Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

vorheese

Není nad to, když někdo trochu provětrá zatuchlý šuplík se "zombie" horory. Přece jen to už je šest, co ho důkladně profouknul Zack Snyder svým Úsvitem mrtvých. Od té doby se jen usazoval prach nudy a šablonovitosti. Svěží vánek v podobě Crazies rozhodně kvituju. Ano, očekávání nastolené trailerem sice nenaplnili, ale ruku na srdce, to snad ani nešlo. ()

raimi

Jako kvalitka to určitě je. V době idiotských remaků, to je ta pověstná jehla v kupce sena. Mně osobně, ale Podivní (kdo tyhle český distribuční názvy vymýšlí, zasloužil by po tlamě), zase tak nesedli. Možná to bylo hlavníma postavama, nevypěstoval jsem si k nim sympatie, možná celkovým naprosto pesimistickým vyzněním, možná něčím jiným. V každém případě se jedná o kvalitní podívanou, ovšem spíš než o hc horror, jde o (post)apokalyptickej flick. Jestli vyjde na dvd uncut verze, bohatší o nějaké ty gore scény, možná přibude bod :-))) ()

blackrain

Stokrát provařený námět zombie hororů. Přesto velmi příjemné hororové překvapení v podobě dobrých nápadů a hodně dobré atmosféry. ()

Kaluž

Kvalitní žánrovka, čekal jsem, kdy na dveře zaklepe duo pardálů Mulder a Scullyová nebo modernější Bishop a Dunhamová. Dobrá práce s napětím, zajímavé herecké obsazení a vizuál velkorozpočtového filmu (za málo peněz hodně muziky). Rozhodně mile krvavé překvapení. ()

slunicko2

This is really happening...You don't really believe that, do you? 1) Kdybych si já vůl o filmu něco přečetl dříve, než se kouknu, věděl bych, že jde o remake Romerových The Crazies a ničemu bych se pak nedivil. 2) Příběh by možná nebyl bez zajímavosti, kdyby byl pojat jako společenské drama či thriller. Ti směšní pseudozombíci však v mých očích posunuli snímek někam do suterénních levelů. A ani dvě pointy (ta první nemá, ostatně jako většina filmu, hlavu ani patu) to nezměnily... ()

MATADOR

Tohle je přesně typ filmu, který má neuvěřitelný potenciál, ovšem ten je opět zadupán typickými, hororovými nápady, které snad už nikoho nemůžou překvapit, v nejhorším případě divák tuší, že teď se něco stane. No je to škoda, snad se ještě někdy najde něco, na co se bude moc hezky a nedutě koukat. ()

stration

Velice příjemné. Řekněme splněné očekávání. Tymothy parádní, atmosféra, některé scény dokonce špičkové (vidle). Škoda, že druhá polovina trochu ztrácí dech. Ale určitě víc takových takových filmů! ()

vanadium

Nejsem úchyl, aby se mi líbilo, když zmutovaným virem vztekliny nakažený šílenec probodává rycími vidlemi pacienty připoutané na lůžko jednoho po druhém... Nj, horor, co jiného od tohodle žánru taky očekávat, než trapné lekačky a úchylné sadistické scény. ()

Vampireman

Jiné než Romerův původní film a pro komerční účely lépe koukatelné. První odchylkou je daleko lepší režie (utkví mi scéna u kamionu) a kamera, která, kromě jiných svých postavení, zachycuje i rozlehlá pole a vyprázdněné ulice a tvoří atmosféru osamocení, kdežto u Romera se vyskytovala atmosféra spíše ztísněná - postavy byly snímány z blízkosti a polovina filmu se odehrávala v jakémsi řídícím centru. Tady se remake dopouští další změny a nepředkládá téměř žádné informace o havárii ani řešení, tedy žádné řídící centrum ani doktor se svým objevem á la Bílá nemoc. Zůstává napínavý horor na útěku, neopouštějící však žánrová pravidla a ne tak dobrý, jak by se vzhledem k režijnímu kabátu dalo čekat. 3,5*. Herce hlavní role nemám rád a ačkoli tu Olyphant dělá zase hrozivě očima, zahráli to všichni dobře. ()

Thomassi

Podivní mě upoutali už od první chvíle, co jsem si přečetl, o čem to je. Příběh není nijak originální, byl tu už mnohokrát, ať ve špatném provedení nebo výborném. Ale k tomoto filmu mě něco přitahovalo. Nevim, co to bylo, ale prostě jsem měl tušení, že by to mohl být parádní zážitek. Konec konců, i místní hodnocení tomu nasvědčovalo. Už ze začátku, když se ten muž objevil na tom hřišti a choval se divně, jsem měl podivný pocit. Seděl jsem v napětí a jen sledoval další běh událostí. A ten pocit se stupňuval a nejednou jsem se lekl tak, že jsem povyskočil v křesle. A uvědomil jsem si, jak je film kvalitní, že dokáže upoutal divákovu pozornost po celou dobu. Konec to pak jen dovršil, a já zůstal nevěřícně bez mrknutí koukat na titulky, než jsem se vzpamatoval. A ještě potom jsem o celém filmu uvažoval, a to se tak často nestává. Výborné masky, kamera i herecké výkony a sozřejmě napětí, které se dalo krájet. Ale abych se přiznal, ještě než jsem to viděl, konkrétně u tohoto filmu jsem byl přesvědčen, že to bude stát za to. A i přesto jsem si to užil. Bravo! ()

PogoJoe

Některé scény opravdu děsí - moje oblíbená je s vidlemi a připoutanými ženami. Ta se povedla. Tohle je solidní horror, ale chvílemi mě nudil, bylo zde hned několik nesrovnalostí a nelogických náhod a moc mě to nevtáhlo. Trošku nad průměr, ale snad to mohlo dopadnout i líp... ()

salalala

Hodně divný film. Začátek je tedy opravdu dobrý, žádné "okecávání" a jdeme přímo do akce. To je fajn, jenže pak se to nějak zlomí. Vlítne tam armáda a všechny střílí. Těžko tenhle film hodnotit, protože mě fakt moc nebavil. Timothy Olyphant s celou hereckou partou jsou nevýrazní, zajímaví jsou pak jen první oběti záhadné nemoci. Lekaček tu je plno, ale nějak nefungují. Posléze je jasné, kdo má přežít, takže už jen sledujeme, jak k tomu dojde. Pár dobrých scén tu jako je (nejlepší mi přišla asi ta v myčce, ta byla správně hororová a trošku originální), jinak je to hodně trikové. Obří scéna s tahačem ujíždějícím před výbuchem mi přišla až moc digitální. Pro mě lehce podprůměrný horor, který by možná potřeboval lepšího herce hlavní role a lepší režii. 40% ()

reqiuem

no podle zdejšího hodnocení jsem byl zřejmě na úplně jinym filmu...spoiler! jak hodně je tahle story originální?: vojenský letadlo převážející biologickou zbraň spadne-nakazí vodu- lidi zešílej- všechny chtěj pozabíjet- jeden pár uteče(mimochodem jeden z nich je šerif, kterej od začátku chápe, že je něco špatně, zatímco všichni ostatní ho neposlouchaj) to je asi tak jedinečný jako, že jim s vidličkou v levý ruce ()

m@rz

Průměrný zombie film, kde nepotkáváme zombie, ale šílené lidi s chutí vraždit. Většině z nich nechybí ani nápady, jak by taková pořádná vražda měla vypadat :) ()

AlistairMir

Bylo vám takové malé městečko kde se všichni navzájem měli rádi. K smrti rádi. A to doslovně jelikož jeden den začne obyvatelům postupně hrabat a likvidace sousedů bo členů rodiny může začít. Jasně nemůžou za to chytili bacil a po chvilce se objeví vojáčci a máme tu karanténu a teď má náš hrdina místní šerif problém. Patří totiž k těm málo zdravejm jenže jeho těhotnou polovičku si tam nechali jelikož si myslí že je zavirovaná. Takže v zájmu zachování rodu se podnikne krok zpět a jde se osvobodit polovičku a dostat se i s ní do bezpečí. Nelehký úkol i když šerif má dokonce svého zástupce který mu je k ruce. Všude kolem našich klaďasů jsou zavirovaní co je chtějí zabít a vojáci co je pro změnu chtějí zabít takže se fakt nenudí. Atmosféru má tenhle film parádní některé scény jsou vskutku lahůdka mě osobně dostal dacan s vidlema co napichoval ženský přivázané k posteli jako jednohubky. A bu bu scén je daleko víc a vskutku fungují a stejně tak funguje film kterej Vás od začátku vtáhne do děje a už Vás nepustí. ()

Ignus.cz

Na tento remake hororu z 73' jsem se těšil delší dobu a stálo to za to. Moc se zde nevyskytují nelogické a stupidní scény, které jsou pro tento žánr velmi tradiční. Film udržuje od začátku vysoké napětí a potěší vysokou kvalitou zpracování. Bezvadný old-school horor, bez výrazných vad na kráse. Po delší době silnější hororový zážitek. ()

grogodil

Atmosféru to má v rámci zombie žánru pomerne hustú, no aj tak si myslím že buď to to malo viac šliapnuť na pedál a pridať na ostrosti scén i dialógov, alebo sa rýpať v psychológii postáv a ísť viac do hĺbky. Takto to ostalo niekde nerozhodne u vlažnej, čajíčkovej, ničím výrazne vykukujúcej, postapokaliptyckej prechádzky po jednom nakazenom mestečku... ()

Dexter1

Originálom zatiaľ nedotknutý. Pre mňa celkom sklamanie. Čakal som viac a dúfam, že originál sa mi bude páčiť viac. Často ma vo filme prepadal komatózny stav, chýbala mu šťava a gradovanie deja nefungovalo akoby malo. Našťastie to zdvíha skvelý Olyphant a fajnová hudbička. ()

Phetronius

Atmosféru to mělo, původní snímek jsem neviděl. Hodnocení sráží sem tam ty stereotypní klišé. ale jako celek lepší průměr. ()

Dubro

Tak áno, je to survival horor, má to príchuť sci-fi a nech nežerem aj dve hodiny, pripustím istú akčnosť. No nákaza nie je žiadnym novým námetom, podobných snímkov je na tri zimy a podobných čajíčkových hereckých výkonov je hádam ešte o čosi viac. Nášup sa v The Crazies nekoná, pretože sa nedá zbaviť domienky hraničiacej s istotou, že scenárista spolu s jeho podareným kamošom dramaturgom sa tiež nakazili tou prevážanou chemickou zbraňou a viac než polovicu filmu už smolili po inkubačnej dobe. Je to priemer, chlapci. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)