Třetí pokračování této komedie nese název Fotři jsou lotři a vypráví o dalším průběhu života rodiny Jebalových a Byrnesových. Greg Jebal se svou manželkou Pam mají dvojčata, která brzy oslaví své 5. narozeniny a koupili si nový dům, který je v rekonstrukci. Gregův tchán je bývalý specialista CIA, poté co dostane infarkt, tak uvědomí Grega, že on bude jeho následníkem. Chce aby se stal kmotrem Jebalem, musí pro to splnit tři důležité věci. Mít pro rodinu pořádný dům, zařídit dětem to nejlepší vzdělání a zajistit finanční zázemí. Greg je šťastný, že konečně se jeho vztah s tchánem zlepšil, a tak hodlá udělat vše pro to, aby ho nezklamal. Chce dát děti do té nejlepší, ale zároveň nejdražší školky ve městě, kterou si jako zdravotní sestra nemůže dovolit. Greg chce získat více peněz a tak je přesvědčen k propagaci pilulek na erekci. Jack se svou manželkou Dinou přijedou Jebalovi na pár dní navštívit. Jack je velmi podezíravý a zjistí, že Greg před ním něco skrývá, myslí si, že mladá dívka Andi Garcíová, která Grega přesvědčila k propagaci pilulek na erekci, je jeho milenkou. K tomu ještě do města přijede Pamin bývalý přítel Kevin, na kterého Greg žárlí. Jack nabádá Pam, aby se dala dohromady s Kevinem. Greg a Jack se opět pohádají. Jack Grega sleduje a uvidí, jak ho polonahá Andi svádí... (TV Prima)

Indiana

Stejná sranda jako předchozí dva díly, možná se v některejch věcech tlačilo na pilo víc než bylo potřeba, ale i tak sem se nenudil. De Niro skvělej, ostatní taky, děti mi tolik nevadily (možná ta dcera, ale stejně neměla dost prostoru na to, abych z ní bublal). 7/10 a klidně se rád mrknu na čtyřku. ()

Pilda17

Průměrná bláznivá komedie jako ty dvě předchozí. Ben Stiller se do komedií vždy hodí, ale chtělo by mu to už hodit něco pořádného, ať je na co koukat... 5/10 = 55% ()

Disk

Jessica Alba provádí klystýr tlustému černochovi a Ben Stiler píchá Robert De Nirovi injekci do penisu. Vážně tohle někoho zajímá? Alespoň vtípek s Kmotrem pobavil a rychle to odsýpalo. Cítil jsem se u toho dosti trapně. ()

Rosaviva

Tak jsem byla docela zklamaná, protože první dva díly byli opravdu vtipné, tak, že jste se u nich smáli celou dobu. Kdežto tady jsem se zasmála asi tak dvakrát a to ještě nejspíš přeháním. A ta bitka a srdcerivný konec tomu dodal korunu. Nečekala jsem moc a i přesto jsem byla zklamaná. Rozhodně nejslabší ze všech, ale dávám tomu 3*, když už teď vím co (ne)čekat tak se na to dá dívat vcelku v pohodě. Ale jako ta Jessica Alba, WTF :D ()

Cappuccino

Poviem to takto - tretí diel série nad vodou drží už len sympatia k postavám, pretože množstvo a kvalita humoru je oproti predošlým dielom skutočne moc móc pozadu. Pripadal som si, ako keby bol scenár napísaný za jeden pracovný týždeň akousi nedoštudovanou personou, ktorá za prácu navyše dostala malý plat a tak si svoj hnev vybila na trápnostiach a vyslovených zbytočnostiach typu škôlka pre nadané deti/odrezaný prst/pichanie injekcie do penisu. Niesom žiaden puritán, to rozhodne nie, ale od série "Fotro-lotrov" čakám skrátka omoho viac. No aspoň že DeNiro a Hoffman vždy potešia.) ()

Allien.9

První polovina je vlažná a sem tam obsahuje i trapnější momenty (tím vůbec nejtrapnějším je klystýr), druhá je jedním slovem "fajn" a vrací vše do starých známých kolejí. Rodinná nedůvěra pokračuje, vztahy se rozpadají, pak se zase upevňují a všichni jsou přesně takoví, jací byli doposud. Robert De Niro, Barbra Straisand a Blythe Danner opět senzační, Ben Stiller ale jaksi uvadl a odsunutí Dustina Hoffmana do Španělska mě taky dvakrát nepotěšilo... Ale aspoň jsme se konečně dočkali více "pana dokonalého". ()

misterz

Sérii už asi došiel dych. Menej zábavné, menej vtipné. Kvalitu prvých dvoch dielov to dosahuje iba pri pár momentoch. Stále sa však pri filme dá posedieť bez toho, aby sa človek často mrvil a znudene pozeral na hodinky. Chcelo to viac humorných situácii a viac podarených hlášok. Poznám však aj horšie komédie, takže čistý priemer. 50/100 ()

Goldbeater

Po prvních dvou dílech je to trochu předvídatelné pokračování. Tedy podle šablony - Greg udělá hloupost, Jack mu to vyčítá a nakonec se zase usmíří. Tentokrát tu ale máme nové lidi (pomalu k ničemu, když všechno obstarávají staří známí. Proč tu byl např. Harvey Keitel v naprosto epizodní roli, to nepochopím) a nové situace. Stejně už si však myslím, že tenhle díl se mírně naklání k parodii (čelisti v bazénku). No ale zasmál jsem se, to Little Fockers ještě jakš takš zachraňuje před propadem. ()

Javert

Kupodivu ne tak blbé, jak jsem předpokládal. Hlavní oporou je sice stále De Niro těžící z těch samých situací, co v předchozích dvou filmech, ale celková úroveň se i tak drží na průměru, až lehkém nadprůměru. Možná je to i tím, že Fockerova rodina (při vší úctě k Dustinu Hoffmanovi, který se sice snaží, ale se scénářem udělá máloco), která mi ve "dvojce" přišla coby hlavní zdroj trapnosti se tu objevuje tak málo. Zhlédnutí Little Fockers rozhodně není ztrátou času, ale na druhou stranu ani filmem, který by člověka dokázal přikovat ke křeslu. Je to sice svou komikou omletá, nicméně slušně obsazená a stále celkem solidní komedie-jednohubka. ()

kingik

Scénář není úplně nejvybroušenější, ale třetí pokračování je v nejsilnější možné herecké sestavě. Stiller, De Niro, Polo, Streisand, Hoffman, Wilson a atrakce největší Jessica Alba. Ti všichni se ještě potřetí přišli ztrapnit v dobrém slova smyslu v donekonečna natahované etudě na téma napjatých vztahů mezi Gregem a nevrlým Jackem. Do toho se přidá lék na erekci, domnělá aférka Grega s vnadnou obchodní zástupkyní s mužsky-hereckým jménem Andy Garcia nebo lapálie s ještěrkou, pro které má Jack už od války ve Vietnamu "slabost". Nejvíce trapnosti slízl Owen Wilson a o pomyslný post královny krásy třetích Fotrů se vzorně přetahovala Jessica Alba s Teri Polo, a když už to vypadalo na remízu, tak nakonec vyhrála Jessica, protože jsem nečekal, že se předvede ve spodním prádle, navíc v naprosto odzbrojující trhlé kreaci, která se v pohodě vyrovnala De Nirovu tradičně zapšklému výrazu a Stillerově šibalskému humoru. Originální vtipy měly své zastoupení, a o tom, že by rodina Jebalova snad přestávala být vtipná, nemůže být řeč. Některé gagy se sice zdály být už notně obehrané, ale to je u třetího pokračování komedie, která vlastně přišla jen nevázaně pobavit, celkem přípustné. Když se sejde kvalitní herecká parta, tak se i z řídkého scénáře dá vydolovat solidní porce zábavy. 80% ()

Sobis87

Zatímco první díl série byl velmi vydařenou komedií, dvojka už poměrně ztrácela na množství vtipů nižší úrovně, avšak stále se jednalo o vcelku dobrou zábavu s několika vynikajícími momenty. Třetí Fotři jsou lotři pokračují v kvalitativně sestupné tendenci série a ve výsledku se jedná o film přinejlepším průměrný. Pokud pominu "krvavou hostinu s krocanem"a parafrázi na Čelisti, vlastně jsem se ani jednou hlasitě nezasmál a většina vtipů představuje pouhou recyklaci již viděného, což platí i pro samotnou zápletku (na konci jedničky zdrhl od rodiny Stiller a přivést zpět ho musel De Niro, ve dvojce to je naopak a ve trojce zase bere roha Stiller, atd.). Dustin Hoffman se ve své roli už jen pitvoří, Barbra Streisand křečovitě recykluje vše, čím spolehlivě bavila ve dvojce, obsazení Harveyho Keitela postrádá logiku a jeho postava je naprosto zbytečná, Laura Dern se také moc nepředvedla a Jessica Alba je přinejlepším průměrný komik. Jediní, kdo dokázali vyjít se ctí i z těch nejtrapnějších momentů (např scéna "mám pětihodinovou erekci, musíš mi píchnout injekci do bimbase") útočících na divákovu bránici skrze laciné fóry, jsou Robert De Niro a Ben Stiller a právě díky nim se dala celá ta hodina a půl celkem bezproblémově přežít. Fotři jsou lotři představují slabý odvar z jedničky a počítat s ním jakožto s autonomním filmem, ve kterém neblbnou herecké legendy, nejspíš bych k němu byl i vstřícnější, ale takhle...jednoznačně zklamání. ()

IQ Tiqe

Proč tolik kritiky? Já se bavil zdaleka víc než u předchozího dílu - už téměř zmizely trapné vtipy a až na závěrečný youtube mix, který si mohli odpustit, nemám výhrady. Jsem radši, když je fór i děj čitelný hodinu dopředu, než aby byl stupidní a trapnej. Od podobných komedií víc nečekám, vím, že to nebude špička. # příběh 5 | hudba 7 | humor 7 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znova 6 ()

Sonnery

Aź budu jednou prostatik - a dá Bůh, že se jím jednou stanu - a budu se naklánět nad toaletní mísu "kapaje", tak se budu v duchu modlit, aby můj syn neviděl Fotry a neobjevil se za mými zády s injekcí. ()

Carol Pifková

Tak ako v jednotke i v dvojke som bola zvedavá iba na Roberta De Nira a navyše Stiller tu vyzeral ako dáky bukvičák v svetríkoch. Našťastie ak nerátam Nira tak film pekne oživil i bláznivý Owen Wilson. Také slabšie 3* ()

Frajer42

Slabý odvar ze dvou předchozích dílů. Co dodat? Snad jen, že mám po zhlédnutí takový pocit, že bez tohoto dílu bych se zcela jistě obešel. Postavy okoukané. Vtípky ohrané. Přišel čas poslat sérii k ledu a začít vařit z čerstvých inkrediencí. Tahle série už nemá budoucnost ani kdyby do ní nasázeli ještě více zvučných jmen. * z úcty. ()

teutates

Mne ten humor Grega Jebala nepríde 2x fun... tak jasne klasika. Starý vodca hľadá náhradu na post veliteľa rodu a ako správny tajný agent na to ide veľmi špecifickým spôsobom. Samozrejme ako inak, prvý úsudok je zlý... Jack Hruška nevidel akého vodcu rodu má priamo pod nosom, pretože je to veľký loooser, ktorý zahýba svojej žene, jeho milovanej dcére. Jebal ukáže, že dokáže krásne nakrájať krocana a tým si získa srdce dedka Hrušky, taktiež nepodvádza milovanú dceru... happy - end jak sviňa, Jebal a dedko Hruška srdcovrúce zmierenie, uúu. 4/10 ()

Jebalovi a Jebalčata

Jebalovi a Jebalčata

20.02.2009

Na nás nekoukejte, čsfd tenhle překlad „hravého“ původního jména nevymyslela. ;-) O pokračování „fotrovské“ série se mluví už léta. Aby ne, jednička při rozpočtu 55 miliónů vydělala celosvětově 330… (více)