Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

korbitch22

atmosferický,hlaškama a krví nabitý horor,který si jede pěkně vyšlapanou cestičku 80tých let.místy opravdu děsivé.myslim si,že je to jeden z nejlepších remaků,co jsem zatím viděl,pár chybiček se bohužel našlo,sem tam nějaká zbytečná scéna,nebo naopak nevyužitá,ale v celku příjemé mražení 7z10. EDIT: 3.10.2014. Tak po dlouhé době jsem film znovu zhlédl a zvedám na 5*. Výtečně natočené, se spoustou surových a naturalistických scén. Nejlepší remake všech dob.90%. ()

heyda

Svižné béčko, které rozhodně neurazí. Potěší herci, atmosféra i několik soldiních hororových momentů. Bohužel kvalitu ubírá pár klišé v podobě vteřinovek - aneb trapná záchrana těsně před jistou smrtí a taky slabší scénář. Celkově tedy 60% ()

Oktavianus

Z mnoha věcí jsem měl obavu: že akci moc nemusím ani u akčních filmů, že tu je hrdinou další z řady "mladých šerifů" (a ještě ke všemu je jím Mickey Altieri), že prostě Romerovu klasiku zprasí. Navíc popůlnoční vysílání na stanici Horror film neslibuje právě lahůdkovou podívanou. A chyba lávky! Sice se nedočkáme bezútěšné romerovské beznadějné atmosféry, tady pořád nějak ta naděje zbývá, ale napětí tu je solidní. Olyphant je sympatickej, všechno jede jako na drátkách a podle pravidel a na pár krutostí se taky dostane. Mimořádně příjemné sedmdesátiprocentní překvapení. ()

Flego

Keďže sa jedná o remake nie je dôvod sa zamýšľať nad príbehom, azda len toľko, že by si súčasný divák zaslúžil trochu viacej nápadov. Na čom si však tvorcovia dali záležať bola atmosféra, dynamickosť a ťah na bránku. Film je bez hluchých miest, rýchlo odsýpa, ale stopy po ňom nezostanú. ()

honajz

Pozitivem filmu jsou výborné civilní herecké výkony a vizuál - tedy výprava, krajina, lokace, kamera. Má to určité svižnější tempo. Negativem je stokrát provařený půdorys příběhu (šerif ve městečku něco odhalí, jedno jestli žraloka, co žere lidi jako v Čelistech, nebo tady kontaminaci městskou vodou, starosta je proti, události ale naberou rychlý negativní směr...; musíme utíkat, honí nás armáda a "zombie"). Druhá část mi oproti budování jakési atmosféry v úvodu přišla slabší. I pokud jde o herecké výkony, tady už nebylo z čeho brát. (Btw, jestlipak by po takových událostech hlavní hrdinka nepotratila?) ()

jonyyy

Romerův originál byl víc zábavný, ale takový neslaný nemastný, navíc hlavní hrdinové vypadali jak orangutáni a hlavně to vůbec nebyl horor. Tento remake dodal konečně atmosféru, pár lekaček, pořádný zvuk, efekty, sympatické herce a jako celek je to parádní. Za závěrečných 10 sekund přidávám na 85%. Zhlédnuto v kině - 129 Kč ()

Kailo

Celkem nápaditý horror. Ne, to kecám. Originalita z něho srší, asi jako elán z 90. leté báby. Nutno dodat, že environment/zombie vs. humans, mam rád, takže jsem byl patřičně nalazen. Co mě ale opravdu vytočilo bylo těch pár dialogů, co Danielle Panabaker měla... 50% ()

HellFire

Škoda, víc hvězdiček dát nemůžu. I když je The Crazies ve svém žánru jeden z těch nejlepších filmů, nevypadá vůbec na béčko a nemá takové ty nesmyslné momenty, které potápí většinu jeho souputníků (což není úplně pravda, bohužel je tu i dost takových momentů, ve kterých dokážete na 100% předvídat, co se stane), přeci jen mu něco chybí. Něco, kvůli čemu bych si ho déle pamatoval. ()

GigaPudding

Stupidní český název "podivní", za který by si distributor zasloužil lisknout, aby se trochu probral konečně, schovává velmi "příjemný" katastrofický horor se "zombie" (nejde o živé mrtvé, ale ten koncept je stejný) nákazou. Klasika s americkým zapadákem kdesi uprostřed ničeho, kde se náhodou začnou dít obyvatelům divné věci, ale vzhledem k podstatě nákazy je to poměrně dost nápadité i bez toho, aby se městečkem proháněly hordy nakažených. Film navíc začíná poklidně a člověk se může pěkně vcítit do atmosféry městečka, kde se to zničehonic změní v karanténní zónu kontrolovanou armádou. A armáda a celá snaha zabránit šíření nákazy je na filmu pravděpodobně to nejpůsobivější, protože se s nákazou snaží zatočit opravdu efektivně, což se vlastně táhne celým filmem až k jeho závěru. To je taky největší rozdíl oproti normálním filmům o zombie a různých nákazách, protože v těch se málokdy stává, že by se někdo snažil uzavřít nakaženou oblast do karantény a nějakým způsobem nákazu řešit. V Crazies ji naopak řeší na jednu stranu možná trošku nadsazeně, ale na druhou stranu někdy až nepříjemně realistickým způsobem, což je mnohdy málem až šokující a určitě je to jedno z plusů tohoto filmu a hlavně to přidává jeho beznadějné atmosféře. No a pochopitelně nakažení hlavním hrdinům taky značně znepříjemní cestu ven a na diváka párkrát taky bafnou. Takže zábava a v rámci "zombie" filmů příjemně svěží a nápadité s výborným koncem. Ale kdo by si zasloužil naliskat docela určitě je člověk, který vymyslel obálku českého dvd vydání tohoto filmu, protože je tam nejen ten stupidní název, ale taky docela spoiler :). ()

Deschain

Remake a ešte aj téma prevarená toľko ráz, že ma už asi nevie baviť. Ale na druhej strane, Resident Evil si vždy rada pozriem. No ale aspoň mal Olyphant vlasy a tým pádom to nebolo až také strašné. Iba nudné. ()

Pítrs85

Docela sterilní horor, který s typově podobnými Planeta Teror nebo 28 dní poté; prohrává na body. Příběhově to samozřejmě není nic nového, zkrátka zbytek přeživších se potuluje zdevastovanou krajinou z bodu A do bodu B, tam zabije pár napadených a postupuje z bodu B do bodu C a tak pořád dokola. Přesto to svojí jakous takous atmosféru má, navíc je z toho cítit rukopis George A. Romera (tu jako producent) a ústřední dvojice Mitchell-Olyphant je celkem sympatická. A závěr s hříbkem to vskutku rozsekl, 2,5* ()

eraserhead666

Romerův původní film jsem dosud neviděl, ale asi bude čas to napravit. Tenhle remake není zase tak špatný, má své světlé chvilky, (pán s vidlemi v nemocnici, útok na šerifa a jeho ženu v jejich domě). Ale je mi jasné, že origináíl bude určitě "oduševnělejší". Že někdy uvidím Olyphanta s knírkem se mi ani nesnilo a Radha Mitchell taky nijak neurazí :-). Trochu mi tam vadila armáda, ale jinak prostředí amerického venkova v kombinaci s náhle bláznivšími lidmi (lehká zombie aura je nepřehlédnutelná, ale pozitivní a v konečném důsledku mnohem působivější, je právě to, že to není zombie film) je zajímavé. Možná to mohlo být více drsnější a méně sterilní. ()

SOLOM.

Na tento remake jsem se docela těšil, protože jsem na něj slyšel vesměs jen samé pozitivní ohlasy. Nejprve jsem si však pustil Romerův originál, abych měl možnost srovnávat a musím konstatovat, že oba filmy ač se v některých situacích dost rozcházejí si nakonec nemají mnoho co vyčítat a jsou zhruba na stejné úrovni. Zatímco v originálu se mi více líbila vytvořená atmosféra, beznaděj a především ona kritika systému a armády, tady jsem měl šanci zase vidět mnohem lepší herecké výkony, akční pasáže, mnohem více mrtvol a rozmanitější styl zabíjení. Breck Eisner je režisér, od kterého jsem toho mnoho nečekal, ale nakonec jsem byl docela mile překvapený, jak si s tím poradil. I zde se dá narazit na pasáže se slušnou atmosférou, akorát zde nebyla tak moc využita armáda (jasně tu genocidu beru na vědomí), ale dost se tu hlavně zabíjeli obyvatelé mezi sebou – což mi samozřejmě zas až tolik nevadilo. Našlo se tu i několik silných momentů (připoutaní pacienti a ředitel s vidlemi, bitka v dětském pokojíčku, události v mycí lince, atd.). Stejně tak však i řada klišé, které mi tak trochu lezlo na nervy – bez toho se však už neobejde skoro každý druhý film. Radha Mitchell navíc patří mezi moje oblíbenkyně a tady jí to docela slušelo. Ač jsem byl zprvu trochu zklamán, že její postava není moc využitá, ke konci filmu se to výrazně zlepšilo. Její filmový manžel byl docela sympaťák – nicméně ve starém originálu se mi výkon hlavního hrdiny líbil o něco více. Sečtu-li všechny klady a zápory, tak oba filmy jsou pro mne spíše průměrnými záležitostmi, ale za Radhu dám přece jenom o trošku víc procent. 60% ()

Necrotongue

Nebudu tvrdit,že mě film nějak extrémně oslnil,spíš mě zaujalo,že byl natočen takovým poctivým způsobem.Téma nebylo originální(ani nemohlo být),štvaly mě některé předvídatelnosti jako scéna se zapalovačem,ale na druhou stranu mě potěšily herecké výkony,práce s kamerou i celková atmosféra snímku. ()

ARI50

Slušná jízda nečekané psychopatické záležitosti takže ať si nebo nejsi soused kamarád prostě máš smůlu, a proto se téhle sice slabší řezbě nebráním a příběhu si užívám protože námět je skvěly. ()

becki_tu

Zajímavá, tajemná a fungující žánrovka, která sice sem tam použije nějaké to otravné klišé, ale díky solidnímu zpracování, parádní atmosféře, sympatickým hereckým obsazením (skvělý Olyphant), čekanými a nečekanými momenty a několika vymazlenými scénami (kombajn, myčka) si nakonec zaslouží poctivých 75%. ()

MáŠa

Jeden z filmů, na které člověk snadno zapomene. Nějakou tu atmosféru to mělo, ale přiznám se, že mě zajímal spíš začátek a s příběhovým směrováním někde dál už jsem úplně nesouhlasil. ()

mm13

Že tu armáda predstavuje väčšiu hrozbu než nakazení spoluobčania je síce pekné (veľmi pekné), miera predvídateľnosti väčšiny scén žiaľ celý tento potenciál spaľuje dôslednejšie, než atómový výbuch. ()

JASON_X

Tak takovejhle druh viru si dám líbit. Přál bych všem připosranejm rouškařům a jinejm animálním hovádkům strachujícím se o ten jejich bezvýznamnej pomíjivej pozemskej živůtek, kteří by nejradši všechno a všechny hystericky pozavírali do izolací a karantén, aby se vzbudili do takovýhohle apo světa a po krku jim šli všelijací vraždící magoři nebo maskovaní vojclové. Tomu já říkám pravá epidémie, ne nějakýmu trapnýmu kašlíku. A má to i něco společnýho s naší realitou, a sice to, že virus má umělej původ a jeho funkcí je "destabilizovat populaci", respektive tedy destabilizovat lidem obsah peněženek a bankovních kont a udělat z nich ještě poslušnější stádo ještě poslušnějších (=hloupějších) debilů. To ale nic nemění na tom, že film je to skrz naskrz šablonovitej a schématickej až běda, že jeho dva hlavní hrdinové (Elefant a Rádha) jsou na první i druhej pohled vystajlovaní měšťáci a ne venkovští balíci, a že je v něm dost zjevnejch nesmyslů, třeba že se dá celkem v poho přežít pár mil od epicentra atomovýho výbuchu, nebo že když ca patnácticoulovejma vidlema propíchnete pacoše na nemocničním lehátku, tak že ty vidle ještě prolezou deset coulů na druhou stranu matrace, jak se divákovi snaží namluvit druhá kamera vespod. Nejlepší scéna: asi ta v automyčce. ()

Morholt

Výborná žánrovka s řádnou dávkou napětí, akce i krve. Konec se sice dvakrát nevydařil, ale i tak je to nadprůměrná záležitost, která všechny fandy hororů musí potěšit. 85% ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)