Docela mě nasralo, že takovouhle super komedii zdejší distributoři vůbec neuvedou do kin a místo nich si tam nahází kopu bůhví jakých sraček, na které se nedá podívat ani, když si je člověk někde ukradne. Nevím čím to je, jestli jsou to vzájemná lobby mezi distributorskými a produkčními společnostmi nebo jsou prostě jenom tak debilní, ale podstatné je, že my pak přicházíme o super filmové zážitky a musíme se k nim dostávat jinou, daleko složitější cestou. Přitom ale tenhle film má co nabídnout. Výborný, nekompromisní humor, perfektní, fajnovou dvojku, parádní, pro mladý atraktivní příběh. Co víc si v dnešní době od komedie přát.(21.5.2012)

• Kaka

Je to příjemně vulgární a kontroverzní věc, ale dějově je to nudná a sterilní záležitost. Takže až na pár gagů a několik solidních slovních obratů to je jen směska nevšedních situací a pár solidních záběrů. Ani ne komedie, ani ne kriminálka. Odvázané určitě, ale zase až tak mne to nebavilo. Chemie lehce pokulhávala.(23.11.2012)

Značka prodává. Komu je dnes ke třiceti, původní seriál o tajném policejním programu dobře zná. Mladí muži zákona se v přestrojení za středoškoláky dostali do centra kriminálních výrostků v uhlazeném balení. Dívat se na to rozhodně šlo. O několik desítek let později výrazně měníme kontext, na scénu přicházejí dva průměrní pochůzkáři, kteří namísto poměrně vážně se tvářícího seriálu přináší velkou porci ironie a dialogovou munici, která rozhodně ne vždy udeří na to správné místo. Tlusťoch Hill a atlet Tatum i tak při pátrání po výrobci nebezpečné drogy solidně na necelé dvě hodinky „zabaví“, a pochopitelně těží z toho, že na střední už se dávno neřeší pupínky ve tváři, ale úplně jiné věci. Takže spapáme nějaký ten oblbovák, vyřešíme svody chemikářky, popereme se při školním představení, překonáme uměle narušený vztah nerozlučné dvojky, překvapí nás nevybuchlá cisterna s benzinem i ustřelený penis. Pár lehčích úsměvů ale ještě jaro nedělá, buddy-chemii si také umím představit lépe a celkově mi těch 73% tak nějak neladí s tím, co jsem právě viděl!!(3.8.2014)

Dokonalá pocta žánru, za kterou nechť si dá Falcon OHROMNOU facku, že snímek vyřadil z plánu českých premiér (ale hlavně že jsme mohli do kina na Jacka a Jill, že…). V mnoha ohledech téměř perfektní buddy-movie komedie, v níž není nouze o památné hlášky („Mami, mohli byste ty fotky dát pryč? Vypadám na nich jako dítě, co umřelo při autonehodě“) a výborně vypointované scény (první zatčení, drogový trip, příchod do školy, každá scéna s Ice Cubem). Další projekce rozhodnou o tom, jestli si to zaslouží pět hvězdiček. Horký adept na komedii roku (Diktátora jsem zatím neviděl). Více zde.(19.5.2012)

• ORIN

Asi hodnotím jiný film než ostatní, v každém případě jsem už dlouho neviděl tak nezvládnutý film, totálně promarněný potenciál. Howgh.(14.7.2012)