Až moc fixace na ptáka, bez bílého make-upu těžko identifikovatelný Depp a pádný důvod, proč je Jonah Hill na vzestupu. Snad teď nepřijdou rebooty Střední školy Degrassi a Heleny a jejich chlapců…(22.7.2014)

„Infiltrate the Dealers, Find the Supplier!!“(14.8.2012)

Takový americký Vrať se do hrobu, akorát víc do policajtska. (No jo, já vím, že původní Jump Street 21 je starší, než mnou zmíněná šteindlerovina). Channing Tatum je opravdu okouzlující (sakra, řekl jsem to nahlas?) - dělám si kozy, tenhle typ osvalených machomanů mě vůbec nerajcuje (sakra, i tohle jsem řekl nahlas??). Mnohem bližší je mi Jonah Hill, není sice tak hezký jako já, ale jeho filmová postava má podobné sebevědomí při balení holek a štafetový finišmanský (ne, to nemá nic společného s Finskem) úsek zvládá s podobnou grácií a suverenitou jako já. Jinak je to jen takové spíše přihlouple milé krimi pro týnejdžry.(2.3.2015)

Na 21 Jump Street se dá nahlížet několika způsoby: za prvé jako na typicky postmoderní film plný odkazů a narážek, který vychází z toho, že nic závažného neexistuje a že úlohou dnešních tvůrců je už jen „dekonstruktivně“ žonglovat s obsahy starých obrazů a příběhů. Za druhé lze na 21 Jump Street nahlížet jako na velmi aktuální politický komentář, který na rozdílu mezi původním seriálem z osmdesátých let a tímhle filmem demonstruje rozdíl mezi bojovně naladěnou politikou Ronalda Reagana a současným apelem na třídění odpadu a biopotraviny Baracka Obamy. Za třetí se dá film vnímat přes scénáristu Michaela Bacalla, jenž ani tady nezapře svůj rukopis z Projectu X (pařbičky, loseři, R-kový ratingy) či Scotta Pilgrima (gamesácký vsuvky jako pět levelů na drogách od rauše po vyčerpání). P.S. Kdykoliv se ve filmu octne Dave Franco, rozzáří se plátno jako disco koule z nejbližšího gaybaru. Neskutečný. Ten kluk je větší frajer než Eso Rimmer.(3.10.2012)

Komedie v červených barvách? "Na to se musím podívat," řekl jsem si a udělal pro to vše. Počkal jsem, až přestane pršet, bude volný víkend, PPL přiveze pytel smíchu z Aukra, manželské povinnosti budou splněné. Jakmile jsem si odškrtal body ze svého ha ha seznamu, pustil jsem film, který prý vychází z docela úspěšného krimi seriálu o tajných agentech infiltrovaných na americké hájskůl. Párkrát jsem se zasmál, ale řeknu vám, je to trochu přeceňovaný. Hlášky Jonahaha Hihilla mě už nějakou dobu docela míjí (i když s kilem kokainu v prdeli ve filmu Dostaň ho tam docela válel) a celková koncepce: dejte dva nesourodé debily do netypického prostředí, lopaty se tomu budou smát, mě už také zorničky zrovna dvakrát nerozevírá. Nejvtipnější položkou celého filmu mi nakonec přišel drsňák Ice Cube, který měl ovšem žalostně málo prostoru. Neříkám, že film je špatný nebo nepovedený, ale u některých komedií obecně hodnocených hůře jsem se bavil mnohem lépe.(22.5.2012)