bakeero

Ke 4* chybí málo. Největší mínus pro mě byl Baldwin. Možná geniálně přehrával, ale tomu bych asi nevěřil, protože nikde jsem ho vlastně neviděl zahrát nějak výjimečně. Naopak Steve Martin velice příjemně překvapil. ()

Petulka88

Už jsem to tady psal několikrát, takže si to dáme ještě jednou: Největší devízou tohoto filmu je jednoznačně Meryl Streep. Zbytek až tak úžasný není. Alec Baldwin mi šel malinko na nervy, což se ovšem nedá říct o Stevu Martinovi (což je zvláštní, protože ho normálně nemůžu vystát). Naopak, u scény kdy se s Meryl zhulí na večírku jejího syna a u jejich pokecu přes webku jsem se opravdu zasmál. Co už tak skvělé není je fakt, že všechny postavy ve filmu mají neuvěřitelnou touhu donekonečna rozebírat svoje problémy a mohutně je s někým řešit. V tom jsou jednoznačně nejhorší děti hlavní hrdinky (mimochodem, mimořádně nesympatické a špatně zahrané), které si v pitvání něčích problémů až zvráceně libují a v samotném závěru to dotáhnou snad až za hranice lidského chápání.Nějak se to komplikuje je nenáročná romantická komedie, u které si můžete zkrátit jeden delší večer. Rozhodně jsem nebyl zklamaný, ale že bych cítil nějakou touhu se k filmu někdy vrátit, se taky říct nedá. ()

Wann

Možná kdyby se Meryl Streep přestala pořád smát a dělat pohyby jak po epileptickym záchvatu a kdyby Steve Martin přestal bejt Steve Martin, by z toho možná mohla vzniknout průměrná komedie na nedělní odpoledne... možná...! 1* za Aleca. ()

lakart

Určitě se jedná o nejslabší film této režisérky. Tady neuvidíte originální zápletku, jako tomu bylo v předchozích filmech, ale i přesto je film dobře natočený. Pohladí vás na duši, zasmějete se, pobavíte, poznáte lásku a hlavně si odpočinete. Jako výtku mám několik opravdu zbytečných scén a někdy dost abstraktní rozhovory mezi hlavními postavami. Jinak spokojenost. 80% ()

Brinkley

Další Meyersovská padesátnická variace ála Lepší pozdě nežli později..... a opět bezvadně obsazená, příjemná oddychovka. Po (pro mě) nestravytelných Prázdninách se paní režisérka dostala zpět na svůj standard. Hlavní herecký trojlístek je bezchybný... Maryl Streep snad neumí odehrát průměr (navíc stále skvěle vypadá), Alec Baldwin je svým komicko - samčím způsobem okouzlující a Steve Martin překvapivě sympaticky civilní. Na druhou stranu jedno scénáristické klišé střídá další, jehož vrchol představuje mladý nastávající zeťák - tak nelidsky dokonalý, až jsem čekala, kdy mu scénář začne lézt z pusy tak, jako bankovky Stepfordským paničkám. ()

mira.l

Na první shlédnutí říkám "Velmi dobře!" Meryl Streep opět ukázala, že je vynikající herečka, a v tandemu s Alecem Baldwinem - nebo vlastně v trojici ještě se Stevem Martinem to fungovalo velmi dobře. Velice vydařená komedie, u které mě tady trochu překvapilo hodnocení menší než 70 %. ()

Likan7

Nancy Meyers to umí, když má kolem sebe mladý sympatický a krásný herce. Už Lepší pozdě nežli později to skřípalo, tady se to vyloženě seklo a po solidních dvaceti minutách absolutně rozpadlo. Zbytek filmu už je pokus o nějaký prapodivný romantický trojúhelník, který by mohl kandidovat na nejhloupější romantiku ever. Baldwin, Streep ani Martin to nezachraňují a fakt, že to přítelkyně po polovině vzdala budiž mi důkazem, že tahle nevtipná romantická komedie nefunguje ani na těch nejzákladnějších úrovních. ()

Tosca

Příjemná komedie pro třicetileté a starší a pro fanoušky Meryl Streep, která je tu jako vždy skvělá, navíc stárne přirozeně, bez liposukcí, botoxů atd. Celkem vtipné, inteligentní humor, báječné narážky na padesátníky, co se rozvedou, vezmou si mladou ženu, mají malé dítě (zde navíc hyperaktivní) a protože mladá manželka chce další dítě, ocitne se zralý muž v poradně pro problémy s plodností - a zjistí, jakou udělal chybu. Opustil první manželku a dospívající (nyní již dospělé) děti a uvědomí si, že v tomhle věku už by vlastně mohl trochu odpočívat a užívat nanejvýš vnoučata, která přijdou, a ne "vnouče", které si sám vyrobil s druhou ženou... Alec Baldwin se na roli manžela hodil a překvapivě Steve Martin tu ze sebe nedělal šaška, byl uměřený a ne trapný. Chvílemi to mohlo mít větší šmrnc a méně melodramatu, ale jinak se film vyhnul kýčovitosti a sentimentu a také konec je uměřený. Žádné světoborné dílo to samozřejmě není, ale potěší a věty typu: "Buď ráda, že tvůj bývalý manžel už umřel, aspoň ho nemusíš potkat!" se zapíší do paměti. Je znát, že režisérka film psala a se všemi herci točila s radostí, chutí a pohodou. ()

Anomiska

Zena, ktora najde opat harmoniu, vyrovna sa ako tak s minulostou, zrazu moze doriesit to, co ju tak trapilo. Popravde som strasne fandila Steveovi Martinovi, pretoze Alec si prisiel a zachoval sa sebecky! Krasne bolo ukazane v jednej scene, ako to byva s milenkami (milencami), ktori cakaju a nechaju si ujst inu prilezitost (filmovy festival), lebo mali mat schodzku, ale bohuzial zasiahla vysia moc (v tomto pripade manzelka). Komedia na zamyslenie a rozlepenie oci. Ked clovek zisti vsetky taketo veci, zacne si viac vazit seba sameho a pohne sa konecne dalej. ()

polonius

Všechny parametry rodinné komedie to splňuje, ale samozřejmě nic nového pod sluncem. Neobvyklá herecká poloha Steva Martine byla pro mě příjemným překvapením a přiznám se , že párkrát jsem se i upřímně zasmál... ()

yerdua

tak tento vim byl skutecne paradni, role meryl streep mi pripada porad a porad lepsi, a alec baldwin dokazal predvest snad ten nejsmutnejsi vyraz v cele historii kinematograie, a Steve Martin byl taky fajn ale co ty vlasy? snazi se dat najevo ze dlouho v hollywoodu nebo mu to prijde sexy, nedokazu si to na to odpovedet ale bez ohledu na jeho vlasy ktere tam nehraly zadnou roli se mi to skutecne libilo a dokazala jsem se do toho plne vzit, takze rekla bych tak 90% ()

Chamyl

Ano, až příliš se to komplikuje. Vcelku milý film o starostech a strastech středního(?) věku s vtipným milostným čtyřúhelníkem a docela rozumným koncem. Ale jinak to není úplně ono. Steve Martin je naprostý krok vedle a Aleca Baldwina (ani nevím proč) prostě nemusím, takže obsazení hned dvou důležitých rolí mě iritovalo. Meryl mám naopak rád velmi, ale v tomhle filmu se bohužel vrátila ke své rozjuchané poloze z Mamma Mia!, což bohužel není její nejlepší tvář. Zajímavému námětu tak berou body casting i leckdy zbytečné 'crazy' zpracování. ()

Dantte..

3/4 filmu jsem se bavil, pak už film ztratil jiskru a nastalo čekání na konec. Naštěstí jsem nečekal dlouho a film se mi tak ne nezpříjemnil. Alec Baldwin a Meryl Streep jsou skvělí herci a hodně toho ve filmu utáhli, protože scénář se mi zdál hodně slabým článkem. Jediný přehmat vidím v obsazení Steva Martina, který se mi do tohoto filmu vůbec nehodil. 60 % ()

sigi2

Výborní herci, výborní - hlavne pani Streepová - ale tak dlhú stopáž utiahnuť nedokážu. Chcelo by to Spectator`s cut 90 min! ()

Gromit

Nancy Meyersová je královnou romantických komedií a zatím se jí ještě podařilo nešlápnout vedle. Dokonce bych řekl, že toto je její dosud nejlepší kousek, částečně i díky Meryl Streepové, která je tu neuvěřitelně sexy a svoji one woman show si náležitě užívá. A ještě má k ruce dva vynikající partnery, přičemž Alec Baldwin je ještě vtipnější než Steve Martin. Moc dobré! ()

KdG

První hoďka celkem nuda, ale ta scéna s travkou to vynahradila, a ke konci to tedy zase sklouzlo k průměru. Je to škoda protože obsazení bylo vcelku hvězdné. ()

Alojs

Slabší tři hvězdičky. Ne tak vleklé jako Prázdniny, ne tak herecky vybroušené jako Lepší pozdě, nežli pozdějii a už vůbec ne tak vtipné jako Po čem ženy touží. Nancy Meyersová by měla změnit žánr. Čtyřikrát a dost. Tvůrčí zásobník pozvolna plive prázdné nábojnice. Meryl Streepová je fajn, Baldwin nepříliš přesvědčivý šašek. Překvapí Steve Martin v nezvykle nevtipné roli. Váznou dialogy. Některé hlášky (jako třeba: "Konečně doma") působí přinejmenším divně. Velice decentní komedie, se stopáží na hraně a s celkově vzato příjemným feelingem. Ale příště už, prosím, změnu vod, paní Meyersová. ()