Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

Roman Albach

Ze Snídaně u Tiffanyho mám téměř stejné pocity jako z Prázdnin v Římě. Film se pomalu rozjíždí, seznamenuje se s postavami a Holly ještě tak úplně nerozumíme. Ale po několika desítkách minut vidíme, že ta holka vůbec není tak plochá a jednoduchá, jak by se na první pohled mohl zdát. Že si vytvořila svůj vlastní svět, kterému se snaží věřit a v jehož středu stojí ona. Později pochopíme, co všechno ji k tomu vedlo a jak citlivá duše se nachází uvnitř. To postupné poznávání jedné dívky a jejich tužeb je jedinečné. Audrey Hepburn se zhostila role Holly dokonale. Díky ní patří Snídaně u Tiffanyho ke klenotům světové kinematografie. ()

Hanys_

Audrey místy krásně přehrávající, Audrey krásně se usmívající a Audrey dokazující, jak jedna herečka může udělat celý film (a navíc ještě zamaskovávat nesympatického polorobota Kena v hl. mužské roli). P.s New York 60. let vypadá vážně jako to nejlepší místo k životu... 7/10 ()

Milan25

Podle mě značně přeceněné. Není to špatné, herecké výkony všech naprosto v pořádku, tempo filmu taky, ale něco tomu chybí. Z hlediska postav, je Paul pravděpodobně nejtrpělivější charakter co jsem viděl. Zahazovat se pořád s někým takovým, jako je postava Holly... na to bych nervy já osobně neměl. ()

Tydlidáš

7/10 - Tak sem si zase trošičku doplnil vzdělání a vidět tenhle film v kině má něco do sebe. Nasál sem tu starou atmosféru americkýho filmu, kde je hlavní hrdinka v podání Audrey Hepburn dokonale roztomilá a krásná, všichni jako praví američané pálej jednu za druhou a každou chvíli si nalévají Bourbon. Blake Edwardse zatim nemam nakoukanýho, ale tímhle filmem mi dokázal, že už od začátků své kariéry umí dohnat herce k precizním výkonům... Oscarová písnička Moon River zpívaná Holly s šátkem na hlavě na požárním schodišti je jedním z nejkrásnějších momentů filmu. Nejzábavnější je pak návštěva Tiffanyho....=) Každopádně jedno z nejkrásnějších hollywoodských romantických dramat... ()

Oblivion

Hm, pro mě docela zklamání. Předvídatelný příběh sice krásné, ale zato trochu duté, naivní a po penězích prahnoucí Holly/Luly Mae mě příliš neoslovil. Možná jsem to jenom já, ale z celkového ztvárnění Mr. Yunioshiho na mě sálala jakási snaha zesměšnit asiaty. Neohrabanost, špatná angličtina, šílený předkus.. to mělo být jako vtipné? A proč ho proboha hrál Rooney? Audrey je jako vždy okouzlující a svou roli hraje dobře, ale nesedí na ni. Snídaně u Tiffanyho opravdu není filmem, který bych si s chutí pustila podruhé. ()

reditelka

I když romantické komedie nepatří k mým oblíbeným žánrům, tomuhle filmu se nedá upřít určité kouzlo. Zachytila jsem v něm několik velmi příjemných momentů a pobavil mě všudypřítomný kocour. Bohužel ale Amerika 60. let mi moc neříká, proto tento film hodnotím pouze průměrem. ()

Paity

Veliká klasika, ve které zářila Audrey Hepburn, co by roztomiloučká dáma. Rozhodně krásná záležitost s relativně tuctovým příběhem, která se ale natočila v době, kdy takové filmy svět potřeboval. Nádhera. ()

Scevola

Musim uprimne povedat, ze i ked sa na Audrey Hepburn dobre pozeralo a verim tomu ze keby urobila cokolvek tak sa na nu nemozno hnevat, tak uprimne to bol priemerny film tej doby. 6/10 ()

provitamin

Posledných 30 filmov čo som videl, všetky boli natočené za posledných 20 rokov. Je vítanou zmenou pozrieť si raz za čas aj takýto starší film, príjemnú romanťárnu a keď tam ešte hraje aj Audrey Hepburn, herečka z mojej TOPky, tak nemám moc čo riešiť. Tá vie ešte aj opitosť zahrať s istou dávkou elegancie. A tie správy o počasí nemali chybu. ()

papushka

Krásná pohádka s krásným koncem, krásnou Audrey a krásnou hudbou. Takhle bychom si to přála asi každá z nás... A pak ty romantický filmy nemaj kazit představy o reálných vztazích, že jo :) ()

dormouse

Takhle pošpinit půvabnou novelu Trumana Capoteho! Příběh o dívce, která žije jen ve stínu velkého světa, do nějž by chtěla patřit, a která je příliš neochočitelná, než aby se dala do tohoto světa kýmkoli koupit, je spíš smutný. Udělat z toho romantickou komedii s šišlajícím japoncem a se zcela napravděpodobným happy-endem je zločin. Dvě hvězdy za Audry zpívající Moon River. ()

Piškotka

Love Story po americku. Audrey vynikající, tak křehká a půvabná. Hlasy minulosti se však ozývaly ze všech stran. Farmářské děvče, co chtělo být za dámu ve velkém N.Y.C. Citlivá to duše, která zapomněla opravdicky milovat, protože její city byly tak povrchní a někdy až falešné. Mladý spisovatel se k ní choval tak hezky kamarádsky, až jí věnoval zásnubák. Musel jí však promluvit do duše, aby ji trklo, o čem život je. Doprovodná hudba skvělá. Vidím, že Truman Capote je spisovatel všehochuti, jeho Chladnokrevně je úplně z jiného soudku. A výkon rezavého kocoura byl velkolepý, ty jeho skoky na ramena návštěvníků večírku nebo jeho posez na býčí hlavě zavěšené na zdi. A to pohodlí v kuchyňském dřezu. Vskutku šťastný kočičí život. ()

Prochy38

No, tak s Prázdniny v Římě se to fakt nedá srovnat. I když srovnávání je asi nemístné, dělám to jako 10ku "nejlepších" filmů s A. Hepburn. 3* za pouhé dvě věci. Nádhernou, opravdu nádhernou Audrey. Nejkrásnější herečka té doby! Ale bohužel hraje zde totální krávu, ale hraje ji dobře. Druhé pozitivum je G. Peppard, který jednak skvěle zahrál a dvak je opravdu velesympaťák. Film jako takový hodně slabý! O čem to vlastně bylo? Že byť krásná, ale evidentně zlatokopka, se stane lepší? Nestalo se! Nepůsobilo na mě nic! Komedie to není v ničem! Snad jen těžce přehrávající asijský domovník. Romantika je zde takřka nulová! A drama? Kde?! Nikde... ()

Itar

Herecko-scénaristický koncert. Audrey Hepburn a George Peppard v hlavních rolích naprosto excelují... a režisérovi se navzdory poměrně melodramatickému duchu celého filmu daří prokládat ho zdařilými vtípky a šílenostmi. Romantické filmy v lásce nemám, o to víc jsem si užil tenhle netradiční klenot, který se nesnaží mířit vysoko, a přesto se tam bez problémů dostává. Rozhodně putuje vysoko mezi oblíbené filmy. ()

bloodcountes

Spoilery. Uf to byla pecka přímo na solar. Celej film taková pohodička, bavilo mě to i když to byla jenom taková nalblá romanťárna, ale na konci se mi dostalo nemilosrdného zrcadla v podobě proslovu v taxíku, který má HH (hlavní hrdina) k HH (hlavní hrdince) když mu dojde všechna trpělivost, načež HH (hlavní hrdince) dojde, jaká je kráva, jde ven zmoknout a pak se oba mokří začnou líbat. Jinak začátek filmu se scénou před Tifanym nasadil obrovsky vysokou laťku, kterou pak už jenom občas na mikrosekundu dotahoval, ale ta scéna je prostě - magnificus. Naopak číňan celý film nechutně sráží na kolena, měla jsem pocit, jakoby ho tam někdo přimíchal z úplně jinýho, totálně dementního filmu. Za něj nutně musí jedna hvězda pryč. Fakt zabít. Jinak Audrey neuvěřitelná a ostatní chrabře přihrávají:)) Ale to zrcadlo, co mi to nastavilo, to je teda síla, uf uf. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010