Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

prezdivaka

Typická kýčovitá limonáda, která by nejspíš zapadla, kdyby tady nehrála Audrey. Tak strašně to přece Capote nemohl napsat? Zajímavé je, že se líbí hlavně ženám, přestože je v závěru scéna, kterou ženy absolutně nesnášejí. U muže, tady je to naopak a to je ten paradox. Odvrhnutá milenka se rázem zamiluje do muže, který ji už dávno miluje. Jen proto, že jí řekne, že jí přestal milovat. Vzápětí mu padne do náruče :-) ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Please, doc. Please, understand. I love you, but I'm just not Lula Mae anymore."     Romantická dramédia zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, z ktorej mám dosť zmiešané pocity (a to aj po niekoľkonásobnom zhliadnutí). Jej obrovskou prednosťou, na ktorej v podstate celá stojí, je moja milovaná Audrey. Hraje tu síce nezvyčajne dosť nesympatickú postavu (v podstate predajnú mrchu, čo neustále chlasce a fajčí), lenže hraje ju tak skvelo a takým očarujúcim spôsobom, že jej ten skazený charakter dokážete odpustiť a dokonca jej i fandiť. Celkovo v tom márnivom svete, v ktorom sa dej odohráva, nejaké kladné postavy nenájdete. Takou určite nie je ani druhá hlavná postava, spisovateľ, čo sa nechá vydržiavať, hoci sa, hlavne v druhej polovici, hraje na akéhosi moralistu. Inak George Peppard so svojím mdlým prejavom v danej role za Audrey výrazne pokrivkáva a je obrovskou škodou, že Steve McQueen musel tú rolu odmietnuť kvôli nejakému hlúpemu seriálu (to by bola skvelá dvojica!). S čím mám však úplne najväčší problém, je tá nesúrodosť komediálnej a dramatickej zložky. Film je v prvej polovici v podstate strelenou komédiou, ktorá sa potom prehupne do vážnej drámy a ja mám pocit, že to celkom nedrží pohromade. Ako komédia to na mňa ani príliš nefunguje, je mi z toho všetkého skôr smutno. Výnimkou je len scéna večierka u hlavnej hrdinky, pri ktorej som sa veľmi dobre bavil. Tá akože vtipná postava "Japonca" je naopak otravná a neskutočne trápna. A aby bol môj celkový dojem čo najviac rozporuplný, film má výbornú hudbu Henryho Manciniho, pričom "Moon River" považujem za jednu z najkrajších piesní, aké kedy boli pre film vytvorené.     "You call yourself a free spirit, a "wild thing," and you're terrified somebody's gonna stick you in a cage. Well, baby, you're already in that cage. You built it yourself. And it's not bounded in the west by Tulip, Texas, or in the east by Somaliland. It's wherever you go. Because no matter where you run, you just end up running into yourself." ()

efko

Obaja túžia po lepšom živote, pričom ako najlepší spôsob ako to dosiahnuť je nájsť si niekoho bohatého. (stále dosť aktuálne) Ale osud to napokon zariadi ako zvyčajne úplne inak. Čo dodať..? Nesmrteľná romantická komédia s (ako vždy) očarujúcou Audrey Hepburn. ()

dehlie

krásne "starý hollywood" s podmanivou moon river a neskutočne krásnou a milou audrea hepburn. romantická klasika. ()

baxiii

Audrey Hepburn byla okouzlující a taky jediná co je na tomto snímku opravdu výjimečného a úžasného a vůbec. Samozřejmě byla okouzlující i její role. Možná bych dala plný počet ale já prostě občas nedokážu vystát tyhle neuvěřitelně dobré konce. ()

hammerhead

Skvělá Audrey a nádherný dojemný závěr. Film asi není bez chyb, obsahuje však řadu neokázalých a výborných scén, např. nečekaně noblesní chování prodavače v luxusním obchodě u Tiffanyho před rozpačitým mladým párem, tohle mě prostě získalo. Takový Moon River ve světě laciného marketového popíku. A ovšem, ten geniální kocour navíc neměl chybu... ()

AIMÉE

Dobový film, jenž není pouhou komedií, která by zachycovala snový svět mladé a malicherné obyvatelky jednoho newyorkského bytu. Druhá polovina je především jakousi katarzí osobnosti člověka, aby si uvědomil své skutečné jádro a priority. Takže se komedie postupně mění v takové sebepoznání. Ale i některé situace byly více než komicky osvěžující - ta 'sebereflexe u zrcadla' přítomné dámy na Hollyiným večírku mě vskutku dokázala dobře pobavit, ostatně celá ta party byla vyvedená jako film samotný. ()

Jorge-Z

Krásná Audrey Hepburn jako zlatokopka a ochlasta? No, moc jsem jí tuhle roli ale nevěřil. Výborný nápad na romantický film jaký se jen tak nevidí, s krásným happyendem. ()

Mikino00

Nejkrásnější, nejpůvabnější stvoření co kdy chodilo po Zemi, opět hraje to co jí jde nejlépe. Plus Moon river je krásná písnička. ()

SynthiaTT

Trvalo 50 rokov kým sa tento klenot dostal aj ku mne:-) Rozmarná Holly, ktorá uteká sama pred sebou s bezmenným kocúrom si ma omotala okolo prsta. Byť tak v tejto dobe v New Yorku, kto by si ho nezamiloval. ()

fredisek

Jednoduše kouzelný, nádherný, milý film, který si zaslouží být kultem! Vzhledem k tomu, že Capoteho novelu považuji za svou nejoblíbenější knihu, musím říct, že mě absolutně odlišný konec překvapil, ale jen netuším, jestli pozitivně nebo ne..... ()

Yaan

Film který sám nemůže být klišé, neboť všechna myslitelná klišé stvořil! ...jediná záležitost, kterou nemohu zahrnout do této vzletné věty, je trapný Yunioshi. ()

Ollie235

Nesmírně milý film, kterému ale k dokonalosti něco chybí. S hlavní dvojicí jsem spokojen - mile naivní Audrey a šarmantní Peppard, to opravdu klapalo. Ani role Rooneyho mi na rozdíl od mnohých zdejších uživatelů nevadila, ba naopak. Příběh, hudba, režie - to všechno bylo zcela v pořádku, ale čekal jsem něco navíc. Je to krásné, romantické, ale místy zbytečně naivní i předvídatelné. Všechny nedostatky sice zdatně vyplňuje zdařilý konec, ale na 5* to přece jen není. ()

zelvicka.

Ta kukadla si zaslouží minimálně čtyři hvězdičky jen sama za sebe. Ten film... já nevím, ne že by mě nebavil, ale doba pokročila, a prostě je ihned jasné, kdo je princ a kdo je princezna. Film o lidech, kteří se živí vlastním tělem, ale jsou tak hezcí a roztomilí, že jim nikdo děvky neřekne, když se nad tím zamyslím, tak je chování té slečny až odpudivé, a Audrey z ní udělá takové malé zmoklé ptáčátko, že si prostě řeknete, že to nemyslí špatně. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010