Asi som bola fakt správne naladená na takúto blbinu, lebo som sa často a schuti smiala. Takže si títo pakári zaslúžia 4*.(19.8.2013)

Když se Petr Pan pere s druhořadým ZZ Topákem o drogové piñaty, tak se korejský Ježíš směje, až se za ukřižovaný břich popadá. A já spolu s ním.(13.5.2012)

"Clearly I wasn't talkin' to you, big titties! You cherub lookin' motherfucker. I was talkin' to your partner over here, Fake ass handsome McGee! When I'm talkin' to him, I'm talkin' to him. When I say, shut the fuck up, I'm talkin' to you." Budem si ešte pár dní užívať túto hlášku, ako aj celú kostolnú scénu pod taktovkou teenage the fuck up kapitána Dicksona (inu Ice Cube a jeho naložená, hustá vrava straight outta Compton) a potom asi niečo napíšem aj o tom, prečo si myslím, že "21 Jump Street" je aj napriek prkennej réžii obstojným a uvoľneným filmom._______Neviem prečo niektorí recenzenti vyplakávajú ohľadom údajne nedostatočnej chémie medzi hlavnými protagonistami a rád by som sa ich kamarátsky spýtal, či naozaj tak naivne čakali niečo po vzoru "Posledného Skauta". Duo Tatum/Hill nepredstavuje obávane nahláškovanú mašinériu ako Willis/Wayans, ktorá svoj úspech zožala pod diametrálne odlišným, režisérskym vedením a v čase, kedy Shane Black písal jedny z najkúlovejších slovných výmien široko-ďaleko, ale pre zmenu sympaticky nemotorný tandem nového milénia, ktorý šlape na základe bezprostrednej improvizácie a excentricko-súcharskych running jokes. Slabších úsekov neni málo, avšak onu nosnú líniu undercover police as highschool students chalani udržali vďaka svojej uvoľnenosti nad vodou a zjavne nezvládnuté (rozumej sterilitou zaváňajúce) vyplnenie syžetu už potom nebolí ako zásah paralyzérom. Z troch na štyri idem nakoniec z toho dôvodu, že scenár bol vedený pod patronátom Michaela Bacalla ktorého osvojené trademarky zo "Scotta Pilgrima" a "Projektu X" našli uplatnenie aj tu a stali sa osviežujúcou kompenzáciou jalovosti niektorých sekvencíí. Všetky tie R-kové blbnutia snaživých lúzrov a eklektické zapájania gamerských prvkov hýria nápaditosťou, ktorá sa (ak k tomu máte vzťah) nedá ignorovať a jednoducho ma baví. Preto ma ani tak nemrzí, že celovečerný reštart pôvodného seriálu neskončil ako uvedomelá pastiš, ale skôr echt entuziastický variant buddy movie, ktorý takmer vôbec nenudí a plynie si na vlastné riziko.(23.11.2013)

Ice Cube a cameo vládnou. Pohodová komedie o trablech dvou naprosto neschopných absolventů policejní akademie, z nichž jeden je tlustý nerd a druhý neví ani znění základních frází při zatýkání. Má to i nudnější pasáže, není to co se týče klišé zrovna čisté, ale přistupuje to ke všemu s takovou uvolněností a představuje život na střední škole tak zábavně a má to tolik gegů, že pod 4 rozhodně nejdu. Z plných plic jsem se nasmál několikrát.. Skvělé je také v jedné z úvodních scén ukázán rozdíl mezi opravdovým vyzněním honičky a honičky v médiu.. Channing Tatum v roli typického fotbalisty-hlupáka exceluje, Hill hraje zas a znovu to stejné.. Ale baví.. V závěru se to zvrhne pořádně a nakope do koulí všem nevěřícím korejcům. PS: nezapomeň: Glee a Youtube(28.5.2012)

Na 21 Jump Street se dá nahlížet několika způsoby: za prvé jako na typicky postmoderní film plný odkazů a narážek, který vychází z toho, že nic závažného neexistuje a že úlohou dnešních tvůrců je už jen „dekonstruktivně“ žonglovat s obsahy starých obrazů a příběhů. Za druhé lze na 21 Jump Street nahlížet jako na velmi aktuální politický komentář, který na rozdílu mezi původním seriálem z osmdesátých let a tímhle filmem demonstruje rozdíl mezi bojovně naladěnou politikou Ronalda Reagana a současným apelem na třídění odpadu a biopotraviny Baracka Obamy. Za třetí se dá film vnímat přes scénáristu Michaela Bacalla, jenž ani tady nezapře svůj rukopis z Projectu X (pařbičky, loseři, R-kový ratingy) či Scotta Pilgrima (gamesácký vsuvky jako pět levelů na drogách od rauše po vyčerpání). P.S. Kdykoliv se ve filmu octne Dave Franco, rozzáří se plátno jako disco koule z nejbližšího gaybaru. Neskutečný. Ten kluk je větší frajer než Eso Rimmer.(3.10.2012)

• - Channing Tatum (Jenko) úlohu vo filme dvakrát odmietol, než ho Jonah Hill (Schmidt) definitívne presvedčil, aby ju zobral. (misterz)

• - Jonah Hill a Channing Tatum se vsadili o to, že když bude mít film během otevíracího víkendu tržbu přes 35 milionů amerických dolarů, dá Jonah Channingovi pusu na špičku penisu. Ačkoliv Jonah prohrál, údajně k žádné puse nakonec nedošlo. (carlos.s)

• - V menších rolích agentů Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami DEA si zahráli Johnny Depp jako Tom Hanson a Peter DeLuise jako Doug Penhall, kteří pod stejnými jmény vystupovali v původním seriálu Jump Street 21 (od r. 1987). Coby policistka, u které si Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) berou auto, se objevila také Holly Robinson Peete, která si v původním seriálu zahrála Judy Hoffs. (Rominator)