Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Pilda17

SPOILER: Škoda promrhané první poloviny. Druhá byla daleko lepší a o závěru ani nemluvím. Překvapil mě opravdu dost, poněvadž takovou věc, co se stala, bych si nepomyslel ani při nejmenším. Mitchel velký gangster, který budí respekt nakonec dopadne kvůli vlastní blbosti a slitování špatně. Příběh okoukaný a děj místy hodně slabý... 6/10 = 60% ()

Ruut

bla bla bla ... kecy kecy kecy ... Sice si už moc nepamatuju samotný příběh (který mimochodem vůbec není důležitý), ale z tohoto filmu bude kultovka. Není důležitý obsah, jde tu o formu a Londýnský gangster je víc britsky cool než všechny filmy Ritchieho dohromady. Casting na jedničku, hudba ze snu ... P.S. Jsem fakt rád, že na tohle nemusím psát "objektivní recenzi", nešlo by to :-) ()

liskam

No upřímně jsem čekal trošku víc, víc od všeho. Přišlo mi to všechno takové rozjeté jen na půl plynu,stále jsem čekal kdy se to pořádně pozparádí, a najednu byl konec. Ani celková atnosféra nebyla nijak chytlavá. Prostě průměr. ()

gilmore_girl

Musim rict, ze tohle na me pusobi spis jako parodie na gangsterku nez gangsterka samotna. Z ani jednoho radoby gangstera nejde strach, ani nebudi respekt. Vedou mezi sebou radoby chlapacke dialogy, ktere ale vyznivaji smesne. To, co v tomhle filmu opravdu vynika, je hudba! Ta to cele drzi pohromade a udava spravne tempo a atmosferu. Je naprosto dokonala! Krome pokoukani na prosediveleho Colina me jeste potesil David Thewlis, kteryzto je sice lehce slizky, ale vtipny. ()

Šakal

Myslím, že už zde bylo (na konto tohoto snímku) vyřčeno téměř vše, takže co napsat, aby se člověk neopakoval a nebyl sprostej?! Srát na to, že to vše už člověk (divák) (ne)jednou viděl a to i v lepším provedení a že spíše než souvislý příběh je tento snímek jednotlivými poskládanými střípky, když to dohromady drží tak skvěle pohromadě. Za sebe už pouze dodám, že jsem nesmírně rád, že je Colin momentálně tak „v kurzu“ a Keira se opět nadechla „ke světlejším zítřkům“. Nevím, jak to dělá (byť není zrovna můj typ), ale zatraceně na mě platí a stejně je tomu i v případě celého nového Monahanova gangsterského snímku. Žádné velké umění, ale parádní (stylová) oddechovka, kterou prověří až čas. A ten konec (variace Vaughnova Layer Cake) to je jedním slovem paráda a přesně můj šálek kávy-mňam. Napoprvé za 75% ()

IQ Tiqe

Dobré chytlavé melodie - něco mezi Pulp Fiction a westernem. Z filmu nevím, co si mám vzít - možná ponaučení, že lidi jsou k... - jak píše Renton - motivace jsou nejasné. Dlouho jsem váhal, ale na konec dám za ten závěr 3*. ()

Sonnery

Vsadím moje nejoblíbenější tlačítko na numerický klávesnici (Num Lock), že když bodnu do Colina Farrella, tak z něj vyteče čistej testosteron. Snad z nikoho jinýho nesálá takový chlapáctví - já na plátně ještě nebyl, pak tohle tvrzení smažu. U mě dobrý, soundtrack raketa! ()

Jordan

Jeden z tých filmov, okolo ktorého sa nerobil žiaden rozruch (alebo som aspoň žiaden nezaznamenal), hodnotenia na internete boli mierne nadpriemerné, dokonca aj zaradenie do kín bolo v období, v ktorom očakávame Šmoulkov, Yogiov a podobné predprázdninové a prázdninové "hity" - a zrazu milo prekvapil svojou priamočiarosťou, oldschoolovosťou, nekompromisnosťou a žánrovou čistotou. Colin Farrell je tu dokonalý - drsný, sympatický, odmeraný. Thewlis mu (síce až na konci) robí dobrého buddy a čo sa týka žien, ktoré sú vo filme len preto, aby pri nich mohol hlavný hrdina hovoriť o sebe, tak Keira ma neiritovala tak, ako inde (možno striedmosťou a minimalizmom tejto neveľkej, no pomerne uveriteľnej roličky), no pozornosť viac pútala krásna a uletená Friel. Soundtrack nesmierne šľape, celkový vizuál a rytmus spôsobia, že tá skoro hodina a trištvrte ubehne v jednom veľkom a stupňujúcom sa tempe a ani scenáru nemôžem vytknúť vážnejšie chybičky. V žánri gangsteriek a krimithrillerov tohto roku zatiaľ môj osobný víťaz. ()

Anderton

Všetko sme už videli možno aj v lepšom a vtipnejšom balení, ale London Boulevard je trochu viac serióznejší a vážnejší. Londýn+ Collin Farrell+ Keira Knightley- klasický scenár= 80%. Pre toto mesto (v rámci filmov) a týchto hercov mám slabosť, takže ak sú tieto aspekty sústredené do jedného filmu, musím byť spokojný. Zaujme pomerne prekvapivý záver, ktorý môže u niektorých zvýšiť a u niektorých znížiť nerozhodné hodnotenie. ()

teutates

Toš Mitchel, gangster, ktorý zviedol (ževraj) 4 moslimov na správnu božiu cestu mal nejaký ten rok z bezpečnostných dôvodov zakázané vychádzky. Po udelení vychádzok neváha zmeniť svoj život, no osud mu ako inak nepraje. 4/10 snaha o štýlovu gangsterku nevyšla. ()

nascendi

Je prospešné, ak režisér vie, čo chce vlastne nakrútiť. Mám pocit, že pán Monahan v tom nemal istotu a tak to aj dopadlo. Film mi pripadal ako mozaika z pekných sklíčok, ktorá, bohužiaľ, ani po zložení nevytvorila pekný obraz. Colin Farrel bol jediným, ktorý mal čo hrať a aj to zvládol. Z vychvaľovanej hudby ma najviac oslovila skladba Yardbirds Heart Full of Soul, ale to nemôže byť dôvod na vyššie hodnotenie. ()

cukorek

Reálny príbeh zo života aj keď malo ktorý gangster obráti svoj kabát a po prepustení z väzenia sa rozhodne žiť normálnym životom. Opäť raz rozum a city víťazia nad mocou peňazí a hrubej sily. V tomto žánri je konkurencia dosť veľká ,napriek tomu ma Colin Farrell nesklamal skôr naopak. Ako by ta rola bola ušitá priamo na jeho ramená on zas ukázal svoje umenie. Akurát škoda ,že sa to končí jeho smrťou práve rukou hajzla ,ktorému daroval život ,ale tak už chodí. ()

Slarque

Je zajímavé, že jindy výborný scenárista, si nedokáže napsat pořádný příběh pro sebe. Jakoby to byly dva filmy, v jednom romantickém Farrell a Knightley, v druhém kriminálním Farrell a Winstone (a v závěru v jakési černé komedii, kterou už vůbec nejde brát vážně, Farrell a Thewlis). Kromě účasti jednoho herce tyhle scény spojuje jen to, že se nacházejí v tom samém filmu. S přihlédnutím ke jménům zúčastněných je to vlastně docela slabota. ()

Happens

Příběh nápadně podobající se Carlitově cestě, ačkoliv nudnější podání trochu uspává diváka, a tak v první chvíli tu podobu nepoznáte, ale na konci filmu to člověka praští do očí. Drsný Farrell hraje svou roli dobře, ale chtělo by to větší originalitu, svižnější tempo, dynamiku a akci. Zbožňuji gangsterské filmy a Londýn - za to dávám 75%. ()

eLeR

Bolo to také nemastné - neslané, ale nenudila som sa. Príbeh ničím neprekvapil, známi herci potešili. Songy ohromné a Colin fantastický. Kam sa hrabe Frank Farmer, vyberám si Mitchela! ()

dopitak

Proč z toho jen tolik cítím Quentina? Hudebním motivem a taky (přehnanou) zálibou v krvi.. Chvílemi si připadáte jako v Osobním strážci. Může se i stát, že vás konec pěkně naštve. Může se stát, že Annu Friel nepoznáte. Žánrové zařazení "romantický" je dost mimo. ()

iamek

Vzhledem k obsazení jsem čekal trošku větší pecku, ale vzhledem k tomu, že mi gangsterské filmy v poslední době schází jsem rád i za tenhle pokus. Jen škoda, ze film si neudržuje svou kvalitu po celou stopáž. Jednou film baví a podruhé vás nudí k smrti a pořád dokola. ()

SeBig

Nuda, nuda, Keira Knightley a zase jen nuda. Colina Farrella mám sice rád ale film mě zklamal ve všech stránkách. Nenechte se zmást názvem film je prvních 70 minut o hovně a pak když to začne být trochu dobrý a vtom pravém gangsterském stylu alá Farrell s tlumičem tak se všechno zase posere tim myslím ten konec který mě přesvědčil že tento film je prostě na dvě hvězdy. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)