Růžový panter

Inspektor Jacques Clouseau se snaží dopadnout zločince světového formátu, zvaného „Fantom“, který inspektorovi stále uniká. Inspektor je přesvědčen, že Fantom tentokrát udeří v lyžařském středisku, kam se pravidelně sjíždí společenská smetánka. Do střediska zamířila i princezna Dala, která je majitelkou jednoho z nejslavnějších diamantů světa, zvaného Růžový panter. Inspektor Clouseau jede do lyžařského střediska i se svou manželkou Simone, která se tajně stýká se sirem Charlesem Lyttonem, jenž je ve středisku také. Sotva inspektor Clouseau přijede, dozvídá se, že někdo ukradl psa princezny Daly, což jej přesvědčí, že je na správném místě. Inspektor podezírá všechny, kteří přijeli do střediska, neboť Fantom může být kdokoliv z nich. Všichni návštěvníci střediska se zúčastňovali vyhlášených večírků pořádaných Angelou Dunningovou a na každém večírku Fantom kradl klenoty. Když je Clouseau informován, že únosce psa byl Artoff, který je zaměstnancem sira Charlese, považuje inspektor sira Charlese za Fantoma. Simone varuje Charlese před svým manželem, ale Charles si dělá více starostí s tím, že jeho synovec George objevil jeho tajný kufřík s nástroji lupiče a rukavicí, kterou zanechává Fantom na místě činu. Inspektor Clouseau varuje princeznu Dalu a ta povolí přítomnost policistů ve svém domě na maškarním večírku. Sir Charles se opravdu pokusí Růžového pantera ukradnout, stejně jako jeho synovec George, ale najdou jen prázdný sejf... (TV Prima)

karlee

Zmatený scénář (tím myslím špatně řešené momenty situační komedie) a nesympatické postavy. Sellers s kongeniálním dabingem Standy Fišera to trochu zachraňuje, ale v první půlce se na plátně skoro neobjeví. ()

Rattlehead

Jako děti jsme znaly pouze čtvrtý díl ("Růžový panter znovu zasahuje") a moc se nám líbil. Když jsme pak později poprvé viděly jedničku, byly jsme dost zklamané. Je to opravdu jiný druh filmu, hlavně první půlka je poměrně nezáživná. Ta druhá už je o mnoho lepší (milenci v ložnici a hlavně závěrečný večírek v maskách). Navíc je tu moje oblíbená Claudia Cardinaleová, ale zase chybí šílený inspektor Dreyfus. Další tři pokračování mám o mnoho raději. Muzika Henryho Manciniho je dokonalá! ()

Arccos

Ve skutecnosti je tento film spis tuctovou situacni a konverzacni komedii, ktera me po vetsinu casu vicemene nudila. Jeji vyznam ale znacne vzroste, kdyz si uvedomime, jake serii poslouzila jako zaklad... Nejvtipnejsi momenty obstarava pochopitelne Peter Sellers. Ale prave v tomto ohledu necekejte mnoho, postava inspektora Closeau je zde spise vedlejsi. ()

Maja238

Mě vždycky tak nevýslovně sere, jak je ten Clouseau neschopný, poněvadž jsem nervozní z toho, že to tentokrát dobře nedopadne... ale vždycky zbytečně. :) ()

Stejšn

Zahřívací kolo. To nejlepší mělo teprve přijít. Jsou tu některé skutečně výtečné vtipné situace, ale také spousta hluchých a například dlouhá scéna s nalitou princeznou je téměř k nesnesení. Vlastně jak David Niven, tak Claudia Cardinale, jsou ve svých rolích otravní. ()

Benjik

Asi jsem od toho čekal víc. Asi určitě. Geniální inspektor upozaděn a těch vtípků není zas tolik, navíc některé na bránici rozhodně neútočily, spíš jen tak nesměle poletovaly kolem. Niven jako zloděj je možná charismatický, ale já tenhle styl chlapů prostě nemám rád. Víc inspektora a méně keců, uvidíme až se dostanu k dalším dílům. Za mě slabší tři *, jedna za inspektora, jedna za hudbu - která je prostě absolutně boží - a jedna za krásnou princeznu. ()

Pitryx

Vůbec nechápu, jak mohla tahle nezáživná kriminálka nastartovat tak skvělou sérii. Já jsem nejdříve viděl další filmy, tento až pak a šeredně mne zklamal. Clouseau je na úplně vedlejší koleji, jeho scénky jsou nedotažené, vlastně se hodně filmu jen proklábosí. Chybí mi tu také inspektorovy přeřeky. Niven je prkenný, ostatní mi také moc nesedli. A tak, klasika neklasika, dávám, co dávám, protože mne to prostě nebavilo a považuji to nejslabší film celé série. A to málo, co dávám je jen panu Sellersovi za jeho pár legrácek. 2015030610008/10020 ()

ostravak30

Nebudeme si nic nalhávat. Přestože já osobně sérii, tedy hlavně a pouze ty díly s Peterem Sellersem, miluji, znám i lepší komedie. Tohle je navíc první díl a vtipnější jsou další díly ze série. Nicméně krásné horské prostředí, skvělý výkon legendárního představitele těchto komedií a absolutně legendární hudba + samozřejmě dnes již proslulá legrace a trapnost hlavního představitele, to je co kvůli čemu asi všichni dáváme tyto a podobná hodnocení. Ale faktem je, že musíme být spravedliví. Další díly jsou lepší. ()

ACDCKL

Sice tento první díl není ještě tak srandovní jako další 3 díly, u kterých jsem vždy pukal smíchy, ale i tak jsem se u tohoto dílu bavil. Herecký ansábl je zde prvotřídní, humor taky. Jasných 5*. ()

Olafsson

Hrozná nuda až na občasné gagy Petera Sellerse, a skvělou závěrečnou honičku v autech. Je to rozhodně nejslabší díl série. Chybí zatím rovněž vynikající Herbert Lom jako komisař Dreyfus a Burt Kwouk jako Kato. Ta pravá jízdá jak ji známe začíná až dalším dílem z r. 1964 a pokračuje následujícími díly. ()

OJan

První hodina filmu je nudná, ale pak dostane prostor Peter Sellers a hned je to jiné, zábavné, vtipné. |80%| ()

subic

25letá vycházející megastar Claudia Cardinale jako The Prinsess Dale Danning a musím říct, že jí to tu jak na lyžích, tak v šatech sekne až božsky. Je to první díl a Niven mě tu vadí celou dobu, bylo mu tu 53, ale vypadá nejmíň na 73. Clouseau má taky sice fešnou, ale poněkud nevěrnou manželku Capucine. Oba se do série vrátí po 20 letech v dílech Stopa Růžového pantera a Kletba Růžového pantera, ale ten už byl bohužel bez Sellerse. 8/10 ()

vaclaw

První pink panther, kde se tvůrci ještě trochu hledali a snažili se film zasadit do víc krimi kulis, než další díly, kde větší roli hraje komediálnost a gagy. Tady jako krimi lehce podprůměr, jako komedie lehce nadprůměr a z celkové průměrnosti to zvedá jenom mistr Sellers, který opět exceluje a kvůli němuž stojí za to se na film podívat. ()

smrtubohem

Closseau v prvním díle skvělé série hraje bohužel až druhé housle, navíc rádobyvtipná Capucine zahýbající svému manželovi vyloženě vadí. Niven působí ve své role dost nepatřičně, spíš je to takovej roztřesenej uskřípnutej snob, jistě mohli vybrat lepšího představitele. Scéna s honičkou nočními ulicemi je geniální. ()

PetrJulian

Mno... Tento film se s většinou ostatních Panterů nedá moc srovnávat. Předně jde spíše o krimi než o komedii, vtipných scén tu moc není, a upřímně - docela se divím, že se Peter Sellers se svou postavou natolik zalíbil divákům, že pak začaly vznikat samostatné filmy s postavou Clouseaua. A ještě víc se divím, že Sellersově postavě se začalo říkat Růžový panter, protože RP je přece ten diamant a ne inspektor Clouseau. Ale to je až v těch dalších filmech. Závěrem dodám, že přece jen je lepší podívat se i na "originál", pokud se chceme podívat i na ostatní filmy. ()

Stanmi

Inspektor Jacques Clouseau (Peter Sellers) už dlouho (a bezúspěšně) pátrá po tajemném lupiči drahokamů, který si říká Fantom. Odjíždí tak do lyžařského střediska Cortina d´Ampezzo, kde právě tráví svůj princezna Dahla (Claudia Cardinale), které patří jeden z nejznáměšjích diamantů světa - Růžový panter, který by Fantom mohl chtít ukrást... Tento první snímek ze slavné filmové série režiséra a scénáristy Blakea Edwardse je svým pojetím poněkud odlišný od svých následovníků a také ještě neobsahuje některé klasické propriety pozdějších dílů, jako jsou Clouseaův přízvuk, jeho tradiční převleky a taktéž zde ještě chybí známé postavy šéfinspektora Dreyfusse a Clouseauova sluhy Kata. Samotný snímek tedy svým stylem ještě není bláznivou komedií, na jakou jsme u Clouseaua zvyklí, ale jedná se o šarmantní a elegantní krimikomedii (s legendární hudbou Henryho Manciniho), které navíc nechybí skvělé herecké obsazení - David Niven, Clauda Cardinale, Robert Wagner, Capucine a pochopitelně samotný Peter Sellers. Přesto jsou již zde mnohé gagy spojené s typickou nemotorností inspektora Clouseaua, které předznamenaly jeho nezapomenutelné výkony v pozdějších snímcích. Růžový panter je tak stylovou krimikomedií ze šedesátých let, která rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Petr59

Já mám filmovou sérii o Růžovém panterovi moc rád a nezavrhuji žádný její díl. Přesto je první díl - Růžový panter možná nejslabší z celé série. Asi to bylo také tím, že se natáčel v 60.letech a filmy Velké Británie nebyly v té době asi třeba na úrovni Francie, která už v 60.letech točila geniální filmy s Louis de Funesem. Každopádně to bylo zbytečně dlouhé, táhlo se to, navíc to bylo velmi suché, nezáživné a nudné. Herci byli také nezáživní, až na Petera Sellerse. Ten zkrátka nemůže zklamat v žádném filmu a v tomto byl jeho jediným kladem. Jenomže Sellers nedostal moc velký prostor pro své gagy a vtipné situace, což bylo v takovém nezáživném filmu velmi nudné. David Niven mě neoslnil, právě on se podílel na nezáživné atmosféře filmu. A nemluvím vůbec o první polovině. Kdyby byl celý film v takovém duchu, jako jeho první polovina, tak bych asi jednu hvězdičku ubral. Asi poslední půlhodina už přece jen stála za to. Sellers dostal více prostoru a události v zámku princezny, honička aut na silnici, či poslední minuty filmu, už byly zábavné a bavil jsem se. Bohužel, 30 posledních minut nestačí k záchraně celému filmu, proto je to podle mě lehce podprůměrný film, ale protože tam byl Sellers, rozhodl jsem se pro tři hvězdičky. Také bylo poznat, že ve filmu chybí Herbert Lom, který je v dalších filmech o Růžovém panterovi zárukou zábavy. Do tohoto filmu by se zrovna hodil a možná by mu pomohl vyhoupnout se na úroven ostatních filmů série. ()

Domas88

A tady to začalo :) Poprvé co jsem si všiml ve filmu Petera Sellerse.. A už mě to nepustilo.. Je to jediný Inspektor Jacques Clouseau v mém srdci :) ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed… (více)