Pět let od premiéry kultovní dokumentární hyperkomedie ČESKÝ SEN přicházejí její autoři do kin s novým filmem. Po dvou letech natáčení a roce ve střižně představí svůj nový – neméně kontroverzní – film o české, občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film ČESKÝ MÍR ambiciózně nazývají „portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Žánrově ho opět charakterizují jako dokumentární komedii a dodávají, že tentokrát bude navíc napínavá. (oficiální text distributora)

vanderbart

těžko říct... to, že radar byl podle všeho nesmyslným projektem, který by našemu státu asi příliš neprospěl, a že nešlo o nijak zásadní obranný projekt, potvrzuje i ustoupení z tohoto záměru. Ale tvůrci často argumentují ne úplně přesvědčivě, pobíhání v lese nudí, někdy jsou velmi sugestivní a někdy zase zbytečně tlačí na pilu, kde je to není třeba (například otázky na mluvčího VP)... vzhledem k tématu šlo vytěžit dle mého názoru mnohem více a působit dojmem, který by nepůsobil podobně demagogicky, jako chování druhé strany barikády. ()

Smileface

Hodně nadhodnocené. Po velmi dobrém Českém snu natočilo duo Klusák/Remunda jen průhlednou protiamerickou agitku vypovídající o debilitě českého národa. Stará babička pravděpodobně pod vlivem 40 let trvající nenávisti vůči usa žvatlá neohrabaně sousloví "AMIGOHOME" za podpory všech ostatních vidláků a známého hladovskáře Jana Tamáše, který ve své vizi multukulturní mírově socialistické společnosti naprosto ztratil smysl pro realitu... ()

pijavica

7,0/10 Pôvodne som sa domnieval, že skutočný význam tohto dokumentu je nechcený, ale pohľad na vyššie uvedený obsah filmu ma vyviedol z omylu. O tom, že tu nejde o suplovanie investigatívnej žurnalistiky svedčí najmä: 1, priestor, ktorý je poskytnutý aktivistom (a PR agentom) všetkého druhu, 2, azda úplná absencia vecných a relevantných tvrdení 3, zameniteľnosť „radaru“ za akúkoľvek inú tému s podobným kontroverzným potenciálom 4, permanentná snaha tvorcov nejakým spôsobom zosmiešniť každého, kto sa ocitne pred kamerou (čo je tiež vizitka vypovedajúca o „portréte spoločnosti“). Neviem sa rozhodnúť, či je Český mír viac na smiech, alebo na zaplakanie (skôr to druhé). ()

VIPerson

Chvílemi vtipné,chvílemi nudné,chvílemi k zamyšlení,chvílemi zbytečně jednostranné...ale celkově ta chvíle byla fajn.Taky neni prdel ze 124 hodin natočeného materiálu výběr toho nej...v diskuzi po projekci filmu byli kluci taky fajn.MFF KV 2010 ()

cab

Na Cesko prumerny dokument, ktery svym datem premiery pozde bycha honi, i kdyz ve sve podstate jsou zde popsana jen situace od zacatku zamyslene vystavby az do konecneho rozhodnuti ji nerealizovat. Ukazka politickeho zamotavani se, spatne zvolene strategie informovat obcana a v neposledni rade obycejneho cloveka bojujici ho za svuj kraj. To vse v celku objektivnim pristupu filmaru. Skda, ze se dokument nedostal do kin v dobe, kdy se nevedelo, jak se situace vyresi. Ted o nej mnoho lidi zajem neprojevi a prace se jevi byt do urcite miry spestrenim humbuku kolem radarove afery. 55% ()

wosho odpad!

Tak toto rozhodbě ne!!!!! Remunda s Klusákem podle mě šáhli po geniálním námětu na dokument, který by dokázal oslovit všechny lidi na celé planetě. Jen to nesměli takto debilně uchopit a pokurvit to. Narozdil od humorně pojaté mistifikace http://www.csfd.cz/film/158202-cesky-sen/ , která si dělala legraci z naší malosti a požitkářského způsobu života, se tady utápějí v černobílém pojetí světa. Přibližně 90% dokumentu je o lidech, kteří jsou proti radaru a je to výběr opravdu pestrý. Zbytek dokumentu je obsazen buď trapnými přívrženci z okruhu celebrit (http://www.csfd.cz/tvurce/20130-jiri-krytinar/ se zde zcela znemožnil se svým opodstaněním radaru) , či pomatenci (opilej http://www.csfd.cz/tvurce/53472-ivan-martin-jirous/ s falšku tvrdýho v kapse, či děda s infarktem). Oba dokumentaristi jasně stavějí dokument na stranu opomentů, pohrávají si s fakty a celý dokument je zcela straným jedné straně. A to je špatně!!!! Namísto toho se měli pokus ukázat komplexní problém radaru v Brdech, se vším co k tomu patří. A obě strany nechat podat pádné argumenty proč ano, či proč ne!Což bohužel neučinili, raději se sklouzli po jednoduší formulaci a zcela šli na ruku populistickému liberalismu. A s tím pánové oba dva jděte do prdele za panem http://www.csfd.cz/tvurce/5087-michael-moore/. ()

B4TM4N

Češi prostě ne-chtě-jí! No a je to, ne? Co dál, jak dál, nic dál... Klusák s Remundou bez nějakého komentáře předkládají české panoptikum tentokrát vyobrazené v optice politické. Jak říkal klasik Honza Werich: "Malý český člověk velice rád všecko řídí!" A to takovým způsobem, že v lesku jeho názorového hnoje vynikne (samozřejmě v omezené míře) i český politik. Kde není argumentace, tam ani demokracie nezabere... pravdu dí Magor. ()

_ksilt

Jasna tendencnost dokumentu mi vubec nevadila, autori vysvetlili duvody proc tomu tak je a jen stezi se jim neda ne verit. Informace, ktere mi vsakdokument poskytl navic jsou vic nez zajimave. Je neuveritelny jak se nas narod za poslednich dvacet let moc nezmenil. btw: Jonas byl nejvetsi borec :-) ()

Schuldiner

Vzhledem k tomu, že jsem proti jakýmkoliv americkým (či jiným) radarům a základnám na našem území, shledávám tento dokument jako trefný a potřebný k přemýšlení a celkovému otevření mysli.. I když...je fakt, že je zde k vidění tolik blbosti, že to až nutí k smíchu... Jinak to nijak zvláště skvěle natočené není..ale to zde není důležité. ()

Neotom

Možná je to způsobeno tím, že jsem viděl kratší televizní verzi, ale výpovědní hodnotu tohoto dokumentu považuji za minimální. Problémy jsou hlavně v technické stránce. Věřím, že vzniklo velké množství materiálů, které by určitě zasloužily pečlivější úpravu. Film nenabízí žádná inovativní poznání, spousta záběrů je naopak zcela přebytečných (vlaštovka). Asi zkusím časem delší verzi, třeba poté své hodnocení pozměním. 35% ()

Teabag

Co na to říct... Jako dokument je Český mír opravdu dobrý. Autoři ale věnovali nepřiměřeně moc prostoru odpůrcům radaru, což na ve výsledku působilo trochu tendenčně (nic však autorům nepodsouvám). Je ale pravda, že právě radaroví odpůrci byli ti nejhlasitější a... nejvtipnější. ()

politbyro

Děkuji všem, kteří se zasloužili o to, že ten úžasný americký radar neurčuje krajinný ráz Brdům. A doufám, že Magorovi se v pekle líbí. Je totiž skvělým představitelem termínu disident - ožralý intelektuál parazitující na společnosti. ()

panmroz

nutno uznat, že pánům Klusákovi s Remundou přeje štěstí; v jejich Českém snu to byla okrajová poznámka pána - obhájce z rozhořčeného davu "napálených" "že to je stejný jak ta kompaň pro vstup do EU", které se autoři chytli, a učinili z ní "vyznění", do té doby sice zábavnému, ale myšlenkově absentujícímu filmu. V Českém míru pak p.Klvaňa vysvětluje pánům Töpfrovi, Smoljakovi a Krytinářovi, že "to sou ti filmaři, jak dělali ten film o virtuálním hypermarketu. A teď točí o virtuálním radaru." To, že bude radar virtuální nemohl nikdo v době vzniku vědět, ale celé vyznění filmu, poté co zazní tato slova, je zase ta přidaná hodnota (štěstí), které přeje připraveným. Jinak asi mám trochu problém s oběma strana radarového sváru - ať už je to p. Krytinář, který poznal dobré duše amerického lidu, když natáčel s amíkama pohádku, tak obyčejný občan z okolí plánovaného radaru, který v mysliveckém mundůru, při střelbě do bažantů hovoří o americké armádě, která kam vkročila, tam tekla krev. Ale scény z lesa, především steady camovky při vycházce s divočákem mají své kouzlo. ()

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)