci vidět snad několik let, ale byl to zkrátka jeden z těch, co vždycky zůstane upozadněn a nikdy nebude tou n.1 priority na mém to-do listu ten daný den. To je dané tím, že se jedná o filmovou klasiku, na kterou jsem stále dokola narážela v odkazech a kterou jsem tím pádem potřebovala někdy vidět, ale zároveň doba tohoto filmu ni není nějak blízká, stejně jako styl, jakým je film točený. Po jeho finálním sledování musím říct, že se za mě o perlu kinematografie rozhodně nejedná. Audrey je nepochybně kvalitní herečka a její postava řekněme sweet ve své ztřeštěnosti, nicméně půlku času se chová jako rozmazlené vypočítavé děcko, s kterým se mi skutečně těžko sympatizuje, narozdíl od četné řady mladíků, kterým zlomila srdce, včetně pohledného Paula. Styl konverzací a lehkost, s jakou film plyne sice neuráží a nenudí, nicméně jako filmový zážitek se pro mě jedná spíš o průměr s příhlédnutím k dobové mentalitě a stáří tohoto filmu. ()

Timak

Větší kravinu jsem snad ještě neviděl - a že jsem viděl blbin dost. Možná snad Ulovit miliardáře je horší počin. Jedna hvězda za jednu komediální scénu u zrcadla. Docela chápu, že Capote tento počin považoval za děsný. ()

LEGACY

Jak já bych chtěl žít v té době, aspoň na pár dní. Audrey je tak půvabná, že začnu věřit i na lásku na první pohled, do toho ten překrásnej starej New York, no rozplívám se. V Římě mě to ale bavilo přece jen více. ()

Brain-D

Pokud chcete pochopit myšlení žen, jste tu správně. Nepochopitelná postava Audrey, to tu hraje přesně tak, aby i vám zamotala hlavu a pochopili jste, že ženy vlastně neví, co chtějí. ()

Sany33

Príbeh: Zajačik a zlatokopka si padli do oka a prežili New Yorkovú romancu pred Tifffanyho zlatníctvom. Herecké obsadenie: Tomu niet čo vytknúť herci super sympatickí čo sa týka aj ženského aj mužského osadenstva. Aj keď mi príde že s Audrey je to viac menej stávka na istotu. Prevedenie: New York je vždy pútavý pre filmárov ako aj Tiffanyho zlatníctvo. Pocity: Celé to nemá žiadnu zápletku a príbeh je viac ako chaotický. Hlavné charaktery mi k sebe vôbec nesedeli a nemuselo sa to skončiť tak sladko, vôbec by to filmu neuškodilo. Pridaná hodnota: Nakoľko som to ústrednej dvojici od začiatku neprial, tak mi koniec 2x nesadol. 50% ()

IvyH

Henry Mancini je génius. Jeho Moon River zazní ve filmu tolikrát a v takových aranžmá, že to snad ani není možné... od úvodní scény v podání orchestru, přes swingovou verzi na večírku a verzi, kterou si píská George Peppard až po závěrečnou scénu... Tento film můžu vidět po páté a stejně mě nepřestává udivovat, jak moc je promyšlený... a kouzelný. ()

Koryntos

Kdyby to šlo,dala bych 4 a půl *. Na mě je to o něco slabší, než Prázdniny v Římě. Tento snímek na mě působí daleko naivnějším dojmem a nějak se s tím nemůžu vypořádat. Vlastně si ani nevybavuji děj, spíše jen kostýmy, celkovou atmosféru a samozřejmě okouzlující Audrey.Tento snímek se mi vryl daleko míň do paměti než Prázdniny v Římě. ()

Ev.D.

Nádherný film, skvělé obsazení jeden z nejlepších jaké jsem kdy viděla, Audrey Hepburn tu roli zahrála přímo dokonale a tak i George Peppard. Film u mě obsadil první příčky TOP 10 a to opravdu zaslouženě...... ()

Napp

Roztomilá romantická komedie s roztomilou Audrey Hepburn, kteří si spolu s Georgem Peppardem film přivlastnili jen a jen pro sebe. Audrey skvěle představila roli ženy, která se snaží působit tím nejelegantnějším možným dojmem, i když uvnitř taková doopravdy není. Nepřišlo mi, že by film byl nudný, byť jen chvilkově, ale na 5* ho nevidím, protože se opět jedná o jednu z "naivních" komedií, u kterých dokáže každý předpovědět konec. ()

TheRoller

Po pozretí tohto filmu sú emócie u každého jasné. U mňa to bol jeden z najkrajších filmových zážitkov (rovnako, ako pri Prázdninách v Ríme, čím to bude?) Film skončil, ja som vypol TV a s pekným pocitom som sa vybral spať. Celá tá krásna zmes pocitov sa vrátila z ničoho nič pred pár dňami. Človek si len tak vykračuje cez centrum Viedne smerom k trhom, pozerá po krásnej výzdobe a obchodoch a zrazu BUM! Na jednom rohu stojí obchod zvaný TIFFANY & CO. Aby toho nebolo málo, práve je a zastaví sa pred výkladom. Až vtedy som si uvedomil, že ten film nie je krásny, ale zázračný. Nikto nie je dokonalý, pretože Audrey Hepburn, bohužiaľ, už zomrela. ()

drackula

Krásna a neskutočne zlatá Audrey Hepburn jednoznačne ťahá celý film. Bez jej prítomnosti by tento film asi nebol ničím výnimočný. Záver som si užil. Vykúzlil mi úsmev na tvári a pokoj na duši a myslím, že to je práve to, prečo je tento film taký obľúbený a ukazuje smer akým sa Hollywood následne vybral. 90 % ()

Autogram

Božsky vyzerajúca Audrey ma dokáže očariť, ale keď film začala ako vlezlá a otravná susedka a pokračovala ako protivná ženská, ktorá nikdy nevie, čo chce, tak som mal chuť to vypnúť. Ani dramatická vložka nefungovala, ale vydržal som a záver to nejako napravil, ktorý prináša aspoň nejaké to posolstvo, keď už nezabudli na klišé so záchranou bezbrannej nemej tváre. –––– Ať už utíkáš kam chceš, vždycky narazíš jenom na sebe. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010