Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

Dale

Rýchle a výborne napísané dialógy sú u Woodyho samozrejmosť, no mám radšej tie jeho filmy, kde mi ponúkne aj niečo navyše, tu som to nenašiel. ()

Ajinka126

Chápu, respektuji a přijímám genialitu a tvořivost pana Woodyho, ale já mu stejně pořád nerozumím. Dávám mu jednu šanci za druhou, ale stále mu neumím přijít na chuť. Na mě i tento jeho film působil plasticky a uječeně. Navíc mi to přišlo jako zbytečný film, se kterým se málo kdo ztotožní, neboť neměl žádné emoce (krom jekotu ovšem). Nechci Woodyho a jeho tvorbu zbytečně kritizovat, jenom ho neumím ocenit. A stejně mu zase dám další šanci ;). ()

F.man

Píšu to do většiny komentářů k filmům mého oblíbence, ale znovu: Woody Allen mě asi vážně nemůže nikdy zklamat. Opět se totiž jedná o krásně napsanou fresku lidských životů, která nezávazně pobaví a nejen svou lidskostí si opět své diváky určitě získá. Líbí se mi, jak Woody se svým odchodem z prostoru před kamerou opustil od kulometu hlášek a maniodepresivních jedinců, které stejně dokázal "zahrát" jedině on a vytváří vážnější, i když pravda stále lehce pitoreskní, postavy. Filmy tak získávají lehce vážnější nádech. Chvíli mi trvalo než jsem si na to zvykl, ale dnes už novou polohu Woodyho filmů můžu všemi deseti. Super, čisté a krásné čtyři hvězdy. You've been watching me for a while, haven't you? ()

DEXTER099

Takový asi klasický vypravěčský film od Woodyho Allena , hlavně o vztazích mezi mužem a ženou.Potěšily známe tváře jinak po pár minutách si z toho nic nebudete podle mě pamatovat.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

berny2468

Další cynický Woody Allen, ovšem tentokráte více než je u něj v poslední době obvyklé. Tragická vztahovka o krizi středního věku (a staršího také), kdy zde vypráví příběh čtyř postav a přesto jedné rodiny, která se díky tendenci hledat "štěstí" jinde kompletně rozpadává. Stále však i přes svou kadenci filmů Allen zdaleka nenudí. Opět má k sobě dosti kvalitní hereckou sestavu, která film utáhne vždy. Obzvláště má-li k tomu kvalitní (na Allena však spíše průměrný) scénář. Hořkosladký film. 6/10. ()

Cimr

Woody mě pokaždé trochu překvapí a povedlo se mu to i tentokrát. I když ve zdejších komentářích čtu, že je to pořád dokola to samé, mně to teď připadalo úplně jiné. Mnohem depresivnější, než obvykle. Začátek se rozjíždí jako průměrná allenova komedie, hraje jazz, postavičky běhají sem a tam a povídají si o vztazích a o životě. Pak se události přiostřují, atmosféra houstne a já čekám, jakým způsobem se zapeklité situace vyřeší. A ony nijak, což na první pohled působí jako režisérova a scénáristova chyba, ale když jsem se nad tím zamyslel, došel jsem k tomu, že to tak mělo být. Protože tohle je film o nejistotě. Nejistotě toho, co přijde, až udělám krok dopředu. Není to nejsilnější Allen, ale je tu řada skvělých scén, u nejedné se mi sevřelo hrdlo (nejvíc u linky se spisovatelem a jeho mrtvým přítelem). A hlavně - je to romantická komedie, na kterou se dá skvěle koukat (což dnes vůbec není standart). ()

baribal

Klasický Allen řekl bych, příběh jednotlivých postav jsou uz trochu ohrané. To co film zachraňuje je jejich množství a herci. Konec je trochu otevřený což byl asi Allenův záměr, já bych radši uplné vysvětlení, ale pak by byl film asi o něco delší. Jedná se o věc vkusu. ()

zlabus

Čyti hvězdy s odřenýma ušima. Od Woodyho bych přecijen čekal po posledních povedených zážitcích trošku lepší záležitost. Od Cokoliv asi nejslabší Allen, což ovšem nic nemění na to, že je to bez jakéhokoliv problému lepší než většina současné produkce. Prostě klasický Allen ukazující život tentokráte o něco více tragicky než obvykle. 70% Edit: po cca necelých dvou letech od projekce se musím přiznat, že film u mě hodně vyprchal a musím uznat, že v porovnání s ostatními Allenovými filmy posledních let se jedná o podprůměr a proto ubírám jednu hvězdu. ()

phoebess

Komedií bych to nenazvala, i když je tam dost vtipných momentů. Spíš je to příběh o tom, jak vám život zasadí ránu, když to nejmíň čekáte. Potěšil Anthony Hopkins a potrhlá Gemma Jones neměla chybu :) ()

kobejn

Až tady Woody nebude, tak tu budou jeho filmy...to je to, co si on nepřeje, ale to, co bude...a to, co nám divákům bohatě stačí... A k tomu názvu bych jen dodal, že muže ani ženu svých snů nikdy nepoznáš, takovej nikdo neexistuje, v nejlepším případě poznáš, že to nejde. ()

Historik

Není to ten nejlepší Woody, ale i tak je to poctivý film, který mě celou dobu příjemně bavil a já se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. To, že jsem dal nakonec tři, způsobil konec, který chybí. ()

GodComplex

Tohle mysli Woody vazne? Proc si najme jedno z nejnaslaplejsich hereckych obsazeni roku, aby s nim mohl natocit zase to same vztahove cosi, co toci porad dokola uz 40 let? Tentokrat navic s jeste mensi porci humoru a nedodelanym zaverem? Woody se nehorazne flaka (nenechte se zmast produktivitou 1 film za rok, je to maska, tocit filmy rok co rok pres kopirak by umel kazdy reziser.) Slusne hodnoceni tomu davam predevsim za zminene herce, kde obzvlast zeny jsou hodne povedene. Parecek Lucy Punch - Anthony Hopkins je k sezrani. 5/10 ()

Freemind

Na Woodyho filmy můžete chodit jako na večeři do oblíbené restaurace - prostě víte, jakou kvalitu můžete čekat. Allen se posté vrací k postavě starého kozla, který si natrká mladou samičku (nejvíce styčných bodů najdeme asi u Mighty Aphrodite), v roli moulovatého dědouše se překvapivě blýskl Anthony Hopkins. Nikdy bych nečekal, že mu ty roztržité dialogy tak sednou. Woody se taky nenuceně otřel o téma esoterických šarlatánů, aby nakonec rezignovaně rozložil ruce se zjištěním, že nejšťastnější jsou právě hodní blbci, kterým se žije dobře ve vlastních fata morgánách. Uhrančivě krásná Freida Pinto. Jako vždy precizní Josh Brolin. Chuťovka. ()

Tirion

Epizodní počin - typický pro Woodyho Allena. Děj má několik rovin a všechny jsou spolu nějakým způsobem provázány. Typická allenovka. Najdete zde spoustu nadhledu, ironie ale taky patosu. V každé z rovin si divák něco najde. A přestože se může děj jevit jako nedotažený, tak právě ta nejistota konce je základní myšlenkou celého filmu. Vše je podtrženo výbornou režií a skvělými hereckými výkony, které zachraňují ne úplně lákavé téma. Musím také přidat nějaký ten bodík za nádhernou dívku v červeném v podobě Freidy Pinto a máme z toho krásné 4*. ()

kaylin

Woodyho Allena mám celkem rád, protože má dar napsat chytré a vtipné dialogy a mnohdy i ve filmu s povedenou zápletkou. Ta se tentokrát nekonala a všechno vlastně stojí jen na tom, jak dobří budou herci. A oni dobří jsou, jen ty jejich osudy vám mohou být místy klidně ukradené a ani tak vtipné to bohužel není. ()

Kaluž

Tohle musel natočit někdo, kdo se za Woodyho jen vydává. Plastikový prefabrikát Allenovských vztahovek z 80. let. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)