Růžový panter

• slovenský

Ružový panter

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1963, 113 min

Klasika při které se zasmála celá moje rodina, kdy mě až bolel ze smíchu břicho (( ::(6.2.2006)

Podle mě třetí nejlepší film série.(23.9.2004)

Film, který položil základy stále populárním krimi komediím. Určitě to není nejlepší snímek série, ale i tak jsem se u toho dost dobře pobavil. Sympatický Peter Sellers si rolí inspektor Jacques Clouseau vytvořil životní rolí, které se už nikdy nepřiblížil. Navíc v tomhle díle mi vyloženě chyběl Herbert Lom jakožto komisař Dreyfus, který filmu v ostatních dílech dával moc.(11.12.2007)

Tenhle film jsem viděl z celé série poslední a hodně mě zklamal. V podstatě postelové historky nemají co říct a typicky růžovopanterovské gagy jsou řídké a nevtipné. Na naprosto dokonalý snímek Komisař Clouseau na stopě, natočený ve stejném roce, nemá tento ani náhodou.(24.2.2003)

Sellers je od svého prvního výstupu delikátní, Niven nesmírně charismatický a Claudia Cardinale krásná, krásná, krásná, ale ty světlejší chvilky komisaře Clouseau teprve mají přijít. Pilotní film ho přeci jenom až příliš staví do pozadí a jeho příběh není zrovna z těch, které bychom radostně hltali a vtipy vyprávěli druhý den známým... 65%(13.4.2013)

• - Claudia Cardinale neuměla anglicky, takže ji ve filmu slyšíme nadabovanou. (Kulmon)

• - Claudia Cardinale byla předabována dvacetiletou Gale Garnett. (Kulmon)

• - Blake Edwards ponúkal rolu princezny Dali aj Audrey Hepburn. (Diazbros)