Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

dr.fish

Film lehce zavání "kameňákovitostí", ale je ještě sledovatelný. Z prvního dílu si bohužel tvůrci vzali pouze ten chlast a groteskní situace tentokrát ženou až na hranu dobrého vkusu. Poetika se vytratila. Se sebezapřením 60%. ()

sir-dave

Moravské müsli? Škvarky. Bobule už značně vyprchávají. Okolí, příroda a ten podzimní nádech zůstal. To, co pokračování zazdilo, byla slabá zápletka. Pan Tichý jako poskok mafiána - totálně k smíchu. Láhev vína v každém druhém záběru. Přesto všechno policajti s Langmajerem předváděli opět solidní zábavu, Voříškové slušelo a za tu pohodovou atmosféru se přikloním k třem hvězdám. 50% ()

HorrFi

Bylo to prakticky o ničem, trapný dialogy, nuda, průměrný herecký výkony, snad jediná vtipná scénka byla jak Lukáš Langmajer dělal dědu mráze :D ... Nechápu jak tohle mohlo mít takovou návštěvost v kinech, hold většina českýho národa nepozná dobrej film :) ()

otík

Oproti poklidné a velmi letně příjemné jedničce o stupeň až dva horší pokračování, ve kterém chybí to hlavní - láska k vínu. Ani přelety kamery na vinicemi nemohou zakrýt fakt, že tady nešlo o víno, ale o to natočit film, který vydělá prachy a rychle se na něj zapomene. Nevadí mi "kameňácká" role Krampola či Švandové, ale zbytečné opilecké scény, role naprosto nezodpovědného a přitroublého mladíka Langmajera a spousta scén útočících primárně na první signální, aniž by měly své opodstatnění. Role zabijáka Jirky Korna je kapitola sama pro sebe, ale neberu ji jako průšvih, v kontextu celého filmu to nakonec nebylo tak zlé, jak jsem na začátku čekal. Ano, párkrát jsem s s chutí zasmál či pousmál, ale taky se v určitých pasážích zcela nudil. Při své průměrné délce mi přišel film hrozně dlouhý. Naprostý průměr. Hudba: James Harries, Grey McMurray, Caleb Burhans a Richard Krajčo (všichni písně) ()

chelseaman22

Bohužel slabší snímek, který nedokázal navázat na úspěch dílu prvého. Že by byl problém v uskutečněném snu, uvést film do kinosálů hned rok po prvním? Možná. Scénář mohl být rozhodně lepší. Ten šmrnc a jiskra mi doopravdy chyběli. 55% ()

rodo

Někdo tady psal, že komu se líbila jednička, bude se mu líbit i druhý díl. Upřímně musím říct, že první díl se mi líbil, ale dvojka byla už trošku ulítlá jinam. Jistá snaha o navázání na atmosféru jedničky tu je, ale tak příšerný sled nelogických situací aby člověk pohledal. A to ujetí do crazy se mi také nelíbilo. Prostě jsem se v kině jenom divil, čemu se lidi smějou. Pár vtipných momentů se tu sice našlo, ale že bych se zrovna řezal, to ne. Nesedla mi ani dějová linie s mafiánskou rodinkou a nájemným vrahem. Myslím, že by mohl být scénář lepší, ale na druhou stranu proč, když se stále najde dost lidí, který to sežerou. Škoda. O jedno bych ale poprosil: třetí díl už radši netočte, 3bobule už by mohly být hodně trpké. ()

Mrkvič

Po zdrcujících obavách jsem měl hodně velké obavy. A hned po pár minutách jsem se musel chytit flašky píva, protože jsem myslel, že se do puntíku naplní. Potom se ale dařilo stále více vtípků a když byl na scéně Hádek s Voříškovou, tak film zase působil tím příjemným ničím nehoněným dojmem jak z prvního dílu. Opět je vrcholem asi scéna s policajtama, ale bohužel přibyla spousta chyb. Jakákoliv akčnější scéna je strašně nasnímaná i nastříhaná a zezačátku jsem si stále říkal, jak debilní musel být scénář. Nakonec se to ale dá a chvílemi to jsou pořád ještě příjemné bobulky. ()

ecceHOMMO

Už to nemalo tú energiu a vtip jednotky, ale v niektorých fragmentoch sa o to aspoň snažilo....a nesnažilo sa úplne márne....Ja som sa nechal unášať vlnou bobúl a tá hodinka a pol bola príjemným zakončením dňa. ()

ivan_drago

Tak tohle je asi nezbytečnější film všech dob. A Jirka Korn jako nájemnej vrah, který vypadá jak kdyby přišel vod Přemka Podlahy. Fuj, hnus, debilita. ()

Mirokukii

Kryštof Hádek pokračuje i nadále v mých nesympatiích. Humor filmu udržuje na hladině Lukáš Langmajer a ze pár dalších úsměvných scén. Co to ale proboha mělo znamenat s Jiřím Kornem... První část byl milá, svěží komedie. Tento film by neměl být její druhý díl. ()

Sfinkter

Občas vaření z vody a zbytečné tlačení na pilu na hranici trapnosti (stačilo by navázat na pohodovou náladu z prvního dílu), ale díky známým tvářím z jedničky je to koukatelné. A mafiáni by se z českých filmů měli nadobro ztratit - pokud neumíme udělat jinou "krimi" zápletku, tak se do toho nepouštějme. ()

Tyny

Bobule asi nejsou nic pro mně. Jednička mně zklamala, dvojka ještě víc. Doufám, bože, že už nepřijde trojka, jelikož už vím, co od ní mám čekat. Tohle jsou prostě klasické české filmy, jednoduše o ničem, hlavně ať z toho vytlučeme prachy... ()

Ryuuhei

Oproti jedničce, která měla takovou zvláštní atmosféru a docela zajímavý děj, tohle je vysloveně takové až vynucené pokračování. Už to není o poznávání nového kraje, ale o sledování, jak se bláznivý psychopat snaží všemi možnými způsoby zabít hrdiny, ale jaksi mu to nevychází (no, proč asi). Co k tomu víc dodat, než že je to česká komedie alespoň se odlišující od jinak těch pořád stejných, co poslední dobou vychází. Tedy, vtipná není takřka vůbec, řeší se tam strašné hovadiny, ale koukat se na to kupodivu dá. ()

RonaMidu odpad!

jelikož jsem nikdy neměla k alkoholu kladný vztah,přišlo mi to všechno hloupé,až trapné,jen ne komické....a romantika?tu si taky představuju jinak ()

Houp

Neviděl bych to zdaleka tak špatně jako ostatní. Ano, jednička byla lepší, ale dvojku bych nezatracoval. Zpočátku jsem byl trochu nejistý, jestli to zaujme. Oslava narozenin mi přišla taková zvláštní, ale když se, pro mě nečekaně(nečetl jsem o filmu nic, trailery neviděl) objevuje náš starý známý z jedničky, jak utíká před mafiánem, na mé tváři se objevuje úsměv, který vydrží až do konce, několikrát proložený smíchem. Hudba a záběry na moravskou scenérii pěkně dokreslují atmosféru. Z kina jsem odešel spokojen, já doporučuji. (po druhém shlédnutí snižuji na 3 hvězdy) ()

Zdeňka

Jsi cukr i sůl, jsi nic, jsi víc, jsi radost, jsi bolest, jsi všechno co mám na dně mý lžičky. ........ film má blíže k tomu solenému nic, ale zasmáli jste se? Já ano. Opravdu jste se tak nudili? Já ne. Možná to bylo zbytečné natáčení, ale berte to tak lepší jak mrazení v zádech či fronta v Tescu;-) ()