Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

cerbygerby

Tenhle film se moc nepovedl.. Joo rivalita mezi mužstvy ta je veliká a když jsou v ní namočeny i trenéři (jako v tomto případě) je to ještě horší.. to ukázal zápas Derby proti Leedsu před tím Juventusem.. pěkně je pokopali a pak už nemohli hrát... I když jsem fanouškem fotbalu, hodnotím tento film jen průměrnými 3* ()

Jeand´Boa

A pak že k velkým filmům potřebujete efekty, násilí, sex, apod. ...kdepak, ve své podstatě pouhý povídavý film, který až hraničí s dokumentárním charakterem, a jak umí být dechberoucí...upoutá a nepustí... ()

redwik

Patrím medzi menšinu ľudí, ktorých Premier League baví viac ako La Liga, Bungesliga, Serie A alebo Ligue 1. Preto aj The Damned United bol pre mňa viac zaujímavý. Už Hooligans, ktorý sa však venoval viac fanúšikom a rivalitou medzi Millwallom a West Hamom, sa mi pozdával. A teraz je tu príbeh Briana Clougha, zasadený do jeho rivality s Donom Reviem a jeho nenávideným klubom Leeds United. Film plynul rýchlo, bol prehľadný a v retrospektíve sa divák nestrácal. Herecké výkony Michaela Sheena, Timothyho Spalla alebo Colma Meaneyho boli skvelé, škótsky prízvuk Stephena Grahama bol boží, a vytknúť by som mohol asi iba Jima Broadbenta, ktorý mi v poslednej dobe príliš nesedí (napríklad Filth). Ale inak odporúčam všetkým futbalovým priaznivcom. Michael Sheen - Brian Clough /:/ Colm Meaney - Don Revie /:/ Timothy Spall - Peter Taylor /:/ Maurice Roëves - Jimmy Gordon /:/ Mark Bazeley - Austin Mitchell /:/ Stephen Graham - Billy Bremner /:/ Peter McDonald - Johnny Giles /:/ Henry Goodman - Manny Cussins /:/ Jim Broadbent - Sam Longson ()

tranquill

Poutavé zobrazení trenérských svárů a nesvárů. Takovýchto fotbalových témat je minimum a je zajímavé podívat se zpět do historie. ()

Porp

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal, pretože neznášam všetko okolo futbalu a vôbec celú tú futbalovú kultúru. Bol som však milo prekvapený, keď sa ukázalo, že film nie je vôbec postavený na futbalovej histérii, ale na drobnokresbe charakterov a ich premene v dôsledku okolností. Námetom, sa Prekliaty klub dosť podobá na slávnych Rivalov, takže komu sa ten film páčil, určite sa mu bude aj tento. ()

dEst28

Michael Sheen jakožto dokonalý vzor jednoho z nejúspěšnějších anglických trenérů v historii ve filmu i pro nesportovní fanoušky poukazuje na trenérskou válku mezi Brianem Cloughem a Don Reviem, která začala tím, že Don nepodal Brianovi ruku, před zápasem. To vše vytváří skvělý film, který obsahuje dramatickou vložku, ale i zklamání a šťastné momenty, které patří k fotbalu i k životu. ()

Markuss

Rovedený pohled do zákulisí anglického fotbalu. Jeho vylíčení je nadmíru zdařilé a režisérovi se velmi dobře povedlo zachytit tehdejší atmosféru na fotbalových stadionech a kolem nich. Příběh Briana Cloughe (Michael Sheen) je určitě zajímavější pro Angličany než pro nás. Přesto je to pro mě jeden z nejlepších filmů z fotbalového prostředí. Kvalitní snímek o rivalitě, ambicích, přátelství a především nadšení pro skvělou hru jménem fotbal, ve kterém nechybí ani špetka pověstného britského humoru. 85% ()

ecis

Jeden z najucelenejsich a najlepsich filmov o futbale. Autenticita, vyborne vzite herecke vykony, stipka realnych zaberov, ale hlavne poctivy psychologicky nahlad do duse jedneho z najlepsich trenerov historie, ktoreho jeho vlastna posadnutost a predsavzatie k nezmyselnemu cielu priviedla na dno. Pre fanusikov anglickeho futbalu - povinnost. Hriech to nevidiet. ()

bakeero

Tohle není klasický sportovní film. Fotbal nehraje hlavní roli, a i když se tu kolem něj všechno točí, hlavními postavami jsou dva rivalové v manažerských křeslech. Zobrazení jednotlivých zápasů je velmi nápadité a stejně tak mi přišlo super i putování po časové ose. A totálně rulez byla scéna, kdy Brian Clough prožívá první vítězný zápas proti Leed Utd. ve své kanceláři pod tribunou. To jsem si vzpomněl na H. Jackmana v Prestige, jak si užívá potlesk pod jevištěm. Super! ()

DarkoCohen

Netradičně natočený sportovní snímek to bezesporu je, ale můj šálek čaje ani moc ne. Nejvíce mu v mých očích ublížila ta nechronologičnost, která tu rozhodně není přínosem. Sice se žádné finální překvapení nedá očekávat, ale přesto konec postrádá náboj a jen tak před očima prošumí. O žádné postupné gradaci tedy nemůže být ani řeč. M. Sheen je ovšem vynikající a podobnost s J. Mourinhem tu rozhodně je více než zřetelná. Oba jsou to sympaťáci, kteří častokrát přivodí majitelům klubů bezesné noci. Celkově nejvíc sem si užila perfektní vykreslení doby. Tenkrát jsem ještě byla na houbách, takže znám tamější poměry jen z vyprávění. Kafčo před zápasem a cigárko za doprovodu trenéra mě vážně rozesmálo. Každopádně jeden z mála sportovních filmů, který si rozhodně užije i zarytě odsuzující tento žánr. 60% ()

Shakaar

Zajímavé svědectví o tom jak je tenká hranice mezi uspěchem a neuspěchem ve sportu. Platí to i o manažerech, či trenérech, kteří připravují pak hráče na zápasy. Film popisuje v podstatě ani ne oněch 44 neštastních dní Briana Cloughta v Leedsu United, ale spíše retrospektivně popisuje určitý usek kariery do Leedsu, kde tato anglická legenda narazila. Ukazuje uspěchy, aroganci, až přehnané ambice a píchu, které mu nakonec přinesou zkázu. Po shlédnutí filmu jsem nevěděl jestli Cloughta nesnášet nebo litovat (hlavně za přílišnou nevraživost hráčů Leeds). O tom si každý udělá obrázek sám, jedno je jisté a to že ať už v minulosti tak i v současnosti nemůže být uspěšný bez kvalitních asistentů, scoutů kteří odvádějí část práce za něj. Není to jinak ani u Sira Alexe Fergusna ani u Arsene Wengera, kteří mají pod sebou schopné lidi a bez kterých by si mnohdy nemohl v klidu shlédnout zápas. ()

Mira90

Leeds United mi nikdy nebyli sympatičtí. Takže - dobře jim tak. Briane, jsem s tebou! :-) Sami jste mohli vidět ten výčet úspěchů. O to víc musí zarazit poslední věta, která praví: ,,Nejlepší trenér, kterého Albion nikdy neměl..." ()

M.Snehota

Jeden z nejlepších sportovních filmů podle skutečné události co jsem kdy viděl. Michael Sheen v roli Briana Clougha odvedl velice přesvědčivý a vynikající herecký výkon. Krásný pohled na zrezivělé stadiony v době kdy se hrál fotbal pro diváky a ne jen pro peníze… Jinak maximální souhlas s Enšpíglem. ()

cafu94

Pro všechny fanoušky fotbalu je to nutností ! Líbil se mi Michael Sheen, velmi dobrý výkon. Btw. Občas mi přijde, že Championship je zajímavější z pohledu fanouška než Premier League. ()

Franc1s

S ambicemi a prořízlou hubou dojdeš nejdál.Nee,tady v tomhle případě to nevyšlo. Zvlášť, když nemáš u sebe přítele,který Ti tu hubu zavře:D Výtečný film pro fanoušky fotbalu. A nebo pro trenéry. Výborně ztvárněná role Michaelem Sheenem. A jak je v pár recenzích napsáno, tenhle trenér je vzor pro José Mourinha :D ()

Brinkley

Musím přiznat, že i pro mne, fotbalově negramotného jedince, velice zábavný a především zajímavý britský filmeček (který jsem si původně pustila výhradně pro přítomnost pánů Sheena, Spalla a Broadbenta). Fotbal je sice ústředním motivem, ale není to pouze o něm - no a mě zkrátka baví příběhy zabývající se chlapským megalomanstvím a správnou "zažraností" do věci, ať už v jakémkoli oboru. Reálné tváře zúčastněných na závěr byly příjemnou třešničkou na dortu. ()