Dívčí parta

Neserte nám Popolušku

Komedie

USA, 2008, 84 min

• Dever

// Production Companies: Alloy Entertainment //(8.6.2011)

Film dělaný podle docela slavné předlohy. Samozřejmě, zase nic světaborného. 12 - 14 leté holky na sebe ječí, intrikují a ta jedna rozeznává dobro a zlo. Nenadchne vás to, ale někdy to odpovídá skutečnosti.(1.12.2009)

Americký film, natočený podle docela slavné předlohy (knihu jsem četl). A mám z toho opravdu rozpačité pocity! Určitě bych se zamyslel nad označením „teen“ komedie, jelikož se zde nevyskytuje skoro žádný kluk a to dělá z tohoto snímku záležitost určenou čistě pro náctileté slečny. Děj je tak jednoduchý, že už by snad ani jednoduší být nemohl, téměř nulová práce ve filosofii postav (až na konci dojde, „zcela nečekaně“, k nápravě těch neuvěřitelně namyšlených, zhýřelých, amerických dívek), častokrát jsem si říkal, že kýčovitější film jsem ještě neviděl. Co se mi teda na tomto snímku tak líbilo, že jsem mu dal 3*? Asi to bude ten neuvěřitelně reálný obraz ze života dívek z „lepší společnosti“ (rozuměj životnímu stylu a úrovni, které se většina v životě ani nepřiblíží). Bylo to tam nádherně vykresleno, jelikož ty dívky měly „vše“: velký přepychový dům, vlastního řidiče, chodily na exkluzivní soukromou školu, v jejich největší zálibě – nakupování oblečení a různých doplňků si mohly dovolit cokoliv (každý den měla každá z nich nový set oblečení v ceně několika stovek dolarů), ale jednu věc postrádaly a to přátele! Ty si za peníze prostě nekoupíš! A svým nadutým a arogantním chováním si každý den více a více podkopávaly nohy. Na konci filmu byla jasně patrná morální převaha oné „vesničanky“ (Claire), peníze v tomto momentě ztrácely na hodnotě. Musím také zdůraznit vynikající herecký výkon Elizabeth McLaughlin, zahrála svou roli naprosto bravurně (těžko si lépe představit „větší potvoru“). To vše podpořeno poměrně kvalitním soundtrackem a jsme na třech hvězdičkách. Jednoduše řečeno, žádná bomba to teda není, ale své kvality, zejména myšlenkového charakteru, to v určitých místech určitě má.(26.3.2011)

• freddy

Tohle je skrz naskrz průměrný film, možná dokonce spíše podprůměrný film, který zřejmě ani nějaké vyšší ambice neměl, a podle toho také vypadá výsledek. Jistě, film je to asi spíše určený pro náctileté divačky, které snesou všechny různé hrůzy na Disney Channel, takže stoprocentně se jim asi bude líbit i tohle. Ale pokud se na to dívám já jako muž, kterému 20 let bylo už před třemi lety, tak jsem chvílemi nebyl dalek od toho, aby mě z těch ztřeštěných namyšlených pipinek rozbolela hlava. Naštěstí na scéně hlavní čtveřice není nikdy déle, než je nezbytně nutné, a docela to zachraňuje postava Claire, která tam je snad jediná normální. Ale jinak tohle rozhodně není žádný filmový výkvět a dokonce bych to ani neoznačil za teenage komedii, protože tady se neobjevuje téměř žádný kluk, což z tohoto filmu opravdu činí záležitost zacílenou pouze pro dívky. Jak tak nad tím přemýšlím, tak je opravdu těžké vyzdvihnout z tohoto filmu něco, co se povedlo. Zkrátka jsem to nějak přetrpěl, film jsem dokoukal až do konce, kde jak jinak vše končí šťastně a všechny hlavní hrdinky jsou spokojené, zkrátka konec, který není příliš reálný, ale diváka potěší. Film balancuje někde mezi dvěma a třemi hvězdami a nakonec tedy volím ty dvě hvězdy, protože ty hlavní hrdinky byly po větší část filmu naprosto nesnesitelné. Ještě, že to na našich školách nevypadá stejně jako na těch amerických.(10.5.2010)

• Pilda17

2/10 = 25%(25.8.2009)