San Francisco, rok 1957. Báseň Allena Ginsberga Kvílení se stává předmětem soudního líčení pro údajnou obscénnost. Podle strážců veřejné morálky je „neamerická“, protože otevřeně zpodobňuje homosexualitu a užívání drog. Děj filmu se skládá z několika vzájemně propletených linií, v nichž se odráží nejen reakce americké společnosti na nejslavnější dílo beatnické generace, ale i bouřlivý Ginsbergův život a jeho snaha najít co nejautentičtější umělecké vyjádření bez ohledu na konformní morálku a touha uniknout halucinogenní realitě. (oficiální text distributora)

Jebak8

Strhující! Věškeré společenské konvence, zvyky, morálku Kvílení stáhlo do nejšpinavějšího kanálu a tak je ukázalo světu. Jsem nadšen básní... Film má skvělou atmosféru, úžasného vypravěče... Doporučuji na to jít do nějakého nemultikina, tam na vás dejchne ta správná atmosféra.:) ()

Fiijay

Nic se neděje,předčitání mi strašně nesedělo a to jak filozofoval,každy herec v této roli vždy musí změnit toninu hlasu.2D scény se určitě nehodí na tento druh a to mám z beat generation docela rád Charlese Bukowskeho ()

Saljack

Tohle se prostě nedá. Já jsem to nebyl ani schopný dokoukat, protože mě to strašně začalo nudit. Přišlo mi to, jako by se snažili napodobit The Wall, hlavně ty animace, ale kvílení se s The Wall nemůže ani měřit. Navíc James Franco to neuměl vůbec podat, jeho přednes byl nudný bez jakéhokoliv náznaku prožití a to tenhle film naprosto u mě potopilo. ()

GoldenGecko

Zfilmovat poezii je dost odvážný krok a tak jsem nevěděla co mám čekat. Navíc neznám nic jiného z dílny těchto režisérů. K filmu mě přivedl obdiv k Francovi (který po 127 hours stoupá a stoupá). Po shlédnutí Howl bude stoupat ještě víc. A obdiv si u mě vydobili i pro mě dosud neznámí režiséři tím, jak film pojali! Smíchat biografii, přenést verše na filmové plátno, vykreslit báseň animací a hudbou, vzdát holt celé Beat Generation... to je nápad! Nápad který mě donutil k zamyšlení - opravdu podhalil taje Ginsbergova díla i života - a to oceňuju nejvíc. ()

lobo87

Zaujímavo podaný príbeh Allena Ginsberga a jeho kultového diela. Verše, ktoré pozná snáď každý (aspoň úvodnú časť) sú doprovodom životnou cestou tohto kontroverzného umelca. Chýbala mi však väčšia hĺbka, ktorá by ma prinútila zaujímať sa o Ginsberga aj po skončení filmu... 65% ()

alesecek93

Další umělecký film, svědectví o muži své doby s jeho zážitky a revoltě proti společnosti jak svým životem, tak dílem... ()

P3tulQa

Tento film se vůbec nemusel točit. Nevím k čemu to je, protože ti co měli Allana rádi, tak si kvílení přečetli sami a nepotřebovali se dívat na film, kde jde jen o předčítání této knihy. Tohle natáčení bylo z mého pohledu ztráta času.. Nedozvěděli jsme se tam nic nového, vše se ví už z knihy a proto je také možné, že většina u tohohle filmu usne.. ()

*hviezda*

tak tu som sa zaľúbila...do Ginsberga (priznám sa, vždy som viac preferovala Ferlinghettiho ;)), do Franca (ktorému po Milkovi opäť raz rola homosexuála podozrivo sadla), chytľavej hudby (veeeľmi povedomej), atmosferických animácii (ktorým som spočiatku svojim názorom, že "kto sú, že mi vsúvajú svoje pochopenie bítnických veršov?!" trocha krivdila, no po chvíli ma pohltlili)...a ja som to zhltla celé, každý uhol pohľadu na osobu Allena Ginsberga očami režisérov-dokumentaristov, dokonca so zistením, že aj jedenkrát opakovaný vtip je vtipom, aj dvakrát, aj trikrát (geniálny súdny proces) ()

punka27

Na tento film som sa tešila, keďže sa mi filozofia a životný štýl bítnikov páčil. čakala som však niečo na spôsob Single Man-a, žiaľ sa neudialo. Nesedeli mi tam citácie básní, ktorým som nikdy nevedela prísť na chuť. Neviem, či to malo nejakú súvislosť s dejom, lebo to som naozaj nepochopila, možno, keby bolo na prečítanie a pochopenie textu básne viac času. ()

rokone

Bože, to je opravku kvílení, viděl jsem to v puvodním znění a pořád to nemůžu dostat z hlavy. Jamesi, máš strašně nepříjemný hlas ()

RoB23

...to recreate the syntax and measure of poor human prose and stand before you speechless and intelligent and shaking with shame, rejected yet confessing out the soul to conform to the rhythm of thought in his naked and endless head... ()

Gedofrey

Výborný film, který do sebe skvěle proplétá prvky Ginsbergova života, včetně úryvků z Kvílení, které jsou doprovázeny nádhernou animací. Soudní proces také nezklamal. Další film na hranici čtyř a pěti hvězdiček... ()

ludovit14

Takto sfilmovaný život.príbeh som ešte nevidel.Ťažký súdny proces,ktorý je sfilmovaný zväčša ako animovaný film ilustrujú a popisujúci Ginsbergovú poviedku.Priznám sa,mal som dosť! A ešte k tomu milostné aférky homosexuála,tak toto ja fakt nemusím.HOD:55,01. PS:. jedno je isté ,že ja tu poviedku čítať nebudem- nikdy v živote! ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

ste

Naprosto úchvatné animované sekvence film vytahují z obyčejného příběhu o jedné knize kamsi do výšin. Připomndělo mi to The Wall. Jediná výtka je styl recitace Jamese Franca, který je neuvěřitelně monotónní. Nevím, jestli se tím snažil napodobit recitaci Ginsberga, ale za chvíli z ní hučí v uších. Jinak se ale jeho hereckému výkonu nedá co vytknout. ()

Okocha

Film určitě není pro všchny, ti co ale mají rádi literaturu a poezii obzvlášť si určitě přijdou na své. Rozhodující pro dojem z Kvílení je podle mě ochota nechat se unášet Ginsbergovými odvážnými verši, které zabírají zřejmě většinu stopáže. Pár komentářů varuje před pseudointelektualitou atd., na mě tak dílko nepůsobilo, naopak mi přišly některé Ginsbergovy postřehy, které říká hlavní hrdina v rozhovoru s novinářem, zajímavé a nad kterými se stojí za to zamyslet. Taky se mi líbil závěrečný projev Ginsbergova soudního obhájce. ()