Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Iggy

Svižný, zábavný a vcelku dobrý film. Jen mám problém s tím, co si o něm vlastně myslet. Jak ho žánrově zařadit? Krimi to popravdě moc není, není tam žádné překvapení ani napětí a všechny vraždy jsou dost předvídatelné a příliš absurdní. Romance? Ani náhodou, vztah Mitchela a Charlotty mě ani trochu nepřesvědčil, byl snad příliš vykonstruovaný a nepravděpodobný. Komedie? Nejspíš jo a to dost černá, bez vtipů, u kterých by se člověk smál, ale takovou celkovou absurdní a černohumornou atmosférou (postava zahraná Davidem Thewlisem a téměř veškeré zabíjení), nejvíc mi to připomnělo filmy irského režiséra Iana Fitzgibbona. Takže nejvíc ze všeho mě film tak nějak potutelně pobavil, ale jestli to byl jeho hlavní záměr, těžko říct. A ještě zamrazí při scénách s dvěma mladistvými výrostky. Stejně jako u filmu Red (r. Schwentke, 2010) si ale neodpustím poznámku: pokud člověk zrovna není nepředstavitelně slavnou a bohatou herečkou, která už roupama neví coby, nebo londýnským gangsterem právě propuštěným z vězení, snažícím se napravit se, ale ne a ne se vymanit ze starých přátelství, vazeb a černot, tak člověk jako by nebyl. ()

ScarPoul

Jeden z tých filmom, ktoré majú krásnu tendenciu sa hrať na drsnú školu a pritom sú tak ťažkopádne a bez nejakej výraznej scény, alebo pamätnej postavy, že upadajú do zabudnutia vlastne hneď po svojom vzniku. Nejde ani tak o to že film strieda jedno žánrové klišé za druhým, ale o to že postráda nejaký výraznejší element, ktorý by dal rôznym dejovým líniam nejakú pevnú štruktúru. Takto je to len súbor rôznych scén, rutinne natočených, z priemernými hereckými výkonmi, ktoré sú napríklad u Thewlisa a Farrella naozaj neznesiteľné. Veľmi veľké sklamanie, ktoré končí hneď na začiatku. A čo je najhoršie romantická zápletka je tak strašne odfláknutá a práve tá z toho mohla spraviť trocha iný film. ()

hendrich6

Po slušné rozjezdové zábavné hodince a kus se film nepochopitelným a zběsilým tempem, kdy už jsem ani nestíhal koho a jak zabil, začal řítit do konce, který byl uspěchaný a zbytečný.Jinak se mi to celkem líbilo - téma,herci,příběh a hlavně hudba nejsou vůbec k zahození, ale bohužel mě nakonec od těch čtyřech hvězd ten konec dost rázně odehnal. 65% ()

Lacike

Nevyvazena gangsterka, kde autor nemal jasne, co vlastne chce natocit. Prve dve tretiny je film natoceny v civilnom style Layer Cake lenze v poslednej tretine sa film prepne do krvavej absurdnosti v style Snatch a podobne. Hlavny problem je, ze tieto dva styly k sebe vobec nepasuju. Co je skoda, lebo hlavny hrdina je sympaticky a mal som chut mu fandit. Z ostatnych postav su niektore zaujimave (David Thewlis), niektore nevyrazne (Keira Knightley) a niektore trapne (Ray Winstone). Takisto sklame, ze vobec nefunguje romanticka linia, pretoze kedze je od zaciatku jasne ako hlavny hrdina skonci, tak stopaz kym sa jeho osud naplni nie je vlastne nicim zaujimavym vyplnena. Vy vysledku tak sledujeme len niekolko obcas zaujimavych, obcas nezaujimavych prihod, kym nastane ocakavany koniec. Este musim pochvalit jeden z mala dobrych vtipov tesne pred smrtou hlavneho zaporaka. To sa im fakt podarilo. 6/10. ()

BoPo

Máte radi britské filmy s gangsterským nádychom? Tak pravdepodobne máte radi Podfu(c)k, Sbal prachy a vypadni. Do dnes neprekonané záležitosti. Ako je na tom Londýnský gangster? Tak napríklad na Po krk v extázi sa to nechytá. Už nám teda zostáva len zrovnanie s RocknRolla. Znova prehra. Jednoducho tu máte film, ktorý mal potenciál. Ktorý má štýl, zaujímavé postavy, ale nemá ťah na branku. V hlave zostane zopár scén, celkový zážitok však len lepší priemer. ()

bouncer

Napsal bych, že je to pěkný filmek z Londýnského gangsterského podsvětí, ale jedna věc mi vadila a nedokázal jsem se přes ní přenést - nepochopil jsem důvody a motivy, proč se hlavní postava tak chová. Vlastně skoro nikdo nedostal možnost alespoň naznačit proč zrovná dělá to, co dělá a to není správné. Proč teda vlastně píšu tenhle komentář? Jo, protože to vypadá dobře...meh. ()

Hwaelos

Na tomhle kousku je zajímavá jenom hudba a David Thewlis (ačkoli v roli, která je pro příběh zcela nepodstatná). Film je komponován jako sled scén, které nemají kauzualitu. Motivace hlavního hrdiny jsou nulové stejně jako herecký výkon Colina Farrella (což ale není jeho vina - opravdu neměl, co hrát). Keira je pěkná jako vždy, ale její postava je zcela jalová. Pokus navázat na Guye Ritchieho troskotá (zcela!) na scénáři a na neschopnosti režiséra vykřesat alespoň jiskru zájmu v divákovi. ()

Terva

Jo, já se nenudil. Rozhodně stojí Londýnský gangster alespoň za jednu pozornost. Vlastně za dvě - Keira Knightley za to taky stojí. ()

moviesfan

Nevím jestli je to jen můj pocit, ale kdyby nebylo K. Knightley, tak by se asi moc nestalo. Kupodivu musím zmínit Farrellovu filmovou sestru, která mě pobavila. Ke spokojenému zážitku bych však potřeboval více humoru a akce. ()

joehot

Pomezí tří až čtyř hvězd. Colin Farrell film táhne parádně, režisér mu bohužel hází granáty pod nohy. Britský film podle "britské" knihy s britskými herci, napsaný a natočený američanem. Přesně tady se podle mě stala chyba. ()

Marsik

Jakékoliv gangsterky rozhodně můžu a když hraje ve filmu navíc Colin, tak pak není o čem. Surové prostředí Anglie - to se mi líbí a drsná anglická mluva - to je ono. Sice filmu chybělo svižné tempo, více akcí a celkově se jednalo o slabší gangsterku, ale i tak se mi to celkově líbilo a myslím, že časem na to mrknu znova. 75% ()

Anchi

Ooooh bože - o čem to jako bylo?? Hodinu se tam nic neděje, a jestli jo, tak nepostřehnutě a šněčím tempem, až posledních (dejme tomu) 7 minut se hejbe tempem aspoň závodního hlemejždě... A jak jsem se těšila na Keiru, tak ta se tam nic moc taky nepředvedla... :-// ()

baribal

Jistá podoba s filmy Guye Ritchieho se upřít nedá, ale narozdíl od Podfucku nebo Lock Stock, je tenhle film tak trochu nuda. Prvních několik minut je více než slibných, ale pak jakoby režisér ztratil nápad a nevěděl co dál, tak se pohupuje na patách a čeká jak se to samo vyvine, takže příběh se hýbat až v poslední půl hodině. Takže dějem film moc nevyniká a je to velká škoda, potenciál byl velký. ()

JimWayne

Dosť slabý odvar z gangsterského prostredia v podaní Monahana.Stereotyp dokonca nuda,ktorá vás pohltí počas filmu.Nebyť Farrella v hlavnej úlohe tak túto monotónnu vec vypnem po prvých 30 minútach.40% ()

agentmiky

Solidní gangsterká béčková zábava, která docela pobaví, ale za pár dnů ani nebudete vědět, o čem to vlastně celé bylo. Trochu mi vadilo, že příběh je již tolikrát opakovaná podívaná, kde dokážete určit, co se stane. Colin Farrell v hlavní roli neselhal a byl největším plusem samotného filmu vůbec. Dále ještě musím pochválit hlavního mafiána, kterého ztvárnil na výbornou Ray Winstone. Jak jsem již zmiňoval, tak příběh je velice slabý a nic od toho nečekejte. Akce se zde moc nedočkáte, film táhnou spíše dialogy a herecké výkony. Filmu určitě prospívá londýnské prostředí. Konec překvapil, ale nijak nezměnil můj verdikt nad filmem. Za mě dávám 65 % ()

Greg

“I’m who I say I’m!“ Film Londýnský gangster nejlépe vystihuje právě jeho název. Protože právě o gangsterech z prostřední zamračeného Londýna film je. Nefalšovanou a místy i dost drsnou britskou gangsterkou. Je pravda, že film místy působí pouze jako slepenina malých a na první pohled nesouvisejících scén, rozhovorů a konfliktů. Vše ale zvládl režisér William Monaghan zabalit do reálného a uceleného příběhu, že mně ta chvilková roztříštěnost ani nevadila. Celý film je pak korunován neuvěřitelným a překvapivým závěrem, který by čekal asi opravdu málokdo. Nejde o to, jak to skončilo, ale čí rukou… Geniální! Když takový film doplní tak úžasný soundtrack, který dokonale vystihuje atmosféru celého filmu, není možné už pak nad plným hodnocením váhat. Nejvíce mě ale z filmu potěšili herecké výkony. Colin Farrell stvárnil roli polepšeného zločince na životním rozcestí opravdu výtečně. Skvěle ho pak doplňovali David Thewlis (fakt občas vypadal jako Jarek Nohavica) a Anna Friel. Naopak Keira Knightley mně přišla docela nevýrazná (a ani neměla ve filmu moc prostoru). Pochvalu si jistě zaslouží i Ray Winstone – i takhle jdou hrát britští mafiáni. Pokud máte rádi nefalšované britské gangsterky, neváhejte ani minutu, a na film se podívejte. Pro vás ostatní je to určitě velmi povedený film, který rozhodně neurazí. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)