Divnej týpek

• USA Gentlemen Broncos (více)

Probuďte svou mužnost, popadněte popcornové kuličky a připravte se na salvy smíchu s Divným týpkem! Režisér filmu Boží zápasník (Jared Hess) a jedna z hvězd seriálu HBO Flight of the Conchords (Jemaine Clement) spojili své síly, aby natočili příběh Benjamina Purvise (Michael Angarano), sympatického samotáře, jehož dosavadní život se převrací naruby poté, co mu namyšlený autor románů fantasy na festivalu spisovatelů ukradne příběh. Ve vedlejších rolích této “legrační a svérázné komedie” (People) se představují Jennifer Coolidge (Prci, prci, prcičky) a Mike White (Škola ro(c)ku). (oficiální text distributora)

BodlinkaV

Na začátku jsem nevěděla, co tím chtěli tvůrci říci a jestli má vůbec cenu dál na to koukat. Ale ten film byl tak ujetej, až se mi to snad i začalo líbit. Taková "pošahaná oddechovka" ()

Zeldur

Jared Hess opět nezklamal. Jeho podivného, potrhlého Gentlemen Broncos sice musíte brát hodně s nadhledem, ve finále ale jde o skvělou komedii. Hvězda navíc za úvodní titulky. ()

Bigwave

Film stvárňuje představy jednoho obyčejného kluka, který je velký nadšenec sci-fi a především nadšený spisovatel. Celý film je smršť kýče, absurdity, nesmyslnosti, neuvěřitelně nepochopitelného humoru. Bavil jsem se i když místy jsem nepobíral ()

kakyn

Na tomhle filmu jsou nejlepší ty scény z těch knih. Jinak je to nudný a nezajímavý. Prostě bitevní jelen s raketometem a kulometama :D Je to sice pi*ovina ale aspoň sem se u toho dobře zasmál. ()

AnnaMae

Příjemný překvapení. Tohle není jen sbírka scének a hlášek nalepených na uměle vytvořený jakože-děj, aby je bylo na čem promítat, jak mi často komedie připadají. Má opravdový nápad, dokonce i s nějakýma myšlenkama, je originální a ulítlá. Jo, je divná :-) Takhle nějak by možná vypadaly filmy Wese Andersona, kdyby je točil třeba se Stuartem z Big Bang Theory. Jsou tam totiž podobně divný postavy, hledající svý místo na světě a snažící se jít za svými sny. (I když, kdo je divnej? Nejsou právě tohle normální lidi?) A celý to má takovej zvláštní fantaskní nádech, jen to nemá ten kouzelnej, hezky barevnej, ale spíš nerdovskej vzhled. ***-**** ()

Pitryx odpad!

Výrobce drog by zcela jistě zajímalo, cože to byl za matroš. co měli autoři snímku. Marně jsem čekal na avizované salvy smíchu a vůbec na humor jako takový. Tahle stupidita mne ničím nenadchla a málem jsem u toho usnul. Snad se autoři domnívali, že to zachrání podivnými kostýmy?? Nu, nezachránili. Ale vydržel jsem hodinu, což je jistě úspěch. 201205134000/0000/0000 ()

PATWIST

Čudnému čávovy ukradne autor románov Chevalier námet na knihu, ktorému sa v poslednej dobe nedarilo. V podstate si stačí pozreť fotografie k tomuto filmu a zistíte že to nie je nič pre vás ak nie ste fanúšik sci-fi a zvráteností (ktoré sa objavia v tej jeho knihe). Nápadom je teno film podobný s Nenapraviteľný klamár (2002), kde sa jednalo o krádež námetu na film, no tento film má na nenapraviteľného klamára rozhodne ďaleko. ()

Ravenous

Wow, tak to byl parádní úlet. Myslím, že mám novou filmovou lásku. Filmek jsem si pro jistotu asi za deset hodin pustila ještě jednou. Eee, nejsem úchyl, vlastně asi jsem, ale to je nepodstatné. Potřebovala jsem se jen ujistit, že to co jsem viděla bylo opravdu skutečné. Hehee, a bylo. I napodruhé jsem se smála na celé kolo, jak naprostý idiot. Jared Hess je geniální magor a já před ním smekám. Film nemá jediné hluché místo, postavy jsou mistrovsky napsané i zahrané a věřím, že i herci si své role nadmíru užívali. Každá scéna je promyšlená do největších detailů a jako velký bonus k tomu hrají staré, většinou rockové pecky v čele s Black Sabbath a jejich Paranoid. Co dodat...tuhle úchylnou pakárnu rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

stool

komedie o rivalitě mezi utažskými spisovateli sci-fi, která vypadá jako vystřižená z klipů Boards of Canada. Já mám filmy s nádechem minulých desetiletí rád, ale tohle je tak osmdesátkový, až je to opravdu špatný. ()

AARONN

Je to jako být na večírku, kde je spousta lidí, a ty, ačkoliv víš, že je to blbý nápad a humor není tvůj kámoš se rozhodneš ten vtip říct. Sebevědomě ztišíš hudbu, zacinkáš na skleničku a nahlas, suše a pomalu přednášíš svůj výjimečný kousek. Po dvou minutách končíš. Lidi koukají, jako by měly prsní lasery a ty se řechtáš.. jen ty - alespoň v to doufám, jelikož pokud ani ty ne, tak se na to vyser, cucej si svůj stříknutej džus a mlč. ()

HMTD

Strašná úletovost je mi jasné že je to naschvál a vlastně v tom vidím část umění ale i tak není to můj vkus a tak hodnotím jen*.Hlavní hrdina hraje svou roli dobře stejně jako jeho "strážný anděl",Jennifer Coolidge je jako vždy naprosto nesnesitelná a hloupá,skoro už jsem si myslel na počátku filmu že umí zahrát i něco jiného a ono ne. Prostě tohle bude hodně o vkusu ()

Pavlo

Musím položiť jednu otázku – Prečo sme stále zasypávaný takýmito kvázi komédiami, ktoré sa hrajú na to, že majú nejakú super pointu a zároveň sú strašne cool? Je tu vidieť strašný úpadok kinematografie... A to sú jediné pocity, ktoré tento film dokáže vyvolať. ()

zero_zelo

doufám, že páni profesionální filmoví kritici z místního serveru pochopili, že tendle film je vlastně pardoie, žejo? ;) a není úplně nejhorší.... jestli má někdo rád sci-fi, hodlá si odpočinout, nic neřešit a jen tak zkouknout parádní kokotinu, nechť vstoupí. popř. přijede na jelenu ()

ToMY_SMOG odpad!

Byla zde k vidění nechutná scéna, kdy se líbal právě dozvracející hlavní hrdina, jemuž nemohu přijít na jméno. Když to však srovnám s celým filmem, byla to nejméně nechutná scéna. Po celou dobu jsem si jen říkal, jestli je opravdu možné natočit něco tak odporného. Při pohledu na každého z herců se nabízela otázka, zda-li jen nesebrali pár duševně nemocných lidí, přičemž natáčeli jejich chování, bez jakéhokoliv scénáře. Nikdy už nechci vidět nic podobného. Považuji to za vrchol drzosti a težko tenhle film někdo překoná. NIC HORŠÍHO JSEM NEVIDĚL -> 1/10 => ODPAD ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)