Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi thriller s hororovými prvkami. Má veľmi dobrý príbeh o menšom mestečku, v ktorom sa niektorí ľudia začínajú správať podivne, čo sa prejavuje na ich vražednom správaní a po vypuknutí epidémie je celé mestečko izolované a obkľúčené armádou, ktorá je možno ešte nebezpečnejšia ako samotní nakazení. A tak hlavným hrdinom nezostáva nič iné ako bojovať o svoje životy a snažiť sa dostať z izolácie. Spracovaný je dobre, nemá žiadne vyslovene slabé miesto a ani zbytočne dlhý úvod, jednoducho stále sa niečo deje a to je v tomto type filmu len dobre. Ale myslím, že je dôležité tento film nebrať ako horor, aj ked´ na prvý pohľad tak vyzerá, ale vsádza v prvom rade na iné prvky ako atmosféru alebo napätie, ktoré tu miestami síce je, ale v inej podobe alebo násilie, ktoré tu taktiež je, ale nie je ho moc a nie je ani moc drsné. Ale na celý film sa dobre pozerá kvôli dostatku zaujímavých scén. Najviac ma zaujalo neskoršie stretnutie s rodinou prvého zabitého, s doktorom, väčšina scén s vojakmi alebo veľmi zaujímavý záver. Chválim aj zaujímavých a originálnych záporákov, ktorí aj po nákaze robia to, čo bolo pre nich typické aj predtým. Uznanie si zaslúžia aj herci, ktorí sú v rámci tohto typu filmu veľmi dobrý nadpriemer, hlavne duo Olyphant a Mitchell je na tom veľmi dobre a aj po stránke správania jednotlivých postáv som spokojný. A technická stránka filmu je samozrejme kvalitná. Ja som dosť spokojný a dostal som približne to, čo som aj čakal. Určite sa nejedná o žiadny kult, ale po žiadnej stránke ma film nesklamal. 77% ()

genetique

Po dlhom čase poriadna horrorová popcornovka, ktorú by Romero určite s dnešnou technikou natočil asi podobne. V sedemdesiatych rokoch vyznel tento námet pomerne ťažkopádne, i keď jeho hĺbka mala oveľa väčší efekt. Hlavne samotný záver bol v pôvodnej verzii oveľa depresívnejší a komornejší. Z originálu si teda tvorcovia preniesli len torzo a všetko ostatné si (na moje prekvapenie) upravili podľa svojho. Ale vôbec tým kvalita snímku neklesla. Zimomriavkové momenty mali skvelú fazónu počas celého trvania a boli porciované v skvelom tempe a so skvelými inovačnými nápadmi. Herecký potenciál hlavných predstaviteľov, ktorí ho vo svojich postavách mali možnosť predviesť, bol využitý naplno, Tymothy Olyphant si pomaličky dláždi cestu medzi hereckú elitu. Charizmu má obrovskú, ešte trošku na sebe popracovať a bude to tip-top. Takže záverom - jeden z mála remakeov, ktorý kvalitou presahuje originál. 80%. ()

LihO

Celkom slušný film, dobre spracovaný, no neprichádza s ničím novým. Všetky "nápady" prebraté z iných "zombie" filmov, hlavne Resident Evil. Dej sa dá ľahko predvídať, maxmálne sa pár krát zľaknete. Inak celkom sympatické obsadenie, jednoduchý dej a s tým spojený aj jednoduchý scenár, ktorý bol kladnou stránkou tohto filmu ako dôkaz, že menej je niekedy viac. Aby som to zhrnul: nebolo to zlé, no nebolo to nič extra :) ()

Eliott

S druhým shlédnutím, již pro mne výrazně klesá nadšení z tohoto díla. Možná se na to do jisté míry podepsal i český dabing, ale spíše stačí vidět pouze jednou. Stejně jako je tomu u filmů většinou. I tak se však jedná o jedno z nejlepších provedení ohledně tématiky smrtícího viru/zombie. ()

ScreamJay

Psychotická sklizeň na maloměstě aneb nearktická denní verze 30 Days of Night... Původní sedmdesátkový originál The Crazies od George A. Romera pamatuji jen v útržcích, takže mě při sledování tohohle remakeu nesvazovala jakákoliv snaha porovnávat neporovnatelné. Nutno přiznat, že Breck Eisner vzal na vidle pořádnou porci toho, čemu já říkám submoderní zabíječe atmosféry - klipová kamera i střih (byť s několika opravdu povedenými záběry) a těžce naspeedované šílenství. I přesto však aktuální The Crazies disponují (kupodivu) jakous takous funkční atmosférou, nikoliv však hororovou a jistou dějovou sinusoidou (řekněme napětí dávkované s mezipauzou). K tomu vcelku sympatický Timothy Olyphant, chilloutově (akusticky) kontrastní hudební doprovod Marka Ishama a správně ujetý závět dohromady dává jedenu z těch přesvědčivějších soudobých předělávek, která neprudí, neoprudí. P.S.: Proč ale sakra ti hrdinní zachránci nechávají své nebohé manželky vždycky čekat na zdánlivě opuštěných prostranstvích, když je to asi stejně moudrý, jako hodit balíček rumovejch pralinek v sezení anonymních alkoholiků??!! [final rate: 65%] ()

Botič

When people run in circles It's a very, very mad world. Ne The Crazies opravdu nejsou filmem o zombies a ani o naší lásce k tlejícímu se masu nebo střelbě ze střech obchodních center do mrtvých, leč pohybujících se hor masa s pocitem, že tamten chlápek vypadá jako ten, který se pokusil pohřbít námi milovaného Batmana pod nánosem neonu, nebo ta mátoživě se plahočící žena nám zas zatápěla na hodinách matematiky. Ale i přes tento fakt se překvapení skutečně koná. Ve výsledku je přeci jen jedno, jestli kolega jdoucí Vám po krkavici je mrtvým a nebo pouze nakaženým nově vyšlechtěnou biologickou zbrání. Snímek rozdělující lidstvo na šílence v plynových maskách a ŠÍLENÉ coby vedlejší produkt biologického průmyslu je z ranku kvalitnějších remaků u kterého jsem chvíli uvažoval i o plném hodnocení. Typicky americký a hezky postaru natočený horor s atmosférickými scénami o kterých by si jiní tvůrci mohli nechat jen zdát. Je až s podivem kolik napětí se dá vyždímat z pouhého průjezdu mycí linkou nebo škrábáním vidlemi o zem. Příjemná chuťovka fungující coby horor i drama o cestě za novým životem. Dnes už bez přízraku strachu z atomového věku. 8/10 ()

3DD!3

Tak a ode dneška budu pít jen balenou vodu... Solidní řemeslo. Timmy Olyphant po DOKONALÉM ÚNIKU pokračuje v linii sympaťáku s kvérem, fešná Radha Mitchell nejde pro fuck daleko a postavy se chovají celkem rozumně takže člověk nemá problém jim při jejich cestě z města držet palce. Jsme sice v klasickém hororovém béčku, ale pár scén vážně vyčnívá, akce je natočená opravdu zdařile a některé nápady jsou celkem neokoukané. Užil jsem si to. :) ()

Le_Chuck

Som si pri sledovaní pripadal ako veštecká guľa, vždy o pol minuty pred filmom aj napriek jemným mikrospánkom. Tak si predstavujem, že vznikal scénar. Nakolene, pri pive, za jeden večer. Aj tak relaxačných 65%. ()

Kaka

Ani strhující akce, ani zajímavý děj, ani převratná pointa. Kupodivu snad jen Timothy Olyphant a tím to hasne. Čekal jsem další spanilou jízdu a jakoby to bez zombíků nebylo ono. V traileru byla dvakrát hutnější atmosféra než ve finální verzi filmu. Což je minimálně k zamyšlení. ()

viperblade

Dvě věci jsou jasné: Za prvé, hodně dlouho se budu vyhýbat myčce aut :-) a za druhé, Eisner si u mě spravil pověst za průměrnou Saharu. The Crazies je horor, který celou dobu jede v rychlém tempu a málokdy dá divákovi prostor se nadechnout. A právě to mi trochu vadilo - vše je hodně rychlé, předem nalinkované, na strach tím pádem nezbývá takový prostor. Kdykoliv se ocitli hlavní hrdinové v nebezpečí, nebál jsem se o ně, protože maximálně do pěti minut už byli v pořádku. Lekačky jsou zde efektivní a čekané, nicméně většina na mě nefungovala. Alespoň, že obsazení se povedlo - Timothy, Radha a Joe, to jsou hlavní herecké pilíře tohoto snímku. Celou dobu jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami, ale za ten konec, který má nádech hodně černého humoru (až uvidíte, pochopíte) dávám horší 4 s tím, že očekávání (která pramenila z vynikajícího traileru) se nesplnila všechna. Škoda… ()

castor

Úvod je dle mého skromného názoru výborný.. Zapadlé městečko pomalu upadá do atmosféry, kterou nikdy ani náznakem nezažilo. Něco je špatně a za podivným chováním několika místních vidláků stojí přísně utajený pokus, který měl zprovodit ze světa jakousi biologickou zbraň. Jenže ouha, ne všechno dopadlo podle vládních představ, prokletý sajrajt si najde cestu do místních vodovodů a poklidné městečko musí v tu ránu bojovat s vlastními agresivními obyvateli i armádou, která je chce dostat do izolace. Vzápětí to jde ráz na ráz a z výborného úvodu je průměrný boj o vlastní krk.. Je alespoň chvályhodné, že tvůrci zvolili přímočarý tah na branku, který není bržděn zbytečnými otázkami. Jede se tu na plný plyn a soustředí na to podstatné – eRkové násilí. K tomu všemu hutná a po celou svou stopáž beznadějná atmosféra, slušní herci (Timothy Olyphant se srdnatě sápe nahoru, přejme mu to), příjemně krvavá zábava a hlavně nápadití tvůrci, kteří v řadě scén ukáží vždy něco nového. Přiznám se, že jsem viděl původní satiru George A. Romera a jsem rád, že jsem na ní už zapomněl. Tohle je jiné kafe a i když tempo tu a tam kolísá, diváka uspokojí kvalitně odvedené řemeslo.. a to se počítá!! ()

MM_Ramone

V malom, pokojnom, americkom mestečku Ogden Marsh sa začali diať veľmi znepokojivé veci. Abstinujúci alkoholik napochoduje na školský baseballový zápas s brokovnicou v ruke. Slušný farmár upáli svoju rodinu vo vlastnom dome. Koroner napadne šerifa. Ľudia upadajú do zvláštneho stavu, ktorý vrcholí vražedným záchvatom. Krátko na to mesto obsadí armáda a dá miestných občanov do karantény. Lenže i toto opatrenie zlyhá. Zdá sa, že za to všetko môže neznámy vírus. Celé je to akési podivné. Snímok "Podivní" je ďalšou podivnou variácou na už sto krát obohratú tému zombie virus. ** ()

D.Moore

Nečekal jsem moc a jsem příjemně překvapen. Zase trochu jiné zombie řádí jako pominuté v akčním příběhu, který sice nepatří k nejrafinovanějším, ale díky řadě opravdu skvělých a hlavně napínavých scén (patolog, automyčka...) jsem neměl potíž to přehlédnout. Timothy Olyphant byl tentokrát velmi sympatický, Radha Mitchell v roli jeho ženy také. ()

Spooner

Za málo peněž hodně muziky, aneb našlapaná jízda od začátku do konce. Hororový to sice moc není a celý je to spíše akčnějšího rázu, ale to nevadí. Atmosféru to má výbornou, je to svižné a člověk se ani na chvilku nenudí. Navíc postavám člověk opravdu fandí a nenadává tak nad tím, jaký jsou to tupci, jak už je u současných hororů zvykem. Ale to bude asi tím, že je tady opravdu hodně charizmatickej a drsnej Timothy Olyphant a výborná Radha Mitchel. Jen škoda, že scénář je docela klišoidní a i když se toho občas režisér snaží využít, tak se nějakým logickým lapsům stejně nevyhne. I tak ale hodně povedená žánrovka.70% ()

petero

Vydarený remake málo známeho Romerovho nákazového príspevku prekonáva originál už len tým, že má scény ktoré stoja za to (napr. autoumyváreň, kamión). Nečakať nič originálne, je to len slušne natočená žánrovka. Zamrzí fakt, že priemerné výkony ústrednej sympatickej dvojici s prehľadom prekonáva vedľajšia postava v podaní Joea Andersona. ()

Davies182

Já Eisnerovi těch pět hvězd na čelo klidně připlácnu. Tohle je totiž snímek s nezaměnitelnou atmosférou (a výýýbornou kamerou!), který mě bavil od začátku do konce. Nečekaně "akční" scénář se s ničím nese*e, a hned v úvodních minutách do diváka hustí jednu akci - nebo minimálně napínavou scénu - za druhou. Před vstupem do sálu se pořádně nadechněte, protože tvůrci Crazies vám šanci k druhému nasátí vzduchu do plic rozhodně nedají. Když se nad tím tak ohlížím zpátky, tak snad jediná "klidná" scéna, kdy jsem se zavrtěl v sedadle, byla ta, když Radha Mitchell připoutaná k lůžku spatří svou kolegyni z práce a následuje asi půlminutový rozhovor. Stopáž tu překvapuje svou bezskrupulózností, výborně natočenými akčními scénami, a líbivými lekačkami. A jak bylo již několikrát zmíněno, tohle je jeden z mála hororů s opravdu inteligentními postavami, o které se divák bojí. Kdybych chtěl pokračovat ve vypisování všech plusů, pomůže mi k tomu jedině dvojtečka: výborný Olyphant, nezapomenutelný Anderson, sexy mysterióznost, scéna s vojákem ve stodole, hudba... a TEN KONEC! Až na minimum pitomoučkých scének jsem velmi spokojen - je to neskutečný nářez a již toužebně očekávám Blu-Ray! ()

Xmilden

Zkušeně jsem si počkal až budu moct Podivné zhlédnout v dobré kvalitě. Dost jsem se podivil že Eisner natočil hloupou Saharu a pak tohle. Crazies se mi totiž moc líbili, na místo již zmíněné Sahary. Původní Romerův opus jsem neviděl. Ale když bych měl srovnat Podivné s Romerovým posledním filmem, tak mám jasno. Romero se může v klidu odebrat na odpočinek, zdatní následovníci mu určitě vyrostli. Intimní scéna s flexou, úžasná. Crazies se díky kvalitnímu hereckému osazenstvu dostávají na nějakou vyšší úroveň naprosto samozřejmě. U hororů nebývají přece jen pravidlem dobří herci s povedeným scénářem. 70% ()

Phobia

Asi už jsem přejezená zombie tématiky - dobře, tady jsou to nakažení, ale pořád vypadají a chovají se jako zombíci. Nedokázala jsem v sobě při sledování vydolovat patřičný zájem; ultrakladný šerif s pronikavými dedukčními schopnostmi mi trochu lezl na nervy, jeho manželka o něco víc a zástupce šerifa mě svým závěrem zklamal (za tu patetičnost se scénáristi měli pořádně kousnout do řiti). Štvala mě neschopnost armády a zrovna tak konec filmu - postrádala jsem nějakou pointu a ne laciné BUM: chytit se za ručičky a hurá vstříc oranžovému nebíčku a šťastným zítřkům, jako by se vůbec nic nestalo. Když už se "Crazies" berou tak moc vážně, měli jít více do hloubky, takhle výsledek zůstal někde na půl cesty: ucházející atmosféra, několik dobrých scén a hodně ošolíchané sdělení, že vývoj biologických zbraní je svinstvo a vlády jsou svinské, když pak musí likvidovat následky nehod. Nic nového, nic výjimečného, nic natolik precizně vymakaného, aby se nad neoriginalitou daly přimhouřit oči. Na druhou stranu ani nic vyloženě pomrveného - být to první zombiefilm, co jsem kdy viděla, byl by z toho dost možná orgasmus. Ale není a třeba "Zombieland" mě bavil o hodně dlouhý chlup více. Lehký nadprůměr v horrorovém žánru - 65% ()

sepp

Až na tu jednu scénu v automyčce je celý film jedna velká, předvídatelná nuda. No a závěr je pro změnu jedno velký LOL. Děs. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)