Reklama

Reklama

V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (526)

MartinezZ odpad!

všechny recenze uživatele

11.2.2011 ~ Fekální umělec. Kde se Jack Black objeví, tam se hovno zazelená. A jak nejlépe pošpinit Gulliverovy cesty, než obsazením Jacka Blacka do této humusální parodie. ~ Jestli vám připadá vtipná bečka sádla, smradlavý fusekle, holý prdele, samoúčelné parodie moderního světa, pomočování lidí apod., bude se vám tahle sračka líbit. Pokud jste na poněkud jiný humor, vyhněte se modernímu Gulliverovi obloukem. V hlavních rolích se tu pro mě sešli tři nesympatičtí herci, tedy hlavně Jack Black a Emily Blunt (mě to děvče prostě nesedí). ~ Jack je poslíček z podatelny, nemá žádné ambice a v podatelně hnije. Ovšem líbí se mu jedna redaktorka a tak, aby ji zaujal, splácá doma nějaký článek o své fiktivní cestě kamsi. Díky tomu od ní dostane možnost prozkoumat záhadu Bermudského trojúhelníku. Jack vyjede, sám na moře, zastihne to tajfun-tornádo-cyklon-vichřice, prostě nějaká živelná pitomost, a probouzí se svázán mnoha mrňavými lidičkami. ~ Nejdříve ho mají za zrůdu, pak jim ale pomůže, získává si sympatie princezny Emily Blunt, čímž nasere generála, co je s ní zasnoubený, do toho se začíná prdět sousední království, co furt chce válku a redaktorka zjišťuje, že původní Jackův článek je okopírovaný. Vydává se za ním a končí tamtéž. ~ Nestojí to ani za ty smradlavý fusekle. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Neviem, čo si o tom myslieť. Bolo možno miestami našľapnuté k poriadnemu "vodvazu", film mal však nakoniec splniť požiadavky rodinnej komédie a jasnej nalinkovanosti. Až muselo byť asi Blackovi ľúto, že venoval energiu takémuto polovičatému projektu. Vážne mi je trápne písať pri filme tohto komika, že deti sa budú dobre baviť a ich dospelý sprievod nezaspí. Tie celosvetové tržby nechápem keď to v Amerike prepadlo...asi sme už menej obozretní, ako tí nami odsudzovaní "only entertainment wanted" amíci. ()

Reklama

Larky 

všechny recenze uživatele

Nejtvrdší vzorek hulili tvůrci Tureckých hvězdných válek v roce 1982 a protože ten rok byla slušná úroda, rozhodli se, že archivují něco i dalším generacím.Čas od času se stane, že se archiv otevře a něco málo se nabije do skla (špeky se nebalí, protože pak by toho z archivu rychle ubývalo), udělá se pohodová atmosféra, skleněnka koluje a všichni přítomní se smějou i největším kravinám a napadají je věci, které jsou za hranicemi lidského vkusu a logiky.Tuto proceduru zřejmě absolvoval i tým kolem Roba Lettermana, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, jak mohlo někoho napadnout (a poté ještě nepochopitelněji...i ztvárnit) tuto dementní (ne)komedii.Gulliver's Travels nejsou vtipným filmem, spíš dosti trapným, se spoustou totálně WTF scén (Jack Black močící na hořící palác v zemi Lilliputů...cože?), s logikou, která si udělala hodně dlouhou a dalekou dovolenou (během chvíle lilliputy postavený luxusní byt v lidské velikosti...cože kurva?) a tupým scénářem psaným 4 letým dítětem scénáristy.Zkomedializování klasických pohádek se nebráním, ale nesmí to být za cenu nelogičností a scén, které jdou za hranice absurdity.Gulliver's Travels jsou zklamání a s tím, že mám rád Jacka Blacka jsou pro mě zklamáním dvojnásobným - lepší 1*. ()

D.Moore odpad!

všechny recenze uživatele

Občas se mi stane, že film, na který se dívám, je tak neskutečně blbý a odpudivý až hnisající, že mi je fuk nejen to, co se v něm stane a jak dopadne, ale i to, jestli ho vůbec zvládnu sledovat až do konce. U Gulliverových cest jsem to nedokázal, po půlhodině jsem usnul v dost křečovité poloze, vzbudil jsem se při závěrečných titulcích... A vůbec mi to nevadilo. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Je tak milé vidět, jak se američtí "umělci" snaží přiblížit klasickou literaturu assbookové generaci, aby nemusela složitě slabikovat záludnosti předviktoriánské angličtiny a potupně kopčit čtenářské deníky z internetů. A navíc takovou kůl zábavnou formou! On to totiž Jonatán původně myslel přesně takhle, když to psal, ale díky tehdejší puritánské době musel udělat pár zanedbatelných změn! Gulliver byl zjevně ve skutečnosti otylý, slizký, trapný debil, kterého osud zavál do země kýčovitých, patetických a otravných malých zmrdů. Ti jej však začali bezmezně uctívat, protože dal na držku zlému Transformerovi, který je chtěl zotročit. Díky tomu sbalil Gulliver roštěnku, která by o něj normálně neopřela ani kolo, stal se slavným a uznávaným cestopiscem. Prostě typický splněný Anglosaský sen! ()

Galerie (78)

Zajímavosti (20)

  • Postavy Dan (T.J. Miller) a Jinks (James Corden) byly pojmenovány podle producenta snímku Dana Jinkse. (oje)
  • Jonathan Swift napísal Gulliverove cesty v 18. storočí, keď svet nebol ešte celkom objavený a ostrov plný Liliputánov nebol nepredstaviteľný. Dnes to už neplatí, a tak sa tvorcovia rozhodli presunúť Gullivera do alternatívneho sveta. (krasomama)
  • Emily Blunt sa v jednom z rozhovorov priznala, že postava princeznej bola zatiaľ "najdievčenskejšia" rola v jej kariére. (Fabrinka)

Reklama

Reklama