poster

Růžový panter

 • Velká Británie

  Pink Panther, The

 • slovenský

  Ružový panter

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1963, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  Dost vkusně promíchaná směs panterovské přiblblé komiky a kriminálky na vyšší úrovni, kterou tu drží především skvělý David Niven. Stejně je však nejsympatičtější postavou pochopitelně Peter Sellers, jehož mi bylo kvůli té mrše manželce celý film nesmírně líto.(28.2.2005)

 • Jordan
  ***

  historicky veľmi ojedinelý a zvláštny úkaz, prípad filmu, ktorý, ak by tam nehral peter sellers, ktorý svojou úlohou ukradol celý film a dokonca na jeho postave bola postavená celá úspešná séria, a ak by nebolo jeho vkladu (posun do bláznivej roviny a prerobenie clouseaua na milého nešiku je jeho herecko/autorská vklad), zapadol by ako pomerne priemerná romantická kriminálna veselohra - a to i napriek tomu, že na claudiu cardinale sa veľmi dobre pozerá a hudobný motív s úvodnými titulkami sú nesmrteľné.(26.9.2014)

 • sud
  ****

  Film, který zrodil legendu a zapsal se snad napořád do knihy světového humoru. "Růžový panter". A přesto se první díl liší od těch ostatních. Není v něm tolik střeštěného humoru, vlastně je tu málo scén, kdy byste se mohli opravdu nahlas zasmát, žádná řachanda. Hvězda, hlavní postava a neodmyslitelný pilíř růžovopanterovské série komisař Jacques Clouseau je tu odsunut na kapánek vedlejší kolej, v titulcí je uveden jako druhý. Hlavní postavou je zde lupič sir Charles přezdívaný Fantom, čili první díl je snímaný z té druhé strany zákona než v ostatních dílech série. No budiž. Sira Charlese hraje gentlemanský David Niven elegantním způsobem sobě vlastním. Roli inspektora Clouseaua měl hrád původně někdo jiný, avšak v poslední chvíli režisér Blake Edwards obsadil Petra Sellerse a tím dal příležitost vyniknout opravdu jedinečnému komikovi. Pro okrasu (a nejen to) jsou tu dvě krásné dámy, princezna Dala v podání Claudie Cardinalové a inspektorova záletná manželka v podání Capucine. Tato oddechová kriminální komedie je povedeným začátkem série, která si vždycky najde své věrné, ale i nové diváky. 80%.(1.4.2006)

 • Tosim
  ***

  Tenhle film jsem viděl z celé série poslední a hodně mě zklamal. V podstatě postelové historky nemají co říct a typicky růžovopanterovské gagy jsou řídké a nevtipné. Na naprosto dokonalý snímek Komisař Clouseau na stopě, natočený ve stejném roce, nemá tento ani náhodou.(24.2.2003)

 • Falko
  ****

  V detstve som videl najprv inu cast RUZOVY PANTER OPÄT ZASAHUJE (1976), ktora sa mi vtedy strasne pacila a priznam sa, ze vsetky ale hlavne prvu cast som nemal moznost vidiet a tak som si povedal, ze musim si pozriet aspon tu prvu. Peter Sellers ako Inspektor Clouseau sa pre tuto ulohu narodil a nejake nahrady alebo remaky so Steveom Martinom ho nedokazu nijako nahradit. Ale zaroven to zavisi aj od dobreho scenaru a atmosfery komedii 60-tych rokoch, na ktorych som koncom 80-tych rokoch vyrastal. Len kvoli jednej scene s Claudiou Cardinale, ktora trvala prilis dlho a dialogy zacali byt pomaly nudne a Clouseau mi zacinal chybat mi nedovoli dat piatu hiezdicku, inac je to skvela komedia, ktoru si velmi rad kedykolvek zopakujem. Hudba Henryho Manciniho je pre film ako stvorena a aspon nominacia na Oscara je urcite zasluzena. _______ Peter Sellers - (Inšp. Jacques Clouseau) +++ David Niven - (Sir Charles Lytton) +++ Claudia Cardinale - (Princezná Dahla) +++ Robert Wagner - (George Lytton) +++ Capucine - (Simone Clouseau) +++ Brenda De Banzie - (Angela Dunning) +++ (15.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace