Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod. (oficiální text distributora)

musculimus

Super nápad, přenést klasický příběh do prostředí zahradních trpaslíků. Super sekačkové závody, love scene ve skleníku, co však zamrzí je do očí bijící čáp ve stylu shrekova Oslíka spolu s hudbou, kterou autoři ukradli z Moulin Rouge (2001). Jinak modrá muchomůrka celý film boduje. Pro dětské diváky naprosto nepřekonatelné, ti starší a znalejší si povšimnou stehů od toho, jak se snažili scénáristi slepit snímek ze spousty dřívějších. ()

Ala007

Filmík s velkými ambicemi, který se nedokáže rozhodnout, jestli byl určen dětem nebo dospělým, a nemá na to, být filmem pro obě tyto skupiny diváků. Pro dětské chápání je Gnomeo a Julie místy až příliš sofistikovaný (děti handicapuje už samotná inspirace Shakespearem, kterého dětičky minimálně ve věku žáků základních škol ještě neznají) a pro dospěláky zase příliš jednoduchý a málo nápaditý. Na můj vkus je až moc vidět vliv Eltona Johna, který film produkoval....jeho písničky jsou opravdu krásné a použité v přiměřeném množství fungují skvěle (Moulin Rouge, Čtyři svatby a jeden pohřeb, to jen tak namátkou, co si vzpomínám :-)))), ale všechny jsou tak nějak stejně sladké :-), stejně tak jako je až moc sladký trpaslík Paris vyznávající lásku Julii zpěvem jedné z Eltonových písní (a transfornující se během tohoto vyznání v Eltonův klon). Zkrátka a dobře - trpaslíčci jsou roztomilí a občas i vtipní, takže děti se v kině budou určitě hodně smát (i když místy nebudou přesně vědět čemu vlastně) a jejich rodiče se občas taky zaculí. A když k tomu navíc přidáme fantastický český dabing, myslím, že tři hvězdičky pro Eltona a spol. jsou naprosto zasloužené. ()

Shinnie

Áno, možno prídu niekomu trpaslíci pobehujúci po záhrade roztomilý, ale toto bolo tak infantilné, že by som sa čudovala keby sa to páčilo 3 ročnému dieťaťu. Pre nalákanie divákov si prepožičali akože námet zo známeho diela, ale jedine čo sa to akož pokúšalo naznačiť bol pred koncom plechový Lincoln. Škoda, keramický záhradný trpazlíci mohli mať atraktívnejšie spracovanie a príbeh. Ale neustále trápne boje červených a modrých, preboha prišiel som o čiapočku, alebo vrčiaca kosačka ozaj nevtiahli do deja, ktrorý bol veľmi prostý a nabádal menších divákov takmer celý film k neznášanlivosti. Nuda, nuda a opäť nuda. Keď chcú natočiť animák nech najprv vymyslia atraktívnejší dej ale keď sa hodinu a pol máte pozerať na to isté, tk je to fakt strašné. V pohode, však keramická láska aj múri prekoná/komentár k záverečnej scéne/... Najslabší z animákov... ()

kenvello11

Nie je o čom. Úžasné, perfektné, fenomenálne...perfektný nápad dať tým hliníkovým panáčikom na záhrade pred domom život. Vrelo odporúčam. ()

Chris_Mike

Až se divím jak vysoké hodnocení zde film dostal. Za mě to je jeden z opravdu špatných pokusů, ale proti gustu žádný dišputát. Je možné, že se laťka opravdu snižuje. ()

Devilskitten

Shakespeare v zábavné verzi pro děti...Od začátku do konce jsem se dobře bavila, postavy jsou dobře zpracované, navíc doprovázené nezapomenutelnými písněmi Eltona Johna. Opravdu nechápu některé až příliš nízké hodnocení, jde především o pohádku pro děti a podle mé pětileté dcerky je to určitě povedená pohádka. :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Vizuálne nápaditá a kvalitne produkovaná animovaná parafráza o láske naprieč rozdielmi. Množstvo drobný gagov a narážok, práca s keramickosťou hlavných hrdinov. Konflikt je vyhrotený do extrému  a trocha príliš sa v tomto smere tlačí na pílu. No napriek tomu dej príjemne ubieha a ako každá rozprávka končí šťastne. 70% ()

Cr3sh

Gnomeo je vousatej, badass zahradní trpaslík, který má od velkého milovníka asi tak daleko jako koza od policisty. Julie zase vypadá jak červená karkulka (teda alespoň mě se tak celou dobu zdála). Ovšem i přes tyhle věci film poměrně běží, nudíte se jen občas a houbička s plameňákem a nakonec i Shakespeare jsou zajímavé bytůstky ne až tak nadupadného příběhu. Jinak ale teda záchod bych si na zahradu nedal ani kdyby v něm rostl strom penězovník :) ()

snupko13

Prvých 10-15 minút nič extra, ale postupne vcelku fajn zábavná rozprávka, aj s pár vychytávkami sa z toho vyvŕbila. Eltonov podpis bolo cítiť nielen producentsky a hudobne. ()

james11

Moc nechápu ostatní hodnocení... Mně se film líbil a chvíli jsem i váhal zda mu nedat plný počet hvězdiček (ale takové kvality asi nedosahuje...). Přesto převedení Romea a Julie do malé války trpaslíků se podle mě povedlo a písničky jsou navíc opravdu pěkné. ()

joklik12

tazka trpaslicia sranda tolko trpajzlikou by bolo dost aj na trpaslikov bolo to ale fajn pekny dej scenar a kopec lasky doporucujem kuknut dofilmovania ()

Chlo0opek

Film nebyl ani zvlášť dobrý, ale ani špatný. Byla zde slabší místa, ale humor byl příjemný a příběh taky nebyl nijak špatný. Grafika také na průměru. ()

mia.com

Tento filmík mě chytl za srdce. Slavná tragédie, ale upravená pro děti, i když dospělý (aspoň já) se taky nenudí. Je to vtipné a roztomilé, ale i napínavé a smutné scény taky nechybí. Jedna hvězda určitě patří Pavlu Liškovi za dokonalý dabing. ()

Hayane

Dobrá pohádka! Pěkně zpracovaná a není nijak urážlivá, postavy jsou pěkně udělané a rozhodně si myslím, že to nijak nekazí jméno předlohy, ale zase to není nic extra. Takový pěkný průměr to je. ()

P@\/EL

Ucházející animovaný film na motivy asi nejslavnější tragédy anglického renesančního dramatika Williama Shakespeara. Najdeme tu totožné situace a postavy, ovšem konec, jak asi každý očekává, nemůže skončit stejně jako v literární předloze. Občas jsem se zasmál, ale jinak mě film ničím výrazným nepřekvapil. ()

shinlove

Dóóóóóst dobrý! :) Ponaučení z tohoto filmu plyne jednoznačné - nikdy nepouštět sádrového trpaslíka k notebooku! :D Opravdu povedený nápad, který mě dostal i českým dabingem. 3* ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby