Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

klerik

Fajn postavy, super "anglická" drsnosť (občas je tu závan atmosféry ZBAĽ PRACHY A VYPADNI). Škoda, že to nie je zaujímavejšie natočené. Nie že by tam bolo veľa miesta na nejakú poetickoť, ale pri originálnejšej réžii to mohla byť podobná pecka ako DRIVE. Nekompromisný gangsterský film, ktorý prekvapivo funkčne (kvôli chrakterizácii hlavného hrdinu) využíva nepodstatné témy na pozadí (Keira Knightley, Anna Friel, Ben Chaplin)... ()

korbitch22

Mám rád Anglický Gangsterky,ostrej hoch proti všem,minimum akce,když ale tak brutální a surové násilí,cool hudba,geniálně vypointované dialogy....ano to je Guy Ritchie a jeho Rock'n Rolla,bohužel snašivka Monahan si jaksi neuvědomuje,že není Ritchie ani zdaleka.Ze začátku geniální film se bohužel nezkušenému režisérovi vymkne z rukou a chce toho během zoufale krátké stopáže říct strašně moc a neví si stím rady,tak chaoticky stříhá,bez řádného rozpočtu odbývá scény jenž by si zasloužily pořádnou pozornost a vše tohle nám chce vynahradit jakýmsi artovým či snad psychologickým pojetím,což je na jednu stranu zajímavá inovace propojit osud gangstera a obtěžované herečky,bohužel to je práce na 2 a půl hodinovou stopáž,větší rozpočet a hlavně talentovanějšího režiséra.Jako bonus se aspoň na závěr chce vyvarovat očekávanému klišé....bohužel to je opět docela hnusné WTF,které mi zkazilo dojem z celého filmu.Úžasný dojem z opět vynikajícího Farella a neskutečně sjetého Thewlise,zkazila Anna Friel kterou nesnášim a mizernej konec,kterej si opět sebral hvězdíčku ze třech na dvě....škoda 50%. ()

Chrustyn

Nakonec docela jiné než jsem čekal ale překvapivě slušné. Farrell, jakoby přijel z "Brugg" (jen tam nechal deprese) ale vůbec to nevadí a jeho výkon je tak akorát fajn na to aby nebyl na plátně otravný (což je důležité, jelikož z něj nesleze). Co se zbytku týče, tak Knightley -a její neslušivý účes- je nevýrazná, Thewlis minimální ale Winstone výborný, příběh trochu překombinovaný ale přesto se jedná o slušně natočenou gangsterku novodobého střihu. ()

Arsenal83

Človek sa teší na krimi záležitosť so svojimi obľúbencami Keirou a Colinom a ono to skončí ukrutnou nudou. Obaja spomínaní hrajú dobre, svoj štandard, zvlášť Keira, hoci sa neobjavuje v snímku veľmi často. Ale ten príbeh, zápletka, niečo strašné. ()

Marze

Colin Farrell, Keira Knightley, skvělá hudba. Téma sice nic nového, ale scény jsou velmi svěží s westernovým nádechem. ()

Scalpelexis

Na Farrella jsem se moc těšil, protože mám dojem, že z něho zraje všemi couly vyspělý herec. Bohužel, i když odvedl to, co měl, tak se jeho výkon utopil v této poměrně monotóní melancholické gangsterce plnou trapných a nepochopitelných dialogů, bez žádné elegance, kde musíte Mitchelovu minulost hádat nejlépe v křišťálové kouli, jinak je velká šance, že se budete během filmu neustále ptát. Paradoxně mi nejvíc vyhovoval konec, který upřímně adresuje, jak to v dnešním světě chodí. ()

mat.ilda

Svět filmu si se mnou škaredě zahrává aneb snaha o prolomení smolných výběrů posledních dnů vyšla, mírně řečeno, opět naprázdno, neboť už hodně dlouho jsem neviděla tak zbytečný a roztříštěný film, který nefunguje v žádné ze svých linií, každou scénu, obraz i charakter jen nakousne a už si to pádí bezhlavě dál, vstříc dalšímu znemožnění. Zklamání se nevyhnulo ani esu v rukávu s podobou Colina Farrella, který působil dojmem, že sám nerozumí, co se to tam, k čertu, děje, David Thewlis posloužil jen jako rádoby zábavná figurka, Anna Friel musela mít ještě i na premiéře tak dvě promile v krvi, aby jí bylo jedno, že nemá co hrát a Keira Knightley je na nejlepší cestě k tomu, abych se snímkům s její účastí vyhýbala obloukem. ()

Flakotaso

Na tento film jsem se hodně těšil, protože jsem očekával pokračovatele nejlepších anglických gangsterek jako Po krk v extázi nebo dokonalé Bruggy. Vše tomu nasvědčovalo-stylový plakát, moji oblíbení herci, zvěsti o výtečné hudbě, známý scénárista na postu režiséra. O to větší byla moje rozpačitost, když jsem téměř hodinu sledoval podivný pokus o jakýsi kočkopes, který se navzdory chytlavým rockovým peckám ne a ne rozjet a fungovat. Londýnský gangster je však z těch filmů, které se s postupem času výrazně zlepšují a posledních čtyřicet minut je přesně takových, jak jsem si představoval celý film. Prostě to krásně šlape, je to slovy postav z filmu zasraně stylové a nekompromisní, navíc s hodně hořkým závěrem, bez kterého by filmy tohoto typu nemohly fungovat. Monahan v závěru klade správné otázky a ještě správněji na ně odpovídá: jedné svině se zbavíš, ale objeví se další a ještě horší. Jako celek má ten film mnoho chyb (např. motivace postav jsou tak debilní, že ani nemá smysl nad tím přemýšlet),ale tenhle specificky britský žánr je pro mě neodolatelný. Zvlášt když Farrel tady cituje Rilkeho a Anna Friel je tady tak sexy, že mi jí bylo líto skoro jako Colina:). ()

jojinecko

Vďaka aspoň za Colina...Všetko ostatné je zabalené v akože cool obale, ale obsahuje čudný guláš z viacerých navzájom sa bijúcich ingrediencií, nedovarený, nedopečený (prípadne prepečený), balancujúci na hranici úplného shitu s občasnými veľmi svetlými momentami, ktoré potešia sami o sebe, ale v rámci celku pôsobia ako päsť na oko...A Keira sa týmto opäť jemne posunula v mojom antisympaticko-herečkovskom rebríčku k popredným priečkam, gratulujem. Skôr 1,5*/5 - slabé ako grécka ekonomika! ()

Flego

Je to zvláštny, chaotický film. Ponorený do príjemných farieb s absolútne perfektnou hudbou je v hlbokom kontraste s nevyrovnaným a rozpolteným réžijným vedením. ()

hrona

Dosti komorní záležitost, s výtečným Farrellem, který se dočkal i v celku normální role. Zdařilé dialogy, spád o něco pomalejší, za to dokreslen luxusním soundtrackem. 3.5 hvězdy, tentokráte nahoru. ()

Roman.Ticka

Netuším či jde o spagetti, comics, retro, parodii, remake aj. variaci na gangsterku a je mi to fuk. Neodpustím si ale pár dobře míněných rad: 1. Nehledej u gangsterů zákoník práce (výpověď), 2. Nehraj vabank s bosenským důchodcem, 3. Nevěř nadějným čutajícím Skautům. (podobný hattrick si střihl Carlito a jak to dopadlo!) Mě zaujal hlavně Colin Farrell. Colin jeans prdelka, Colin v obleku, Colin lítostivý, Colin zlomený, Colin naštvaný, Colin ublížený, Colin dojatý, Colin s úsměvem, Colin v akci, Colin sexy, Colin tři hvězdy, Colin Colin a Colin..... "A co já s tím?!" Pic! ;-) ()

Pítrs85

Bezradný filmeček, který snad ani sám neví, čím chce být. Do nejlepších dílů od Mr. Ritchieho to má fakt hodně daleko, ať už dějovou zápletkou, akcí nebo i romantickou linkou. Jediné, co film drží nad vodou, jsou pro mě osobně vždy poutavé exteriéry anglické metropole a samozřejmě herecké obsazení, Anna Friel je vážně sexy, stejně tak Keira Knightley, Ben Chaplin pobavil skvělým londýnským cockney a Ray Winstone zase svou rolí neskutečnýho bastarda. Naopak Colin Farrell je tu místy takový nemastný neslaný a jakožto stěžejní postava filmu jej moc nepodrží. To samé platí i o jinak vždy perfektním Davidu Thewlisovi. To si dám raději opakovaně Formulu 51 než tuto pseudogangsterku. Třetí hvězdička je za vždy okouzlující Keiru. ()

J.Connor

Kromě pánů Farrella a Thewlise mě bavila ta koktejlovitost. Chvílema slaďárna o utrápený hvězdě, že z toho skoro koukal Kostner s Whitney, chvílema Ritchie za ručičku s Tarantinem, takže mozaikovitá násilná zábavička s mrakem vtipných figurek a chvílema ultra drsárna, kdy už násilí tedy sakra humorný nebylo. Ve finále neurážející jednohubka, která ovšem díru do světa neudělá, mimochodem a Carlitovu cestu jste viděli ? ()

claudel

Film, jehož scénař je značně neukotvený, hlavní dějová linie je prázdná, romantická linie je přehnaná a bezduchá. Může se alespoň opřít o slušné herecké výkony a pěknou hudbu. Jako gangsterka se však utápí v hlubokém průměru. ()

MeanWhile

Bohužel se tento film snaží dostat mezi ty nejlepší gangsterky nebo alespoň do těch lepších, bohužel to tak není. Příběh, který by měl být nabit pořádným nápadem nebo alespoň pořádnou akcí (nejlépe dohromady propojené) tak to tento film naprosto mihlo. Je to velká škoda, protože z tohoto filmu se dalo vytěžit mnohem víc, než co z toho vzniklo. Je to naprostý průměr, nebylo to nejhorší, ale nic převratného. Bohužel ani Farrell tomu moc nepomohl, ale co. ()

MonaSax

Zabavné plné anglických a irských gangsterů, tyhle záležitosti mně baví. Ale, co mně nebaví je herečka Keira Knightley její do očí bijící divný vzhled, stejně jedinýho, co umí je kouřit cigarety a i to se prý musela naučit, kvůli filmu Pokání. ()

Lucasion

Na Londona Boulevarda jsem se docela těšil. Z traileru se mi film zamlouval. Ovšem samotný snímek mě upřímně moc nebavil. Colin Farrell je sympaťák a mezi Keirou jim to docela jiskří. Ale film se neumí vyjádřit, čím by přesně chtěl být. Chvíli si hraje na drama, pak na thriller a nakonec je to taková malá krimi. Neumí se držet jednoho konceptu a ve výsledku je to takový mix se vším všudy. Hodně dlouho přešlapuje na místě, než se něco stane. Aspoň ten konec má správný duch thrilleru. (50 procent) ()

Richie666

Mrzí mě, že celý snímek působí dost nevyrovnaným dojmem, ačkoli jeho hlavní poselství společně s Farrellem funguje perfektně. Málokterá klasika žánru ve mně dokázala vzbudit takovou touhu stát se pravým gangsterem. Zmrdům je potřeba rozmlátit držku!!! ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)