Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

JK-Stinger

Nakonec přeci jen trochu zklamání z celkového příběhu a vlastně i dojmu. Čekal jsem drsnou mafiánskou jízdu ve stylu American Gangster, nebo jiných úžasných mafiánských filmů a dostal jsem jakousi podivnou splácaninu kterou jako velký frajer proplouvá opět skvělý Farrell. Bohužel ani on, ani Keira, která tu hraje velmi chudé druhé housle nedokáží vytáhnout snímek z obyčejného průměru. ()

Strike

Divná a zbytečně překombinovaná gangsterka. Spousta scén jen natahuje film (většina s paparazzi).Plusem je herecké obsazení - Farrell je pro mě jeden z nejlepších ,,mladých" herců a zde to opět potvrzuje. Keira je fajn a krásná, bohužel ve filmu co se týče děje velmi zbytečná. Největším pozitivem filmu je scéna, kdy Colin je v takřka,, bondovské" pozici ve obleku a s pistolí s tlumičem - skvělý potencionální 007 (a to mám Craiga velmi rád) ()

Lachvos

Na gangsterku velmi dobré...Trochu rozpačité, semtam i neočekávané, rozhodně anglické, syrové tak akorát, svým způsobem naivní, ale určitě dílo ve stylu mafiánské kultury :) Notně podporované herci, z nichž musím vyzdvihnout jak ty hlavní (Colin Farell, Ray Winstone), tak i ty v rolích vedlejších, kteří jim výborně sekundovali, zvláště David Thewlis (Ben Chaplin, Anna Friel)... ()

Wancohoff

uz davno ma tak nenasral koniec filmu :) inak slusna gangsterka ktorej akosi nieco chybalo, no vynahradil to skvely farrell.60% ()

Gore

Trošku wtf film se slným akcentem, kdy jsem chvílemi nechápal, ale nad průměrem ho drží skvělé herecké obsazení v čele s výtečným Davidem Thewlisem (už dlouho jsem ho v podobně libové roli neviděl) a Ben Chaplin se alespoň vymanil z romantických rolí. Celkově zvláštní, ale líbilo se mi to. ()

Greg25

Zajímavý příběh s lehce překvapivým koncem (nerozhodnost se nevyplácí). Famózní Colin Farell s Davidem Thewlisem táhnou nosný příběh s věrohodným prostředím, postavami. Škoda jen, že film místy ztrácí tempo vyprávění. 80% ()

klokyn

Chybou filmu je, že je to na anglickú gangsterku strašne málo svieže, čiže nečakajte žiadnu filmovú zábavu, alebo aspoň skvelý dej ako pri filmoch od Ritchieho. Nápady tam určite sú, ale celé sa to tvári zbytočne vážne a scény s Keirov film neskutočne spomaľujú. Aspoň ten koniec to zachraňuje, inak by London Boulevard vyšumel z hlavy hneď po pozretí. ()

majo_svk

Londýnsky gangster (Kšeft za všetky prachy, London Boulevard) je podareným filmom o mafii a gangstroch, ktorý však zvlášť nenadchne. Je to film, ktorý má podarených predstaviteľov, britskú atmosféru, sem tam nejakú akciu, pár ostrých hlášok a počúvateľnú hudbu. Všetko to v podstate stojí na Colinovi Farrellovi, ktorý je charizmatický a drsný sympaťák a jedine on dokáže zaujať. A to, že ochraňuje práve moju obľúbenú herečku (Keira Knightey) je len pozitívnym plus. Celé to pekne ubieha a dobre sa na to pozerá. Až na ten koniec, ktorý mi naozaj vadil. PS: Colin je parádny herec, ktorého som mal vždy rád:) ()

kdosizrosy

Co dělá London Boulevard koukatelným: Keira, perfektní soundtrack, pěkné prostředí, úsměvný David Thewlis a vskutku PŘEKVAPUJÍCÍ konec. Zbytek nuda. ()

Nolanofil

Colin je super, jemu proste role gangsterov sadnú ako ušité. Keira maximálne nevyužitá, skoro celý film sa iba nervózne trase. Celé je to priemerné až rutinné a jediné čo drží tento film nad priemerom, je Boží Colin Farrell. Film sa moc neskoro rozbehne a skoro skončí aj keď ten koniec je pôsobivý a prekvapivý. ()

kubyno

Já nevím - prakticky většina filmu se mi celkem dost líbila, akorát nevím, jestli to měla být parodie, pocta, nebo opravdu vážná gangsterka - protože mělo to černej britské humor, absurdní situace a tak obecně všechno to kolem, ale ve výsledku jsem byl na konci spíš zklamaný (asi i dost tím závěrem, kterej už byl moc wtf). Neucelený příběh a scénář, kterému něco chybí, aby ta absurdita byla snesitelná, jsou asi hlavní problémy. Jinak je to totiž herecky výborná podívaná a když nepočítám konec, tak se mi to vcelku líbilo. Lepší 3*. ()

Santino7

Tento film nejaké tie chybičky má, to uznávam a navyše ich je aj pomerne dosť (slabo rozvinuté v podstate všetky dejové línie, občas nesúrodé tempo, postavy v istých ohľadoch príliš strohé, odfláknuté atď), tiež uznávam, no a dokonca človek nemusí byť ani nejak obzvlášť veľký odborník, aby si ich poľahky všimol. To je všetko pravda a je to niečo, čo filmu na kvalite pochopiteľne čosi uberá a zákonite to ovplyvní aj celkový dojem diváka. Lenže... Za seba musím povedať, že či už bezprostredne po skončení, alebo aj na druhý/tretí/štvrtý deň, som z filmu mal skutočne vcelku dobrý pocit. Žiaden trhák ale taký príjemný film, navyše môjho obľúbeného žánru a z mnou milovanej Británie - všetko toto dozaista pri mojom hodnotení zavážilo, to nepopieram. No a čo sa mi vlastne okrem žánru + pôvodu na tom páčilo? No tak za prvé jednoznačne veľmi príjemná atmosféra (ktorú našťastie nepokazila ani tá mierna "kostrbatosť"), ďalej taktiež dobre namiešaný mix klasickej britskej gangsterky s trochou romantiky, zaujímavé dialógy (teda najmä tie absurdné, ktoré majú také svojské čaro), no a v neposlednom rade výborné a nadmieru sympatické obsadenie, ktoré sa tvorcom fakt že podarilo. Keira Knightley, okrem toho že bola opäť prekrásna a očarujúca, tak tentokrát ako bonus ešte viac než zvyčajne zaujala aj po stránke hereckej, jej postavu som priam žral a privítal by som, keby mala ešte oveľa oveľa viac priestoru. Skvelý bol samozrejme aj Colin Farrell, ktorého už bez akýchkoľvek pochybností radím medzi obľúbených hercov, pretože najmä takýto žáner mu pasuje priam vynikajúco. Lenže zaujali aj iní, či už Ray Winstone (postavy mafiánov atď. zvláda ľavou-zadnou), David Thewlis (ktorý sa postaral o drvivú väčšinu humoru) alebo aj Anna Friel, ktorá je v našich končinách známa asi najmä ako predstaviteľka Jakubiskovej Báthoryčky... Nakoľko som sa rozpísal oveľa viac ako som chcel, uzavriem to už len veľmi stručne - napriek tým spomínaným viacerým chybičkám tunajšiemu prehnane nízkemu hodnoteniu nechápem, podľa mňa ide o solídny snímok. 4/5 ()

Snake.Charmer

Pohodová gangsterka, která spíše tak pomalu po svém plyne, než že by se zběsile hnala kupředu. Ke konci se ovšem film rozjíždí naplno a ve chvíli kdy se Colin Farell pod tíhou okolností rozhodne stát "skutečným gangsterem" získává neskutečnou šťávu. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné (pohřeb, "návštěva" u Ganta doma), stejně tak některé hlášky mají potenciál stát se kultovními. Když připočteme výborný konec a fenomenální soundtrack, vyjde nám z toho skutečně příjemný divácký zážitek. Téměř bez výhrad, ale pár hlušších míst by se našlo. Ale vzhledem k tomu že se jedná o debut, nemůžu jinak než smeknout a hluboce se uklonit. Zatím 4*, ale není vyloučeno že po další projekci ještě zvýším. ()

barteca

Konečně ! sqělésqělé, to mi tak spravilo chuť po tom túúúúúristovi, tady naopak hraje všechno a Farrel je boží. ()

AndreyCSFD

Film se slibným námětem, který mohl být lepší. Režisér představí Colina Farrella jako gangstera, který právě opustil basu, a tím veškerý úvod do děje končí. Farrellův Mitch má respekt jako Mitch z Baywatchu, jenom u toho Farrellova nevíme a ani nezjistíme proč. Postavy jsou zběžně načrtnuty a režisér prostě nevysvětluje - nevíme proč Mitch kamarádí se slepým bezdomovcem, co přesně ho táhne k Charlottě, kdo je Charlottin věčně zhulený kámoš a co ten tlustý fotograf, se kterým režisér jakoby něco plánoval a ono nic. A kdyby Mitche nehrál drson Colin Farrell, tak v podstatě nevíte, proč Mitchovi fandit nebo ho odsuzovat. Jako kdyby se režisér v dané stopáži neuměl vyjádřit a potřeboval ještě jeden film, nebo že by to byl záměr? Paradoxně se nejvíce dozvíme o vedlejších postavách. Slepé dějové linky např. ta s Brioni a zbytečné prostřihy dělají film nesourodým. Závěr filmu je zbytečně zbrklý, v podstatě se dá říct, že film nemá standardní začátek a konec. Dialogy mezi gangstery připomenou Richieho nebo Tarantina, chybí jim však ,,tarantinovská" filosofie nebo ,,richieho" ostrost. Mezi Keirou a Farrellem to příliš nejiskří a kdyby oba nebyli tak sympatičtí, kdo ví, jak by to dopadlo. A právě herecká garda tenhle snímek pozdvihuje o několik příček. Obzvláště Colin Farrell, pro kterého začíná být postava posmutnělého gangstera typická. ()

KOZEL84

Scénárista,který má štěstí,že jeho nevyjímečné scénáře zpracovávají vyjímeční režiséři se rozhodl,že si to tentokrát udělá sám a přizval si svinsky sympatické obsazení.Obsazení je fakt luxus.Nejvíc mě pobavil Graham.Konečně vím jak v Británii sbalit holku ;)).Chaplin správně slizký,Farell drsný sympoš,Keira křehounká,Friel má pěkný zadek (i předek),Thewlis part'ák do (ne)pohody,Winstone je prostě Winstone a všem jim krásně sluší britský přízvuk (nevím proč,ale tady sem si ten přízvuk užíval jako málokde).Monahan si půjčí tady a zase támhle a všechny ty pindy tu sou asi pravda,ale stejně fakof.Já se dobře bavil.A soundtrack by mohl být fajn (tak proč není?!). ()

DamianL

Veľmi priemerná gangsterka s podivne rýchlymi závermi, s rozvleklým dejom/nedejom. Jeden a pol hviezdy za soundtrack, ktorý bol skvelý. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)