Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Jordan

chcelo to menej akcie a viac atmosféry, menej armády a viac podivných, chcelo to menej lenivého s viac premýšľavého scenáristu a menej rutinérskeho a viac hravého režiséra a menej korektnosti a viac béčkovosti - a bola by to hádam aj ľahko nadpriemerná žánrová vecička. ()

Anderton

Pokiaľ vsunul Romero do svojho starého hororu z roku 1973 veteránov z Vietnamu, tak scenáristi remakeu nakrúteného zase po šialenstve v Iraku týmto smerom nejdú a ukazujú armádu proste len ako anonymnú silu, voči ktorej jednotlivec nemá žiadnu šancu. Zabudnite na relativizovanie toho, čo je "normálne" z originálu, Eisnerovi a spol. ide najmä o to, aby ponúkli solídnu, ale tuctovú hororovú zombie zábavu, na ktorú prídu teenageri do kín. Našťastie to má spád, Olyphant a Mitchell sú dobre obsadení a pridávajú na záver to, čo Romero síce naznačil, ale nezobrazil. Hold dnes žijeme v dobe, kedy masy preferujú doslovnosť. ()

Frajer42

Ale jako celkem pěkný film. Taková americká klasika ve stylu ,,ze zásady zachraňujeme v poslední možné chvíli". Děj je docela jednoduchý. Vezeme bio zbraň a letadlo zahučí do jezírka za městečkem, ze kterého všichni vesele popíjí vodu. Sami už asi odhadnete co bude následovat. Vláda chce samozřejmě všechno ututlat, takže ti žánrově znalejší už také určitě zvládnout odhadnout co přijde. Natočené je však vše velmi slušně. Myslím si, že 3* zde dát mohu. Minimálně za tu SPOILER atomovku KONEC SPOILERU na konci. ()

AppleCore

Tomothy Olyphant svádí za doprovodu perfektní hudby jeden z nejpůsobivějších bojů o přežití, kterej tenhle rok zatim přines. Filmů tomu podobných už tady bylo dost (například Cariers, Stalo se, 28 týdnů poté), žádnej z nich ale nedisponuje tak skvěle vykonstruovanejma scénama, jako Crazies. Scény, kdy se krájí vidlema nebo bojuje o holej život v auto myčce patří v rámci žánru k tomu nejlepšímu, co tady kdy bylo (myslím si). To jsou jenom dva příklady při kterejch tuhne krev v žilách, film jich nabízí mnohem víc. Postavy se chovaj inteligentně, nesnaží se o zbytečný hrdinství a jejich konání je naprosto věrohodně podaný. Atmosféra je parádní, postupně přecházející do absolutního psycha a pocitu bezmoci. Akční scény (moc jich neni) jsou perfektní, ale obsahujou klišé, který trochu vadí. Režijně o dvě třídy vejš, než předchozí film Brecka Eisnera. Hudební doprovod společně s kamerou tvoří podstatnou část úspěchu. Zkrátka a dobře je to film, kterej i přes občasnou nudu, nebo klišé scény dokonale plní svojí funkci, přičemž vás na konci nekompromisně sejme náběhem na druhej díl. Za 20 mega si tohle dílo těch pět hvězd prostě zaslouží. ()

Dzeyna

Trochu zombie nesmysl, ale ukrutně chytlavý a vymakaný! Já jsem se opravdu hodně bavila a docela jsem se často lekala, což je velké plus. Byla jsem téměř celou dobu zvědavá, jak to dopadne a co se stane. Takže nepředvídatelné - další plus. Amerika + takováhle invaze = klasika, ale tady podaná skvělým způsobem. Všichni herci byli úžasní, ale hlavně Timothy Olyphant a Radha Mitchell. Atmosféra na jedničku, stejně tak i prostředí a všechny vizuální a zvukové efekty. K tomuto snímku mě hodně připoutal úvodní obrázek, ale odrazovalo mě v celku nízké procento, které je podle mě hodně odlišné od kvality filmu. ()

AllShallFall

Nějak výrazně záživné to nebylo. Použito zde bylo stereotypních scén. Například kde vždy když jde do tuhého, nejde nastartovat auto. Nebo chvíli před tím, než se definitivně zachráníme se vždycky objeví záporák a v posledním momentu chytne hlavního hrdinu za nohu. Za další se opakuje jeden a ten samý scénář. Opět se jedná o virus. Opět nikdo neví kde se vzal a nějaké kloudné vysvětlení se nedočkáme. To má být ono mystérium. To je to co už je ohrané. Tím pádem se vlastně nejedná o nic převratného a zvláštního. Světlejší stránka je v prostředí, které se mi zamlouvalo. Působilo na mě výrazně apokalypticky. To ale nestačí. Jedná se o průměrný film, který nějak extra neoslovil. Za to ale na sobotní odpoledne postačil. ()

teutates

Podivné to bolo... začiatok potešil no a následne čo minúta to úpadok. Žánrové klišé a v podstate v rámci žánru žiaden menej či viac výnimočný nápad, ktorý by potešil aaa tak nejak danú "melódiu" aspoň o tón zmenil... z hercou možnosť vyzdvihnúť Timothy Olyphanta. 6/10 ()

oje

Dlouho předlouho jsem se nemohl rozhodnout, jak film ohodnotit. Ve směs snímku nic nechybí. Exteriéry či protiepidemiologicko-vojenská opatření jsou znázorněna bravůrně. Režie taky nebyla špatná a diverzita prostředí a situací, do kterých se hrdinové dostali, byla rovněž obdivuhodná. Něco mi ale ve snímku přecijen chybělo. Možná jsem na něj neměl zrovna náladu, možná chybělo trochu větší emotivní zapojení, pro vychutnání úzkosti, možná málo instinktivní chování podivných, které diváka připraví o sprinterské souboje. Možná postrádám nečekaný zvrat nebo šok, který by mě zaskočil. Svižnější zombie nakaženeckou jízdou je 28 dní poté. Alternativa: 28 Days Later…, 28 Weeks Later, I Am Legend, 30 Days of Night, Diary of the Dead. Carriers, ()

swamp

Ani jsem nevěděl, že se jedná o remake původního filmu od Romera, který jsem neměl tu možnost vidět. Těším se na srovnání, protože jsem se docela bavil, jen škoda některý naprosto očekávatelných zvratů a smrtí. ()

Ant

Crazies mají s žánrem hororu společného asi jen prvních patnáct minut, kdy člověk stále tápe nad zápletkou. V podstatě se jedná o typický survival movie, kde malá skupinka lidí utíká před dalšími lidmi nebo potvorami. Co mě nebavilo, byla prostřední část filmu, ve které se jen postavy přemisťují z místa na místo a vám za chvíli začne nudou klimbat hlava. Čtvrtou hvězdičku přidám za Timothyho Olyphanta, který sice nepatří mezi oscarové herce, zato tyhle kovbojské drsňáky umí jako málokdo, a za posledních dokonalých dvacet minut. 7/10 ()

Campbell

Výborný remake. Opravdu jsem se bavil, a to jsem zas tak moc nečekal. Ani minutu jsem se nenudil, všechno šlapalo jak má. A Olyphant je prostě sympaťák, a Mitchell je celkem pěkná. Je pravda že krev není atmosféra původního snímku zmizela ale to vůbec nevadí, v tomhle filmu se prostě neustále něco děje a tak se člověk nemá šanci nudit, ani pozastavit nad pár nelogickýma věcma. ()

Němi

Reziser Eisner zdime lokalni apokalypsu co to jde, ale bez poradneho scenare nemuze byt vysledek nicim jinym nez jen souborem scen promenlive kvality. Nektere dialogy mi kroutily prsty u nohou, logika si vzala volno, lide se snad dokazi teleportovat a nekolik (hodne) momentu a "zvratu" je tak okoukanych, ze se daji odtusit na minuty dopredu. Ale Olyphant je pro podobne role stvoreny a jeho charisma nejde od filmu oddelit, tedy hlavne za nej lehke prilepseni. A pro Eisnera priste vic, nez jen nedomysleny plagiat: Crazies = (Darabontova Mlha) + (Ajovy Hory maji oci) - scenar. ()

PetrPan

Esence filmové zábavy, lehce načrtnuté a sympatické postavy jsou prakticky hned od prvních minut vrženy do víru událostí. Různorodé situace se střídají jako na běžícím pásu, žádné vyprndávání, žádné filozofické úvahy, zkrátka žádné předstírání hlubší myšlenky , a i přes tenhle překotný běh k cíli, to celé drží pohromadě bez toho, aby Vás napadaly termíny typu bezduché, hloupé apod. Nebojím se říct , že sledování Podivných připomíná četbu knížky od Stephena Kinga, na začátku Vás to drapne, pohltí , otevřete hubu, zapomenete slintat, s knížkou chodíte i močit (jde to, vyzkoušeno) a odtrhnout se můžete až na konci, kdy se pomalu, žízniví a hladoví, vracíte do reality (tímhle způsobem jsem nedal jen sérii Temné věže, bez tekutin vydržíte jen cca 48 hodin a je to pravda, vyzkoušeno). Pětka jako vyšitá. ()

Hunter2222

Podľa mňa je to oproti remaku fakt lepšie. Bez zbytočných kecov film naberá na obrátkach hneď od prvej sekundy. Potom prichádzajú vojaci a opäť bez zbytočných rečí konajú a začína sa akcia. Postavy mi boli oveľa sympatickejšie, no ich konanie nebolo vždy úplne logické. Pár scén tu fakt stálo za to (-spoiler- v pitevni, keď šerifova žena bola priviazaná ku hojdaciemu kreslu -koniec spoilera-) a fakt som sa bavil. Trochu mi vadil koniec, ktorý mlel už iba z posledného, ale úplne posledný záber ma najviac dorazil. -Spoiler- snáď nebude dvojka... ()

Chrustyn

Oproti původní Romerově verzi o něco rychlejší (ačkoliv záčatek je delší a atmosferičtější) a více hororové. Bohužel ačkoliv se jedná o jeden z těch lepších hororů co v poslední době vznikl, chybí mu poměrně dost k tomu aby dokázal člověka strhnout nebo udržet v napětí po celou dobu své stopáže. Breck Eisner, který se ukázal slušnou leč průměrnou dobrodružnou podívanou "Sahara" docela překvapuje svou odvahou jakou film natočil a ukazuje, že krve se rozhodně nebojí. Ze začátku velice dobře buduje atmosféru, kdy se v ospalém městečku začíná dít cosi divného a dříve bezproblémoví občané masakrují svoje vlastní rodiny aby v zápětí přinesl několik slušně napínavých a akčních scén ale bohužel ztratí velice brzy dech. Je opravdu škoda, že zde není více scén jako ta v automyčce, to bych neváhal jít s hodnocením výše. Takhle je to "jen" slušný horor s překvapivě koukatelnými hereckými výkony, který potěší všechny fandy hororů ale rozhodně se nestane klasikou nebo kultem a rychle se na něj zapomene. ()

klerik

75% Precízne natočené. Režisér SAHARY (!) neprináša nič nové, ale film je hutný, dostatočne súdržný a uveriteľný. Skôr akčný psycho triler ako horor. Vo svojej priamočiarosti a doslovnosti sa v tom dá nájsť aj niečo viac... Ak sa vám páčilo 28 TÝŽDŇOV POTOM, máte všetky príznaky náchylnosti na ukojenie svojich chúťok pri tomto filme... ()

iamek

Romerův originál jsem neviděl, ale remake se mi líbil dost. Akční scény jsou povedené a masky od vojáků mě prostě děsí. Po technické stránce není co vytknout a vyzdvihnout musím i tajemnou atmosféru která se povedla navést. Musím se přiznat, že od The Crazies jsem nečekal vůbec nic. ()

SeBig odpad!

Naprosto nesnesitelný chování hlavních postav (hlavně tý těhotný). Jakoby někdo tvůrcům zákázal zombiky, tak tam dáme nevysvětlitelnou posedlost vraždit. Několik okopírovaných prvků z remaku Dawn of the Dead. Po hodině koukání rozhodnuto, kam tenhle film pošlu. Sračka s nejtrapnějšíma jumpscarema ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)