Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

HappySmile

Byla to ptákovina a hodnocení jsem chtěla dát původně nižší, ale ke konci jsem se 6x opravdu zasmála, takže si to ty 3 hvězdičky zaslouží. Jedna věc, kterou jsem nepochopila, bylo, proč v první půlce filmu několikrát jako zvukovou kulisu použili hudbu, která zněla jako vyzvánění mobilu a vždycky jsem si v té chvíli říkala, proč to kruciš nezvednou. ()

M.i.k.e

nad očekávání povedené pokračování velmi dobré jedničky.Po dlouhé době česká komedie,u které sem netrpěl,ale naopak se vydatně zasmál a pobavil...80% ()

rakovnik

Po napjatém čekávání, jaké bude pokračování svižné letní komedie, přišlo velké zklamání. Velice jsem se nudil (bohužel i když jsem si k filmu otevřel lahvinku moravského vína), marně jsem hledal vtip, zápletka mi přišla dost trapná. Scéna s policisty byla úplně mimo, Krampol ještě víc. Bez nápadu, bez vtipu, hodně šroubovaný humor. Dvě hvězdy za to, že Mikulov a Pálavu zbožňuji. To bylo téměř jediné, co se mi na filmu líbilo, ale filmaři na tom nemají kromě dokumentárních záběrů žádnou zásluhu. Bohužel musím konstatovat, že nejhorší výkon podala kupodivu Tereza Voříšková, která v rozličných scénách pouze chodí a říká věty, nikoli hraje. Tomáši, promiň, ale už jsi napsal lepší věci :-) ()

Martin741

Oproti slusnemu, aj ked len priemernemu Bobule je toto filmovy vykal, kde jedinym pozitivom filmu bola letna atmosfera. Okrem nej bolo vsetko spatne : 5 % ()

Jino

Jednička se mi líbila, dvojka je však blbost, která staví hlavní postavy do situací, jenž nejsou ani vtipné a co víc, ani dobře zahrané či scénáristicky nápadité... To si pak člověk stačí všímat různých nedokonalostí a jakýkoliv požitek jde v tu chvíli stranou, např.: když Postránecký mluví v jedné scéně čecháčským přízvukem a v druhé nahodí mluvu jako rodilý moravák. 2bobule jsou jen výplach zbytků hodných levného krabičáku, po němž nejednoho bolí pěkně dlouho hlava. ()

bourec

Bobule se mi líbily, jelikož film z prostředí českýho venkova to byla vždycky moje slabost. Ale co udělal s pokračováním Vlad Lanné, to je děs. O ději nemá cenu mluvit, je to ze začátku (asi dvacet minut) docela vtipný, ale jak se objeví na scéně duo J.K., je to v prdeli. Vůbec nechápu kdo vymyslel, že dá role J.Krampolovi, kterej se celej film tváří stejně, jako když vypráví vtipy v Nikdo není dokonalý, a prkennýmu Kornovi, a prošpikuje to plastickou Švandovou. Chvílema podoba s Kameňákem, chvíli stejně blbý jako Slunce, erotika. Hodnocení? Odpad nedám, to si nezaslouží ,ale na víc jak 20% se nedostanu, a ty jsou ještě za Terku Voříškovou, která mě neskutečně rajcuje. ()

DruidKarel

798. hodnocený film: Film začal hodně pomalu, až bych řekl hlouběji než ze dna, protože připomínal svým začátkem Kameňák a to si nedělám prdel... Jenom jsem se v duchu modlil, aby se tam ještě neobjevil ten rádoby zpěvák a rádoby herec, kterej oslavoval ve své písničce komunismus, tedy Pepa Laufer. To by byl už asi vrchol všeho nevkusu. Pak už bych se jenom tak dokoukal a mačkal se ve dvojsedačce k Pétě, líbal ji, hladil a vískal ve vlasech, jak bych nedával pozor. Jenomže narozdíl od minulé společné návštěvy kina (Návrh, 2009) jsem slíbil, že budeme dávat pozor a já fakt bedlivě sledoval každou minutu filmu, kterej dobře utíkal, vyskytlo se v něm několik vtipných momentek a hlavní dva představitelé mužských rolí Hádek/Langmajer určovali tempo celého příběhu. Navíc ta milá písnička od Kryštofa a pocit, že jste na Moravě... Co tedy říci závěrem? Film pobaví asi toho, kdo viděl první film. Uspokojí milovníka vína. Ale nenadchne toho, kdo viděl příběh o "bobulkách" poprvé... 3* tedy pro 2Bobule. A co já na to? Já byl nadšen, uspokojen i jsem se pobavil. V jakém pořadí, to si nechám pro sebe s tím, že s mojí Péťou mi bylo zase hezky a už se jenom těším na naše další kino. Celkový dojem z večera byl maximální, a proto mě nějaké 3* neodvedou od myšlenky, že to stálo za to a vždycky, když budeme pít víno nebo budeme spolu, si vzpomeneme na kino a "pokinové" povídání si... 5* ()

laik_60

Ach prečo sa len niekto "napačme" z úspechu a robí pokračovania !!!! tá dvojka nemá ani tretinu z jednotky :( , vyhodil som zbytocne evri za druhe dvd :( ()

campix

2Bobule jsou určitě horším filmem než jejich předchůdce. Chyběla mi tam taková ta pohodovost a krása Moravy, kterou bodoval první díl. První polovina filmu byla vyloženě utrpení (hlavně Korn v roli nájemného vraha), druhá půle již ušla, ale stále to nic světoborného nebylo. ()

Andre3000

Těžko hodnotit. Bylo to hodně podobné jedničce. Je to oddychovka, ale na druhou stranu nijak moc nezaujme. A především mě tam začal vadit Langmajer. Hlavně ať už není víc bobulí. ()

zette

Neco jako Kamenak, jen uz bez humoru, treba spatneho. Skutecne by me zajimalo, cemu presne se nekteri uzivatele ve filmu smali ( Takovy Malarkey svuj komentar trosku nezvladl )? Hrozna nuda, bez scenare film natocit skutecne nejde. Hvezdicku jen za peknou kameru a hezka devcata Voriskova-Svandova... ()

Pajky3

O něco slabší pokračování vínem nasáklého filmu z Moravy. Obsazení sympatický a já nemám problém uznat, že je to průměrná zábava pro českého diváka, která se nejlépe užije se sklenkou vína. Tóny Kryštofa taky potěší. ()

pakobylka

----- "Komu nevoní víno, tomu nevoní práce." ----- V podstatě rádoby veselé pojednání o tom, že na každého jednou dojde. Ovšem když se spojí neumětelství předepsané scénářem s neumětelstvím OPRAVDOVÝM, zrodí se cosi na způsob schizofrenní křeče, která jen velice vzdáleně připomíná nefalšovaný český humor - tu znevažující a místy drsnou, leč taky nápaditovu, poetickou, hravou a NENUCENOU komiku, která kdysi bývala českému národu vlastní. Nehledě na to, že opravdu dobré (byť mizerně zrežírované) nápady jsou víceméně bez užitku vyplýtvány v první polovině stopáže a finále dojížídí spíš jen ze setrvačnosti. Atmosféra, byvši dostatečně poučena pilotním filmem, opět bezstarostně chytá lelky a bronz, bez zábran se krmí bobulemi a upocené filmařské snažení je jí ukradené. P.S.: Dost bylo "Bobulí" ! Jsem velice ráda, že se nezačaly nekontrolovaně množit a vytvářet další a další neživotaschopné mutace ... a jenom doufám, že to tak i zůstane. ()

c.tucker

Má to trochu rychlejší střih a akčnější potenciál, ale i přes to to mělo dost momentů, u kterých jsem se zasmál. Je to trochu jinde než uvolněný a pohodový předchozí díl, tohle je hozeno trochu do crazy, ale s tím nemám problém. Pořád je to o víně a Moravě. ()

Maty85

Celkem příjemné překvapení v podobě tohoto pokračování. Oproti jedničce nezaostává snad v ničem, ba naopak se se ještě trochu života do toho umírání přidalo, což je jedinně dobře. Hezká česká podívaná na nedělní odpoledne :) ()

Devitka

Na začátku jsem docela znejistěl a lehce nedůvěřivě očekával další minuty... Naštěstí se pak film vrátil do zajetých, alespoň lehce nadprůměrných, kolejí :-) ()

Ice123

Tak v tomto se neshodnu s většinou, která hlasovala. Dle mého pohledu jde o jednu z mála českých rarit, kde se opravdu zasmějete, jelikož vtipy jsou neohrané a v návaznosti na ději skvěle pasující. Dokonce mi tu sedl i Krampol, kterého většinou moc nemusím.... Opravdu nevím proč tak malé hodnocení, když z půvabu prvního dílu to neztratilo ani kousek... Pířjemně jsem se pobavil a přesně to měl snímek splnit. 100%. ()