Růžový panter

• slovenský

Ružový panter

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1963, 113 min

NFR 2010, Oscar 1 nominace: Hudba(26.4.2004)

Úvod série mi nikdy k srdci nepřirostl a to protože prostě do Clouseauovské série nepatří. Jedná se jen o mírně podprůměrnou krimikomedii s nevýrazným obsazením, kde na sebe veškerou pozornost strhává Peter Sellers, kterému se ani tolik nesměju, jako že mi ho je líto, že si na prsou hřeje takovou mrchu. Vtip přijde až v závěru, honička v autech společně se zebrami je nezapomenutelná.(30.4.2006)

Viděno 7x cca - 90%(1.1.2009)

Specifický humor a doprovodná historická pověst možná činí z tohoto filmu víc, než co opravdu znamená. Řada poměrně "řídkých" partií je vyvažována opravdu špičkovými scénami a od věci není ani pohled na dobový komfort pověstných horních deseti tisíc. Že podobný "lehčí" komediální žánr lze natáčet lépe a nadčasověji, prokazují např. některé soudobé filmy Audrey Hepburnové.(20.3.2012)

Představení slušné, Sellers už válí, finále v autech už pořádně kope, ale ještě to není ono. Málo gagů na úkor zbytečně zamotaného příběhu.(22.8.2012)

• - Claudia Cardinale byla předabována dvacetiletou Gale Garnett. (Kulmon)

• - Ústřední postavou měl být původně Sir Charles Lytton (David Niven). Diváci i samotní tvůrci si však natolik zamilovali inspektora Clouseaua (Peter Sellers), že o něm nakonec vznikla celá série filmů. (Dreadd)

• - Inspektora Clouseaua měl původně hrát Peter Ustinov. (Kulmon)