Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

darkrobyk

K filmu jsem usedal se slovy: Bav mě! Nu, a on mě pobavil. Dal mi přesně to, co jsem očekával, tudíž spokojenost se v závěru dostavila. Zbytečné psát o tom, že téma je stokrát ohrané...všechny příběhy byly dávno odvyprávěny, tak nechtějme naivně cosi originálního. Jen mě mrazí z toho, že tenhle typ filmů ukazuje, jak by armáda s lidmi zametla, a že by to mohla být v reálu nakonec pravda. Konec může někomu připadat jako dvířka ke dvojce. Mně však spíše připomíná konec Fulciho majstrštyku The Beyond...a scénka v myčce měla opravdu spád! ()

Hrabka

Bylo to podivné. Všechno jsem to už někde viděl. Trochu to připomínalo Carriers. Timothy Olyphant má velké charizma, ale sem se moc nehodí, role zlounů mu sedí víc (Smrtonosmná past 4, Dokonalý únik). Děj je tuctový, některé momenty se povedly, ale je jich pomálu. Asi jsem už moc otřískanej podobnými filmy, takže v tomhle nevidím nic extra, ale pro svátečního hororového příznivce to může být dobrý, oddychový snímek. 45% ()

juta

Je dobrý, když od filmu nic moc nečekáte a pak vás to příjemně překvapí. Nechybí tu ani lekavé scény doplněné dobrými zvukovými efekty. Zajimavý nápad a zajimavý průběh. ()

Big Bear

Parádní věc. Souhlasím s Thomassim, těch nákaz tu už bylo tolik, že by mi chvilku zabralo je spočítat... Tady ale děj moc neskřípe, hrdinové jsou vám sympatičtí a ten konec je také efektní. Škoda, že to nemělo větší rozpočet a nemohlo se to lokačně krapet roztáhnout. Na stranu druhou možná, že právě ta izolovanost zapadákova tomu dala ten správný ,,rozměr''. Dávám 4 šerifské hvězdy! ()

Indiana

První půlka super, pak už je to taková žánrová klasika, směřují ke konci přesně podle předepsaných pravidel. Ale má to atmosféru, pár zajímavých nápadů a sympatickou dvojici Olyphant-Mitchell. Nenudil sem se. ()

Cappuccino

Timothyho Olyphanta mám rád a filmy s vírusom patria moje medzi obľúbené podžánre. The Crazies je však preplnený takým množstvom klišé, že aj keď ma film celkom bavil, nemôžem ísť s hodnotením vyššie. ()

Ruut

UPDATE 2020: Hmm takový malý pandemický filmek. No a má i po deseti letech šťávu. --------- Tak to si nechám líbit. Žádné kecy, zdlouhavý a zbytečný úvod, žádné představování postav .. jde se rovnou na věc. Nač čekat, taková kulka mezi oči v první scéně ledy prolomí zaručeně. Crazies nejsou geniální, ba nemejí žádné vyloženě top scény. Ale vše v nich funguje velmi solidně a zapadá do velmi solidního celku. Takže tu máme postapokalyptický horůrek jak vyšitý. ()

Sysel_CZ

Když si usmyslíte, že vymyslíte horor, ve kterým použijete úplně všechny hororový klišé tak, aby tam prostě byly - tak vám vzejde tohle. Nejvíc jsem se zasmál na konci, když jsem zjistil, že ten scénář matlali 2 chlapi, jeden asi napsal sudý minuty a druhej lichý. No prostě hrůza, musím tomu dát hvězdu za to, že to ty klišé fakt vyplňuje a to ještě způsobem, kterej je mnohdy nechutně nudným - jinak bych to zařadil mezi totální filmový odpad. ()

misterz

Otrepaný námet podaný úplne priemerným spôsobom. Na film sa dá pozerať, ale nehľadajte v ňom nič navyše. Škodí aj veľká predvídateľnosť, už niekde v strede je jasné, kto prežije a kto nie, kto bude hrdina a kto bude mať smolu. Na konci som mal dojem, že by film asi najlepšie poslúžil ako pilot k nejakému postapokalyptyckému seriálu. Ale ako samostatný film sa za chvíľu prepadne do filmového prachu. 55/100 ()

Goldbeater

Tak tenhle snímek se mi hodně líbil. Dlouho jsem ho odkládal, dokud jsem neviděl původní Romerovu verzi, a naštěstí tenhle film jde trochu jinou cestou a stává se originálnějším. Takový má remake být. Výborná hudba, obsazení a výborné prostředí. Děj má své tempo, na které není problém se naladit, a vychutnávat si pěknou podívanou. Finále je dost působivé, stejně jako pár vybraných scén. Řekl bych, že tenhle snímek by si zasloužil o něco vyšší hodnocení. Je to pro mne jedna z nejlepších hororových pecek roku 2010 a chvilku jsem uvažoval i o pěti hvězdách. Příjemné překvapení. ()

DJ Obelix

Do Crazies jsem vkládal nemalá očekávání a jsem rád, že mě film nezklamal. Je osvěžující vidět řemeslně zvládnutý "neteenagerovský" horor, který nepostrádá atmosféru. Určitě jeden z nejlepších mrazivých filmů made in USA za posledních deset let. Na plný počet mi chybělo něco, co by mě i po skončení filmu přikovalo do sedačky, ale lepší 4* si Crazies s "Podivným" názvem určitě zaslouží. ()

kingik

Zapadákov kdesi v Americe se stane středobodem podivné nákazy zřejmě biologického původu (původ viru, ani jakou cestou se šíří, zde není dostatečně a přesvědčivě vysvětlen), která mění normální lidi v nemyslící vražedná monstra. Šířící se nákazu má pravděpodobně na svědomí armáda, která neblahé následky razantně likviduje a městečko neprodyšně uzavře. Šerifovi Timothy Olyphantovi a jeho manželce doktorce Radhe Mitchell nezbyde nic jiného, než bojovat o holý život nejen s nákazou, ale potažmo i s nelítostnou armádou. Snaha o existencionální přesah se zde míjí účinkem a ani v rovině psychologické film příliš neobstojí, ale jako čistokrevný dynamický horor funguje velmi spolehlivě. Je dobře, že jsem nikdy neviděl Romerův původní horor a tedy netuším, jaké bylo jeho finální vyznění. Nová verze pod režijní taktovkou Brecka Eisnera se vydařila, ačkoliv z hlediska logiky tam pár nejasností rozhodně je (namátkou zůstává nezodpovězeno, kde hlavní hrdinové berou stále tolik nábojů, nebo jak to, že se šerif v jedné scéně nenakazí po přímém kontaktu s nakaženou osobou), ale to jsou jen takové drobné výhrady. Po hororové stránce se filmu nedá moc vytknout. Od první chvíle se stále něco děje, události naberou rychlý spád, dá se mluvit i o nějakém napětí a horor není z kategorie předvídatelných. Povedlo se, ale možná to trochu chtělo doladit, aby se předešlo mírně zmatenému vyznění. 60% ()

dr.horrible

Všetkým klišé sa celkom darí kaziť výsledný dojem, ale väčšinu filmu sa to aj tak drží na tých slušných sedemdesiatich percentách. Taká zábavná oldschoolovka. Nožíková scéna rulez. ()

hladass

Čistě popcornová zábava, která se od originálu liší tím, že je akčnější a krvavější, ale co z toho když tomu naprosto chybí atmosféra? ()

topr harley

Do tohoto filmu jsem šel s tím, že je to zombie horor. A on to zombie horor vůbec nebyl a překvapivě mi to vůbec nevadilo. Film měl skvělou atmosféru a příběhu taky nemůžu nic vytknout. 5 hvězd nedávám jenom kvůli tomu, že to není zase tak originální téma jak se může zprvu zdát ale určitě zkouknu Romerův původní film http://www.csfd.cz/film/7801-crazies-the/ ()

Webb

Průměrný horor bez atmosféry, u kterého jsem zapomněl že se mám vlastně bát. Podobné téma o lidech kteří byli nakaženi virem už bylo zfilmováno a zpracováno daleko lépe a tak se s Crazies stává jen další zbytečný hororový přírůstek, po kterém za měsíc neštěkne ani pes. ()

Sobis87

Jednotlivé scény v Podivných jsou řemeslně na precizní úrovni, mohou se pyšnit dobrou dramaturgickou stavbou a atmosférou, hlavním nedostatkem tohoto remaku je ovšem jejich propojení v celek prostřednictvím průměrného scénáře, který nešetří klišovými momenty, nelogickými situacemi a celkově je vlastně velmi předvídatelný.Největším scénáristickým úletem je scéna, kdy se hrdinka po propuknuvší maloměstské apokalypse vrací domů a první věc, co udělá, je to, že začne nervně sbírat oblečení z prádelní šňůry, což nejspíše mělo prohloubit psychologii postavy jakožto budoucí matky otupělé silným traumatem, ve výsledném podání ale celá scéna působí maximálně tak směšně. Takovýchto neohrabaných pokusů o hlubší vykreslení postav se ve filmu najde více, avšak díky výtečné režii debutujícího Brecka Eisnera, který se projevil jako žánrový fanoušek, se několik těch přešlapů dá odpustit a díky ďábelskému tempu si většinu nedostatků (převážně scénáristických) uvědomíte až poté, co film skončí. Gore efekty jsou skvělé, brutalitou se nijak nešetří, na druhou stranu ale není ani samoúčelná a výrazně nevytrhává z celkového zážitku. Veskrze průměrný (avšak divácky vděčný) scénář vedle režisérova nesporného talentu částečně kompenzují i zvolení herci v čele se sympatickým ranařem Timothy Olyphantem a v béčkových vodách zběhlou Radhu Mitchell. ____ Podivní jsou čistokrevným předvídatelným béčkem, které sice ztrácí body při snahách útočit na emoce a hlouběji profilovat postavy, na druhou stranu ale nabízí nemálo divácky atraktivních momentů (s výraznou podporou laciných ale stále funkčních lekaček) a s od úvodu nepolevujícím solidním tempem ani nestihne nudit. V rámci žánru rozhodně nadprůměr (na poli rejsků rozhodně), ovšem nic extra. 65% ()

strougy

Nezajímavý pokus o survival horor, na kterém mě pouze fascinovala dlouho trvající neschopnost zlé tajné armádní skupiny zlikvidovat obyvatelstvo jakéhosi vesnického zapadákova, kde nechcíp pes jen proto, že se tam nikdy ani nedoplazil. Jinak mi film nabídnul pouze spoustu nesympatických postav, zmatený střih, díky čemuž jsem často ztrácel přehled, co že se to vlastně děje a jedno odporné hrdinné sebeobětování se pro dobro ostatních. Slabé 2*. ()

Jordan

chcelo to menej akcie a viac atmosféry, menej armády a viac podivných, chcelo to menej lenivého s viac premýšľavého scenáristu a menej rutinérskeho a viac hravého režiséra a menej korektnosti a viac béčkovosti - a bola by to hádam aj ľahko nadpriemerná žánrová vecička. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)