V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

CinemaView.sk (Radka Cenká)

"Dielo však nemusí byť výslovným sklamaním. Ak sa odpútame od obsahovej stránky, film sa posúva plynule, bez zásadných šumov v obraze a s dynamickým strihom. Perspektíva nadhľadov, podhľadov a liliputánskeho mestečka tvoria zaujímavú kompozíciu prostredia, na ktorom si tvorcovia dali záležať." více

Cinemo.cz (Peter Borko)

"Filmové spracovanie tohto vtipného a zaujímavého príbehu je vždy cesta, ako pritiahnuť do kín veľký počet divákov. A to duplom, keď hlavnou postavou je Jack Black, známi najmä ako výborný komik." více

ČervenýKoberec.cz

"Gulliverovy cesty jsou ukázkou toho, jak jeden smolař, který si chce počechrat pošramocené ego, dokáže zničit jedno poměrně hezké království. Některá ztvárnění pravdivých dobrodružství ze života hlavního hrdiny jsou povedená, ale pomočený král a Liliput v obřím pozadí vše zničí." více

FanMovie.cz (Petr Dudek)

"... 3D je zbytečné. Scénář byl napsán pro děti do šesti let, ideálně s menší retardací. Herci naštěstí hrají jako v divadle pro školní družinu, rodinné filmy ale nabízejí i něco po dospělé diváky. Gullvierovy cesty nenabízí nic." více

FeelingMovies.sk (Milena Kiripolská)

"Od komédie by človek očakával humor, od 3D zase hru s možnosťami obrazu. Od Gulliverových ciest dobrodružstvo. V najnovšom filme Roba Lettermana je všetkého menovaného poskromne. Ak vôbec niečo." více

Filmserver.cz (Vratislav Šálek)

"Klasické dílo světové literatury se v hollywoodském provedení změnilo v povrchní komedii, jejíž vtipy pobaví úzkou skupinu diváků. Gulliverovy cesty jsou hraným debutem režiséra animovaných filmů, což je na výsledku znát. Bohužel." více

Koule.cz (Jana Julínková)

"Zfilmovat Gulliverovy cesty? To by díky kvalitní a obrazotvorné předloze nemuselo dopadnout špatně. Nemuselo, ale v podání režiséra Roba Lettermana bohužel dopadlo. Z oblíbené satiry Jonathana Swifta totiž pod Lettermanovým vedením vznikl prostoduchý a nezábavný příběh o tom, že i ten nejméně…" více

MFantasy.cz (Zuzana Vašíčková)

"Zhruba do poloviny snímku jsem se příjemně bavila, poté se mi zdálo vše již trochu přehnané a samotný závěr v liliputím království mě sice rozesmál, ale ne v dobrém slova smyslu – podle mého byl zcela zbytečný a přehraný, a to i vzhledem ke zbytku filmu. Kdybych měla Gulliverovy cesty zhodnotit…" více

MovieZone.cz (Karel Ryška)

"Jediným štěstím Gullivera je, že v kině soupeří o publikum s trojkou „fotrovské" série. A oproti ní nabízí minimum nechutných scén. Úroveň tuposti je ale zhruba stejná, přičemž tady jen víc litujete sympatického hereckého obsazení, které se musí potácet od scény ke scéně, aniž by z něj někdo dostal…" více

Topzine.cz (Pavlína Nouzová)

"Předloha je především satira, možná až antiutopie. Podle filmu to ale vypadá, že jeho tvůrci možná ani neumí tenhle výraz vyslovit. Gulliverovy cesty jsou jednoduše dětinské. Z části za to může stupidně udělaný dabing, kde jsou dokonce i písničky přezpívané do češtiny." více